Jedno życie wystarczy t.II Czas miłości

Edyta Świętek
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Jedno życie wystarczy t.II Czas miłości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Poruszająca historia o tym, jak jedna decyzja może zmienić los…
Po latach emocjonalnej pustki w życiu Anieli Kmiecik przychodzi czas na miłość. O serce dziewczyny walczą dwaj mężczyźni: Norbert oraz Marcin. Sekret wyjawiony przez Rozalię stanowi poważną przeszkodę na jej drodze do szczęścia, a traumatyczne przeżycia z dzieciństwa wciąż nie pozwalają o sobie zapomnieć. Jak walczyć z zakazanym uczuciem? Czy weźmie górę głos rozsądku?
Czy w świecie pełnym niedomówień jest miejsce na drugą szansę?
Data wydania: 2021
ISBN: 978-83-66644-77-9, 9788366644779
Wydawnictwo: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa
Cykl: Nie czas na miłość, tom 1
Seria: Jedno życie wystarczy
Stron: 302
dodana przez: Malwi
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Edyta Świętek Edyta Świętek
Urodzona 18 grudnia 1975 roku w Polsce
Wychowała w Krakowie, gdzie ukończyła Liceum Ekonomiczne w ZSE Nr 2. Po zdaniu matury zamieszkała w Podłężu. Z wyróżnieniem ukończyła Zarządzanie Firmą na Krakowskiej Akademii im.A.Frycza-Modrzewskiego. Jest aktywna zawodowo, jednocześnie tworząc po...

Pozostałe książki:

Cień burzowych chmur Łąki kwitnące purpurą Echa niewierności Rzeka kłamstw Cień zbrodni
Wszystkie książki Edyta Świętek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Aniela - życie niekoniecznie anielskie

16.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Nie czas na miłość" to bardzo wzruszająca, smutna i poruszająca książka. To jak autorka obrazuje życie rodziny w czasach PRL-u przypomina mi obrazki z mojego podwórka, też miałam w sąsiedztwie takie rodziny, to jakby stereotyp myślenia niektórych ludzi, wyjęty z mojego życia. Najbardziej może to zobrazować fragment książki "Rodzina to nie gryzmoł... {} Recenzja książki Jedno życie wystarczy

@maciejek7@maciejek7 {}× 7

Jedno życie wystarczy

22.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Edyta Świętek przyzwyczaiła swoich czytelników do tego, że jej bohaterowie nie mają łatwej drogi życiowej. Jednak tym razem w moim odczuciu jest to najbardziej naładowania emocjonalnie historia. Tu nie ma miejsca na radość i spokój. A przecież dzieciństwo tak właśnie powinno wyglądać. Już sama okładka i tytuł krzyczą do odbiorcy, by pochylić się n... {} Recenzja książki Jedno życie wystarczy

@iza.81@iza.81 {}× 2

Czas miłości

31.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Czas miłości" jest drugim tomem serii "Jedno życie wystarczy". Opowiada o dalszych losach dorosłej już Anieli Kmiecik. Pierwsza część wywarła na mnie ogromne wrażenie. Nie inaczej było i tym razem. Autorka ponownie nie oszczędziła dziewczyny, dokładając jej kolejnych problemów, zmartwień i trudnych wyborów. Aniela złakniona jest akceptacji, miłoś... {} Recenzja książki Jedno życie wystarczy t.II Czas miłości

@iza.81@iza.81 {}× 2

Moja opinia o książce

Opinie

@Malwi
2021-03-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Gdybym jednym zdaniem miała opisać tę lekturę, powiedziałabym, że jest to książka naładowana emocjami.

W tym tomie poznajemy losy Anielki od dnia w którym przychodzi na świat. Jej życie nie jest usłane różami, a zachowanie i priorytety znacznie odbiegają od reszty rodziny. Kmiecikowa wychowuje się w patologicznej i wielodzietnej rodzinie gdzie brakuje wszystkiego, miłości, pieniędzy i jedzenia, a alkohol i nędza wyglądają z każdego kąta.

Akcja powieści niespiesznie przesuwa się do przodu, właściwie, wszystkie dni są podobne do siebie. Widzimy tu codzienną rutynę w której żyje główna bohaterka i jej zmagania z losem. Pomimo wielu przeciwnościom, nie traci ona sił a droga którą podąża nie jest łatwa. Brakuje jej miłości i normalności. Tu nie ma miejsca na radość i spokój. Jej dzieciństwo jest inne niż jej rówieśników.

Zakończenie książki nie jest trudne do przewidzenia, ale ta przewidywalność nie przeszkadza. Ogrom emocji nagromadzony na stronach tej powieści przeraża i zasmuca.

{}× 4 | link |
@maciejek7
2021-08-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane z Biblioteki romans
ZA
2021-07-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@hag
2021-07-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@iza.81
2021-03-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Często sama sięgała po alkohol. Wpadała w złość, gdy słyszała z ust najstarszych latorośli ciut przerobioną, popularną rymowankę: Na podwórzu jest kałuża, /a w kałuży tej się nurza / hipopotam...”
{}× 1
#
“W liścikach były nagryzmolone serduszka, kwiatki, połączone plusem inicjały, a nawet obco wyglądające słówko love, które oznaczało ponoć wielką miłość.”
{}× 1
#
“Rodzina to nie gryzmoły zrobione ołówkiem w zeszycie. Nie wymażesz ich gumką. Nawet gdy wyniesiemy się od naszych starych, i tak będziemy z nimi połączone więzami krwi...”
{}× 1
#
“Powinni byli raz na zawsze wykreślić ją z życia rodziny. Jest obca. Przynosi im wstyd, sprawia kłopoty i przysparza zmartwień. Ukradła mi ich miłość i ciepło. Ukradła moje miejsce w tym domu i...”
{}× 1
#
“To nieprawda, że pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł. W tym przypadku czym szybciej, tym lepiej.”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl