Rzeka kłamstw

Edyta Świętek
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
Rzeka kłamstw
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów

Opis

FASCYNUJĄCA,PEŁNA EMOCJI, MIŁOŚCI I DRAMATÓW HISTORIA POLSKIEJ RODZINY Autorka zaprasza w podróż do Bydgoszczy lat siedemdziesiątych. Ukazuje w niej codzienne radości i smutki polskiej rodziny, które splatają się z realiami życia w minionej epoce.
Elżbieta i Tymoteusz niedawno wprowadzili się do przestronnego mieszkania na osiedlu Kapuściska. Tymoteusz ma przed sobą świetlaną przyszłość i dobrze zapowiadającą się karierę.

Kazimierz, choć pasjonuje się kryminologią z którą wiąże się jego praca zawodowa, jest nieustannie namawiany do wstąpienia w szeregi Służby Bezpieczeństwa. Jego ukochana żona Ewa marzy o karierze wokalnej.

Agata nie potrafi odnaleźć się w roli statecznej mężatki. Młoda polonistka wciąż wdaje się w romanse z innymi mężczyznami.
Eugeniusz wciąż pakuje się w różne tarapaty. Krewki młodzieniec wpada nie tylko w ręce Służby Bezpieczeństwa, ale również w sidła miłości.
Czasy się zmieniają, ale ludzkie tęsknoty i namiętności pozostają takie same. Edyta Świętek z literackim kunsztem miesza w życiu swoich bohaterów, a co ważniejsze także w sercu czytelnika! Pochylcie się nad „Grzechami młodości”. To prawdziwie sentymentalna podróż!
Agata Kołakowska, pisarka
Data wydania: 2022-01-25
ISBN: 978-83-66989-54-2, 9788366989542
Wydawnictwo: Replika
Cykl: Grzechy młodości, tom 1
Stron: 432
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Edyta Świętek Edyta Świętek
Urodzona 18 grudnia 1975 roku w Polsce
Wychowała w Krakowie, gdzie ukończyła Liceum Ekonomiczne w ZSE Nr 2. Po zdaniu matury zamieszkała w Podłężu. Z wyróżnieniem ukończyła Zarządzanie Firmą na Krakowskiej Akademii im.A.Frycza-Modrzewskiego. Jest aktywna zawodowo, jednocześnie tworząc po...

Pozostałe książki:

Cień burzowych chmur Szczyty Chciwości Łąki kwitnące purpurą Echa niewierności Cień zbrodni
Wszystkie książki Edyta Świętek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Rzeka kłamstwa"

12.03.2020

Jak ja kocham takie powieści! Pełne pasji, nieprzewidywalności, skrajnych emocji i zwykłego ludzkiego życia. Autorka ponownie zabrała mnie w stworzony przez siebie świat. Dobrze mi tam było, choć nie ukrywam, były i bardzo trudne momenty. Pięknie to wyszło! „We mgle usłyszała jakieś odgłosy, czyjeś tupanie i szepty. A potem plusk, który na ... Recenzja książki Rzeka kłamstw

Rzeka kłamstw.

10.01.2020

Bydgoszcz lata 70 ubiegłego stulecia, to tutaj rozgrywa się akcja kolejnej serii Edyty Świętek. Poznajemy rodzinę Trzeciaków. Historia rodzinna rozpoczyna się od dramatycznych wydarzeń na ulicy Wały Jagiellońskie, gdzie umiejscowiony był areszt śledczy. W nim to spotykamy Eugeniusza Trzeciaka urodzonego po II wojnie światowej a obecnie przesłuchiw... Recenzja książki Rzeka kłamstw

@agulkag@agulkag × 3

Opowieść o zwykłym życiu

11.02.2020

Jest to pierwszy tom sagi Grzechy młodości, w których autorka przenosi nas do lat siedemdziesiątych. Miejsce akcji Bydgoszcz właśnie tam mieszka rodzina Trzeciaków, którą będziemy mogli poznać. Elżbieta i Tymoteusz to małżeństwo posiadające czwórkę dzieci. Mąż robi karierę a żona poświęciła wszystko dla rodziny. Ostatnio w ich małżeństwie nie dzie... Recenzja książki Rzeka kłamstw

Rodzina, ach rodzina...

7.01.2020

Wiecie co najbardziej lubię w literaturze? Jej różnorodność 😀 Kiedy zbyt wiele w jednym czasie przeczytam książek z jednego gatunku/tematyki zawsze mogę sięgnąć po coś zupełnie odmiennego i dzięki temu poczuć powiew świeżości 🙂 👨‍👩‍👧‍👦 Tym razem po romantyczno-świątecznych pozycjach sięgnęłam po książkę twardo osadzoną w realnym świecie, w trudnyc... Recenzja książki Rzeka kłamstw

Moja opinia o książce

Opinie

@reniarenia
2021-02-09
6 /10
Przeczytane

Jakże aktualne są przeżycia, problemy i marzenia bohaterów opisanych w powieści. Życie codzienne, prozaiczne, zwyczajne... Wybory codzienne i moralne...

× 1 | link |
@andzelikajaczynska
2020-07-13
9 /10
Przeczytane

W powieści poznajemy skomplikowane relacje rodzinne, które i w dzisiejszych czasach są ciągle aktualne. Jednym osobom powiodło się i są zadowoleni ze swojego życia, innym wiatr w oczy wieje i muszą walczyć o swoje szczęście. Znajdą się też tacy, co wykorzystują swoją pozycję zawodową by być osiągać korzyści, które nie zawsze można określić, że są zgodne zasadami etycznymi i moralnymi.
Wątek romantyczny też znalazł swoje miejsce w powieści. Kibicuję Gienkowi i Justynie, by wszystko im ułożyło się tak jak sobie wymarzyli, pomimo przeciwności losu. Nie rozumiem za to Agaty, która mając dobrego męża, szuka przygód w ramionach kochanka.

Jeżeli chcecie poznać smutki i radości rodziny Trzeciaków, przypomnieć sobie jak wyglądało życie w latach 70 tych XX w. to "Rzeka kłamstw" jest dla was. Jest to powieść, która wywoła w was wiele emocji pozytywnych i negatywnych. W bardzo realny sposób został oddany klimat tamtych dni, dzięki temu odnosi się wrażenie, że samemu doświadcza się tych problemów i radości, z którymi zmagają się bohaterowie. Każdy z nich stara się bardziej lub mniej dostosować się do otaczającej go rzeczywistości. Lekki styl autorki, bez zbędnych opisów sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko. Z żalem przewraca się ostatnią stronę.

| link |
@shevill_books
2020-04-07
8 /10
Przeczytane

Akcja rozgrywa się w latach 70 XX wieku w Bydgoszczy. Poznajemy w książce rodzinę Trzeciaków, i śledzimy losy czwórki rodzeństwa oraz ich rodzin i miłości. Tymoteusz, Agata, Kazimierz i Eugeniusz, każde z nich ma swoje własne problemy, swoje własne idee. Każde z nich próbuje odnaleźć się w powojennych czasach.
Bohaterowie dostarczają nam wiele emocji, tych dobrych jak i złych. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do czytania tej książki ponieważ ilekroć zaczynałam jakąś inną książkę osadzoną w latach powojennych bardzo szybko mnie nudziła. Lecz nie tym razem! Edyta Świętek sprawiła, że doleciałam do końca nie wiem po prostu kiedy! Opisy prowadzi w dokładny, lecz nie nudny sposób. Jak kiedyś tego nie lubiałam, tak w tej książce pokochałam.
Jeżeli lubisz książki o takiej tematyce, to serdecznie polecam ci Rzekę kłamstw, która porwie cię do PRL-u, i przedstawi prawdziwe życie naszych dziadków i rodziców. Ja natomiast zabieram się czym prędzej za drugą część.

| link |
@Remma
2021-01-12
9 /10
Przeczytane saga
@aklein89
2020-11-29
10 /10
Przeczytane
@MalaMi_2
2021-12-30
6 /10
Przeczytane
@gosia_myst
2020-10-02
7 /10
Przeczytane
@Busia1904
2020-09-07
8 /10
Przeczytane
@malgosia311
2020-06-22
7 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2020-03-12
9 /10
Przeczytane
@rudemysli71
2020-03-08
10 /10
Przeczytane
@hag
2020-02-14
8 /10
Przeczytane
@jelonka11
2020-02-11
7 /10
Przeczytane
@Kobietaczytajaca
2020-02-11
8 /10
Przeczytane
@agulkag
2020-01-10
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Rzeka kłamstw. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Echa niewierności
Echa niewierności
Edyta Świętek
8.3/10
FASCYNUJĄCA,PEŁNA EMOCJI, MIOŚCI I DRAMATÓW HISTORIA POLSKIEJ RODZINY Jest rok 1971, w Polsce...
Cień zbrodni
Cień zbrodni
Edyta Świętek
8.1/10
Cień zbrodni to kolejny tom cyklu Grzechy młodości autorstwa Edyty Świętek. Dla rodziny Trzec...
Szczyty Chciwości
Szczyty Chciwości
Edyta Świętek
8.3/10
Kolejny tom fascynującej, pełnej emocji, miłości i dramatów historii polskiej rodziny.Autorka uazuj...
Pokłosie przekleństwa
Pokłosie przekleństwa
Edyta Świętek
8.2/10
Wraz z przemianami gospodarczymi znacznym zmianom ulega życie rodziny Trzeciaków. Jola robi oszałam...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl