Efekt morza

Katarzyna Bonda
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Efekt morza
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Zaginięcie Marty Berg

Tajemnicze zniknięcie dziewiętnastolatki wstrząsnęło całym krajem. Mimo intensywnych działań prowadzonych przez policję, detektywów, jasnowidzów i rodzinę – dziewczyny nie udało się odnaleźć.

Kilkanaście lat później w tym samym nadmorskim miasteczku znaleziono zwłoki. Sprawa wygląda na beznadziejną – denat ma zmasakrowaną twarz i nie wiadomo, czy to samobójstwo, wypadek, czy może inscenizacja.

Wśród lokalnej społeczności nie milkną głosy, że mężczyzna mógł wiedzieć, co się stało z zaginioną Martą Berg.

Do śledztwa zostaje zaangażowany Hubert Meyer. Czy profiler przerwie panującą zmowę milczenia? Kto z otoczenia Marty wie więcej, niż chce przyznać? Kim jest denat i czy za swoją wiedzę zapłacił życiem?

Kiedy większość kłamie, a reszta milczy, Hubert Meyer musi znaleźć jednego, któremu najmniej się to opłaca...

Wydanie 1 - Wyd. Muza
Data wydania: 2024-06-05
ISBN: 978-83-287-3065-6, 9788328730656
Wydawnictwo: Muza
Cykl: Hubert Meyer psycholog śledczy, tom 10
Stron: 352
dodana przez: Vernau

Autor

Katarzyna Bonda Katarzyna Bonda
Urodzona 26 sierpnia 1977 roku w Polsce (Białystok)
Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Jest autorką serii kryminalnej z Hubertem Meyerem ("Sprawa Niny Frank", "Tylko martwi nie kłamią", "Florystka", "Nikt nie musi wiedzieć", "Klatka dla niewinnych", "Balwierz", "Zimna sprawa"),...

Pozostałe książki:

Sprawa Niny Frank Pochłaniacz Tylko martwi nie kłamią Florystka Okularnik Nikt nie musi wiedzieć O włos Klatka dla niewinnych Zimna sprawa Balwierz Polskie mordeczynie Opowiem ci o zbrodni Lampiony Motyw ukryty Do cna Kobieta w walizce Ze złości Czerwony Pająk Cicha 5 Miłość leczy rany Urodzony morderca Zbrodnia niedoskonała Krew w piach Miłość czyni dobrym Na uwięzi Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe Efekt morza Maszyna do pisania Miłość pokonuje śmierć Antologia KRYMINALNA 13 Tylko martwi nie kłamią cz. 2 Tylko martwi nie kłamią. CZ.1
Wszystkie książki Katarzyna Bonda

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Efekt kresu.

15.06.2024

Niedawno miałam okazję przeczytać "Efekt morza" autorstwa Katarzyny Bondy i muszę przyznać, że była to niezwykle wciągająca lektura. Bonda po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzynią w tworzeniu skomplikowanych intryg kryminalnych i barwnych postaci. "Efekt morza" wciągnęło mnie od pierwszych stron. Główny bohater, Hubert Meyer, profiler krymina... Recenzja książki Efekt morza

@Malwi@Malwi × 28

Efekt morza

12.06.2024

„Efekt morza” Katarzyny Bondy, to aż trudno uwierzyć, ale moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, a już jestem pewna, że nie ostatnie i niebawem mam w planach nadrobienie książek autorki! „Efekt morza” jest również dziesiątym już tomem serii o profilerze Hubercie Meyerze, którego postać w tej historii zdecydowanie skradła moje serce i ta se... Recenzja książki Efekt morza

@Gosia@Gosia × 3

Zaginięcie Marty Berg

12.06.2024

Efekt morza” to powieść, która wzięła swój początek z życia. Rzucone mimochodem wyzwanie poskutkowało napisaniem historii opartej na faktach. Sprawa dotyczy głośnego i tajemniczego zniknięcia Iwony Wieczorek. Nie dopatrujcie się jednak oddania tej sprawy jeden do jednego. Jak w posłowiu Katarzyna Bonda wspomina, jest to fikcja literacka, w której... Recenzja książki Efekt morza

@monweg@monweg × 2

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Spizarnia_ksiazek
2024-07-02
7 /10
Przeczytane

"Na siłę do­pa­so­wu­jesz kloc­ki, bo chcesz zo­ba­czyć cały ob­ra­zek. Tym­cza­sem kloc­ki wska­ku­ją na miej­sce, jeśli od­pu­ścisz, a nie do­ci­skasz."

W sprawie zaginięcia Marty Berg pojawiło się wiele niejasności i poszlak, które do dziś budzą wątpliwości. Pomimo prowadzenia szeroko zakrojonego śledztwa oraz wsparcia detektywów i jasnowidza, nie udało się odnaleźć dziewiętnastoletniej dziewczyny. Po kilkunastu latach sprawa ponownie staje się głośna, gdy na terenie budowy odkryte zostają zwłoki mężczyzny. Do dochodzenia dołącza profiler Hubert Meyer, jednak od samego początku napotyka na mur milczenia. Czy uda mu się odkryć prawdę?

Autorka podejmuje temat, który nadal wzbudza wiele emocji. Choć podkreśla, że jest to wyłącznie fikcja literacka, to inspiracją tej historii jest tajemnicze zaginięcie Iwony Wieczorek. Doskonale przedstawia małomiasteczkową społeczność, jej mentalność oraz zarówno ciemne, jak i jasne strony mieszkańców. Śledzimy działania policji i Meyera, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju wydarzeń. Intryga kryminalna jest rozbudowana, a stopniowo odkrywanie tajemnice tylko zwiększały moje zainteresowanie. Pojawia się wiele poszlak i postaci, dlatego warto się skoncentrować, aby nie zgubić się w gąszczu informacji. Interesującym zabiegiem było wplecenie w fabułę zjawiska zwanego efektem morza, o którym nigdy wcześniej nie słyszałam.
To już dziesiąta odsłona serii z Hubertem Meyerem, jed...

× 2 | link |
@coolturka104
2024-07-12
6 /10
Przeczytane

Wprost nie do wiary, że „Efekt morza” jest już dziesiątym tomem serii z Hubertem Meyerem, a autorce pomysłów na fabułę nigdy nie brakuje i nie zabraknie, bowiem czerpie ona inspirację z prawdziwych wydarzeń. Tym razem posiłkowała się znaną chyba każdemu sprawą Iwony Wieczorek.

W pewnym nadmorskim miasteczku znaleziono zwłoki mężczyzny. Na mieście mówią, że mógł on mieć związek z zaginięciem dziewiętnastoletniej Marty Berg.
Mimo intensywnych działań zaginionej przed kilkunastoma laty dziewczyny nigdy nie udało się odnaleźć, a jej tajemnicze zniknięcie wstrząsnęło całym krajem.

Powieść czyta się nad wyraz dobrze, to zasługa swobodnego stylu, dużej ilości rzeczowych dialogów, interesującej fabuły i niejednoznacznych postaci. Sama zagadka kryminalna wciąga, a klimat małomiasteczkowej społeczności, która solidarnie milczy w tej sprawie dziwi, ale też zastanawia. Wraz ze śledczymi pragniemy odkryć tajemnicę zniknięcia dziewczyny, którą żyła cała Polska, a za którą nikt dotąd nie odpowiedział. Sprawą zajmie się najsłynniejszy w kraju profiler Hubert Meyer. I choć wielu przed nim próbowało, to właśnie Meyerowi uda się przerwać panującą zmowę milczenia i dotrzeć do szokującej prawdy.

× 2 | link |
@WolneLitery
2024-06-19
9 /10

Misternie skonstruowany thriller oparty na prawdziwej sprawie kryminalnej Iwony Wieczorek, który porusza nie tylko wyobraźnię, ale i sumienie czytelnika. Autorka umiejętnie wplata realistyczne elementy z wydarzeń, które wstrząsnęły opinią publiczną, tworząc wokół nich gęstą atmosferę tajemnicy i napięcia.

Tajemnicze zniknięcie dziewiętnastoletniej Marty Berg w nadmorskim miasteczku wywołuje lawinę reakcji - od intensywnych działań policji, detektywów, aż po niekonwencjonalne metody jasnowidzów. Mimo to dziewczyny nie udaje się odnaleźć, co zostaje owiane mgiełką niepewności i frustracji.

Kilkanaście lat później, gdy lokalna społeczność niemal zapomniała o tajemniczym zniknięciu, zostają znalezione zwłoki. Sceneria staje się jeszcze bardziej mroczna, gdyż denat ma zmasakrowaną twarz, a przyczyna śmierci pozostaje niejasna - czy to samobójstwo, wypadek, czy starannie zaplanowana inscenizacja? Wśród mieszkańców miasteczka nie milkną spekulacje, że mężczyzna mógł posiadać kluczowe informacje na temat zaginięcia Marty Berg.

Do akcji wkracza Hubert Meyer, doświadczony profiler, który staje przed zadaniem rozwikłania skomplikowanej układanki kłamstw i milczenia. Jego determinacja i umiejętności psychologiczne stają się kluczem do odkrycia prawdy, której nikt nie chce ujawnić.

Książka wciąga czytelnika od pierwszych stron, oferując nie tylko intrygującą fabułę, ale i głęboką analizę psychologiczną postaci. Autorka umiejętnie balansuje między e...

× 1 | link |
@alina.zawadzka94
@alina.zawadzka94
2024-07-18
4 /10

Moja relacja z książkami Katarzyny Bondy jest trudna. Czasami jej książki trafiają idealnie w mój gust i mogę je śmiało polecić, ale zdarzają się również takie, które w ogóle mnie nie porywają. Niestety, do tej drugiej kategorii zalicza się "Efekt morza".

Sięgnęłam po tę książkę z dużą ciekawością, ponieważ jest inspirowana zaginięciem Iwony Wieczorek, a ta sprawa od zawsze mnie ciekawiła. Na początku wszystko zapowiadało się znakomicie. Prolog był intrygujący i skutecznie zachęcił mnie do dalszej lektury. Pojawiło się wiele nawiązań do prawdziwej sprawy Iwony, takich jak tajemniczy mężczyzna z ręcznikiem, grupka znajomych czy samotny powrót do domu. Akcja rozwijała się powoli, ale obiecująco - Meyer, który bez pozwolenia wchodzi na teren objęty ochroną policji, ciekawe połączenia między różnymi sprawami. Pierwsza jedna trzecia książki naprawdę mnie wciągnęła.

Niestety, potem zaczęło brakować właśnie akcji. Fabuła niemal w całości odbywa się w dialogach - Meyer rozmawia z ludźmi, a my, czytelnicy, dowiadujemy się, co się wydarzyło z ich opowiadań. Brakowało mi poczucia, że jestem w centrum wydarzeń, że akcja dzieje się tu i teraz. Nie było dreszczyku emocji, który tak lubię w kryminałach. Książka była po prostu przegadana. Zdecydowanie wolę, kiedy fabuła jest podzielona na dwie osie czasowe i mogę uczestniczyć w akcji na bieżąco.

Dodatkowo, tytułowy "Efekt morza" jest wspomniany w książce dosłownie raz. Można było to lepiej wykorzystać i nadać ...

| link |
KA
@kamilawalota
2024-07-18
10 /10
@kuklinska.joanna
2024-06-21
9 /10
Przeczytane
@Malwi
2024-06-15
7 /10
Przeczytane
@monweg
2024-06-12
7 /10
@Gosia
2024-06-12
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Efekt morza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Dziewiąta runa
Dziewiąta runa
Katarzyna Bonda
6.9/10
Nowe, zmienione wydanie powieści, która po raz pierwszy ukazała się pod tytułem "Sprawa Niny Frank"....
Tylko martwi nie kłamią
Tylko martwi nie kłamią
Katarzyna Bonda
7.0/10
Kolejna powieść kryminalna autorki "Sprawy Niny Frank". Profiler policyjny musi rozwikłać zagadkę śm...
Florystka
Florystka
Katarzyna Bonda
6.8/10
Kolejna powieść o policyjnym profilerze, bohaterze wcześniejszych powieści Bondy - "Sprawa Niny Fran...
Nikt nie musi wiedzieć
Nikt nie musi wiedzieć
Katarzyna Bonda
6.7/10
Na tę książkę czekają wszyscy fani Katarzyny Bondy! Najpopularniejsza polska autorka powieści krymi...
Klatka dla niewinnych
Klatka dla niewinnych
Katarzyna Bonda
7.3/10
Czterdzieści trzy ciosy nożem. Tak pożegnała się z życiem Róża Englot. Obok otwartych ran na jej ...
Balwierz
Balwierz
Katarzyna Bonda
7.9/10
Wraz z ostatnią kroplą, która wypłynęła z żyły dziecka, narodził się ON. Balwierz z Narwi. Z cia...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl