O włos

Katarzyna Bonda
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 41 ocen kanapowiczów
O włos
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 41 ocen kanapowiczów

Opis

Nie ma pięknych zbrodni. Są tylko piękne ofiary.

Nowa seria kryminalna Katarzyny Bondy. W Lesie Kabackim zamordowano dwie młodziutkie dziewczyny. Policjanci od dawna nie widzieli tak zbezczeszczonych zwłok. Ale to nie koniec makabrycznych odkryć, bo w trakcie przeczesywania okolicy śledczy trafiają na coś jeszcze: spięty zieloną wstążką pukiel blond włosów, który z całą pewnością nie należał do zamordowanych kobiet. To fetysz, ale i cenny dowód. Kosiarz z Kabat sieje postrach zwłaszcza wśród pracownic agencji towarzyskich. To wśród nich upatruje kolejnych ofiar. Świat alfonsów i prostytutek jest zamknięty dla policji. Do akcji nieformalnie wkracza detektyw Jakub Sobieski.

Tropy prowadzą w przeszłość, do niewyjaśnionej zbrodni sprzed lat. Czy pragnienia mordercy znów dały o sobie znać? Czy młodemu detektywowi uda się wytropić sprawcę, zanim życie straci kolejna kobieta? Przekonaj się, czy prawda zawsze musi wyjść na jaw. „O włos” – pierwszy tom serii z detektywem Jakubem Sobieskim.
Data wydania: 2022-03-23
ISBN: 978-83-287-2011-4, 9788328720114
Wydawnictwo: Muza
Cykl: Jakub Sobieski, tom 1
Stron: 352
dodana przez: janusz.szewczyk
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Katarzyna Bonda Katarzyna Bonda
Urodzona w 1977 roku w Polsce (Hajnówka)
Katarzyna Bonda – pisarka, scenarzystka, dokumentalistka specjalizująca się w tematyce kryminalnej. Do polskiej literatury kryminalnej wprowadziła nowy typ detektywa – psychologa policyjnego. Profiler Hubert Meyer, bohater kryminałów Bondy, po raz p...

Pozostałe książki:

Okularnik Tylko martwi nie kłamią Florystka Sprawa Niny Frank Pochłaniacz
Wszystkie książki Katarzyna Bonda

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

O włos

10.05.2022

Z twórczością Pani Katarzyny Bondy nie miałam wcześniej okazji się do tej pory zapoznać. Do przeczytania książki z Cyklu: Jakub Sobieski (tom 1) pt. ''O włos'' autorstwa Pani Katarzyny Bondy przekonało mnie to, że będę mogła w końcu zaznajomić się bliżej z występującymi głównymi bohaterami, których wykreowała, świat mrocznych tajemnic przeszłości... Recenzja książki O włos

@Anna30@Anna30 × 13

"O włos"

11.04.2022

„Wszyscy jesteśmy sami cały czas. Oszukujemy się, tworzymy więzi, pleciemy trzy po trzy, by zagadać ciszę. Po co? W procesie umierania nie ma nic skomplikowanego. Ani strasznego.” W lesie Kabackim znaleziono ciała dwóch zamordowanych dziewczyn, były siostrami. Ich zwłoki zostały zmasakrowane. Przeszukując las policjanci trafiają na pukiel blond w... Recenzja książki O włos

Dobry początek serii

23.03.2022

 „W procesie umierania nie ma nic skomplikowanego. Ani strasznego. Z ludźmi jest podobnie. Robią tylko więcej hałasu.” Fani kryminalnych historii tworzonych przez panią Katarzynę Bondę z pewnością wyczekiwali jej nowej powieści i przygód ulubionych postaci. W swojej karierze pisarskiej stworzyła wiele charakterystycznych postaci, w tym najbar... Recenzja książki O włos

@Mirka@Mirka × 7

O włos

25.03.2022

„Nie ma pięknych zbrodni. Są tylko piękne ofiary.” „O włos” to pierwsza część nowej serii Katarzyny Bondy z detektywem Jakubem Sobieskim, wydana przez Wydawnictwo Muza. Szczerze mówiąc, było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Katarzyny Bondy. Nie miałam żadnych oczekiwań, nie miałam żadnych nadziei, nie nastawiałam się nijako, ponieważ zu... Recenzja książki O włos

Moja opinia o książce

Opinie

@czytanie.na.platanie
2022-04-20
6 /10
Przeczytane Współpraca Przeczytane 2022 Posiadam

Nowy początek serii i nowy bohater zawsze niesie ze sobą spore oczekiwania. Czy więc to celowy zabieg Katarzyny Bondy by Jakub Sobieski protagonista jej nowego cyklu budził niechęć i irytację? By był życiowym nieudacznikiem uwikłanym nie tylko w brudne interesy, ale i toksyczną relację z własną żoną? Może jego osoba miała przydać powieści autentyczności, pokazać, że nikt nie jest idealny i każdy może znaleźć się na życiowym zakręcie?

Jakub Sobieski, jest byłym policjantem, który w wyniku splotu wydarzeń wraz z młodą i ambitną policjantką prowadzi śledztwo w sprawie budzącego postrach mordercy grasującego w Warszawie. Wraz z nimi poznajemy mroczną stronę stolicy pławiącą się w specyficznych potrzebach seksualnych i narkotycznych wizjach i ludzi, którzy dla dużych i szybkich pieniędzy są w stanie zrobić wszystko.

Dużo bardziej niż antypatyczny główny bohater przyciąga postać popapranego mordercy, którego szokujące fantazje możemy śledzić. Retrospekcje ukazujące jego brutalną młodzieńczą ciekawość, sadystyczne skłonności i podnietę towarzyszącą popełnianym zbrodniom autorka oddała bardzo realistycznie i w sposób budzący silne emocje z obrzydzeniem włącznie.

Fabułę rozpoczętą mocnym uderzeniem śledziłam z zainteresowaniem i choć w miarę jak pojawiały się kolejne wątki obraz całości stawał się coraz bardziej niejasny i zagmatwany, to zakończenie rozwiało mgły domysłów i dostarczyło satysfakcji. Niestety mimo ciekawej intrygi niechęć do głównego boha...

× 3 | link |
@klaudia.nogajczyk
2022-04-04
8 /10
Przeczytane Audiobooki Domowa Biblioteczka Najlepsze

Czy nowa seria = nowa Katarzyna Bonda?
Tak i Nie.
Należy na to spojrzeć z dwóch stron. Piszę to z perspektywy osoby, której poprzednie książki autorki przypadły do gustu. Nie były idealne, ale wciągały mnie i dostarczały rozrywki. Bohaterowie w zdecydowanej większości wywoływali we mnie jakieś emocje i to się w książce "O włos" nie zmieniło. W tych aspektach widać "starą, dobrą " pod względem warsztatu oczywiście Bondę. To co może zaskakiwać, to widoczny wg mnie rozwój, gdzie od pierwszego tomu autorka "nie bierze jeńców" i ma szansę przekonać do siebie tych nieprzekonanych, a także nowych czytelników, którzy nie mieli z jej twórczością zbyt wiele wspólnego.
Policyjne środowisko z jakiegoś powodu autorce, czy też gatunkowi w jakim pisze jest bliskie, lecz schodzi na drugi plan, ustępując miejsca głównemu bohaterowi, który nomen omen policjantem był, lecz w chwili gdy go poznajemy zajmuje się zajęciami dedykowanymi "drugiej stronie mocy". Trup ściele się gęsto, rozterek zawodowo- prywatnych bohaterom nie brakuje. Podobnie jak odwagi autorce w poruszaniu kontrowersyjnych tematów.
Samo rozwiązanie można uznać za przewidywalne,ale ja nie bardzo miałam poczucie, że mogłoby być inne jeśli cała historia miałaby mieć sens.
Nie wierzę, że to piszę, ale w rywalizacji Sasza-Meyer-Sobieski wygrywa właśnie Sobieski. Będę z niecierpliwością oczekiwać na kolejne części serii. Mój niedosyt po zakończeniu ostatniej z serii został zaspokojony, dlatego polecam zapoznani...

× 3 | link |
MA
2022-03-21
7 /10

“Wszyscy jesteśmy sami cały czas. Oszukujemy się, tworzymy więzi, pleciemy trzy po trzy, by zagadać ciszę. Po co? W procesie umierania nie ma nic skomplikowanego. Ani strasznego. Z ludźmi jest podobnie. Robią tylko więcej hałasu”.

“O włos” to nowa seria Katarzyny Bondy- tym razem głównym bohaterem jest Jakub Sobieski, były policjant z ogromnym bagażem doświadczeń. W tym kryminale przenosimy się do świata skorumpowanych policjantów, prostytutek i skomplikowanych gierek. Dzieje się naprawdę wiele!
W Lesie kabackim odnaleziono ciała dwóch kobiet- zbezczeszczone, z podciętymi gardłami. Gdy giną kolejne kobiety, media sprawcę okrzykują “Kosiarzem z Kabat”. W sprawę angażuje się Jakub Sobieski, którego obecna sytuacja i przeszłość są dosyć trudne. Asystuje mu Ada, która jest osobiście zaangażowana w sprawę. Oboje nieoficjalnie próbują rozwiązać sprawę Kosiarza i wchodzą w świat narkotyków i branży towarzyskiej.
Ten kryminał czytałam w lekkim napięciu- po części przez szybką akcję i dużo wydarzeń, a po części przez to, że bałam się, że coś przegapię, coś mi umknie, w porę nie wyłapię jakichś szczegółów. Bo dzieje się bardzo dużo- dużo wydarzeń, postaci, akcji. Autorka wykreowała świat, w którym dzieje się tak wiele rzeczy- w teraźniejszości i przeszłości- a do tego zaangażowanych jest w nie tyle postaci, że momentami gubiłam się kto jest kto, choć cały czas była mocno skupiona na zdarzeniach.
Sam nowy bohater serii, czyli...

× 1 | link |
@angela_czyta_
2022-04-26
6 /10
Przeczytane

O włos” Katarzyny Bondy to pierwszy tom z cyklu o nowym detektywie Jakubie Sobieskim. Nie mam dużego doświadczenia jeżeli chodzi o twórczość autorki, ale ta książka mnie nie porwała.

Kosiarz z Kabat sieje postrach w Warszawie. To seryjny morderca, który poluje na siostry, a jego ofiary to przede wszystkim pracownice agencji towarzyskich, na miejscu zbrodni pozostawia pukiel blond włosów przewiązanych zieloną wstążką, co jest swoistego rodzaju podpisem. W sprawę zostaje uwikłany były policjant, Jakub Sobolewski, który został usunięty z policji. Jego życie nie jest kryształowe, dorabia sobie w półświatku, handlując narkotykami i co rusz pakuje się w kłopoty. Chcąc pomóc młodej policjantce Adzie, zaczyna prowadzić wraz z nią prywatne śledztwo.

Pomysł na fabułę ciekawy, sam motyw zbrodni i psychologiczne nakreślenie postaci mordercy również, ale całość mnie po prostu wynudziła. Podzieliłabym ją na 3 etapy, które mi się podobały: początek, gdzie akcja zaczyna się z przytupem, środek, gdzie za pomocą retrospekcji poznajemy umysł mordercy i wydarzenia z przeszłości i zakończenie, gdzie akcja wreszcie nabrała tempa-to tu było najciekawiej. Cała reszta jak dla mnie przegadana, mnogość postaci i nieco patologiczni bohaterowie, zupełnie do mnie nie przemówiła. Seks, narkotyki i skorumpowana policja zdominowały całość ciekawie zapowiadającej się historii.

Może lepiej odebrałabym tę książkę, gdyby nie postać gł...

× 1 | link |
@ewfor
2022-04-16
8 /10
Przeczytane

Katarzyna Bonda ma w mojej biblioteczce „swoją” półkę, bo nie ukrywam, że lubię jej książki, chociaż nie wszystkie mnie zachwyciły. Jest ona jednak pisarką, po której powieści sięgam bardzo chętnie, a pierwszą jej książkę przeczytałam zanim jeszcze ktokolwiek znał jej nazwisko w tak szerokiej skali jak to jest dzisiaj.

Kolejna odsłona Katarzyny Bondy to z pewnością lektura bardziej zbliżona do tych, w których głównym bohaterem jest Hubert Meyer niż do „Czterech żywiołów Saszy Załuskiej”, gdzie fabuły są wielowątkowe.

Myślę jednak, że dla miłośników dobrych kryminałów, nowa seria z detektywem Jakubem Sobieskim to prawdziwa gratka.

Intryga kryminalna skonstruowana została tak, że o nudzie można zapomnieć. Sam fakt, że ja, osoba nie przepadająca za późnym udawaniem się spać, czytałam książkę do godz. 3 nad ranem, chyba o czymś świadczy.

Jest ostro, krwawo i dynamicznie, a dodatkowo pikanterii dodaje wpleciony w fabułę wątek półświatka, gdzie oczywiście główną rolę odgrywają prostytucja, narkotyki i skorumpowani policjanci działający na dwa fronty – jako stróże prawa i czynnie uczestniczący w branży towarzyskiej.

Moim zdaniem autorka bardzo obrazowo opisuje zarówno ludzi jak i wydarzenia, fabuła to dość dobrze przemyślane zbrodnie i prowadzone w związku z nimi śledztwo (nieformalne) a do tego dołączone tajemnice sprzed lat i mocny akcent psychologiczny.

Boh...

| link |
@mamawmkesie
2022-04-04
10 /10
Przeczytane

„O włos” to najnowsza książka Katarzyny Bondy tym samym 1 tom nowej serii z detektywem Jakubem Sobieskim, który na pewno sporo namiesza wśród czytelników jak i na ulicach swojego miasta. Autorkę uwielbiam za to, że przy każdej książce jaką mam przyjemność czytać zrobi z moją głową coś takiego, że w pewnym momencie gubię się i myślę sobie „No nie znowu dałam się wkręcić” w niczym oczywiście to nie ujmuje, bo to tylko na plus dla książki, że nie jestem w stanie zorientować się co i jak.

W lesie Kabackim znaleziono zwłoki dwóch młodych dziewcząt, które zostały brutalnie zamordowane, a zwłoki zbezczeszczone. Tutaj zaczyna się akcja i śledztwo w poszukiwaniu winnego. Mordercę media okrzyknęli „Kosiarzem z Kabat”. To zaczynamy śledztwo, które do łatwych nie należy. Morderca nie wybiera sobie kolejnych ofiar od tak pierwsza z brzegu, ale ma swój faworyt. Na zachętę powiem, że zbiera pewną rzecz od każdej ofiary, która charakteryzuje jego fetysz, ale o tym już sami przeczytacie. Przy każdej nowej książce podziwiam autorkę za to w jaki sposób buduje profil swoich psychopatów, morderców, kryminalistów. Ile szczegółów, szczególików jest zawarte na kartach danej historii to głowa mała.

Kolejny raz trzyma poziom jak i napięcie. Kolejną rzeczą jaka mnie fascynuje to opis zbrodni jaki się dokonały. Widzę ten koszmarny widok poderzniętego gardła, poćwiartowanego ciała, czy np. bestialskie morderstwo zwierząt dla przyuczenia się nawet sama nie wiem...

| link |
ZA
2022-04-14
7 /10
Przeczytane

Kiedy w Lesie Kabackim zostają znalezione ciała dwóch młodych zamordowanych kobiet, policja szybko ustala, że ich oprawca to korzystający z prostytutek wyjątkowo brutalny psychopata, katalogujący je za pomocą włosów. To właśnie one pozostawiane w miejscu zbrodni, są głównym tropem śledztwa. Fetysz „Kosiarza z Kabat” jak ochrzciła go prasa to cenny dowód w rozpoczynającym się pościgu, na czele którego nieformalnie stanął policjant z niechlubną przeszłością…

Schemat fabuły zaserwowanej mi przez Katarzynę Bondę w jej najnowszej książce „O włos” wydaje się znajomy i powielany już wielokrotnie na rozmaite sposoby. To prawda, wydaje się. Wszak to kryminał, więc jego fabuła nie może opierać się głównie na wielostronicowych opisach „przysiadającego na gałęzi ptaszka”. Zamiast tego otrzymałem brutalny, skorumpowany świat prostytutek i alfonsów, w którym króluje rzecz jasna wszechobecny nierząd, narkomania, brutalność i nierzadko brak kręgosłupa moralnego.

„O włos” to początek nowej serii kryminalnej autorki, któremu ja szczerze powiedziawszy nie ma za wiele do zarzucenia. Książkę czytało się naprawdę przyjemnie, co zdecydowanie jest na in plus w kryminałach. Zresztą nie tylko w nich. Cała historia opowiedziana została bardzo płynnie, a główni bohaterowie nie są przesadnie przekoloryzowani, wręcz przeciwnie- przez cały czas czytania książki odnosiłem wrażenie iż są oni w wyjątkowo ciekawy sposób uczłowieczeni przez autorkę. To, co spodobało ...

| link |
@stos_ksiazek
2022-05-19
6 /10
Przeczytane

Jeszcze nie czytałam żadnej książki Katarzyny Bondy. Wiem jednak z waszych recenzji, że to świetna autorka kryminałów, dlatego zgłosiłam się do akcji recenzenckiej, aby zrecenzować "O włos", czyli pierwszy tom serii o byłym policjancie Jakubie Sobieskim.

Fabuła książki toczy się wokół poszukiwania mordercy, który za cel obrał sobie prostytutki z jednej agencji towarzyskiej. Dodatkowo w tajemniczych okolicznościach znika córka właścicielki owej agencji, która interesowała się tym tematem. W oba te przypadki zostaje wyciągnięty Jakub Sobieski. Czy uda mu się rozwiązać te dwie sprawy?

Przyznam, że spodziewałam się bardziej wciągającej historii. Niestety na początku nie mogłam się wkręcić , dlatego czytanie szło mi dość opornie. Dopiero gdzieś w połowie, gdy w końcu śledztwo ruszyło, fabuła mnie zaciekawiła. Na początku za dużo było dla mnie informacji z półświatka. Handlowanie narkotykami, sutenerstwo i niezdrowe relacje między bohaterami jakoś mi nie podeszły. Główni bohaterowie też nie skradli mojego serca. Jakuba odebrałam jako starszego policjanta po przejściach (a wcale taki nie był), który za niewierną żoną w ogień by skoczył, nie bacząc na karierę oraz normalną i zdrową przyszłość. Natomiast Adę zapamiętałam, jako piękną młodą kobietę, głównie dzięki rozmyślaniom sprawcy. I muszę przyznać, że monologi i retrospekcje Kosiarza z Kabat były naprawdę świetne. To moje ulubione rozdziały. Końcówka historii też nadrabia. Spodobało mi się, jak autorka zakoń...

| link |
@tomzynskak
2022-03-30
7 /10

„Nie ma pięknych zbrodni. Są tylko piękne ofiary.”
W Lesie Kabackim zamordowano dwie młode dziewczyny. Odkrycia śledczych sugerują, że ofiar może być więcej. Morderca okrzyknięty Kosiarzem z Kabat sieje postrach wśród pracownic agencji towarzyskich, wśród których upatruje swoje ofiary. Nieformalnie do śledztwa wkracza detektyw Jakub Sobieski, a tropy prowadzą go w przeszłość i do zbrodni, której nigdy nie wyjaśniono.

Muszę przyznać, że od jakiegoś czasu autorka naprawdę coraz milej mnie zaskakuje. Jej ostatnie dwie książki były świetne, chociaż może to jeszcze nie ta sama Bonda, którą znamy z samych początków jej pisarskiej kariery. Niemniej jednak „O włos” bardzo mile zaskakuje i książkę czyta się świetnie. Fabuła wciąga od pierwszych stron, a akcja poprowadzona jest genialnie. mamy tutaj do czynienia ze światem prostytutek i alfonsów co odrazu mi się spodobało. Liczne zwroty akcji i wodzenie za nos czytelnika sprawiają, że lektura staje się naprawdę emocjonująca. Cała historia, która z początku może wydawać się dość łatwa jest tak naprawdę skomplikowana, a jej finał jest dość nieoczywisty. Jak na autorkę przystało nie brakuje tutaj także rozbudowanej warstwy obyczajowej co jednych może drażnić, ale mi było dość obojętne. Całość czytało się super, a to dla mnie najważniejsze.

„O włos” to książka wzbudzająca emocje z genialnie pociągniętą fabuła. Wątków jest wiele i z całą pewnością warto poświęcić im uwagę. C...

| link |
ZA
2022-04-10
6 /10

Już od młodzieńczych lat wiedział, że śmierć wywołana jego rękami, przynosi mu niesakowitą ekstazę. Uwielbiał oglądać spłoszone ofiary i ich ostatnie oddechy. Kosiarz wybierał głównie na swoje ofiary osoby, które nie miały rodziny, co znacznie ułatwiało sytuację, bo policja nie miała za dużej ochoty podążać jego śladami. Jedynie Ada, której zależy, by odnaleźć sprawcę, wciąga w to potajemnie Jakuba Sobieskiego.
Co wyniknie z tego duetu?
Jak bardzo przerażające będą kolejne odkryte niewiadome?
-------
Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i powiem szczerze, że trochę się zawiodłam. Oczekiwałam więcej emocji i (przynajmniej dla mnie) było za mało przemyśleń i zbrodni z perspektywy Kosiarza - dodałoby to więcej ciar na plecach. Oczywiście to nie jest tak, że ich tutaj całkowicie zabrakło, bo faktycznie były rozdziały, w których akcja toczyła się jak szalona, dając ten dreszczyk emocji i właśnie w tych chwilach intrygowały mnie wszystkie tajemnice i niedomówienia, a także poznawane fakty. Plusem na pewno była sytuacja z tajemniczym sąsiadem bohaterki. On to dopiero wywołał we mnie uczucie przerażenia, obrzydzenia i niesmaku - właśnie takich emocji oczekiwałam od całej powieści. Chociaż początek dawał ciekawą akcję, tak środek niestety mi się dłużył, ale końcówka historii pozytywnie wciągnęła od nowa. Myślę, że sięgnę po inne książki autorki, być może trafię na taką, dla której przepadnę na całą noc.

| link |
AG
2022-05-28
8 /10

"O włos" to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i okazało się naprawdę udane.
Sam główny bohater, czyli Jakub Sobieski co prawda nie zrobił na mnie zbyt wielkiego wrażenia, wręcz bym powiedziała, że było mi go szkoda. W stosunku do swojej żony, która robiła co chciała był totalnie ślepy i zwyczajnie naiwny. Tak czy inaczej, to nie on jest tu najciekawszy, a sam pomysł na fabułę. Zbrodnie jakich dokonuje Kosiarz z Kabat są okrutne, a on sam jest niczym duch. Wiadomo tylko, że regularnie jest klientem prostytutek, a na pamiątkę wycina im fragment włosów. Tym samym w pewnie sposób je naznacza. Złapanie go jest jednak o wiele trudniejsze niż mogło by się wydawać. Za to właśnie właśnie bierze się aspirantka Ada Kowalczyk w towarzystwie Jakuba, a co więcej robią to na własną rękę. Celem jest również odnalezienie pewnej zaginionej osoby. Nie koniecznie mogą liczyć na pomoc, a wszelkie dowody które Ada przedstawia ludziom na wyższych stanowiskach, są ignorowane. Idąc za tropami, kobieta dokopuje się do zbrodni sprzed lat, która może mieć kluczowe znaczenie w rozgryzieniu mordercy.
Akcja, tajemnice, zbrodnie od najmłodszych lat, skorumpowani policjanci i dziewczyny, które na życie w luksusie zarabiają własnym ciałem i spełnianiem najdziwniejszych zachcianek swoich klientów. To wszystko znajduje się w tej niepozornej książce i myślę, że fani powieści kryminalnych polubią się z tym tytułem.

| link |
@czasamimamczas
2022-03-20
8 /10
Przeczytane

Pierwszy tom serii kryminalnej z Jakubem Sobieskim, a także moje pierwsze spotkanie z autorką. Bardzo udane :D Chętnie przeczytam kolejne części tej serii, jestem ciekawa losów głównych bohaterów, a także kolejnej kryminalnej zagadki, którą, mam nadzieję, poprowadzi Kubuś i Ada.

Historię poznajemy w momencie znalezienia w Lesie Kabackim dwóch ofiar, młodych dziewczyn. Dodatkowo śledczy odnajdują pukiel włosów, spięty zieloną wstążką.. Nieznany sprawca zyskuje przydomek Kosiarza z Kabat, pozostaje nieuchwytny, a liczba ofiar rośnie.. Szczególnie zagrożone stały się dziewczyny a agencji towarzyskich, takie, po których mało kto zapłacze.. Świat prostytutek i alfonsów to dość hermetyczne środowisko, ciężko uzyskać jakieś wiarygodne informacje, przeniknąć przez mur kłamstw i tajemnic. Przez ten półświatek nieformalnie próbuje przeniknąć Jakub Sobieski, były policjant, ze swoim ogromnym bagażem - problemami z żoną, mieszkaniem, pracą.

Kuba jako główny bohater zyskał moją sympatię, stara się żyć w zgodzie ze sobą, chociaż popełnia przy tym masę błędów, nie słucha porad, chociaż podświadomie wie, że są dobre. Ryzykuje, kombinuje, stara się dowieść prawdy. Jestem ciekawa jego historii.

Książkę przeczytałam z zainteresowaniem, mimo, że w pewnym momencie już rozwiązanie się nasuwało, ciekawość zakończenia była ogromna. Element zaskoczenia również na końcu się znajdzie :D Polecam fanom kryminału.

| link |
MA
2022-05-21
7 /10
Przeczytane

Książka zaczyna od okrutnej zbrodni, w której życie tracą młode piękne kobiety. Ich ciała są zmasakrowane, w trakcie postępowania policja znajduje spięty zieloną wstążką kosmyk blond włosów. Niestety żadna z ofiar nie miała takiego koloru włosów. Zatem rodzi się pytanie czy ofiar będzie więcej? Poszukiwany sprawca przez media został nazwany Kosiarzem z Kabat.
Wtedy do akcji wkracza były policjant Jakub Sobieski wraz z aspirant Adą Kowalczyk próbując znaleźć sprawcę i tworzą swoje małe śledztwo.

Jest to moja pierwsza przygoda z twórczością Bondy, którą zaczęłam i skończyłam. Przyznam się mam jeszcze kilka książek, które czekają na rozpoczęcie przygody - oczywiście też spod pióra dzisiejszej królowej kryminałów. Jeśli chodzi o książkę "O włos" to była to lektura, którą się świetnie słuchało jadąc do pracy, była bardzo wciągająca, narrator był idealnie dobrany do książki, dzięki temu słuchało się z zaciekawieniem. Jadąc do pracy słuchałam, mając chwilę w domu czytałam. Tak wyglądała moja przygoda z książką. Pół czytana, pół słuchana. Tak, tak powoli przekonuje się do audiobooków 🤭
Fabuła wciągająca, trzyma w napięciu. Dla tych, którzy nie mieli okazji zapoznać się z twórczością Katarzyny Bondy jest to dobry start, ponieważ jest to nowa seria z detektywem Jakubem Sobieskim i dla czytelnika będzie to dobra przygoda.

| link |
@marta582_82
2022-04-01
8 /10

"Wzniósł oczy do góry iwydał zsie­bie dźwięk, który rów­nie do­brze mógł być sko­wy­tem, jak iry­kiem gnie­wu.
– Nie wy­trzy­mam, przy­się­gam. Gdy­bym był Ko­sia­rzem, tobym cię teraz po­kro­ił.
Uśmiech­nę­ła się przy­mil­nie iza­mru­ga­ła, cała za­do­wo­lo­na.
– Je­steś roz­wy­drzo­nym ba­cho­rem, wiesz? Ina do­da­tek kop­nię­tym!"
Nowa seria Katarzyny Bondy zaczyna się z przytupem. Od pierwszej strony autorka wciąga czytelnika w równym stopniu w samą fabułę jak i w życie bohaterów, a muszę przyznać, że Jakub i Ada to postacie, które potrafią przykuć uwagę. Co do historii, to jest ona idealnie wyważona, są momenty w których dosłownie cierpnie nam skóra oraz takie w których z wypiekami na twarzy przerzucamy kolejne kartki, chcąc jak najszybciej dowiedzieć się co będzie dalej. To co sobie cenie w twórczości Katarzyny Bondy, to to, że wątki obyczajowye i psychologiczne, są dla niej równie ważne co sama zagadka, i w tym przypadku jest podobnie. Nie znajdziecie tutaj pocztówkowej wizytówki Warszawy lecz jej zdecydowanie bardziej mroczne i brzydsze oblicze. Poza dwójką głównych bohaterów, warto zwrócić uwagę również na tych drugoplanowych, którzy są dopracowani w najmniejszym szczególe, dzięki czemu tworzą wiarygodne zaplecze dla całej historii.
Świetny początek nowej serii, który zostawia apetyt na więcej.

| link |
@monikatomaszewska1994
Przeczytane

"Nie ma pięknych zbrodni. Są tylko piękne ofiary."

Czy najnowsza książka Katarzyny Bondy "O włos", która miała swoją premierę 23 marca to Bonda na którą czekaliśmy? Czy to Bonda dla której wierni fani rzucą wszystko i oddadzą się lekturze? Zdania są mocno podzielone, więc jakie jest moje ?

“O włos" to pierwszy tom nowej serii kryminalnej z Jakubem Sobieskim - byłym policjantem z niechlubną przeszłością i nie do końca legalną teraźniejszością.

W lesie Kabackim zamordowano dwie młodziutkie dziewczyny. Podcięto im gardła oraz zadano szereg innych druzgocących ran. W mediach zawrzało, a sprawca okrzyknięty został "Kosiarzem z Kabat". W toku śledztwa okazuje się, że wszystkie ofiary łączy jeden szczegół - branża "towarzyska". Pojawiają się nowe ciała, a wraz z nimi zapowiedź kolejnych mordów - pukiel włosów z wstążeczką.

Korupcja, seks, narkotyki oraz brutalne opisy zbrodni. Książka ocieka masą zwrotów akcji. Niestety niektóre z nich można z góry przewidzieć i nie wywołują zaskoczenia, ale zdecydowanie ta książka przywróciła moją miłość do Bondy i sprawiła, że zakupiłam wszystkie brakujące części poprzednich historii. Z niecierpliwością czekam na drugi tom.

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka O włos. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Ze złości
Ze złości
Katarzyna Bonda
7.6/10
Zemsta? Chciwość? Zraniona duma? Nieszczęśliwa miłość? A może po prostu… złość? Co spowodowało, że ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl