Game over

Tomasz "(1987)" Żak
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Game over
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Czasami, aby pójść dalej, musimy wrócić tam, gdzie wszystko się zaczęło.

Finał Mundialu ’98 to był początek pięknej przyjaźni. Od tego momentu Tadek i Piotrek stali się nierozłączni. Skoczyliby za sobą w ogień. Do czasu.

Po kilkunastu latach Tadeusz wraca do miasta powiatowego Niedorzecze, do swojego pokoju z żółtą tapetą i plakatami z „Bravo Sport”. Wraca na pogrzeb swojego przyjaciela, który popełnił samobójstwo. To powrót do wszystkich pierwszych razów – pierwszych rozgrywek na Pegasusie i sesji papierowych RPG, pierwszych eksperymentów z używkami, pierwszych chwil, gdy serce zabiło mocniej i gdy zostało złamane. To także wnikliwie opisana droga człowieka do samobójstwa.

Czego dowie się główny bohater w tej podróży? Czy odnajdzie swoją pierwszą miłość i kim tak naprawdę okaże się jego przyjaciel? A przede wszystkim czy pozna odpowiedź na najważniejsze pytanie: dlaczego Piotrek wybrał śmierć?

Każdy, kto dorastał w rzeczywistości lat 90. i w pierwszej dekadzie XXI wieku, odnajdzie w historii Tadka i Piotrka fragment własnej opowieści. „Game over” to jednak nie tylko nostalgiczna podróż w przeszłość, ale też szczery do bólu portret współczesnych Millenialsów.

A wszystko to na tle pejzażu rodzin z minionej epoki. Matki, ojcowie, ich relacje, wybory i ich konsekwencje rysują w sposób szczegółowy, ale i nieoceniający, rodową mapę. Mapę, która rzutuje na przyszłe pokolenia.

Najbardziej osobista powieść autora.

Wydanie 1 - Wyd. Papierowy Motyl
Data wydania: 2024-06-03
ISBN: 978-83-67533-41-6, 9788367533416
Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Stron: 400
dodana przez: Vernau

Autor

Tomasz "(1987)" Żak
Urodzony w 1987 roku w Polsce
Tomasz Żak – zajmował się wieloma rzeczami: był dziennikarzem telewizyjnym, zarządcą nieruchomości, handlowcem, customer happiness managerem, wokalistą w kapeli hardcore punk oraz radnym miejskim. Jak sam o sobie mówi, posiada doktorat z memów i hab...

Pozostałe książki:

Trzydziestka Ataraksja Dwudziestka Czego dusza zapragnie Game over usuń_to!
Wszystkie książki Tomasz "(1987)" Żak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Game over

WYBÓR REDAKCJI
10.06.2024

Przeszłość ma kształt domu, do którego czasem wpada nieostrożna myśl. Wspomnienia uginają się od nadmiaru obrazów, które odcisnęły niezatarte piętno. Doznania są smugą błota, którą łatwo zmyć. Każda pozornie błaha chwila jest istotnym elementem układanki, która tworzy nasz byt. Każde pozornie nieistotne zdarzenie stanowi nierozerwalną całość z jak... Recenzja książki Game over

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@vaneskania07
2024-06-13
8 /10
Przeczytane

Ta książka to istnie nostalgiczna powieść, która przenosi nas do lat 90./00. Podczas czytania robi się niesamowicie ciepło na sercu. Musicie sprawdzić to sami!

Głównym bohaterem jest Tadeusz, który za dziecka mieszkał w Niedorzeczu. Teraz jest zmuszony do powrotu do rodzinnego miasta na pogrzeb swojego przyjaciela z dzieciństwa. Czego dowie się bohater?

Niby Tadeusz jest głównym bohaterem, ale to właściwie wokół Piotrka skupia się cała książka. Poznajemy relacje chłopców już od młodego wieku. Później ich drogi się rozdzielają, a oni idą przez życie osobno. Świetny klimat oddają nawiązania do gier czy wydarzeń z tamtych lat. Myślę, że dla teraźniejszych 30/40 latków będzie to niesamowity powrót do przeszłości i czytanie sprawi wiele radości.

Książka porusza bardzo wiele ważnych tematów takich jak: samobójstwo, uzależnienie i bycie samotnym rodzicem. Wątki te nie są wplecione "na siłę" tylko idealnie wsadzone w fabułę. Jak poradzą sobie z tym wszystkim bohaterowie?

Książka jest wypełniona po brzegi emocjami od tych dobrych, gdzie możemy się pośmiać z głupich odzywek czy zachowań bohaterów, gdy byli młodzi, do tych złych, które skłaniają nas do refleksji. Mamy też duży plot twist na samym końcu, który zostawił mnie w ciężkim szoku.

Książka przedstawia bohaterów w różnych momentach ich życia, ale wszytsko się ze sobą łączy i tworzy bardzo ciekawy i wręcz niespodziewany punkt w fabule.

Bardzo podobało mi się te kilka nawią...

| link |
@monika.sadowska
2024-06-10
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Game over. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl