Gra zaklinacza

Donato Carrisi
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Gra zaklinacza
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Dziesięć lat po premierze bestsellerowego Zaklinacza Donato Carrisi powraca z nową przerażającą zagadką…

Podobno zło jest banalne. Ale o przeciwniku, z którym przyjdzie się zmierzyć Mili Vasquez można powiedzieć wszystko, lecz na pewno nie to, że jest banalny.

O zmierzchu na posterunku policji odzywa się dzwonek telefonu. Przerażona kobieta z farmy na odludziu błaga o pomoc. Kiedy z dużym opóźnieniem na miejsce przyjeżdża policja, ilość krwi nie pozostawia wątpliwości, że doszło do rzezi, choć zwłoki czteroosobowej rodziny zniknęły. Wydarzyło się tu coś niepokojącego, coś strasznego, czego śledczy nie rozumieją.

Tylko jedna osoba może odkryć, jaka wiadomość kryje się za aktem zła, którego dopuścił się nieznany sprawca. Ale Mila Vasquez porzuciła pracę agentki i nie jest gotowa wracać do strefy mroku… Nie wie jednak, że Enigma, jak podejrzanego nazwały media, zaplanował wciągnięcie jej w diaboliczną grę, w której stawką jest nie tylko życie obcych ludzi, ale kogoś znacznie jej bliższego…

Śledztwo przynosi kolejne odkrycia, zło zmienia formy i przekracza granice światów – rzeczywistego i wirtualnego, w którym można dawać ujście najgorszym instynktom... bezkarnie, ale pozostawiając za sobą nieusuwalne ślady.

Wszystko jest częścią gry, która dopiero się rozpoczyna.

A ten, kto ją zaplanował, zawsze jest o jeden krok z przodu.

Carrisi jest mistrzem stopniowania napięcia i tworzenia labiryntów fabuły.

„Corriere della Sera”

Tytuł oryginalny: IL GIOCO DEL SUGGERITORE
Data wydania: 2021-02-24
ISBN: 978-83-8215-372-9, 9788382153729
Wydawnictwo: Albatros
Cykl: Mila Vasquez, tom 3
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 384
dodana przez: Vernau

Autor

Donato Carrisi Donato Carrisi
Urodzony 25 marca 1973 roku we Włoszech (Apulla)
Donato Carrisi - włoski scenarzysta pisarz i dramatopisarz. Absolwent prawa ze specjalnością w kryminologii i behawiorystyce. W trakcie studiów założył Grupę Teatralną Vivarte, dla której napisał pięć sztuk i dwa musicale. Pisuje dla centrolewicoweg...

Pozostałe książki:

Dziewczyna we mgle Trybunał dusz W labiryncie Zaklinacz Dom głosów
Wszystkie książki Donato Carrisi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Utopijny, piekielny świat Enigmy

WYBÓR REDAKCJI
24.02.2021

Po rocznym oczekiwaniu w końcu mam okazję powrócić do mrocznego świata, stworzonego przez Donato Carrisi. Włoski pisarz już nie jeden raz pozytywnie mnie zaskoczył i wielokrotnie pokusiłam się go nazwać najlepszym autorem powieści kryminalnych. Odkąd dowiedziałam się o premierze „Gry zaklinacza”, nie mogłam spać spokojnie. W końcu się doczekałam i... Recenzja książki Gra zaklinacza

@anetakul92@anetakul92 × 31

W sidłach sieci.

9.03.2021

Wszystko ponownie rozpoczyna się od odebrania telefonu z prośbą o pomoc. Niestety warunki pogodowe uniemożliwiły dotarcie wezwanych służb na miejsce zdarzenia. Kiedy w końcu udaje się wysłać patrol, okazuje się, że doszło tam do brutalnego morderstwa na czteroosobowej rodzinie. Brak jakiegokolwiek śladu wskazującego na mordercę sprawia, że do akcj... Recenzja książki Gra zaklinacza

@Bookmaania@Bookmaania × 11

Zabójstwa rękami pośredników

4.07.2021

Jest to moje pierwsze spotkanie z dziełami autora i trochę żałuję, że nie zaczęłam od pierwszego tomu. Policjantka wydziału osób zaginionych Mila Vasquez dotknięta aleksytymią, nie może odczuwać empatii, nawiązywać i zaangażować się w relacje, a nawet rozpoznać własnych uczuć również do dziesięcioletniej córki, Alice. Po traumatycznych wydarzenia... Recenzja książki Gra zaklinacza

@Logana@Logana × 10

Daj się porwać tej grze! :D

1.03.2021

„Wszyscy wyobrażamy sobie, że kogoś zabijamy, ale zazwyczaj myśl ta pozostaje sekretem naszego umysłu, pilnie strzeżonym przez wstyd i lęk przed konsekwencjami. Co innego, kiedy taka myśl zostanie nakarmiona iluzją bezkarności, nagrodzona poczuciem władzy i popchnięta ku granicom możliwości.” „Gra zaklinacza” to moje pierwsze spotkanie z twórcz... Recenzja książki Gra zaklinacza

@justus228@justus228 × 2

Moja opinia o książce

Opinie

@kryminal_na_talerzu
2021-04-07
7 /10

Po lekturze dwóch książek Carrisiego chyba mogę już stwierdzić, że wykreowane przez niego światy są naprawdę mroczne, a fabuła bardzo przesiąknięta złem. Tym razem w „Grze Zaklinacza”, trzecim tomie serii kryminalnej o detektyw Mili Vasquez (który spokojnie można czytać bez znajomości dwóch poprzednich) przenosi się ono w dużej części do świata wirtualnego, co na pierwszy rzut oka wydaje się bezpieczniejsze (w końcu na ulicach jest spokojniej), jednak już przy drugim spojrzeniu okazuje się, że teraz zło jest niczym nieograniczane – może się jeszcze mocniej deprawować, dopuszczać do głosy najmroczniejsze żądze. Fabuła pomiędzy światem wirtualnym a rzeczywistym mocno się tutaj zaciera. Klimat jest świetnie wypracowany – duszny, mroczny, przesiąka z kart powieści na czytelnika. Bohaterka przez swoim zaburzeniem braku odczuwania emocji wydaje się lepiej rozumieć o co w tej grze chodzi, choć i ona ma problemy z rozwiązaniem tej mrocznej zagadki. Intryga jest to mocno poplątana, a kolejne tropy wydają się tylko coraz mocniej zwodzić, coraz mocniej mieszać w głowie. Ogólnie to była bardzo klimatyczna lektura – mroczna, ale klimatyczna!

× 5 | link |
@czytanie.na.platanie
2021-03-19
8 /10
Przeczytane Posiadam Współpraca Przeczytane 2021

„Gra zaklinacza” to trzecia część niepokojącego i pełnego mroku cyklu z policjantką Milą Vasquez. W każdej z nich kobieta styka się ze złem wcielonym, człowiekiem, którego manipulacje prowadzą do okrutnych zbrodni.
Mila odcina się od przeszłości rezygnując z pracy w „przedpieklu”, gdzie zajmowała się poszukiwaniem zaginionych osób i wyprowadzając w zacisze wolne od techniki i cywilizacji. Gdy jednak po czteroosobowej rodzinie Andersonów zostaje jedynie makabryczne, skąpane we krwi miejsce zbrodni, a ich mordercą okazuje się wytatuowany w szczególny sposób mężczyzna, którego tożsamości nie sposób ustalić, Mila decyduje się pomóc w śledztwie. Kiedy jej córka zostaje uprowadzona, kobieta automatycznie zostaje wciągnięta w grę zaklinacza, w której rzeczywistość miesza się z fantazją i narkotycznym zwidem.
Sieć internetowa znowu zostaje użyta w formie broni, a podjęty przed laty eksperyment wymyka się spod kontroli. Jeśli ta gra się skończy, czy zło wyleje się na ulice? Czy będzie to oznaczało śmierć jej córki?
Ciekawa i rzadka przypadłość kobiety zwana zmrożeniem duszy, choć pozbawiająca ją umiejętności odczuwania empatycznego, sprawdza się również teraz, pozwalając na racjonalne, wytężone działania by odnaleźć córkę. Jednak i w jej pancerzu tworzą się coraz większe rysy. Czy paniczny strach przed utratą dziecka i gotowość, by bez wahania oddać za nie życie, to jednak oznaki miłości, której miała nigdy nie odczuw...

× 3 | link |
@Marcela
2021-08-20
7 /10
Przeczytane

"Gra zaklinacza" Donato Carrisi
Cykl: Mila Vasquez (tom 3)


Wydawnictwo: Albatros
Gatunek: thriller
Ilość stron: 384
Rok wydania: 2021

Fabuła: Podobno zło jest banalne. Ale o przeciwniku, z którym przyjdzie się zmierzyć Mili Vasquez można powiedzieć wszystko, lecz na pewno nie to, że jest banalny.
O zmierzchu na posterunku policji odzywa się dzwonek telefonu. Przerażona kobieta z farmy na odludziu błaga o pomoc. Kiedy z dużym opóźnieniem na miejsce przyjeżdża policja, ilość krwi nie pozostawia wątpliwości, że doszło do rzezi, choć zwłoki czteroosobowej rodziny zniknęły. Wydarzyło się tu coś niepokojącego, coś strasznego, czego śledczy nie rozumieją.
Tylko jedna osoba może odkryć, jaka wiadomość kryje się za aktem zła, którego dopuścił się nieznany sprawca. A...

× 2 | link |
@coolturka104
2021-05-08
7 /10
Przeczytane

Niewątpliwie Donato Carrisi należy do ścisłej czołówki najlepszych pisarzy w gatunku thrillera kryminalnego w moim prywatnym rankingu, a każda kolejna książka, utwierdza mnie tylko w tym przekonaniu.

Zaniepokojona kobieta zfarmy na odludziu dzwoni na policję z prośbą opomoc. Kiedy patrolowi udaje się dotrzeć na miejsce, z dość dużym opóźnieniem nie zostają nikogo z czteroosobowej rodziny, a spore ilości krwi nie pozostawiają wątpliwości, że doszło do rzezi, choć zwłoki zniknęły.

Mila Vasquez porzuciła pracę agentki inie chce wracać. Nie wie jednak, że Enigma, jak podejrzanego nazwały media, zaplanował wciągnięcie jej wdiaboliczną grę. Spośród wielu tatuaży pokrywających ciało podejrzanego o tę zbrodnię, wyróżnia się jeden - jej imię. Tatuaż ten jest zaproszeniem do odkrycia zagadki Enigmy.

Rozpoczyna się skomplikowane śledztwo, które przynosi kolejne pytania. Carrisi porusza problem wpływu zdobyczy technologicznych na nasze społeczeństwo. "Sądzimy, że my je posiadamy, tymczasem to one posiadają nas". Zło w świecie wirtualnym bywa bezkarne, ale pozostawia za sobą nieusuwalne ślady.

Kolejny raz dostajemy solidną wielowarstwową opowieść, której stopień skomplikowania i intrygująca fabuła sprawiają, że nie sposób się od niej oderwać. Niezwykle dynamiczna akcja, posiada tyle niespodziewanych zwrotów, iż trudno wyjść z podziwu nad pomysłowością autora. Umiejętność łączenia na pierwszy rzut oka zupełnie niepasujących do siebie faktów w logicz...

× 2 | link |
@Logana
2021-07-04
7 /10
Przeczytane
UR
2021-06-20
7 /10
Przeczytane
@withwords_alexx
2021-05-15
6 /10
@anettaros.74
2021-04-11
9 /10
Przeczytane
@malgosialegn
2021-03-22
7 /10
Przeczytane
@szpaczek444
2021-03-02
8 /10
@justus228
2021-03-01
8 /10
Przeczytane
@BagatElka
2021-03-28
7 /10
Przeczytane 📚 Posiadam 2021
@anetakul92
2021-02-24
7 /10
Przeczytane
@Bookmaania
2021-03-09
6 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021 Wydawnictwo Albatros

Cytaty z książki

O nie! Książka Gra zaklinacza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Zaklinacz
Zaklinacz
Donato Carrisi
7.9/10
Sześć odciętych rąk zakopanych w ziemi. Pięć zaginionych dziewczynek. Kim jest ta szósta? Czy i...
Hipoteza zła
Hipoteza zła
Donato Carrisi
7.3/10
NOWY THRILLER AUTORA ZAKLINACZA I TRYBUNAŁU DUSZ MROŻCY KREW W ŻYŁACH THRILLER, PRZYWOŁUJCY NA MYŚL...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl