Grudniowe kwiaty

Karolina Wilczyńska
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Grudniowe kwiaty
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

Tegoroczna zima na Kwiatowej przyniesie wiele niespodzianek! Dowiedz się, co słychać u Twoich ulubionych bohaterów w świątecznej odsłonie serii „Rok na Kwiatowej”!
Norbert czuje, że nareszcie wszystko w jego życiu zaczyna się układać. Jego firma prężnie się rozwija, więc wraz ze wspólnikiem wynajmuje nowy lokal i przyjmuje coraz więcej zleceń. Gdyby tylko udało mu się naprawić relację z najlepszą przyjaciółką… Pojawia się doskonała okazja, bo zbliżają się święta, a to przecież szczególny czas, gdy możemy pokazać najbliższym, jak bardzo nam na nich zależy. Jednak Norbert nie obawia się wyłącznie tego, czy Julia mu wybaczy. Chce jej zdradzić jeszcze pewien sekret, ale nie wie, jak dziewczyna zareaguje.
Tymczasem Danuta szykuje świąteczne spotkanie dla znajomych i sąsiadów z bloku przy ulicy Kwiatowej. Nie zabraknie na nim również Norberta i Dominika – jaką rolę w ich życiu odegra prawniczka? I co zrobi Julia, gdy pozna tajemnicę Norberta?
Data wydania: 2020-10-28
ISBN: 978-83-66570-69-6, 9788366570696
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykl: Rok na Kwiatowej, tom 8
dodana przez: Justyna_K

Autor

Karolina Wilczyńska Karolina Wilczyńska
Urodzona 28 sierpnia 1973 roku w Polsce (Kielce)
Jest zodiakalną Panną i numerologiczną jedenastką. To połączenie sprawia, że wciąż toczą w niej walkę dwie natury i nigdy nie wiadomo która w danej chwili zwycięży: uporządkowana i realnie patrząca na świat, czy marzycielka i idealistka. Idzie prze...

Pozostałe książki:

Wędrowne ptaki Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem Spełnione życzenia Mazurskie lato Ta druga
Wszystkie książki Karolina Wilczyńska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Grudniowe kwiaty

15.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Zapraszam na ulicę Kwiatową, gdzie poznacie Norberta, Dominika, Danutę, Julię oraz kilku innych bohaterów. Norbert mieszka razem z Dominikiem, są dla siebie ogromnym wsparciem. Norbert prowadzi własną firmę, drugi z mężczyzn za to jest trenerem w klubie fitness. Danuta pracuje jako prawniczka, która nienawidzi nieuczciwych przedsiębiorców. Julia, ... {} Recenzja książki Grudniowe kwiaty

Ciepło i przyjacielskie pogaduszki.

20.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

To już moja kolejna książka z serii Na Kwiatowej, a ja po raz kolejny jestem zachwycona i nie mogę powiedzieć o niej absolutnie złego słowa. Świąteczna odsłona Kwiatowej jest jeszcze milsza, przyjemniejsza i cieplejsza niż poprzednie. Mam nawet delikatne wrażenie, że im dalej, tym seria jest lepsza. A to prawdziwy fenomen, czyż nie? Norbert czuje... {} Recenzja książki Grudniowe kwiaty

@karolcik@karolcik {}× 1

Grudniowe kwiaty- tom 8

27.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ostatnimi czasy coraz częściej zdarza mi się czytać książki, które są kontynuacjami jakiejś serii. A w tym przypadku to już całkowicie pojechałam – „Grudniowe kwiaty” Karoliny Wilczyńskiej to aż 8 część cyklu - Rok na Kwiatowej. I po przeczytaniu, dalej pozostaje przy stwierdzeniu, że wszystko najlepiej czytać po kolei… **************************... {} Recenzja książki Grudniowe kwiaty

Moja opinia o książce

Opinie

@zaczytany.bebenek
2021-01-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

„Grudniowe kwiaty” to ostatnia książka świąteczna, którą przeczytałam. Recenzja miała się pojawić tuż po świętach, jednak z pisaniem mam ostatnio jakiś kłopot. Zdecydowanie wolę czytać książki.

*
Książka mi się podobała, dość szybko wdrożyłam się w życie bohaterów, do tego ciekawa narracja, która również przypadła mi do gustu, bohaterowie bowiem zwracają się bezpośrednio do czytelnika. Było to dla mnie ciekawe rozwiązanie i chyba sprawiało, że bardziej koncentrowałam się na książce. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki (wiedziałam o tym, że książka jest częścią serii, sięgając po nią) i mimo kilku zapewnień, że książkę można czytać odrębnie, brakowało mi kilku kwestii, które zapewne pojawiły się w poprzednich częściach (ta książka to ósmy tom serii). Bohaterowie autentyczni, próbują rozwiązać swoje problemy. Podobało mi się również, jak w trudnych chwilach społeczność Kwiatowej się łączy. Widać, że są przyjaciółmi i dobrze się czują w swoim towarzystwie. Książka sprawiła, że z chęcią przeczytałabym poprzednie tomy serii, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o bohaterach.

*
Czy to książka świąteczna? Dla mnie nie do końca. Temat świąt się pojawia, pojawiają się spotkania przy wspólnym stole, jednak to znów opowieść bardziej o ludziach, o ich rozterkach, kłopotach, problemach o i walce o samego siebie.

*
Ciężko ocenić książkę, która jest częścią cyklu. Jeśli szukacie świątecznej opowieści...

{}× 2 | link |
@kasia.rzymowska
2020-11-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Jak miło, że mnie odwiedziłaś. Kawy? Na pewno, w końcu przy kawie od razu przyjemniej się rozmawia. Usiądź proszę, już włączam ekspres. Mleko? Cukier? Wiesz, ja najczęściej piję czarną, ale mam wszystko.

A słyszałaś co się wydarzyło ostatnio na Kwiatowej? Nie? Oj, to naprawdę wiele przegapiłaś. Zmiany, oj zmiany.

Na przykład Norbert w końcu osiągnął sukces. Jego firma prosperuje coraz lepiej. Chociaż on sam nie przepada za "prezesowaniem", jak sam to nazywa, to powoli odnajduje się w nowej roli. Uwierzył przez to bardziej w siebie. Zaczyna być bardziej odważny i stanowczy. Oj, nie jest to nie sam Norbert, który dawał sobą pomiatać w poprzedniej pracy. Pamiętasz? Aż miło popatrzeć i posłuchać.

Aaa i z Julią się w końcu udało? Co się udało pytasz? Wydaje mi się, że się domyślasz, ale proszę, niech Ci się sami pochwalą, będzie większa radość.

Zresztą u Julii też się zmieniło. W końcu znalazła sposób na swoje studia. I nie uwierzysz, ale i rodzicami wyjaśniła wszystko. A była taka napięta atmosfera, prawda? Jak widać świąteczny nastrój łagodzi spory. To dobrze, to taka inteligentna i dobra dziewczyna.

Co u reszty pytasz? Wszyscy mają się dobrze, choć u wielu też się sporo pozmieniało. Ale, ale to już ich sama zapytaj lepiej - będziesz mieć wiadomości z pierwszej ręki.

A ode mnie usłyszysz tylko, że dobrze było wrócić na Kwiatową. Trochę się już stęskniłam na nimi. I za muszkieterami też 🐕😉

{}× 2 | link |
@coolturka104
2021-01-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

"Grudniowe kwiaty" stanowią już ósmą część cyklu i choć ostatecznie można je czytać jako niezależną powieść, to jednak zalecam znajomość wcześniejszych tomów.

Norbert po wielu perturbacjach w końcu odnosi sukces jako architekt. W pogoni za sukcesem nie ma czasu dla swojej najlepszej przyjaciółki Julii. Pragnie poprawić te relacje, ale jak dziewczyna zareaguje na to, co chłopak ma jej do powiedzenia?

Mam już za sobą kilka powieści Karoliny Wilczyńskiej, więc znam jej styl i wiedziałam, czego mniej więcej mogę się spodziewać.
Wydarzenia poznajemy z czterech perspektyw, a każda z nich jest monologiem prowadzonym bezpośrednio do czytelnika. To jakby spotkać się z dawno niewidzianym przyjacielem i wysłuchać tego, co ma nam do powiedzenia. I wszystko byłoby w porządku, o ile będzie to dla nas interesujące. Niestety nie porwała mnie opowieść Norberta, która jest najdłuższa i zajmuje połowę książki. Ten huraoptymizm w jego tonie, wydawał mi się sztuczny.
Całość uratowały opowieści Julii, Kai i Danuty. To one wzbudziły najwięcej emocji i wrażeń.

Choć ta historia zahacza o święta, to jednak nie one tu wiodą prym, lecz niewątpliwie stanowią jej punkt kulminacyjny, opisuje naszą codzienność, trudy i zmagania. Mówi o tym, że najważniejsze jest znalezienie naszego miejsca w życiu, naszej drogi, po to, by robić, to co się kocha. Wtedy szczęście jest w zasięgu ręki.

Premiera 28/10/2020

{}× 2 | link |
@esclavo
2020-12-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Chcę przeczytać

To już ósmy tom serii "Rok na Kwiatowej" i oczywiście wcześniejszych części jeszcze nie czytałam. Pewnie dla osób, które miały okazję poznać już bohaterów to nic nowego, ale ogromnym zaskoczeniem był sposób w jaki opisana jest ta historia. Nie spotkałam się jeszcze nigdy z takim bezpośrednim zwracaniem się bohatera do czytelnika. Mamy wrażenie, że rozmawiamy ze znajomym! Było to jednocześnie dziwne jak i takie świeże. Do teraz nie mogę stwierdzić czy taka forma podoba mi się czy raczej nie.

Sama historia jest typowo obyczajowa, z elementami świątecznymi, łączy się z poprzednimi częściami, jednak w taki sposób, że można czytać bez znajomości wcześniejszych losów bohaterów. Dużo tutaj wzajemnych relacji, uczuć, takich ciepłych jak i chłodniejszych, życzliwości jak i codzennych trudności.

Było to bardzo ciekawe spotkanie, bardzo oryginalne. Autorka miała pomysł, konsekwentnie trzymała się go, styl był przyjemny, a książka interesująca. Może to nie będzie mój faworyt, jeśli chodzi o świąteczne powieści, ale powieść podobała mi się.

{}× 2 | link |
@joanna.stolarek
2021-01-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Życie Norberta nareszcie zaczyna się układać, a nowo założona firma bardzo prężnie się rozwija. Do pełni szczęścia brakuje mu jedynie poprawienia relacji z najlepszą przyjaciółką. Święta to najlepszy czas, by to zrobić! Pytanie tylko, jak Julia zareaguje na sekret, który Norbert zamierza jej wyjawić...

“Grudniowe kwiaty” to 8 tom cyklu “Rok na Kwiatowej” i jednocześnie moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Przyznam Wam, że mam co do tej pozycji mieszane uczucia. Dosyć szybko wdrożyłam się w życie bohaterów, które toczy się od dłuższego czasu, rozumiałam, do czego dążą, ale momentami brakowało mi informacji (według mnie całkiem kluczowych i dających pełny obraz sytuacji), które zapewne pojawiły się w poprzednich częściach cyklu. Narracja… Jeszcze nigdy nie spotkałam się z czymś takim jak tu! I wiecie co? To mi się nawet podobało! To tak jakbym przyjaźniła się z bohaterami i każdy z nich prowadził mnie przez tę powieść przy kubku gorącej herbaty. “Grudniowe kwiaty” to historia, która ma miejsce w przedświątecznym czasie, ale widziana jest z perspektywy 4 różnych postaci. Największą część książki zajmuje Norbert i z przykrością stwierdzam, że bardzo się zmęczyłam czytając to, co ma mi do opowiedzenia. Całość była bez polotu, a na kluczowy moment poświęcono naprawdę niewiele czasu. Na szczęście dalsza część z perspektywy Julii, Kai i Danuty okazały się o wiele ciekawsze i sprawiły, że do końca książki dotarłam błyskawicznie. Czy poczułam święta? Tak, ale ni...

{}× 1 | link |
@moj.swiatksiazek
2020-10-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Tęskniliście za Kwiatową?
Tym razem autorka przenosi nas w zimowy czas pełen magii i cudów.
Nie będę Wam streszczać fabuły, bo według mnie jest to bez sensu, aby opowiadać o którymś tomie z kolei. Przyznaję, że "Grudniowe kwiaty" mają w sobie jakiś urok. Nie potrafię tego do końca określić, ale jak zaczęłam czytać tę historię to nie mogłam się od niej oderwać. Może nie należę do osób, które uwielbiają pióro autorki, i raczej po książki pani Karoliny nie sięgam, ale ta bardzo mi się podobała. Autorka pokazuje zwykłą, prostą codzienność, która dzieje się w czasie przedświątecznych zawirowań. Być może to mnie ujęło najbardziej? Tego nie jestem w stanie określić, ale autorka w przepiękny sposób potrafi opisać bożonarodzeniowy klimat - aż zatęskniłam za śniegiem i chciałąbym, aby był już grudzień ;) .
"Grudniowe kwiaty" to pełna ciepła i emocji historia, która rozgrzeje serca czytelniczek. Zdecydowanie polecam.

{}× 1 | link |
@Dominika_3
2021-10-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@justus228
2021-02-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@monika8905
2021-02-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Sylwia.B
2021-01-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@karolcik
2020-12-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@inzynier.i.ksiazki
2020-12-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
AG
2020-12-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@ewazia64
2020-12-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
MA
2020-11-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Warto zarabiać na tym, co się lubi robić ”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Wędrowne ptaki
Wędrowne ptaki
Karolina Wilczyńska
{}6.6/10
Wszyscy kiedyś opuścimy rodzinne gniazdo, żeby rozwinąć skrzydła. Czasami lot bywa trudny i wydaje s...
Zamarznięte serca
Zamarznięte serca
Karolina Wilczyńska
{}7.6/10
Zima przychodzi nieoczekiwanie. A z nią mróz tak wielki, że mrozi serce. Wtedy potrzebujemy kogoś, k...
Dotyk słońca
Dotyk słońca
Karolina Wilczyńska
{}8.3/10
Pierwsze wiosenne i ciepłe promienie słońca to znak, że wszystko wokół budzi się do życia. Tak jak r...
Owoce miłości
Owoce miłości
Karolina Wilczyńska
{}7.9/10
Pierwszy wspólny rok na Kwiatowej dobiega końca… Zajrzyj do swoich ukochanych przyjaciółek i przekon...
Zapach bzu
Zapach bzu
Karolina Wilczyńska
{}7.7/10
Z nowym sezonem na Kwiatowej rozkwitają nowe przyjaźnie! Jeśli nie mieliście jeszcze okazji pozna...
Kwitnące lilie
Kwitnące lilie
Karolina Wilczyńska
{}8.3/10
Bestsellerowa seria „Rok na Kwiatowej” zaskoczyła czytelniczki w drugim sezonie! Czy właściciele uro...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl