Szczęście na czterech łapkach

Agata Przybyłek, Agnieszka Lis, Anna Kasiuk, Joanna Szarańska ...
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Szczęście na czterech łapkach
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Poznaj niezwykłe opowiadania o zwierzętach, które dostały kolejną szansę na szczęście.
Mała Karmelka, urocza Ella i żywiołowy Skiper z nadzieją spoglądają przez kratki kojców na wolontariuszy odwiedzających schronisko. Ciepłe posłanie, pełna miska i miłość człowieka to ich największe marzenia. Tak niewiele trzeba, aby je spełnić!
Autorzy najlepszych powieści obyczajowych podarowali podopiecznym schroniska w Przyborówku historie pełne ciepła i nadziei. Dziewięć opowiadań, w których czworonożni bohaterowie znajdują upragniony dom, tęsknią, zakochują się, a niekiedy nawet ratują życie! W rzeczywistości wielu z nich wciąż jeszcze czeka na swoją szansę. Może to właśnie Ty pomożesz im odzyskać wiarę w lepsze jutro?

Część dochodu ze sprzedaży antologii zostanie przekazana na rzecz Fundacji „Przytuliska u Wandy”.
Data wydania: 2021-04-14
ISBN: 978-83-66736-90-0, 9788366736900
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Stron: 336
dodana przez: mewaczyta

Autor

Agata Przybyłek
Urodzona 19 grudnia 1994 roku w Polsce
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, w przeszłości dziennikarka portalu rodzicielskiego. Debiutowała w 2015 roku, gdy tworzenie fabuły pełnej miłosnych perypetii i zaskakujących żartów potraktowała jako autoterapię. Od tamtej pory ukaz...

Pozostałe książki:

Gdy zasypie śnieg… Bądź moim światłem Ja chyba zwariuję! Masz wiadomość Gdybym cię nie spotkała Tak smakuje miłość Wierność jest trudna Droga, którą przeszłam Od pierwszych słów Wypożyczalnia Świętych Mikołajów Bądź przy mnie zawsze Siedem cudów Bez Ciebie Festiwal lodowych serc W promieniach szczęścia Kto by się spodziewał Nie zmienił się tylko blond Zrobię dla ciebie wszystko Będą z tego kłopoty Najlepsze,co mnie spotkało Pójdę za tobą wszędzie Miłość i inne nieszczęścia Recepta na szczęście Jeszcze raz Mimo twoich kłamstw Takie rzeczy tylko z mężem Jedyna na świecie Moje serce pamięta Szczęście na czterech łapkach Dlatego od ciebie odeszłam Gotowi na wszystko Historia naszych pożegnań Zawsze będę cię kochać Ta chwila jest nasza Żona na pełen etat I znowu cię zobaczę Kobiety wzdychają częściej Małżeństwo z odzysku Nieszczęścia chodzą stadami Kto jak nie ja! Przyjaciółki Grzechu warta I po co mi to było? Miłość spółka z.o.o. Z głębi serca Sięgnij ze mną gwiazd Przerwana melodia Na skrzydłach marzeń 24 dni do gwiazdki Nic piękniejszego od miłości
Wszystkie książki Agata Przybyłek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Szczęście na czterech łapkach

17.04.2021

Joanna Szarańska, Agata Przybyłek, Natalia Sońska, Karolina Wilczyńska, Sylwia Trojanowska, Klaudia Bianek, Agnieszka Lis, Anna Kasiuk, Lidia Liszewska, Robert Kornacki "Szczęście na czterech łapkach", Tę książkę warto zacząć czytać od końca. Z dwóch powodów. Po pierwsze, jest w niej numer konta fundacji "Przytuliska u Wandy" w Przyborówku opie... Recenzja książki Szczęście na czterech łapkach

Pełna ciepła antologia...

29.05.2021

To bardzo urocza antologia, którą polecam wszystkim miłośnikom zwierząt i nie tylko... Dziewięć opowiadań znanych polskich autorek powieści obyczajowych /i jednego autora/ wprowadza czytelnika w ciepły nastrój i zadumę nad losem porzucanych bezmyślnie psiaków i kotków. Gdy zaczęłam czytać pierwsze - "Zakochany kundel" /Joanna Szarańska/, byłam za... Recenzja książki Szczęście na czterech łapkach

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Jagrys
2023-10-07
6 /10
Przeczytane ebook Sympatyczne Wyzwanie 20in2023 Posiadam

Książka z przesłaniem i szczytną inicjatywą. Choćby za to, warto zwrócić na nią uwagę.
Zbiór urokliwych opowieści na poprawę pogody ducha.
O skrzywdzonych zwierzakach, które dostają swoją drugą szansę.
O sponiewieranych ludziach, którzy dzięki tym zwierzakom dostają swoją drugą szansę.
Balsam na duszę z pozytywnym przekazem, pozwalającym spojrzeć na szarą prozę życia przez różowe okulary. Przywracąjce wiarę w dobro. Optymistyczne. Pokrzepiające.

Książkę zapisuję jako Wyzwanie 20in2023 pkt.20 Książka, której bohaterem jest zwierzę

× 13 | link |
@esclavo
2021-05-09
8 /10

Po opowiadania nie sięgam zbyt często, bo nie jest to moja ulubiona forma. Za szybko się kończą. Ale po taką książkę, gdzie najpopularniejsze polskie pisarki opowiadają historie psów i kotów ze schroniska musiałam siegnąć.

I jak to w opowiadaniach bywa, jedne wypadły lepiej, drugie gorzej, jedne bardziej chwyciły mnie za serce, inne przeczytałam bez emocji. Jednak wszystkie te opowieści łączy miłość do zwierząt, poświęcenie i przywiązanie. Nie są to historyjki bez pokrycia w rzeczywistości, to realne i prawdziwe losy futrzaków, pełne uczuć, czasem tych smutnych, czasem radosnych, lecz zawsze dających nadzieję.

Warto zaznaczyć, że część dochodu ze sprzedaży przekazana jest na cele schroniska, dobra inicjatywa, w której oprócz pomagania, otrzymujemy antologię cudownych opowiadań, przy którym spędzimy miło czas.

× 1 | link |
@Bibliotecznie
2021-07-22
8 /10
Przeczytane

Właściwie nie lubię czytać opowiadań, o czym już tu kilka razy wspominałam. Ta forma jest dla mnie za krótka, aby móc się zaprzyjaźnić z bohaterami i wczuć w klimat historii, chociaż z drugiej strony podziwiam pisarzy, którzy decydują się na pisanie opowiadań, bo to nie jest wcale proste, zmieścić interesującą opowieść w tak małej liczbie znaków. Jednak czasami ktoś lub coś mnie zmotywuje, aby sięgnąć po antologię. Tym razem w moje ręce trafił zbiór opowiadań o zwierzętach z przytuliska. Ponieważ poczta polska postarała się, jak zwykle, aby książka docierała do mnie długo i boleśnie, trochę to trwało, zanim mogłam poznać historie psiaków i kotów, którym nie poszczęściło się w życiu i wylądowały w schronisku.


Książka zawiera dziewięć opowiadań, których głównymi bohaterami są zwierzęta. KREDO, samozwańczy stróż pewnego targowiska, uniknął strasznej śmierci, kiedy pani Jadwiga zabrała mu zdobycz, kiełbasę najeżoną żelastwem, które z pewnością zabiłoby psa. Zwierzak trafił do schroniska, gdzie jego życie zmieniło się diametralnie, a i przyszłość zaczęła nieśmiało rysować się w cieplejszych barwach, kiedy poznał pewnego chłopaka i zainteresował się inną mieszkanką przytuliska, Dianą. SKIPER to mały psiak o wielkim sercu, który odmienił życie pewnej kobiety i jej męża, borykających się z ogromną stratą. Singielka Ania, rozpoczynając wolontariat w schronisku, nie sądziła, że jej życie zmieni się dzięki pewnej suczce o wdzięcznym imieniu ELLA,...

| link |
@self_chapter_life
@self_chapter_life
2023-11-27

W środku mamy zbiór historii, których bohaterami są zarówno psy, jak i koty - często doświadczone przez życie. To bardzo urokliwe, wzruszające i niosące ważne przesłanie historie tych, którzy na co dzień głosu nie mają. W tej książce wiodą prym, przypominając o tym, że są wspaniałymi towarzyszami życia, zasługują na miłość, a w zamian oddadzą jej dwa razy więcej.

Nie ukrywam, że nie raz i nie dwa poleciała mi łezka podczas czytania. Pierwsza historia, której bohaterem jest bezdomny pies o imieniu Kredo skradła moje serce i najbardziej zapadła mi w pamięć. Była taka prawdziwa.

Pozostałe osiem opowiadań także sprawia, że oczy zaczynają się szklić i człowiek zmusza się do refleksji. Każde z nich jest wyjątkowe, a ponadto bohaterami tych opowiadań są zwierzęta z fundacji "Przytulisko u Wandy". Część dochodu ze sprzedaży książki zostanie przekazana na potrzeby wspomnianej fundacji. Piękna inicjatywa, dzięki której choć trochę będzie można polepszyć los tych bezdomniaków. Zapewne dochód ze sprzedaży nie będzie jakiś zawrotny, ale być może dzięki przedstawieniu na samym końcu zdjeć oraz krótkich opisów bohaterów, którymi inspirowali się autorzy, któreś z nich znajdzie dom.

✨Właściwie sprawdziłam to! ✨

🐶Bohater pierwszej opowieści Kredo - ma dom
🐶Suczka Diana - ma dom
🐶miniowczarek Skiper - ma dom
🐶urocza Ella - nie miała tyle szczęścia i nie doczekała adopcji. Jest już w psim niebie 🪽

Niestety o reszcie bohaterów nie ma i...

| link |
@anettaros.74
2021-04-27
8 /10
Przeczytane

Ostatnio miałam okazję przeczytać cudowną antologię „Szczęście na czterech łapkach". Jest to chwytający za serce zbiór dziewięciu opowiadań o podopiecznych fundacji „Przytuliska u Wandy”. Sympatyczne psy i koty, które czekają na nowych właścicieli w schronisku, użyczyły imion bohaterom książki. I tak oto Kredo, Diana, Skiper, Ella, Karmelka, Salem, Neska, Zdzisia, Czarek, Szopen i Kodi doczekali się wspaniałych historii o swoich losach. Historii ciepłych i pełnych nadziei, momentami zabawnych, ale przede wszystkim wzruszających.

Każdy z autorów, który wziął udział w projekcie, stworzył urzekającą historię o zwierzętach, które dostały drugą szansę. Ale tej szansy by nie było, bez dobrych ludzi, którzy otworzyli serca przed porzuconymi stworzeniami. Dzięki temu i ich życie nabrało kolorów i zmieniło się, na lepsze. Książka przywraca wiarę w człowieka. Jest optymistycznym przesłaniem, które napełnia serce radością.

Bardzo się cieszę, że Wydawnictwo Czwarta Strona postanowiło część zysków ze sprzedaży tej antologii, przekazać na rzecz Fundacji „Przytuliska u Wandy”. Dlatego warto kupić to wydanie, by dołożyć cegiełkę, do tej pięknej inicjatywy.

| link |
@sandra-molek_ksiazkowy
2022-01-05
9 /10
Przeczytane
@gloria11
2022-12-24
7 /10
Przeczytane
@viki_zm
2021-11-06
7 /10
Przeczytane Posiadam Książka papierowa 2021
IL
@ilonar36
2021-07-11
7 /10
Przeczytane
@grazyna
2021-05-29
9 /10
LI
@littlewoman.lovebooks
2021-04-30
8 /10
Przeczytane
CZ
@czytac.lubie
2021-06-13
6 /10
Przeczytane Posiadam
@toptangram
2021-04-17
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Nauczyłam się jednak bardzo cennej prawdy: zwierzęta naprawdę mają moc terapeutyczną. Potrafią zmienić życie człowieka na lepsze.
Gdy patrzę na te psy, takie wierne, wdzięczne, kochające nas za samo istnienie, odzyskuję wiarę w świat. Uspokajam się, czuję się lepiej.
(...) teraz ta moja samotność nie jest już taka straszna. Nie jestem w niej sama.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl