Droga, którą przeszłam

Agata Przybyłek
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów
Droga, którą przeszłam
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów

Opis

Alicja i Dawid są młodym małżeństwem, które cierpi po stracie dziecka. By poradzić sobie z bolesnymi wspomnieniami, wyprowadzają się za miasto. W pobliżu urokliwej zieleni, stawów i starych drzew, Alicja zaczyna odzyskiwać spokój ducha. Zamierza cieszyć się nowym życiem, lecz niespodziewanie wszystko, przed czym uciekała, powróci. Czy uda jej się przegonić duchy przeszłości?
Stefania niczego nie pragnęła w życiu bardziej niż matczynej miłości. Co stało się z małą dziewczynką dorastającą w domu pozbawionym ciepła? Kim jest dziś ta kobieta? I w jaki sposób jej losy splotą się z życiem Dawida i Alicji?
Każdego z nas prześladują jakieś koszmary. Ta poruszająca historia pokazuje, że ucieczka nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeśli uciekamy przez miłością.
Data wydania: 2021-01-27
ISBN: 978-83-66736-09-2, 9788366736092
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Stron: 400
dodana przez: mewaczyta

Autor

Agata Przybyłek Agata Przybyłek Agata Przybyłek to polska pisarka i blogerka-recenzentka, autorka książek kierowanych do kobiet, takich jak „Przyjaciółki”, „Jeszcze raz”, „Bez ciebie” oraz „Nie zmienił się tylko blond”, w których w dowcipny, ale również wzruszający sposób opisuje ...

Pozostałe książki:

Wierność jest trudna Tak smakuje miłość Bądź moim światłem Gdybym cię nie spotkała Gdy zasypie śnieg…
Wszystkie książki Agata Przybyłek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Droga, którą przeszłam

27.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Droga, którą przeszłam” Agaty Przybyłek zachwyca już na starcie przepiękną okładką, która doskonale koresponduje z tym co w środku. „Jedyną stałą cechą przyszłości jest to, że nie da się jej przewidzieć ani dokładnie zaplanować. Życie pisze swoje scenariusze, często różne od naszych.” Dwie narratorki, dwie kobiety, dwie różne historie. ... {} Recenzja książki Droga, którą przeszłam

@linaewe85@linaewe85 {}× 1

"Droga, którą przeszła" Agata Przybyłek

12.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

 Pierwszy wątek jaki autorka porusza w swojej książce to historia małżeństwa - Alicji i Dawida, które po stracie dziecka, musiało zmierzyć się z przyszłością. Po wielkiej traumie jaką przeżyli postanawiają przeprowadzić się na wieś i wyremontować stary dom, który stoi na łonie natury. Małżeństwo stara się z nadzieją patrzeć w przyszłość, a jedno... {} Recenzja książki Droga, którą przeszłam

@atelcia_blog@atelcia_blog {}× 1

Droga, którą przeszłam

26.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Cześć !! Przychodzę do Was z powieścią @Link, która przypomniała mi wiele moich emocji ukrytych w zakamarkach pamięci i uczucia, które zakopałam bardzo głęboko. 💫Opowieść opisuje losy Alicji i Dawida oraz Stefanii . W każdej z nich odnalazłam część siebie. Część mojej historii. 💫Stefania to dziewczynka, którą mama odrzuciła zaraz po porodzie, po... {} Recenzja książki Droga, którą przeszłam

@aditka@aditka {}

Miłość, cierpienie i wiara

6.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Zaczynając przygodę z książką pani Agaty Przybyłek wiedziałam, że historia Alicji i jej męża Dawida, wywoła we mnie wiele wzruszeń, ale nie spodziewałam się aż tak rzeczywistego przedstawienia losów bohaterów. Z łatwością możemy wczuć się w sytuację bohaterów, a ich uczucia oddziałują na nasz nastrój, wywołując oburzenie, złość, smutek, ale też wz... {} Recenzja książki Droga, którą przeszłam

Moja opinia o książce

Opinie

@kasia.rzymowska
2021-02-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Najnowsza powieść autorki porusza dwa niezwykle trudne tematy. Oba skupiające się wokół matczynej miłości.

W powieści mamy dwie linie czasu i dwie główne bohaterki. Jedną z nich jest Stefania- dziewczynka, która miała być chłopcem. A przynajmniej tak zamarzyła sobie jej matka, będąc z nią w ciąży. Rozczarowanie płcią dziecka było dla matki Stefci tak wielkie, że odrzuciła własne dziecko. Stefcia w dniu urodzin straciła matkę, mimo że widywała ją każdego dnia. Odrzucona, pozbawiona matczynej miłości dziewczynka, szuka ukojenia w ramionach ojca i sąsiadów. Wiedziona pragnieniem przypodobania się matce i zyskania jej przychylności popycha ją do tragicznych w skutkach czynów. Ich skutki odczuwa sama Stefania, jak i jej najbliżsi.

Drugą bohaterką jest Alicja, młoda mężatka, która właśnie wraz z mężem rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Przeprowadzka do nowego domu ma pomóc im na nowo odzyskać spokój i uporać się z wydarzeniami, których doświadczyli. Alicja bowiem jest aniołkową mamą, która wciąż tęskni za swoim nienarodzonym dzieckiem. U Alicji poznamy co to tęsknota, ból, strata, ale też strach przed kolejną próbą zostania rodzicem.

Obie bohaterki cierpią z miłości. Obie zostają naznaczone poprzez jej utratę. Obie swoje dalsze postępowanie warunkują właśnie przez wzgląd na utraconą miłość, której nie sposób niczym zastąpić.

Momentami, podczas lektury, miałam ciarki. Ta książka zasługuje aby było o niej głośno. Cieszę się, że opuściła s...

{}× 2 | link |
@jelonka11
2021-01-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Wątek Alicji nudny, ale Stefania zawyża ocenę

{}× 1 | link |
@zaczytany.bebenek
2021-02-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Najnowsza książka Agaty Przybyłek już za mną i tak naprawdę wciąż nie wiem co mam Wam o niej napisać.
Jestem poruszona i przejęta tym, co w niej znalazłam.
W tej książce znów splatają się losy dwóch kobiet. A w zasadzie kobiety i dziecka.
Jedna marzy o tym, żeby mieć dziecko, wciąż cierpi po jego stracie, druga, mimo że je ma, wcale go nie chce. Zupełnie jak w życiu, prawda?
Sama nie wiem losy, której kobiety przeżyłam bardziej. Chyba jednak historia Stefanii była dla mnie bardziej poruszająca. Nie dziwi mnie, kim stała się jako dorosła kobieta, skoro w domu nie zaznała miłości. Tej najważniejszej, matczynej.
Ta książka w jakiś sposób stała mi się bardzo bliska. Być może za sprawą tego, że akcja częściowo dzieje się w Płocku i okolicach. Ja w Płocku spędziłam kilka lat młodości, chodziłam tam do szkoły i jestem związana emocjonalnie w jakiś sposób z tym miastem.
Książka bez dwóch zdań daje do myślenia. Po przeczytaniu od razu ma się ochotę przytulić własne dzieci i ukochać je jeszcze bardziej. W mojej głowie wciąż jest dużo przemyśleń i nie do końca wiem jak ubrać je w słowa, żeby powiedzieć Wam, co czuję. Z drugiej strony, żeby wyrzucić z siebie wszystko, musiałabym zdradzić częściowo fabułę, czego robić nie chcę.
Książka nie jest łatwa, bo to, co spotyka bohaterów, łatwe nie jest. Podczas lektury towarzyszyła mi cała paleta emocji. Pojawiły się łzy, złość, ale też radość i wzruszenie.
Zakończenie zaskakujące, częściowo otwarte, sprawia, ...

{} | link |
@joanna.stolarek
2021-03-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Alicja i Dawid cierpią po stracie dziecka. W nowym domu, na łonie natury pragną znowu odnaleźć spokój. Jednak to przed czym uciekali, ponownie ich spotka. Stefanii brakowało w życiu tylko jednej rzeczy — matczynej miłości. Jaki wpływ wywarło dzieciństwo na dorosłą dzisiaj kobietę? I jak jej losy połączą się z losami młodego małżeństwa?

Poruszająca, bolesna, dająca nadzieję, skłaniająca do refleksji… Właśnie taka jest najnowsza powieść Agaty Przybyłek “Droga, którą przeszłam”. Autorka ponownie stawia przed nami dwie zupełnie inne historie i łączy je w całkowicie zaskakujący sposób. Każda z nich mogłaby znaleźć odzwierciedlenie w prawdziwym życiu. To tematy, o których nie mówi się tak często i właśnie to wyróżnia tę książkę spośród innych obyczajówek. Akcja jest raczej stonowana, dzięki czemu mamy odpowiednio dużo czasu, aby przeanalizować każde przeczytane zdanie. Pojawia się sporo opisów, momentami może trochę przydługich. Do mnie najbardziej przemówiły emocje… Ogromne emocje, które czułam przez cały czas, zagłębiając się w tę lekturę. Wciągnęłam się tak mocno, że nie potrafiłam odłożyć tej książki, dopóki nie przerzuciłam ostatniej strony. Samo zakończenie szokuje i jednocześnie odpowiada na pytania postawione w opisie powieści. Spędziłam z nią zaledwie kilka godzin, całość czytało się błyskawicznie! Na pewno znacie to uczucie, gdy chcecie czym prędzej dotrzeć do końca i jednocześnie nie chcecie — dokładnie to czułam, mając w rękach tę lekturę. Przeczytałam już...

{} | link |
@important.books
2021-07-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane 2021 najlepsze

Agata Przybyłek w niesamowity sposób pokazała co się dzieje z człowiekiem odtrąconym przez własną matkę oraz, co czują rodzice po wielkiej, osobistej utracie.

„Droga, którą przeszłam” przedstawia losy dwóch bohaterek- Alicji i Stefanii.
Alicja jest młodą kobietą nastawioną na karierę zawodową. Razem z mężem ciągle odkłada macierzyństwo, aż los ich zaskakuje. Ciąża. Do porodu niestety nie dochodzi, tracą dziecko. Ta sytuacja całkowicie zmienia ich życie, każe zastanowić się nad priorytetami. Postanawiają zatem rzucić wszystko, wyjechać do głuszy, kupić tam dom i rozpocząć życie od nowa. Dzień po dniu muszą zmagać się z ogromną stratą i strachem.

Drugą bohaterkę, Stefanię, poznajemy jako dziecko, które zaraz po urodzeniu zostaje porzucone przez matkę. Ojciec żyje rozdarty między miłością do żony i córki, dla której jest jedynym rodzicem. Matka Stefanii jedyne, co może jej zaproponować to akceptację tego, że razem mieszkają. Całe życie dziewczynki jest nastawione na przypodobanie się matce, a w późniejszym czasie zemstą.

Obie historie są zupełnie różne, skupiają się jednak na tym samym- matczynej miłości. Wszyscy wiemy, jak ważna jest ona w naszym życiu. Jej brak skutkuje wieloma niepowodzeniami w dorosłości.
Rzadko się wzruszam, ale podczas czytania tej lektury nie zliczę, ile razy łzy napłynęły mi do oczu, a na plecach poczułam ciarki. Było mi niesamowicie przykro, a w przerwach od czytania zastanawiałam się nad swoimi odczuciami. Jaką b...

{} | link |
@moj.swiatksiazek
2021-03-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Uwielbiam książki Agaty Przybyłek.
Dlaczego?
Odpowiedź jest bardzo prosta.
Po pierwsze są to typowe książki obyczajowe, które nie nudzą - przez nie się płynie.
Po drugie opowiadają o codzienności, zwykłych problemach, życiu.
Po trzecie bohaterowie są bardzo realni, nie ma w nich wyniosłości i nie należą do popularnych w innych książkach schematów.
Po czwarte autorka doszczętnie porusza..

Tak też było z tą powieścią.

"Droga, którą przeszłam" to historia, któa płynie swoim rytmem.
To historia, która pozostawia wiele do myślenia.
To historia, która nie daje o sobie zapomnieć.
To historia, która wprawia w osłupienie, i wprowadza w czytelniczy kac, poprzez którego nie da sięsięgnąć po inną książkę po zakończeniu tej.

Nie mam zielonego pojęcia skąd, autorka czerpie pomysły (podejrzewam, że z życia), ale aby móc to wszystko tak pięknie opisaćto trzeba mieć niesamowity talent.
Nie jestem w stanie napisać Wam nic więcej. Po prostu musicie uwierzyć mi na słowo i sięgnąć po tę książkę, aby móc na własnej skórze odczuć multum zgromadzonych tam emocji.

Zdecydowanie polecam.

{} | link |
@Brzezinkowa
2021-08-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

dealna lektura na wakacyjny czas?
@agata_przybylek nigdy nie zawodzi...

Bardzo emocjonalna historia. Pojawiają się w niej dwa wątki. Każdy z nich ma w sobie ziarno trudnej codzienności. Ziarno smutku, bólu i emocji, których żaden człowiek nie chciałby spotkać w swoim życiu.

Alicja i Dawid stracili dziecko. Chcą zamknąć rozdział i przeprowadzają się na wieś. Nowa rzeczywistość, nowe znajomości i wszechobecny spokój. Czy będą potrafili zapomnieć o zmarłym dziecku?

Stefania nigdy nie zaznała matczynej miłości, choć miała rodzicielkę obok siebie. Dlaczego tak się stało? Czy jako dorosła kobieta będzie potrafiła podzielić się miłością z kimś innym?

Obie równie ciekawe, ujmujące i warte przeczytanie. Zakończenie wbiło mnie w fotel... Nie spodziewałam się go ani trochę...

Polecam!

{} | link |
KL
2021-08-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Kolejna książka Agaty Przybylek...i kolejny raz mnie zaskoczyła. Pozytywnie. Książka wciągająca, szybko się czyta. Pisana bardzo przystępnym językiem. Kolejny raz poruszono trudny temat,a nawet dwa tematy. Zakończenie...było mega zaskoczeniem....a ostatnie zdanie...cóż zapadło w pamięć. Wątek Stefanii -jestem pełna podziwu.

{} | link |
@atelcia_blog
2021-08-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Książka papierowa
@Caaroline25
2021-07-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Sabciove
2021-07-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Luty
AL
2021-04-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@linaewe85
2021-03-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@renata181075
2021-03-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@aditka
2021-02-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Jedyną stałą cechą przyszłości jest to, że nie da się jej przewidzieć ani dokładnie zaplanować. Życie pisze swoje scenariusze, często różne od naszych.”
{}× 2
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl