Hej Panie B. Wspomnienie artysty

Marcin Sitko
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Hej Panie B. Wspomnienie artysty
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Bycie artystą to nie tylko sceniczne światła, autografy i uwielbienie fanów. To poważne wyzwanie. Ciągłe zmagania z własną wrażliwością, która z jednej strony po-zwala wznosić się na wyżyny możliwości, a z drugiej boleśnie eksploruje duszę. Z tym borykają się tylko najprawdziwsi artyści, którzy twórczością świadczą o własnym życiu. Nierzadko płacą za to wysoką cenę.

Rozmowy zebrane na stronach tej książki ukazują los artysty jako swoistą misję, a może nawet przeznaczenie. Dlaczego ci najprawdziwsi płoną tak jasno i tak szybko się wypalają? W jakie pułapki wpadają, nieustannie eksponując swoją wrażliwość? I wreszcie, jaką pustkę po sobie pozostawiają, gdy odchodzą?

Mirek Breguła z pewnością należał do tych najprawdziwszych. Jego losy wpisują się w archetyp artysty, który znamy od dziesiątków lat. Młody, zdolny, wrażliwy, od-noszący niebywałe sukcesy. Z czasem nieco o nim zapomniano, nie doceniano go. Rodziło to w nim ogromne frustracje, które sprawiły, że spod jego pióra wydobywały się najwartościowsze nuty i najgłębsze kompozycje. Po tragicznej śmierci Mirek znów jest uwielbiany przez rzesze słuchaczy.

Jak go zapamiętali jego przyjaciele i koledzy ze sceny oraz ze studia nagrań? Jakie wspomnienia po sobie pozostawił? W jakich warunkach przyszło mu tworzyć?

O tym opowiadają rozmówcy autora tej książki. Jeszcze nigdy znani śląscy muzycy nie wypowiadali się tak szczerze na temat zawodu, który w życiu wybrali, nigdy nie opisali tak zdecydowanie jego wszystkich twarzy. Kto wie, czy między wierszami nie kryje się odpowiedź na pytanie, dlaczego tak wyjątkowy artysta, jakim był Mirek Breguła, zdecydował się na ten dramatyczny krok.

Artystę wspominają:
MIROSŁAW BOCHENEK
JERZY CIURLOK
HENRYK CZICH
DAMIAN FILIPOWSKI
JACEK GAZDA
ANDRZEJ GĄSZCZYK
JANUSZ HRYNIEWICZ
MARCIN KINDLA
DARIUSZ KOZAKIEWICZ
MICHAŁ KUCZERA
ANDRZEJ LAMPERT
BENEDYKT OTRĘBA
ANITA i MAREK SAJNÓGOWIE
JAN „Kyks” SKRZEK
JÓZEF SKRZEK
ANDRZEJ URNY
MAGDA ANIOŁ
ADAM SZEWCZYK
ANTONI KOPFF
LESZEK ŻUCHOWSKI
PIOTR JAROSZ
JANUSZ BOGACKI
Data wydania: 2014-04-01
ISBN: 978-83-63037-11-6, 9788363037116
Wydawnictwo: C2
Kategorie: Biografia, Muzyka
Stron: 240
dodana przez: sebastianprokop26

Autor

Marcin Sitko Marcin Sitko Dziennikarz muzyczny i producent, autor książek o tematyce muzycznej i kulturowej. W swoim dorobku posiada miedzy innymi biografię Bogdana Łyszkiewicza „Wolność kocham i rozumiem”, wspomnienie Mirosława Breguły („Hej Panie B.”), almanach dotyczący F...

Pozostałe książki:

Marillion. The Iron Curtain 1987, wersja polsko-angielska Woodstock 1969. Najpiękniejszy weekend XX wieku The Rolling Stones za żelazną kurtyną Warszawa 1967 Rysiek Riedel we wspomnieniach Rysiek Riedel we wspomnieniach
Wszystkie książki Marcin Sitko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Hej Panie B. Wspomnienie artysty? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@sebastianprokop26
2020-08-30
8 /10
Przeczytane Biografie

Cytaty z książki

O nie! Książka Hej Panie B. Wspomnienie artysty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl