Il professore. Włoska miłość

Weronika Tomala
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Il professore. Włoska miłość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Zakazana miłość, włoska sztuka i urzekająca Florencja

Kiedy profesor sztuki włoskiej Matteo Bartollini zawitał na naszej uczelni, był niczym długo wyczekiwany bóg. Inteligentny, poważany, a do tego piekielnie przystojny. Miał wszystko: wiedzę, ambicje, sympatię studentów i… piękną żonę. Jedna wyprawa do Florencji zmieniła wszystko. To właśnie tam udało mi się zobaczyć w nim więcej. To tam odkryłam, że jego życie nie jest idealne. I choć nigdy tego nie planowałam, przepadłam, boleśnie przekonana o tym, że moje poszarpane już serce będzie krwawić jeszcze mocniej. Nie miałam pojęcia, że profesor Matteo poczuł to samo.
Życie nie jest jednak piękną bajką. Pewnego dnia miałam się o tym przekonać.

Weronika Tomala to autorka poczytnych książek: Cztery liście koniczyny, Nieprzegrany zakład, Tam, gdzie diabeł mówi dobranoc, Płynąc ku przeznaczeniu i Rabih znaczy wiosna.
Data wydania: 2021-09-21
ISBN: 978-83-8202-342-8, 9788382023428
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategoria: Literatura kobieca
Stron: 312
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Weronika Tomala Weronika Tomala Weronika Tomala – pisarka, autorka powieści "NIEprzegrany zakład", "Tam, gdzie diabeł mówi dobranoc", "Płynąc ku przeznaczeniu" i "Rabih znaczy wiosna". Blogerka - @Link . Z wykształcenia nauczycielka angielskiego, na co dzień żona i mama.

Pozostałe książki:

Płynąc ku przeznaczeniu Rabih znaczy wiosna Tam, gdzie diabeł mówi dobranoc NIEprzegrany zakład Cztery liście koniczyny
Wszystkie książki Weronika Tomala

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miłość w objęciach włoskiej sztuki

{} WYBÓR REDAKCJI
17.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

 „Życie potrafi doprowadzić do sytuacji, które mają nieprzewidywalne zakończenia.” Gdy miłość puka do ludzkich serc, nic nie jest w stanie jej powstrzymać, gdyż przed jej siłą trudno się obronić, zwłaszcza wtedy, gdy sprzyjają temu okoliczności. Czasami bywa tak, że a skutki takiej pokusy są trudne do przewidzenia. O takiej miłości opowiada k... {} Recenzja książki Il professore. Włoska miłość

@Mirka@Mirka {}× 4

"Il professore. Włoska miłość"

11.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Życie to zlepek decyzji i walka, w której czasami trzeba postawić na przegraną, by wygrać coś więcej. Spokój.” Przenosimy się do malowniczego Krakowa, poznajemy Magdę - studentkę piątego roku malarstwa. To bardzo zaradna, samodzielna, dobrze zorganizowana dziewczyna, naukę łączy z pracą w małym antykwariacie. Bardzo różni się od swoich rówieśnik... {} Recenzja książki Il professore. Włoska miłość

Il professore, czyli romans w klimatach malarstwa i Florencji.

21.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Magda to studentka piątego roku studiów artystycznych, która mieszka w Krakowie. Dziewczyna nie ma łatwego życia – jej rodzice nie żyją, a babcia, która ją wychowała, także niedawno pożegnała się z tym światem. Od tamtej chwili Magda musi radzić sobie sama, a czas dzieli między zajęcia na uczelni i pracę w pobliskim antykwariacie. Wśród rówieśnikó... {} Recenzja książki Il professore. Włoska miłość

@gloria11@gloria11 {}× 1

Il professore Włoska Miłość

3.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Są historie których jeszcze człowiek nie poznał a już je pokochał. Do takich historii należy także "Il professore włoska miłość" autorstwa Weroniki Tomali, której egzemplarz recenzencki otrzymałam od Wydawnictwa Zysk i S-ka. Było to moje pierwsze i mam nadzieję nie ostatnie spotkanie z twórczością tej autorki. Zakochałam się, najpierw w obłędnej o... {} Recenzja książki Il professore. Włoska miłość

Moja opinia o książce

Opinie

@silwana
2021-09-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Książka bardzo przyjemna. Zakazana miłość, tragedia. Trochę tylko bardziej rozwinęłabym zakończenie.

{}× 2 | link |
@tomzynskak
2021-09-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Miłość pomiędzy profesorem, a studentką. Uważacie ją za coś zakazanego, czy dozwolonego? Osobiście wychodzę z założenia, że nigdy nie wiemy kiedy trafimy na swoją bratnią duszę i takie sytuacje mogą się zdarzać. Powinniśmy je akceptować. Jedynie należy nauczyć się rozgraniczać życie prywatne od zawodowego. Jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Poruszam go zresztą nie bez powodu.
Wczoraj skończyłam czytać najnowszą książkę Weroniki Tomala - „Il professore. Włoska miłość”. Jest to historia zakazanej miłości pomiędzy profesorem, a jego studentką z włoską sztuką i urzekającą Florencją w tle.
Zacznijmy od tego, że jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i bardzo przypadło mi ono do gustu. Pani Weronika ma niezwykle lekkie pióro, książkę czyta się szybko, a emocje z niej kipiące odbiera się całym sobą. Fabuła wciągnęła mnie już od pierwszych stron, a plastyczne opisy miejsc sprawiły, że na moment przeniosłam się do Krakowa i przepięknej Florencji. Akcja płynie w swoim rytmie, jednak nie powoduje znużenia, a wręcz intryguje i sprawia, że książka staje się tą z tych „nieodkładalnych na później”.
Bohaterowie - z pozoru tak różni, a jednak podobni do siebie. Połączyło ich piękne, namiętne, ale i zakazane uczucie, którego konsekwencje mogą być straszne dla obojga. W postaci Magdy odnalazłam cząstkę siebie - zaradna, mądra, waleczna i zorganizowana dziewczyna, która nie lubi imprez. Jest cicha, spokojna ale i samotna. Matteo...

{}× 1 | Komentarze (1) | link |
@Mirka
2021-10-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

O tej powieści mogłabym pisać i pisać, tak bardzo podobało mi się to, co stworzyła pani Weronika Tomala. Część wyraziłam w mojej recenzji: https://nakanapie.pl/recenzje/milosc-w-objeciach-wloskiej-sztuki-il-professore-wloska-milosc, a i tak nie oddaje ona tego, co czułam po przeczytaniu tej historii. Piękna, wzruszająca, dramatyczna i zaskakująca! Polecam!

{}× 1 | link |
@przyrodazksiazka
2021-10-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

W tej książce poznacie Magdę, studentkę piątego roku. Jest przeciętnej urody, dlatego nie liczy na cudotwórczą miłość. Mimo swej prostoty posiada coś wyjątkowego, co zwróci uwagę pewnego przystojniaka. Nieco niepewna w działaniu, zraniona przez życie i nieśmiała, choć jej myśli przegadałyby niejedną kobietę. Będzie miała przyjemność i nieprzyjemność poznać mężczyznę, który z jakiegoś powodu się nią zainteresował.

Matteo, bardzo przystojny nauczyciel sztuki włoskiej. Posiada wszystkie cechy pożądanego mężczyzny, a jedno jego spojrzenie umie wywołać lawinę rozkoszy. Jest jednak zakazanym owocem, co sugeruje noszona na palcu obrączka. Ale czy na pewno?

Od razu zaznaczam, że książka jest dla osób, które potrzebują czułości i bliskości. Jeśli potrzeba wam lekkiej historii, która was wzruszy i napełni pięknem zakazanej miłości, to przeczytajcie ją. Nie ukrywam, że jest troszkę do przewidzenia, jednak ja bardzo potrzebowałam historii, która właśnie w ten sposób by się skończyła.
Moim jedynym minusikiem jest zgodność językowa. Niby wiedziałam, kiedy wypowiadał się on lub ona, lecz tylko dlatego, że książka napisana jest z ich perspektyw. Niby znam ich zdania na różne tematy i myśli, jednak nie odnalazłam tego ogniwa, które by wszystko rozwaliło. Jakby autorka wiedziała, że mają pałać do siebie gorącym płomieniem, ale nie zupełnie ten płomień umiała ukazać.
Jak wiadomo, wykładowca ze studentką nie powinien się wiązać. Tym bardziej, że wiemy o jego żonie ...

{} | link |
@edyta.kyziol
2021-10-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Autorkę "Il professore. Włoska miłość" znam już z poprzednich książek. Wiem, że Weronika Tomala trafia swoimi powieściami w mój gust, więc nie mogłam nie skorzystać z okazji zapoznania się z jej najnowszym dziełem.

Główna bohaterka, Magda, to studentka piątego roku jednej z krakowskich uczelni. Dziewczyna skromna, mądra, niestety doświadczona przez los. Jest inna, niż jej koledzy i koleżanki ze studiów, bardziej zdystansowana, stroni od używek i imprez. Dlatego jest uważana za dziwaczkę.

Na ostatnim roku studiów do grupy wykładowców dołącza Matteo Bartollini, wykładowca sztuki włoskiej, Włoch z polskimi korzeniami, mieszkający w Polsce. Matteo od razu wzbudza zainteresowanie wśród studentek. Jego włoska uroda i wiedza sprawiają, że nawet w skromnej Magdzie coś się budzi.

Wyjazd do Włoch, do przepięknej Florencji sprawia, że relacja między mini zaczyna wykraczać poza granice, których wykładowcy i studentce przekroczyć nie wolno.

To nie jest ckliwy romans, jeśli tak by się na początku wydawać mogło. To piękna historia o życiu, trudnych wyborach, zakazanej miłości. Opisy obrazów włoskich artystów jeszcze bardziej wzbogacają książkę. Widać pasję i duże zaangażowanie autorki, widać tu jej fascynację Florencją i sztuką włoską.

Cudownie się czytało tę książkę. Jak dla mnie, osoby, która tylko raz w życiu była we Florencji, było jej zdecydowanie za mało, chciałam jeszcze więcej sp...

{} | link |
CZ
2021-10-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

To druga książka Weroniki, którą mam okazję przeczytać! Pierwsza to "Cztery liście koniczyny", gdzie też ją recenzowałam i bardzo mi się podobała. Czas na włoską miłość! Nie jest to typowy romans, a bardziej książka obyczajowa z wątkiem miłosnym...

IG: Czytomanka

👉Matteo Bartollini to przystojny i żonaty profesor włoskiej sztuki. Osiąga sukcesy zawodowe, jednak w prywatnym życiu niestety szczęśliwy już nie jest. Magda to studentka ostatniego roku, która pisze magisterkę. Promotorem jej magisterki okazuje się Matteo. Wspólny, edukacyjny wyjazd do Florencji pokazuje im, że łączy ich więcej, niż się wydawało. Niestety zakazana miłość smakuje najbardziej, a wydarzenia sprawią, że ich życie już nigdy nie będzie takie same...

👉Historia, która wywołuje mnóstwo emocji. Weronika zdecydowanie ma talent do pisania emocjonujących, pełnych wrażeń książek. Styl autorki bardzo do mnie przemawia, a sama historia niezwykle urzekła. To historia nie tylko o miłości, ale również o obsesjach, zazdrośni, zawiści, manipulacji, ale też o walce o szczęście! Świetna, szczerze polecam!

❗ Ocena: 8/10{} | link |
@anka19850701
2021-10-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
NI
2021-10-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@gloria11
2021-10-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2021-09-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Il professore. Włoska miłość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe