Karuzela uczuć

autor: Jodi Picoult
Karuzela uczuć
4.48
Ocena 4.48 na 5 możliwych
Na podstawie 29 ocen kanapowiczów
Wciągająca i trzymająca w napięciu powieść o dramacie dwóch rodzin. Przez o...
Wciągająca i trzymająca w napięciu powieść o dramacie dwóch rodzin. Przez osiemnaście lat rodziny Harte'ów i Goldów mieszkały po sąsiedzku, dzieląc ze sobą wszystkie radości i smutki życia. Ich dzieci były nierozłączne od kołyski Chris i Emily wychowywali się razem, a więź między nimi stawała s...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788376482569
Wydawnictwo: Prószyński Media

Recenzje

Prawdziwa karuzela uczuć
Nora Roberts to jedna z najpopularniejszych autorek romansów na świecie. Naprawdę nazywa się Eleanor Marie Robertson. Urodziła się 10. października 1950 roku w stanie Maryland. Ma czterech starszych braci. Używa także innych pseudonimów – Sarah Hardesty i Jill March. Kryminały pisze jako J.D. Rob...
Miłość przekraczająca granice
Wiele słyszałam o Jodi Picoult, od różnych osób. Każda z tych opinii była bardzo pozytywna, więc postanowiłam w końcu sama sprawdzić, czy naprawdę jest czym się aż tak zachwycać. Pierwsza jej książka jaka wpadła mi w ręce to "Karuzela Uczuć". Na temat tej książki krążą w internecie sprzeczne opin...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Lena173
@Lena173 2010-07-18
Przeczytane (2010-07-18)
Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia w stosunku do tej książki. Do jej kupna zachęciła mnie ładna okładka, a także opis. Niestety w trakcie czytania tej powieści czułam swojego rodzaju niedosyt. Niewątpliwie Chris i Emily kochali się, jednak nie jestem do końca przekonana, czy czasami nie byli ze sobą, bo oczekiwali tego ich rodzice. Poza tym w niektórych momentach było mi naprawdę szkoda dziewczyny, która niemalże podporządkowywała się oczekiwaniom swojego chłopaka. Poniekąd rozumiem załamanie Emily związane z zajściem w ciąże, jednak jak dla mnie jest wiele dużo lepszych rozwiązań podobnych sytuacji. Po co od razu uciekać się do ostateczności. "Karuzela uczuć" jest książka, która daje człowiekowi wiele do myślenia. Poraz kolejny w swoim dziele Jodi Picoult odwołała się do sytuacji bardzo życiowych za co jestem jej bardzo wdzięczna.
@Bujaczek
@Bujaczek 2011-08-30
Przeczytane (2011-08-30)
„Karuzela uczuć” jest mieszanką emocji dobrych, złych, gwałtownych, spokojnych. Dwie historie, które mogą skończyć się dobrze choć nie muszą. Brak zaufanie lub strach mogą skutecznie je zniszczyć za nim na dobre się zaczęły.
@Sky
@Sky 2014-07-04
Przeczytane (2014-07-04)
świetna, bardzo interesująca książka :) zakończenie budzi emocje, nie tylko co do osoby Chrisa, ale chodzi o Emily. Czy rzeczywiście mogła być molestowana seksualnie? może to, a nie ciąża było przyczyną jej samobójstwa?
MO
@moni.k 2010-01-22
Przeczytane (2010-01-22)
Kolejna rewelacyjna książka. Dawno nie czytałam tak wzruszającej powieści. Nie polecałabym czytac jej szybko - w dwa dni. Warto się nad nią zastanowic i przemyślec. Najlepsza jaką ostatnio czytałam!
@Betsy
@Betsy 2012-03-31
Przeczytane (2012-03-31)
Naprawdę świetna książka. Poruszane w niej tematy są ściśle podobne do codziennego życia, więc samo to sprawia, że czyta nam się przyjemnie. Polecam gorąco:)
AG
@pijana_powietrzem 2010-05-18
Przeczytane (2010-05-18)
a dla mnie to takie sobie. doczytałam do końca bardziej z przymusu.
@jotgol
@jotgol 2010-03-02
Przeczytane (2010-01-22)
Podobała mi się ta książka. Trzyma w napięciu, wzrusza. Polecam
@fairelafete
@fairelafete 2010-12-13
Przeczytane (2010-12-13)
Trzymająca w napięciu, wzruszająca, rewelacyjna! Polecam.
@freya1982
@freya1982 2010-11-30
Przeczytane (2010-11-12)
Jodi Picoult wie jak ciekawie skomplikować książkę ;)
@abrakadabra
@abrakadabra 2011-02-27
Przeczytane (2011-02-27)
światna książka bardzo mi się podobała polecam
Karuzela uczuć

Wciągająca i trzymająca w napięciu powieść o dramacie dwóch rodzin.
Przez osiemnaście lat rodziny Harte'ów i Goldów mieszkały po sąsiedzku, dzieląc ze sobą wszystkie radości i smutki życia. Ich dzieci były nierozłączne od kołyski Chris i Emily wychowywali się razem, a więź między nimi stawała się coraz silniejsza. Może nawet zbyt silna... Kiedy nocną ciszę w obu domach rozdarł dzwonek telefonu, nikt nie mógł pojąć straszliwej prawdy. Emily zmarła od kuli rewolwerowej, a ranny w głowę Chris trafił do szpitala. O tym, czy to było samobójstwo czy morderstwo, ma zdecydować sąd, ale nic nie przywróci dawnej przyjaźni między rodzicami obojga nastolatków.
Na podstawie książki powstał w 2002 roku film telewizyjny (polski tytuł: „W imię miłości”).
Jodi Picoult
Amerykańska pisarka, autorka bestsellerów, specjalistka w pisaniu książek na kontrowersyjne tematy. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book za całokształt twórczości. Jest autorką kilkunastu powieści, m.in.: „Bez mojej zgody” (adaptacja filmowa pod tym samym tytułem z Cameron Diaz w jednej z ról głównych), „Zagubiona przeszłość”, „Świadectwo prawdy”, „Jesień cudów”, „Dziesiąty krąg”, „Czarownice z Salem Falls”, „Jak z obrazka”, „Dziewiętnaście minut”, „Deszczowa noc”. Łączny nakład jej książek na świecie przekroczył 7 milionów egzemplarzy. Powieści Jodi Picoult przetłumaczono dotychczas na 30 języków. Autorka mieszka z rodziną w Hanover, w stanie New Hampshire.

Autorzy
Jodi Picoult
Studiowała nauki humanistyczne na Uniwersytecie Princeton i pedagogikę na Uniwersytecie Harvarda. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book Award za całokształt twórczości. Jest autorką trzyna...
Inne książki:
Książka W imię miłości
Książka W imię miłości
Książka W imię miłości
Książka MY SISTER'S KEEPER(PB)
Książka Picture Perfect
Współtworzący tą stronę
puchar
MO
@moni.k pierwsza opinia