Kochankowie i pisarze

Lily King
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Kochankowie i pisarze
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Casey Peabody, zdruzgotana nagłą śmiercią matki, po kolejnym zawodzie miłosnym przybywa latem 1997 roku do Bostonu. Była cudownym dzieckiem golfa, studiowała literaturę, korzystała z prestiżowego stypendium, a teraz pracuje jako kelnerka i wynajmuje maleńki zapleśniały pokój, wygospodarowany w czyimś garażu. Jej korespondencja to głównie zaproszenia ślubne od dawnych koleżanek i pogróżki od windykatorów, którzy ścigają ją za niespłaconą pożyczkę studencką.

W wieku trzydziestu jeden lat Casey wciąż pozostaje wierna młodzieńczym marzeniom, z których wielu jej przyjaciół dawno zrezygnowało, wybierając stabilizację. Natomiast Casey pragnie wieść twórcze życie i bezkompromisowo do tego dąży, od sześciu lat nieustannie pracując nad powieścią.

Kiedy zakochuje się jednocześnie w dwóch bardzo różnych mężczyznach, jej życie jeszcze bardziej się komplikuje. Walka o spełnienie twórczych ambicji i pogodzenie sprzecznych wymagań sztuki i życia prowadzi do przełomowego kryzysu. Lily King z humorem śledzi zmagania Casey w decydującej fazie życia, tworząc zachwycający portret niezłomnej młodej artystki walczącej o siebie w nieprzyjaznym świecie.

Zachwycająca!

Elizabeth Strout, nagrodzona Pulitzerem autorka "Olive Kitteridge"

Powieść Lily King mnie zachwyciła. Bohaterka co prawda opłakuje śmierć swej matki, zmaga się z kryzysem twórczym oraz mieszkaniowym, z trudem wiąże koniec z końcem, a mimo wszystko ta historia przepełniona jest nadzieją i ogromną życzliwością.

Ann Patchett, autorka "Domu Holendrów"

Lily King jest naszym wielkim skarbem literackim. "Kochankowie i pisarze" to pełna blasku, przenikliwa, mądra i ogromnie wzruszająca powieść o żałobie i próbie radzenia sobie z żalem po utracie najbliższej osoby. To pasjonująca opowieść o młodej kobiecie, która odnajduje w sobie życiową odwagę.

Madeleine Miller, autorka "Kirke"

Ta książka zachwyciła mnie nie od pierwszego rozdziału czy od pierwszej strony, ale od pierwszego akapitu (…). Jest bardzo szczera, wciągająca i pełna wnikliwych obserwacji na temat twórczości i życia.

Curtis Sittenfeld, "London Evening Standard"

"Kochankowie i pisarze" to książka o pasji, pożądaniu, żałobie, determinacji i odnajdywaniu własnej drogi. Jest też o pragnieniu miłości, rodziny i sukcesu (…). Pisana z sercem, natchniona, dowcipna i mądra.

NPR

Cudowna, dowcipna, płynąca prosto z serca (…). "Kochankowie i pisarze" to zabawna książka o żałobie, a co gorsza, jest niebezpiecznie romantyczna oraz ma czelność twierdzić, że szczęście jest w naszym zasięgu.

"Washington Post"

Lily King chce, byśmy wciąż ponawiali próby, na wszelkie sposoby pokonując trudności.

"Boston Globe"

Wzruszająca i szczera powieść o przeżywaniu żałoby i ścieżkach, jakie ludzie obierają, by przejść przez życie. Trudno się oderwać.

"Seattle Times"

Ta książka na pewno wejdzie do klasycznego kanonu powieści o młodych pisarzach.

Vulture

Pełna świetnych obserwacji opowieść o poszukiwaniu siebie, własnego głosu, o przechodzeniu żałoby.

Booklist

Czarująco napisana powieść o dojrzewaniu.

"Kirkus Reviews"

Lektura tej książki jest bardzo przyjemna - jak zaczerpnięcie świeżego powietrza, a postaci są jak żywe. "Kochankowie i pisarze" to opowieść o niepewności, jaka wiąże się z randkowaniem i dążeniem do twórczego życia w świecie, który ceni sukcesy i stabilizację. Miłość i sztuka wymagają codziennych, nieuchwytnych zrywów wiary - a ta książka wspaniale to pokazuje.

Chris Schluep, Amazon Book Review

"Kochankowie i pisarze" to portret młodej artystki. Lily King mistrzowsko opisuje pożądanie i stratę, potrzebę tworzenia i inspiracji, mówi nam, jak to wszystko się przenika, jak wzajemnie na siebie wpływa. Czytałam powoli, podkreślając poszczególne zdania, chciałam pozostać jak najdłużej w świecie tej powieści. Wnikliwe obserwacje na temat miłości - ulotnej i niewysłowionej, i o żałobie - która żyje w nas, zapierały mi dech w piersiach.

Christina Baker Kline, autorka "Sierocych pociągów"

Lily King wychowała się w Massachusetts i otrzymała licencjat z literatury angielskiej na Uniwersytecie Karoliny Północnej oraz magisterium z pisania kreatywnego na Uniwersytecie w Syracuse. Nauczała języka angielskiego i kreatywnego pisania na wielu uniwersytetach i w szkołach średnich, w USA i za granicą.

Jest laureatką Barnes and Noble Discover Award (za pierwszą powieść, "Pleasing Hour"), Maine Fiction Award (za "The English Teacher"), New England Book Award for Fiction oraz Maine Fiction Award (za "Father of the Rain").

Tytuł oryginalny: Writers & Lovers
Data wydania: 2021-07-06
ISBN: 978-83-8234-186-7, 9788382341867
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 352
dodana przez: chudini0505

Autor

Lily King Lily King
Urodzona w 1963 roku w USA
Lily King jest autorką kilku powieści: The Pleasing Hour (wyróżniona przez "New York Times" tytułem Notable Book), The English Teacher (laureatka Maine Fiction Award), Father of the Rain (tytuł Najlepszej Książki Roku oraz laureatka New England Book...

Pozostałe książki:

Euforia Five Tuesdays in Winter
Wszystkie książki Lily King

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Kochankowie i pisarze" Lily King, czyli dorosłość a ideały

26.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Człowiek nie zdaje sobie sprawy, ile wysiłku wkłada w skrywanie różnych rzeczy, dopóki nie spróbuje ich odkopać". [s. 183] Lily King napisała kapitalną książkę. Czytałam ją dwa tygodnie, nie dlatego, że nie podobała mi się, ale dlatego, że wchłaniałam ją po kawałku, dawkując ją sobie jak deser, który jest pyszny, ale którego pożreć nie powin... {} Recenzja książki Kochankowie i pisarze

@Orestea@Orestea {}× 7

Kochankowie i pisarze

10.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Lily King "Kochankowie i pisarze", Lubię trafiać na historie, które potrafią wręcz wzruszyć swoją zwykłością. Bez zbędnych słów opisują czyjąś codzienność pozbawioną blichtru, za to wypełnioną marzeniami i tęsknotą, a równocześnie umiejętnie balansują emocjami i przykuwają uwagę czytelnika. Casey, kiedyś dobrze zapowiadająca się golfistka, n... {} Recenzja książki Kochankowie i pisarze

@toptangram@toptangram {}× 4

Poczułam ogromną radość obcowania z tak autentyczną literaturą!

14.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Nieczęsto zdarza mi się używać słowa „wyjątkowa” w odniesieniu do książki i zdałam sobie dziś sprawę, że dzieje się tak tylko wtedy, kiedy czuję prawdziwą wdzięczność. Lily King sprawiła, że dokładnie to poczułam i jeszcze radość obcowania z tak autentyczną literaturą. Nić porozumienia która zawiązała się między mną, a tą książką jest niezwykła i ... {} Recenzja książki Kochankowie i pisarze

Zachwycająca Lily King

8.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Życie to pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz co się trafi” Książką Kochankowie i Pisarze weszłam, w zupełnie nowy styl powieści. Przyznam, że nigdy nie czytuje tego typu książek. Zawsze jakoś opisy życia i codzienności w stylu milenialsów mnie nie kręciły. Pozycja Pani Lily King jest pierwszą tej autorki, po którą sięgnęłam. Zos... {} Recenzja książki Kochankowie i pisarze

Moja opinia o książce

Opinie

ZA
2021-07-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

„Człowiek nie zdaje sobie sprawy, ile wysiłki wkłada w skrywanie różnych rzeczy, dopóki nie spróbuje ich odkopać.”

Casey marzy o byciu pisarką. Ma do tego wszelkie predyspozycje, bo od kilku lat próbuje skończyć swoją pierwszą powieść. Jednak codzienność jej nie oszczędza – musi się zmierzyć nie tylko z nawracającym brakiem weny, z problemami finansowymi a tym samym rosnącymi długami, a do tego z nadchodzącym nieuchronnie widmem bezdomności. Do tego wisi nad nią duch matki, która odeszła niespodziewanie i stanowczo zbyt szybko, a jej niespodziewana śmierć przyniosła tylko wiele pytań i żalu. Casey nie radzi sobie z żałobą, a codzienne trudności tylko potęgują jej wszechobecne rozżalenie w stosunku do życia. W takim momencie, będąc jakby zawieszoną w rzeczywistości, Casey spotyka dwóch mężczyzn, zupełnie różnych. Nie potrafi podjąć decyzji, którego powinna wybrać, bo każdy z nich jest niedoskonały i ma swoje niedociągnięcia, trudne do zaakceptowania przyzwyczajenia.

Lecz dla mnie ta historia, to nie opowieść o poszukiwaniu miłości. „Kochankowie i pisarze” to opowieść o emocjach i o dorosłości, która okazuje się być trudną bez wsparcia rodziców. Książka Lily King to opowieść o dojrzewaniu i szukaniu swojego miejsca w dorosłości. Casey straciła wszystko, a jej życie to jedna wielka katastrofa. Jednakże jej wola walki udowadnia, że warto walczyć o swoje marzenia. Warto przede wszystkim mieć marzenia i dążyć do ich realizacji, bo czasem...

{}× 1 | link |
@tomzynskak
2021-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Uwaga! Recenzja może nie być obiektywna, bo uwielbiam twórczość autorki, a jej książki czytam nawet w oryginałach ❤

Lily King pisze w świetny sposób, dzięki czemu nie sposób tak łatwo zapomnieć o książce którą właśnie się przeczytało. Dotyka trudnych tematów, ale i potrafi rozśmieszyć czytelnika do łez. Casey, czyli główną bohaterkę pokochałam już od pierwszych stron. Poczułam z nią ogromną więź, która spowodowała, że wraz z kobietą przeżywałam żałobę po ukochanej matce, kryzys twórczy, wiele obaw, a także miłość. Śmiało mogę powiedzieć, że autorka stworzyła klimat dzięki któremu przeżywałam powieść całą sobą. Fabuła przede wszystkim koncentruje się na codzienności Casey - kobiety walczącej o przetrwanie i realizację marzeń. Bohaterka nie ma w życiu łatwo, a jej losy są przejmujące i wzruszające. Tak naprawdę tej książki nie da się opisać - ją trzeba przeczytać!

„Kochankowie i pisarze” to powieść, która zaangażowała mnie w 100%. Można ją porównać do „Rozmów z przyjaciółmi” Sally Rooney jednak według mnie wypada zdecydowanie lepiej. King udało się stworzyć pełen emocji portret artystki walczącej o swoje marzenia. Udowodniła nam jak wydarzenia z życia i emocje są ze sobą połączone i na siebie oddziałują. Przeczytajcie tę książkę, a na pewno nie pożałujecie.

{}× 1 | link |
@Leman
2021-09-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
MO
2021-09-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@atram_78
2021-08-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane 2021 ✨ 🏠 Posiadam 🏠
@toptangram
2021-08-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Orestea
2021-07-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
@StartYourDayWithBooks
2021-07-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@aniabruchal89
2021-07-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Kochankowie i pisarze. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl