Kukułka

Antonina Kozłowska
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
Kukułka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów

Opis

Marta ma wszystko, czego może pragnąć kobieta - kochającego męża, dobrze płatną pracę, mieszkanie na ekskluzywnym osiedlu. Ma to wszystko, czego pragnie Iwona, samotna matka dwójki dzieci pracująca jako woźna w szkole. Marta ma wszystko - prócz dziecka, którego pragnie najbardziej na świecie.
Ścieżki obu kobiet krzyżują się w dramatycznym momencie ich życia. Czy to spotkanie sprawi, że spełnią się ich najskrytsze marzenia?
Poruszająca i dająca nadzieję historia.
Antonina Kozłowska - pisarka, tłumaczka i dziennikarka. Subtelnie, a jednocześnie przejmująco potrafi wyrazić odczucia i myśli współczesnych kobiet. Ogromne uznanie czytelniczek zdobyły jej powieści "Trzy połówki jabłka" oraz "Czerwony rower". "Kukułka" to jej najnowsza książka.
Data wydania: 2010-09-20
ISBN: 978-83-7515-136-7, 9788375151367
Wydawnictwo: Otwarte
Stron: 288
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Antonina Kozłowska Antonina Kozłowska Z wykształcenia anglistka. Zajmuje się domem, tłumaczy i pisze artykuły o dzieciach, ale przede wszystkim spełnia się w roli mamy. Aktywna uczestniczka wirtualnego świata oraz znawczyni problemów trzydziestolatek. Autorka popularnego bloga @Link, w k...

Pozostałe książki:

Święty Dominik Trzy połówki jabłka Czerwony rower Kult klienta Zarządzanie kreatywnymi pracownikami
Wszystkie książki Antonina Kozłowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Trafiająca do serca czytelnika.

24.10.2010

Z lubością podkreślam jak bardzo młoda jestem i jak wiele życia przede mną. Nie jestem jednak pełną zwolenniczką zasady: „Żyj chwilą”. Moja filozoficzna dusza często domaga się „pokarmu” by móc go przetwarzać na wszystkie możliwe sposoby. Książka Antoniny Kozłowskiej pt. „Kukułka” okazała się doskonałym „pożywieniem”. W powieści poruszany jest tem... Recenzja książki Kukułka

Powieść pisana przez życie

24.11.2012

Tak łatwo zazdrościć komuś życia. Patrzeć z boku i oceniać po pozorach. Marzyć o większym mieszkaniu, lepszym samochodzie, zakupach w drogich sklepach. Ale czy ci, których na to stać naprawdę są szczęśliwsi? Czy za pieniądze można kupić wszystko? Odpowiedź wydaje się prosta. Życie bez marzeń jest smutne i puste. Zdolność do ich snucia to błogosławi... Recenzja książki Kukułka

"Kukułka"

2.09.2011

„Kukułka” mnie pozytywnie zaskoczyła. Pochłonęła mnie zarówno fabuła jak i urzekł sposób, w jaki została przedstawiona. Powieść ta porusza niezwykle ważne i trudne tematy i zjawiska społeczne: niemożność posiadania dzieci, samotne macierzyństwo, problemy ze związaniem końca z końcem czy wręcz przeciwnie bogactwo i luksusy. Wszystkie te wyżej wy... Recenzja książki Kukułka

Jak kukułka

22.06.2011

" Jak kukułka - pomyślała. Kukułka znosi jaja w gnieździe innego ptaka, który ma za zadanie je wysiedzieć. Wszyscy to potępiają, lecz przecież, skoro wymyśliła to natura, musi być w tym jakiś cel. Co czuje kukułka składając jajo w cudzym gnieździe?" s.105 "Kukułka" jest to opowieść o dwóch kobietach, Marcie i Iwonie. Obie bohaterki różni bardzo wi... Recenzja książki Kukułka

Moja opinia o książce

Opinie

@Soshy
2015-09-28
Przeczytane

Bardzo ciężko ocenić taką książkę ze względu na to, że opisywana w niej historia wydaje się po prostu autentyczna, wzięta prosto z życia. Dla mnie nie jest to fikcja literacka, ale coś, co dzieje się dookoła nas, niestety coraz częściej. Autorka porusza tutaj nie tylko kwestię macierzyństwa jako takiego, ale przede wszystkim wiele związanych z nim aspektów i problemów, o których nie mamy pojęcia do momentu, kiedy zdarzają się właśnie nam, w końcu o tym, czy będziemy w stanie zostać rodzicami dowiadujemy się dopiero wtedy, kiedy się na to decydujemy. Jest to książka o tym, do czego może prowadzić niespełnione marzenie o macierzyństwie i jak ogromną może być ono siłą, nierzadko niszczącą oraz o tym, jak jedna decyzja może zaważyć na całym naszym i nie tylko naszym życiu. Myślę, że ocenić i zrozumieć może tylko ten, kto przeżył podobną historię.

× 1 | link |
@bunia
2011-07-26
8 /10
Przeczytane

Lubię książki Kozłowskiej, jednak problemy bohaterek tej powieści są mi zbyt dalekie, choć dzięki tej książce uświadomiłam sobie, jakie motywy przyświecały postępowaniom obu kobiet.

× 1 | link |
@viki_zm
2020-08-07
7 /10
Przeczytane Z biblioteki Książka papierowa 2020

Mogłoby się wydawać, że Marta ma wszystko, czego może pragnąć kobieta – kochającego męża, dobrze płatną pracę w korporacji i mieszkanie na ekskluzywnym osiedlu. Z pozoru to kobieta sukcesu, która spełniła już wszystkie swoje marzenia. Brakuje jej tylko jednego – dziecka, od dawna upragnionego i wyczekiwanego. Po piątym poronieniu kobieta traci nadzieję na donoszenie ciąży i decyduje się na ryzykowny krok. Możliwość spotkania z surogatką ma dać Marcie możliwość stworzenia pełnej rodziny i pokochania małej istoty w pełni zależnej od opiekunów.

Kobieta ma to wszystko, czego pragnie Iwona. Samotna matka dwójki dzieci pracuje ciężko łącząc dwa etaty. Kiedy zostawił ją mąż zamieszkała z matką i ledwie wiąże koniec z końcem. Kiedy podejmuje decyzję o zostaniu „kukułką” i noszeniu przez dziewięć miesięcy pod sercem cudzego dziecka kieruje się szczęściem dzieci i możliwością uzyskania dodatkowej gotówki. Iwona wie jedno – nie może pokochać dziecka, które zaraz po porodzie odda Marcie i Filipowi.

Co tak naprawdę łączy dwie kobiety z różnych światów? Ich ścieżki krzyżują się w dramatycznym momencie życia. Czy to spotkanie sprawi, że spełnią się ich najskrytsze marzenia? Czy Iwona będzie w stanie oddać dziecko? Jak chorobliwa chęć posiadania rodziny wpłynie na życie Marty i relacje z mężem?

Watra polecenia poruszająca historia o chęci posiadania dziecka. Autorka pokazuje, że pieniądze nie zawsze dają szczęście, a niekiedy n...

| link |
@beata.karbownik
2022-07-06
7 /10
Przeczytane Audiobook
@portana36
2019-11-27
7 /10
Przeczytane
@Vemona
2019-11-18
6 /10
Przeczytane Prehistoria Pożyczone od kogoś / wypożyczone Proza polska
@Asamitt
2019-11-16
4 /10
Przeczytane Polscy autorzy Oblicza macierzyństwa ✈ Wymienione/Sprzedane
@BagatElka
2019-11-13
5 /10
Przeczytane ZZZ....oddane
@monica
2017-02-25
8 /10
Przeczytane
@diunam
2012-11-24
10 /10
Przeczytane wyzwanie Z półki
@Annette_Cinnamon
2012-09-08
6 /10
Przeczytane W moim posiadaniu
@MelaniaJ
2012-09-04
10 /10
Przeczytane
@anek7
2012-01-29
10 /10
Przeczytane
@panika0
2011-12-08
10 /10
Przeczytane
@mad28
2011-06-22
10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Kukułka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl