Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość

"Osho"
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

„Bez medytacji nie znasz sekretów życia, znasz tylko powierzchnię życia”. – OSHO Oto nowe techniki medytacyjne, pozwalające sprostać wyzwaniom, przed jakimi staje umysł współczesnego człowieka, któremu trudno się odprężyć, doświadczyć ciszy oraz uspokoić gonitwę myśli. Poznaj praktyczny kurs, dzięki któremu w 21 dni opanujesz proste techniki medytacyjne i ćwiczenia rozwijające świadomość. Otrzymasz także wyjątkowe spostrzeżenia Osho na temat miłości, gniewu, relaksu i innych tematów, które prowadzą do wewnętrznej akceptacji, radości i uważności. Każde doświadczenie medytacyjne możesz podsumować własnymi notatkami lub porozmyślać nad zaproponowanym cytatem, który będzie towarzyszył ci przez cały dzień. Kurs medytacji pokazuje, jak odzyskać medytacyjną naturę, z którą przychodzimy na świat, ale tracimy z upływem czasu. Książka przeznaczona jest zarówno dla początkujących, którzy pragną znaleźć spokój, jak i bardziej doświadczonych medytujących, którzy chcą podnieść swoją praktykę na wyższy poziom. Wskazówki Osho nauczą każdego, jak oddzielać się od swojego umysłu w celu dokonania transformacji świadomości, która przynosi nowe zrozumienie tego, jak reagować świadomie i wrażliwie na wszystko, co oferuje życie.
Tytuł oryginalny: A Course in Meditation: A 21-Day Workout for Your Conciousness
Data wydania: 2020-09-02
ISBN: 978-83-8143-248-1, 9788381432481
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 216
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

"Osho" "Osho"
Urodzony 11 grudnia 1931 roku w Indiach (Kuchwada, Madhya Pradesh)
urodzony jako Rajneesh Chandra Mohan Jain – hindi रजनीश चन्द्र मोहन जैन, szeroko znany również jako Bhagwan Shree Rajneesh (czytaj: bagłan śri radźnisz) – współczesny hinduski guru, nauczyciel i mistrz duchowy. Założyciel ruchu religijnego Neo-Sanny...

Pozostałe książki:

Wolność. Odwaga bycia sobą Radość. Poczucie szczęścia, które masz w sobie Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość Miłość, wolność, samotność
Wszystkie książki "Osho"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ah ten Osho

21.01.2021

"Radość jest na zawsze, szczęście jest chwilowe." ~~~ Książki Osho chodziły za mną od dłuższego czasu. Był moment kiedy widywałam je dosłownie wszędzie. Półki w księgarniach? Owszem. Bookstagram, booktube i inne portale zrzeszające społeczność czytelników? Jasne. Nawet odbierałam wrażenie, że to jedne z niewielu poradników lubianych wśród tych gru... Recenzja książki Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość

Nauka siebie

26.10.2020

"Osho jest mistykiem i naukowcem, buntowniczym duchem, którego wkładu w zrozumienie tego kim jesteśmy nie da się sklasyfikować". Te słowa wstępu mocno zachęciły mnie do poznania dalszej zawartości książki. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość pozwala nam codziennie zastanowić się nad inną sferą naszego życia. Poruszana jest tu miłość, gniew, ró... Recenzja książki Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2020-09-20
8 /10
Przeczytane


Tym razem chciałabym przedstawić Wam poradnik zawierający praktyki na rozwijanie własnej świadomości przez 21 dni.
Książka jest przeznaczona dla wszystkich chcących się w pełni odprężyć nie tylko początkujących w odkrywaniu świadomości, również doświadczeni medytujący odnajdą kolejne wskazówki do lepszych technik medytacyjnych.

Poradnik spisany jest w bardzo przejrzysty sposób, gdzie każdy dzień ma wyszczególniony temat, na którym czytający ma się skupić i w pełni wykorzystać zamieszczone słowa mistrza Osho.
Temat jest dokładnie opisany z wyczerpującymi informacjami, jak również wytłumaczenie medytacji na dany dzień oraz technika wykonania, aby dokładniej zagłębić się w medytację.

Dodatkowe motywujące cytaty działają korzystnie na rozpoczęcie, bądź zakończenie dnia.
Również miejsce na osobiste notatki dodają osobliwości własnych spostrzeżeń, jak i większego utwalenia techniki i uważności.

× 7 | link |
@Brzezinkowa
2020-12-20
6 /10
Przeczytane

Przez ostatnie parę tygodni co jakiś czas sięgałam wieczorem do książki "Kurs medytacji Osho. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość". U mnie nie były to dni pod rząd. Zazwyczaj po takie książki samorozwojowe sięgam w razie potrzeby. Czyli w zależności od samopoczucia i dnia.

Muszę przyznać, że niektóre lekcje podobały mi się wybitnie. Inne mniej. Jakoś nie skupiałam się nad tym, aby medytować. Bardziej chciałam poznać sposób na wyciszenie umysłu i czerpanie z życia tego co najlepsze. Czy się udało?

Na pewno trzeba być bardzo zaangażowanym i mieć otwartą głowę. Stosować się do rad i wybrać dla siebie te najbardziej odpowiednie. Podobało mi się, że przytoczone są nauki Osho, jego przemyślenia zrównoważone komentarzem i odniesieniem do życia codziennego.

U mnie w biblioteczce na półkach pt. "przeczytane książki" zostają naprawdę wartościowe i ważne dla mnie perełki. Tym razem Osho na nich zagości. Za jakiś czas być może znów będę chciała przypomnieć sobie te inspirujące słowa.

| link |
@Toska98
2022-09-09
9 /10
Przeczytane

Ja dopiero powoli wchodzę w literaturę OSHO, ale znów jestem zachwycona. Jak dla mnie ta książka to taka świetna podstawa dla wszystkich, którzy nigdy nie medytowali lub mają z tym problem i nie wiedzą, w jaki sposób to “ugryźć”. Dzięki książce nauczysz się prostszych praktyk dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych dla tych, którzy chcą się jeszcze bardziej rozwinąć. Dostajemy do ręki gotowe narzędzie. Książkę czyta się w dwie godziny, ale można z niej korzystać później… latami. Świetna pozycja, gorąco polecam.

| link |
@cafeetlivre
2021-01-21
5 /10
Przeczytane
@ania13080_wp.pl
2020-10-26
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Nikt nie lubi szczęśliwego człowieka, ponieważ szczęśliwy człowiek rani ego innych.”
× 2
#
“Otrzymaliśmy tylko jedną chwilę naraz, więc żeby żyć dobrze, musimy jedynie wiedzieć, jak żyć dobrze w tej chwili. Nie trzeba się martwić o całe życie. Jeśli potraficie zatroszczyć się o obecn...”
#
“Radość jest na zawsze, szczęście jest chwilowe.”
× 2
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl