Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość

"Osho"
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książka Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

„Bez medytacji nie znasz sekretów życia, znasz tylko powierzchnię życia”. – OSHO Oto nowe techniki medytacyjne, pozwalające sprostać wyzwaniom, przed jakimi staje umysł współczesnego człowieka, któremu trudno się odprężyć, doświadczyć ciszy oraz uspokoić gonitwę myśli. Poznaj praktyczny kurs, dzięki któremu w 21 dni opanujesz proste techniki medytacyjne i ćwiczenia rozwijające świadomość. Otrzymasz także wyjątkowe spostrzeżenia Osho na temat miłości, gniewu, relaksu i innych tematów, które prowadzą do wewnętrznej akceptacji, radości i uważności. Każde doświadczenie medytacyjne możesz podsumować własnymi notatkami lub porozmyślać nad zaproponowanym cytatem, który będzie towarzyszył ci przez cały dzień. Kurs medytacji pokazuje, jak odzyskać medytacyjną naturę, z którą przychodzimy na świat, ale tracimy z upływem czasu. Książka przeznaczona jest zarówno dla początkujących, którzy pragną znaleźć spokój, jak i bardziej doświadczonych medytujących, którzy chcą podnieść swoją praktykę na wyższy poziom. Wskazówki Osho nauczą każdego, jak oddzielać się od swojego umysłu w celu dokonania transformacji świadomości, która przynosi nowe zrozumienie tego, jak reagować świadomie i wrażliwie na wszystko, co oferuje życie.
Tytuł oryginalny: A Course in Meditation: A 21-Day Workout for Your Conciousness
Data wydania: 2020-09-02
ISBN: 978-83-8143-248-1, 9788381432481
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 216

Autor

"Osho" "Osho"
Urodzony 11 grudnia 1931 roku w Indiach (Kuchwada, Madhya Pradesh)
urodzony jako Rajneesh Chandra Mohan Jain – hindi रजनीश चन्द्र मोहन जैन, szeroko znany również jako Bhagwan Shree Rajneesh (czytaj: bagłan śri radźnisz) – współczesny hinduski guru, nauczyciel i mistrz duchowy. Założyciel ruchu religijnego Neo-Sanny...

pozostałe książki:

Wszystkie książki "Osho"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ah ten Osho

21.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Radość jest na zawsze, szczęście jest chwilowe." ~~~ Książki Osho chodziły za mną od dłuższego czasu. Był moment kiedy widywałam je dosłownie wszędzie. Półki w księgarniach? Owszem. Bookstagram, booktube i inne portale zrzeszające społeczność czytelników? Jasne. Nawet odbierałam wrażenie, że to jedne z niewielu poradników lubianych wśród tych gru... {} Recenzja książki Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość

@cafeetlivre@cafeetlivre {}× 1

Nauka siebie

26.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Osho jest mistykiem i naukowcem, buntowniczym duchem, którego wkładu w zrozumienie tego kim jesteśmy nie da się sklasyfikować". Te słowa wstępu mocno zachęciły mnie do poznania dalszej zawartości książki. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość pozwala nam codziennie zastanowić się nad inną sferą naszego życia. Poruszana jest tu miłość, gniew, ró... {} Recenzja książki Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2020-09-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane


Tym razem chciałabym przedstawić Wam poradnik zawierający praktyki na rozwijanie własnej świadomości przez 21 dni.
Książka jest przeznaczona dla wszystkich chcących się w pełni odprężyć nie tylko początkujących w odkrywaniu świadomości, również doświadczeni medytujący odnajdą kolejne wskazówki do lepszych technik medytacyjnych.

Poradnik spisany jest w bardzo przejrzysty sposób, gdzie każdy dzień ma wyszczególniony temat, na którym czytający ma się skupić i w pełni wykorzystać zamieszczone słowa mistrza Osho.
Temat jest dokładnie opisany z wyczerpującymi informacjami, jak również wytłumaczenie medytacji na dany dzień oraz technika wykonania, aby dokładniej zagłębić się w medytację.

Dodatkowe motywujące cytaty działają korzystnie na rozpoczęcie, bądź zakończenie dnia.
Również miejsce na osobiste notatki dodają osobliwości własnych spostrzeżeń, jak i większego utwalenia techniki i uważności.

{}× 7 | link |
@verity
2020-10-14
Przeczytane

Zacznę od tego, że bardzo podoba mi się to wydanie w twardej oprawie, ozdobione minimalistycznymi ilustracjami na każdej stronie rozpoczynającej poszczególny rozdział, który zakończony jest cytatem dnia OSHO oraz stroną poświęconą na nasze osobiste notatki związane z poruszanym tematem. Duży plus za to!

"21 dni praktyki rozwijającej świadomość" to po prostu kurs medytacji dla początkujących według nauk głoszonych przez OSHO. Mowy OSHO skupiają się głównie na pogłębianiu świadomości, życiu tu i teraz, praktykowaniu uważności na codzienność, sztuce oddychania, a to wszystko z kolei przybliża nas do stanu medytacji.

Rozdziały są krótkie, skupiające się na konkretnym aspekcie naszego życia. Niektóre z nich nie dotyczyły bezpośrednio mnie, więc je pominęłam, inne zaś nie były dla mnie niczym odkrywczym. Książkę przeczytałam już jakiś czas temu podczas 10-dniowej kwarantanny domowej, nie wykonałam więc wszystkich zadań, jednak uważam, że cenne w tych lekcjach jest to, iż są uniwersalne i można spokojnie przejść z np. pierwszego dnia do czwartego, by skupić się na zagadnieniu, które w danej chwili jest nam najbardziej potrzebne. Każdy rozdział zakończony jest więc kilkoma praktycznymi ćwiczeniami, które z biegiem czasu mają pozwolić nam się wyciszyć. Na końcu książki umieszczone zostały inne pozycje OSHO, polecane w celu zagłębienia tematów z danego dnia.

Myślę, że to dobra lektura na jesienne wieczory. Jeśli tylko czujecie, że medytacja to coś, co Wa...

{} | link |
@Brzezinkowa
2020-12-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Przez ostatnie parę tygodni co jakiś czas sięgałam wieczorem do książki "Kurs medytacji Osho. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość". U mnie nie były to dni pod rząd. Zazwyczaj po takie książki samorozwojowe sięgam w razie potrzeby. Czyli w zależności od samopoczucia i dnia.

Muszę przyznać, że niektóre lekcje podobały mi się wybitnie. Inne mniej. Jakoś nie skupiałam się nad tym, aby medytować. Bardziej chciałam poznać sposób na wyciszenie umysłu i czerpanie z życia tego co najlepsze. Czy się udało?

Na pewno trzeba być bardzo zaangażowanym i mieć otwartą głowę. Stosować się do rad i wybrać dla siebie te najbardziej odpowiednie. Podobało mi się, że przytoczone są nauki Osho, jego przemyślenia zrównoważone komentarzem i odniesieniem do życia codziennego.

U mnie w biblioteczce na półkach pt. "przeczytane książki" zostają naprawdę wartościowe i ważne dla mnie perełki. Tym razem Osho na nich zagości. Za jakiś czas być może znów będę chciała przypomnieć sobie te inspirujące słowa.

{} | link |
@cafeetlivre
2021-01-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@ania13080_wp.pl
2020-10-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość”- "Osho"

Świadomość. Klucz do życia w równowadze
Świadomość. Klucz do życia ... "Osho"
{}6/10
Świadomość, mówi OSHO, jest kluczem do zrozumienia siebie i ...
Skandynawski sekret. 10 prostych rad, jak żyć szczęśliwie i zdrowo
Skandynawski sekret. 10 pro... Bertil Marklund
{}6.7/10
Duńczycy mają hygge, Norwegowie hołdują tradycji życia blisk...
Prosto i uważnie na co dzień
Prosto i uważnie na co dzień
{}7/10
Osiągnij harmonię, żyj po swojemu, na własnych zasadach. To ...
Sztuka afirmacji. Uwolniona potęga podświadomości
Sztuka afirmacji. Uwolniona... Joseph Murphy
{}8.5/10
Autor Potęgi podświadomości powraca z nową książką, która zm...
Damy ze skazą
Damy ze skazą Kamil Janicki
{}5.8/10
Matylda to dziedziczka najpotężniejszej dynastii świata. Głu...

Cytaty z książki

“Nikt nie lubi szczęśliwego człowieka, ponieważ szczęśliwy człowiek rani ego innych.”
{}× 1
#
“Otrzymaliśmy tylko jedną chwilę naraz, więc żeby żyć dobrze, musimy jedynie wiedzieć, jak żyć dobrze w tej chwili. Nie trzeba się martwić o całe życie. Jeśli potraficie zatroszczyć się o obecn...”
{}
#
“Radość jest na zawsze, szczęście jest chwilowe.”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe