Kuzynka Marie. Tom 2

Agnieszka Janiszewska
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Kuzynka Marie. Tom 2
Książka Kuzynka Marie. Tom 2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Nie zawsze czas leczy rany – niekiedy zadaje kolejne.
Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie...
"Gdy pociąg zniknął na horyzoncie, odwróciła się do stojącej z tyłu matki. Christine wycierała chusteczką oczy, ale uśmiechnęła się do córki.
[…]
– Ostatni raz tak się do mnie przytulił, gdy miał pięć lat. Tego dnia, gdy opuszczałam dom, aby zamieszkać z Zygmuntem – rzekła, nawet nie próbując zapanować nad wzruszeniem. – Od tego czasu ani razu już tego nie zrobił. Nawet wtedy, gdy Jacques wreszcie pozwolił jemu i Gwidonowi przyjechać do Chartres. Zawsze był między nami jakiś dystans. I dopiero dzisiaj… Po tylu latach odzyskałam syna.
Zaczerpnęła powietrza i popatrzyła na przesuwające się po niebie obłoki – być może próbując w ten sposób zatrzymać łzy wypełniające oczy. A potem odwróciła się i powoli ruszyła w kierunku domu."

Data wydania: 2020-07-29
ISBN: 978-83-8147-760-4, 9788381477604
Wydawnictwo: Novae Res
Cykl: Kuzynka Marie, tom 2
Stron: 268
dodana przez: Justyna_K

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Kuzynka Marie". Tom II

5.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Druga część poruszającej sagi, przepełnionej rodzinnymi tajemnicami, na tle dramatycznych wydarzeń historycznych z pierwszej połowy XX wieku. „Nie zawsze czas leczy rany – niekiedy zadaje kolejne”. Wybuch I wojny światowej spowodował, że wszystko, co do tej pory było ważne, wydaje się mało istotne. Młodzi ludzie, synowie, mężowie trafiają do wro... {} Recenzja książki Kuzynka Marie. Tom 2

Moja opinia o książce

Opinie

@andzelikajaczynska
2020-07-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

https://czytamdlaprzyjemnosci.blogspot.com/2020/04/3620-kuzynka-marie-t2-agnieszka.html
Lekki styl pisarski Autorki sprawia, że książkę czyta się szybko. Plastyczne opisy wydarzeń oraz ciekawe dialogi wciągają czytelnika w wir wydarzeń już od pierwszych stron. Z pewnością nie możecie liczyć na zawrotne tempo akcji, ale w tej historii nie chodzi o to by galopem pędzić po stronach powieści. Tu czytelnik ma czytać między wierszami, wyłuskując kolejne wskazówki co tak naprawdę wydarzyło się przed laty, jakie sekrety starała się ukryć rodzina. Wątek historyczny stanowi tło do wydarzeń w życiu rodziny Emilii i Marie. To na zawiłościach ich pokrewieństwa oraz licznych tajemnicach skupimy swoją uwagę. Również w tym tomie jak i poprzednim listy mają duże znaczenie, ponieważ rzucają nowe światło na wydarzenia z młodości rodziców Marie i Emilii.

"Kuzynka Marie" t.2 jest powieścią o skomplikowanych losach rodziny, gdzie liczne tajemnice, nieporozumienia powodują, że rodzina jest nieszczęśliwa. Nikt nie wie jak wyjść z tej sytuacji.
Jeżeli szukacie książki, która pokaże wam jak przewrotny potrafi być los, to właśnie ją znaleźliście. Przeczytacie o trudnych wyborach, o nieszczęśliwej miłości oraz braku odwagi by ponieść konsekwencje z podjętych decyzji. Na moment zatrzymacie się by oddać się refleksji co jest w życiu najważniejsze.

...

{} | link |
@tatiaszaaleksiej
2020-05-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Kuzynka Marie. Tom 2”- Agnieszka Janiszewska

Książka Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie
Pęknięte królestwo. Ostatni... Renata Czarnecka
{}8.3/10
Po śmierci Barbary Radziwiłłówny Bona Sforza ma nadzieję, ...
Książka Kuzynka Marie.
Kuzynka Marie. Agnieszka Janiszewska
{}6.6/10
Ile czasu potrzeba, by zrozumieć, że prawdziwa miłość nigdy...
Książka Willa pod czarnym tulipanem
Willa pod czarnym tulipanem Danuta Korolewicz
{}4.5/10
Młoda, utalentowana malarka Lidia otrzymuje zagadkowe zapros...
Książka Droga 88
Droga 88 Janusz Muzyczyszyn
{}8.2/10
"On zawdzięcza jej życie, ona jeszcze nie wie, czy chce co...
Książka Dolina nadziei
Dolina nadziei Zofia Mąkosa
{}10/10
Jest rok 1948. Matylda Neumann rezygnuje z walki o ukochane...

Cytaty z książki

O nie! Książka Kuzynka Marie. Tom 2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Książka Kuzynka Marie.
Kuzynka Marie. Agnieszka Janiszewska
{}6.6/10
Ile czasu potrzeba, by zrozumieć, że prawdziwa miłość nigdy...
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe