Podróż do Carcassonne Tom II

Agnieszka Janiszewska
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Podróż do Carcassonne Tom II
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

 Czy znajdziesz w sobie siłę, by przebaczyć tym, którzy zawiedli cię najbardziej?
 
Iwona, nieślubna córka Natalii, podejmuje decyzję o wyjściu za mąż, mimo że zdaje sobie sprawę, że nie będzie to związek pełen miłości. Rozgoryczona postawą swojej matki, która nie cieszy się z uzyskanego przez nią podczas tajnych kompletów świadectwa dojrzałości, rozpoczyna nowe życie w okupowanej przez Niemców Warszawie. Kiedy w 1944 roku otrzymuje od Natalii list, postanawia powrócić do rodzinnego miasta. Tymczasem wybucha Powstanie Warszawskie...
 
„Podróż do Carcassone” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych. 
Data wydania: 2019-08
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 214
dodana przez: malgosialegn

Autor

Agnieszka Janiszewska Ukończyła historię na Uniwersytecie Warszawskim. Od urodzenia związana jest z Warszawą chociaż obecnie mieszka w jednej z podwarszawskich miejscowości. Pracuje jako nauczyciel historii w liceum ogólnokształcącym. Jej pasją jest historia, toteż więks...

Pozostałe książki:

Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny Aż po horyzont. Tom I Aż po horyzont. Tom II Kuzynka Marie. Kuzynka Marie. Tom 2 Owoce zatrutego drzewa. Tom 1 Owoce zatrutego drzewa. Tom 2 Owoce zatrutego drzewa. Tom 3 Czwarta powieść tom I Sekrety domu. Bille. Tom 1 Czwarta powieść tom II Podróż do Carcassonne Sekrety domu. Bille. Tom 2 W mroku Aleja starych topoli Tom 1 Aleja starych topoli t. 2 Podróż do Carcassonne Tom II Po drugiej stronie. Tom I Po drugiej stronie. Tom II Pamiętam Szepty i tajemnice Szepty i tajemnice. Tom II Urok późnego lata Urok późnego lata. Tom 2 Choroba zwyrodnieniowa to nie wyrok Portrety
Wszystkie książki Agnieszka Janiszewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Podróż do Carcassonne Tom II

27.09.2019

„Jesteśmy igraszką w rękach losu ...” Literatura dała nam już wiele przykładów mezaliansów. Szczególne znaczenie miały one w dawnych czasach, gdzie był wyraźny podział na klasy społeczne. Dzisiaj zacierają się granice pochodzenia i nie przywiązuje się już takiej wielkiej wagi do tych kwestii. Jednak w czasach, gdy dzieje się prezentowana nam hist... Recenzja książki Podróż do Carcassonne Tom II

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Eli1605
2022-10-30
6 /10
Przeczytane 2022 Polscy autorzy 2022

Dobra kontynuacja pierwszego tomu chociaż wydaje się mniej burzliwa. Lubię gdy tajemnice wychodzą na jaw i zakończenie ich jest szczęśliwe. Tutaj zakończenie trochę mnie rozczarowało, spodziewałam się czegoś bardziej spektakularnego. Niemniej jednak cała historia jest ciekawa a pióro autorki bardzo przystępne. Fajna pozycja obyczajowa.

× 19 | link |
@czytanie.na.platanie
2020-02-03
7 /10
Przeczytane

 
Pierwsza część "Podróży do Carcassonne" pozostawiła mnie z niedosytem i pragnieniem natychmiastowego zagłębienia się w dalsze losy Natalii i jej córki Iwony. 
 
Na szczęście nie musiałam długo czekać, a opowieść okazała się jeszcze bardziej poruszająca. Rzadko płaczę przy lekturze, a tu płynęły mi łzy jak grochy, tak bardzo trafiła do mnie ta historia i poruszyła najgłębsze pokłady wrażliwości. 
 
Iwona, dorosła już córka Natalii, wyjeżdża z Krakowa do Warszawy. Chcąc wyrwać się od matki, która jej nie rozumie i przynosi wstyd, wychodzi za mąż za zakochanego w niej mężczyznę. Losy kobiet rozmijają się, a zarówno wojna, jak i duma nie pozwalają im na ponowne zbliżenie. 
 
Czy dopiero wojna sprawi, że Iwona spojrzy na postępowanie matki bardziej obiektywnie? Zacznie rozumieć jej strach o bliską osobę i umiejętność radzenia sobie w tych trudnych czasach? Czy dopiero tragedia doprowadzi do ich ponownego spotkania twarzą w twarz? 
 
Prócz bolesnych relacji Iwony z matką, śledzimy również dalsze dzieje rodu Leszczyńskich, których doświadczyła nie tylko wojna. Czy ich rodzinna tajemnica, tak długo skrywana pozostanie na zawsze w ukryciu? 
 
To historia o poszukiwaniu korzeni i rodzinnych sekretach, o miłości i wybaczaniu, o błędach młodości i prawdziwym życiu z trudnymi wydarzeniami Polski wojennej i powojennej w tle. 
 
Bardzo wzruszająca lektura,...

× 2 | link |
@z_glowawksiazkach
2021-03-11
7 /10
Przeczytane
@ksiazkiagi
2019-11-20
6 /10
Przeczytane Posiadam
@malgosialegn
2019-09-27
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Podróż do Carcassonne Tom II. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl