Podróż do Carcassonne

Agnieszka Janiszewska
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Podróż do Carcassonne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Są marzenia, które uskrzydlają,  i takie, które stają się przekleństwem.
Warszawa, rok 1921. Hrabina Stefania Leszczyńska aranżuje korzystne małżeństwo dla swojego syna, Ksawerego, które ma zapewnić mu wysoką pozycję towarzyską i otworzyć drzwi do wielkiej kariery w dyplomacji. Realizację tego planu komplikuje jego romans z początkującą aktorką, Natalią Moore, która w dodatku spodziewa się dziecka. Dziewczyna, nakłaniana przez hrabinę do wyjazdu z Warszawy, w końcu znika bez śladu, a Ksawery rozpoczyna nowe życie. Życie pełne goryczy, poczucia niespełnienia i żalu…
 „Podróż do Carcassone” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych. 
Data wydania: 2019-08-23
ISBN: 978-83-8147-397-2, 9788381473972
Wydawnictwo: Novae Res
Cykl: Podróż do Carcassonne, tom 1
Stron: 232
dodana przez: NovaeRes
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Agnieszka Janiszewska Ukończyła historię na Uniwersytecie Warszawskim. Od urodzenia związana jest z Warszawą chociaż obecnie mieszka w jednej z podwarszawskich miejscowości. Pracuje jako nauczyciel historii w liceum ogólnokształcącym. Jej pasją jest historia, toteż więks...

Pozostałe książki:

Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny Aż po horyzont. Tom I Aż po horyzont. Tom II Kuzynka Marie. Kuzynka Marie. Tom 2 Owoce zatrutego drzewa. Tom 1 Owoce zatrutego drzewa. Tom 2 Owoce zatrutego drzewa. Tom 3 Czwarta powieść tom I Sekrety domu. Bille. Tom 1 Czwarta powieść tom II Podróż do Carcassonne Sekrety domu. Bille. Tom 2 W mroku Aleja starych topoli Tom 1 Aleja starych topoli t. 2 Podróż do Carcassonne Tom II Po drugiej stronie. Tom I Po drugiej stronie. Tom II Pamiętam Szepty i tajemnice Szepty i tajemnice. Tom II Urok późnego lata Urok późnego lata. Tom 2 Choroba zwyrodnieniowa to nie wyrok Portrety
Wszystkie książki Agnieszka Janiszewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Rodzinna tajemnica i miłość w czasach, gdy walka o przetrwanie jest najważniejsza.

4.11.2021

Agnieszka Janiszewska, wraz z rodziną Leszczyńskich zabiera nas w podróż z historią w tle. Jako pasjonatka oraz nauczycielka historii, doskonale przedstawia rzeczywistość Polaków w okresie międzywojennym. Warszawa 1921 r. Hrabina Stefania Leszczyńska aranżuje synowi Ksaweremu małżeństwo, które wprowadzi go do odpowiedniego towarzystwa i ułatwi ... Recenzja książki Podróż do Carcassonne

Podróż do Carcassonne

27.09.2019

„Jesteśmy igraszką w rękach losu ...” Literatura dała nam już wiele przykładów mezaliansów. Szczególne znaczenie miały one w dawnych czasach, gdzie był wyraźny podział na klasy społeczne. Dzisiaj zacierają się granice pochodzenia i nie przywiązuje się już takiej wielkiej wagi do tych kwestii. Jednak w czasach, gdy dzieje się prezentowana nam hist... Recenzja książki Podróż do Carcassonne

Podróż do Carcassone, czyli opowieść o trudnych relacjach rodzinnych

26.09.2019

Zdarzyło Ci się marzyć? A co, gdyby fantazje okazały się zgubne, niemal niszczące? Czasami lepiej je po prostu porzucić. Międzywojenna Warszawa to niezwykle urokliwe miejsce. Ale nie tylko spacery po Łazienkach zajmują bohaterów powieści Agnieszki Janiszewskiej. Natalię spotykamy w niezwykle trudnym dla niej momencie życia. Okazuje się, że jes... Recenzja książki Podróż do Carcassonne

@Zaneta@Zaneta × 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Eli1605
2022-10-24
6 /10
Przeczytane 2022 Polscy autorzy 2022

Na prawdę dobra pozycja autorki, której do tej pory nie czytałam. Powieść obyczajowa skrywająca tajemnice, mezalianse, miłość, zazdrość i nienawiść. A wszystko w historycznym otoczeniu okresu międzywojennego i II wojny Światowej. Dzieje rodziny Leszczyńskich tak mnie zaciekawiły, że natychmiast sięgam po drugi tom. Uwiodła mnie Iwonka i jej dziadek. Z ogromną przyjemnością poznam dalsze losy bohaterki, która porusza się między tajemnicami rodzinnymi a marzeniami o lepszej przyszłości. Autorka pisze prostym językiem a czyta się po prostu lekko, miło i przyjemnie.

× 20 | link |
@czytanie.na.platanie
2019-12-19
8 /10
Przeczytane Posiadam Przeczytane 2019

 „Podróż do Carcassonne” przywiozłam z Krakowskich Targów Książki i strasznie żałuję, że wzięłam tylko pierwszy tom. Oczywiście książkę pochłonęłam, a opowieść kończy się w takim momencie, że aż mnie skręca, by przeczytać ciąg dalszy. Cóż przyjdzie teraz trochę poczekać.

Podobnie jak kryminały retro, tak i obyczajówki z historią w tle skradły moje serce. Akcja książki przenosi nas w trudne lata międzywojnia i II wojny światowej. Odwiedzamy ówczesną Warszawę, Kraków i klimatyczną wiejską posiadłość w Pobierowie.

Młoda aktorka, Natalia, przyjeżdża do Warszawy, by rozpocząć pracę w teatrze. Niestety, zakochana, powiela błąd własnej matki i zachodzi w ciążę z hrabią. Ani Ksaweremu, a już szczególnie jego matce nie uśmiecha się mezalians. Dziewczyna wraca do Krakowa, gdzie samotnie wychowuje córkę.

Jak potoczą się losy bohaterów? Jaki wpływ na nie będą miały niepewne czasy, w których przyszło im żyć i skrzętnie ukrywane sekrety?

Historię poznajemy w narracji trzecioosobowej, ale również z opowiadań Iwony, będącej owocem młodzieńczej miłości Natalii i Ksawerego.

Cudownie się czyta tą historię. Trzeba przyznać, że autorka pisze bardzo lekko i obrazowo. Jeśli lubicie obyczajówki z rysem historycznym, to i Was zachwyci ta propozycja.

A tak z ciekawostek, w pięknym francuskim miasteczku Carcassonne można podziwiać najstarszy w Europie, pięknie zachowany barbakan. Zachęcam do odwiedzenia tego klimatycznego miejsca. 

× 4 | link |
@Ferante
2023-11-24
6 /10
Przeczytane

Przepiękne tło historyczne! Czułam się jakbym przeniosła się do czasów II wojny światowej, jakbym znała bohaterów i z ukrycia przyglądała się ich życiu.
Bohaterowie przyciągają uwagę, każdy z nich jest inny. Postaci są barwne i jak w życiu jedni mają złote serce, drudzy przeciwnie.

To książka, która potwierdza, że każdy z naszych wyborów jest ważny. Każdy ma wpływ na całe nasze życie, a presja otoczenia może spowodować, że odpuścimy własne szczęście, robiąc to, czego oczekują inni.

Z przyjemnością chciałabym przeczytać drugi tom i poznać dalsze losy bohaterów. Koniecznie!

| link |
@ksiazkanaprezent
2021-11-04
8 /10
Przeczytane
@Klementynka
2021-06-10
9 /10
Przeczytane saga rodzinna literatura piękna szlachta, arystokracja literatura polska
@z_glowawksiazkach
2021-03-10
7 /10
Przeczytane
@ksiazkiagi
2019-11-20
6 /10
Przeczytane Posiadam Recenzenckie Posiadam Recenzenckie 2019
@malgosialegn
2019-09-27
9 /10
Przeczytane
@Zaneta
2019-09-25
6 /10
Przeczytane Wrzesień 2019

Cytaty z książki

O nie! Książka Podróż do Carcassonne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

© 2007 - 2024 nakanapie.pl