Lemie! Po co co umarłeś?

Robert Stiller
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Lemie! Po co co umarłeś?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Walt Disney to jeden z wielu, którzy dali się zahibernować (pytanie, kogo było na to stać finansowo, jest nieistotne) i dzisiaj oczywiście są martwi, ale już teraz naiwna byłaby pewność, że za dziesięć albo za dwieście lat ty, ja lub ktoś inny nie spotkamy się z nim, obydwaj żywi? Czy wtedy oni, my albo ktokolwiek zapuści się w dociekania (może sensowne, a może jałowe) naszej albo ich tożsamości? To już by się niewiele różniło od roztrząsania, czy ty, ja lub ktokolwiek obudził się rano jako ten sam, co zasnął: czy jest to wyłącznie pozór i zwyczajowo przyjęty stereotyp? A więc znalazłeś się, Staszku (załóżmy, że tym razem nazywasz się Kris Kelvin, a nie Stanisław Lem) w czteroosobowej załodze stacji badawczej nad planetą Solaris, której jedynym mieszkańcem jest otaczający ją całą ocean myślącej plazmy.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-89640-55-0, 9788389640550
Wydawnictwo: Vis-á-Vis Etiuda

Autor

Robert Stiller Robert Stiller
Urodzony 25 stycznia 1928 roku w Polsce (Warszawa)
Polski tłumacz, pisarz i językoznawca pochodzenia żydowskiego. Urodził się w rodzinie polskich Żydów. Dzieciństwo spędził na Białorusi, okupację w Warszawie. Należał do AK. W 1947 roku odszedł od katolicyzmu, w którym był wychowany. Wstąpił do PPS. ...

Pozostałe książki:

Pokaż język! czyli Rozróbki i opowieści o polszczyźnie oraz 111 innych językach Chłopczyk z wyspy Sumatry Narzeczony z morza. Basnie skandynawskie Zaczarowany dzban Gilgamesz
Wszystkie książki Robert Stiller

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Lemie! Po co co umarłeś? nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@oga
2009-08-09
Przeczytane

Ja bym nie tak radykalnie jak Senthe. Też miałam często wrogie uczucia w trakcie czytania. Ale bez przesady. Jestem fanką i Lema, i Stillera - o obu dowiedziałam się z tej książeczki paru rzeczy. Przyznam, że Stiller mnie zadziwił (niemile) kilka razy, i do tej pory zachodzę w głowę, jaki w ogóle cel miało wydanie tego tytułu. Choć uważam, że jak najbardziej Stiller ma prawo porównywać się do Lema. To inna osobowość, inny autor, inne rzeczy robi - jego przekłady to częstokroć perełki! Przede wszystkim jednak ta książeczka to jakiś taki czysto osobisty strumień myśli, nie wiem czy tam, gdzie nie mówi do Lema pochwalnie, nie wyraża przypadkiem swojej własnej złości. Złości na to, że przyjaciel odszedł. I myślę, że jeśli czytelnik ma się złościć, to chyba na to własnie. A nie na to, że ktoś tak głupio analizuje "Solaris" :)

{} | link |
@Senthe
2009-04-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

zanim sięgnęłam po to coś, nie miałam pojęcia, że można aż tak wściec się na KSIĄŻKĘ. zdumiewające. miałam ochotę ją podrzeć, spalić i zakopać. jeżeli jesteście fanami Lema - nie czytajcie. to jest okropne. to żywa zbrodnia przeciw jakkolwiek rozumianej przyzwoitości. ohyda. ten... ten... pan śmie pouczać Lema, śmie się z nim porównywać! aaarrghh, powstrzymam się od przeklinania, po prostu: nie płaćcie za to coś, nie traćcie cennego czasu, a jeżeli spotkacie autora, pobijcie go ode mnie.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Lemie! Po co co umarłeś?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl