Liczby natury

Ian Stewart
Liczby natury
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Każdej nocy gwiazdy zataczają na niebie okręgi, pory roku następują cyklicznie po sobie, a płatki śniegu nie są nigdy identyczne, ale wszystkie mają symetrię sześciokątną. Żyjemy we wszechświecie wzorów. Każdy z wzorów przyrody jest zagadką, prawie zawsze głęboką. Matematyka jest świetna w rozwiązywaniu zagadek.

Zamierzam zabrać was na zwiedzanie matematycznego wszechświata. Chcę spróbować wyposażyć was w matematyczne oczy. A robiąc to, uczynię wszystko co w mej mocy, aby zarazem zmienić sposób, w jaki postrzegacie wasz własny świat.                                                           Autor

Liczby natury to książka niezwykła. Ian Stewart, światowej sławy matematyk, nie posługując się żadnym wzorem czy równaniem opisuje matematyczność otaczającego nas świata, ukazując jego tajemniczość i piękno.

Książkę, w której autor udowodnił, że można napisać o liczbach bez liczb, czyta się z prawdziwą przyjemnością.                          „Wiedza i Życie”

Ian Stewart - brytyjski matematyk, autor 180 publikacji naukowych i wielu książek popularnonaukowych. W 1995 został odznaczony medalem im. Michaela Faradaya przez Towarzystwo Królewskie w Londynie za popularyzowanie nauk matematycznych. Obecnie jest profesorem na Uniwersytecie w Warwick.

Data wydania: 2016-02-18
ISBN: 978-83-7886-201-7, 9788378862017
Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Stron: 198
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Ian Stewart Ian Stewart
Urodzony 24 września 1945 roku w Wielkiej Brytanii (Kent)
Ian Stewart – brytyjski matematyk, pisarz popularnonaukowy i naukowofantastyczny. Specjalizuje się w układach złożonych, jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warwick, współpracownikiem „Scientific American” i „New Scientist”, konsultantem Encyklo...

Pozostałe książki:

Nauka Świata Dysku I Nauka Świata Dysku III. Zegarek Darwina Nauka Świata Dysku II. Glob Czy Bóg gra w kości? Nowa matematyka chaosu
Wszystkie książki Ian Stewart

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Liczby natury nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Liczby natury. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl