Maestro. Historia milczenia

Marcin Kącki
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Maestro. Historia milczenia
Książka Maestro. Historia milczenia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

„Maestro” Marcina Kąckiego - pisana przez 10 lat reporterska historia pedofilskiego skandalu w chórze Polskie Słowiki oraz jego dyrygenta Wojciecha Kroloppa. To jednocześnie wielowymiarowy obraz sieci zależności, uwikłań, kłamstw i interesów, który sprawił, że przez dziesięciolecia sprawa była zamiatana pod dywan. Bohaterami książki Marcina Kąckiego, który jako pierwszy dziennikarz wydobył na światło dzienne pedofilski skandal w Poznaniu, są również sami chórzyści, ich rodzice, urzędnicy i dziennikarze. Marcin Kącki Od 2003 roku jest reporterem „Gazety Wyborczej”. 2003 – opisuje proceder molestowania chórzystów Polskich Słowików przez Wojciecha Kroloppa. 2006 – publikuje w „Dużym Formacie” reportaż „Praca za seks” o Anecie Krawczyk i Andrzeju Lepperze, który przyczynia się do rozpadu koalicji PiS-u i Samoobrony. 2007 – przyłapuje posłankę Renatę Beger z Samoobrony na kupowaniu podpisów poparcia dla swojej partii. W 2007 roku w konkursie Grand Press zdobywa tytuł Dziennikarza Roku. 2009 – zakłada fikcyjną uczelnię, Akademię Komunikacji Społecznej, i ujawnia patologie na rynku studiów wyższych. W styczniu 2013 roku ukazała się jego pierwsza książka, „Lepperiada”.
Data wydania: 2013-11-07
ISBN: 978-83-268-1282-8, 9788326812828
Wydawnictwo: Agora
Seria: Reporterzy Dużego Formatu
Kategoria: Publicystyka i Esej
Stron: 320

Autor

Marcin Kącki Marcin Kącki
Urodzony w 1976 roku w Polsce
Reporter, redaktor „Dużego Formatu”, zajmuje się reportażem społecznym i historycznym. Zdobywca tytułu Dziennikarza Roku w konkursie Grand Press 2007, dwóch nagród „Watergate” przyznawanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, nagrody Grand P...

Książki Marcin Kącki

Wszystkie książki Marcin Kącki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Maestro. Historia milczenia nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@zooba
2019-11-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam Reportaże i literatura faktu

“Maestro” to reportaż o znanym w Poznaniu dyrygencie chóru chłopięcego, Wojciechu Kroloppie, który przez lata wykorzystywał swoją władzę i autorytet i bez skrupułów molestował chórzystów. Sama historia jest tym bardziej oburzająca, że działo się to przy oczach szeroko zamkniętych wielu wysoko postawionych urzędników, członków PZPR, artystów i rodziców. I jak zasłanianie się oficjeli procedurami, brakiem twardych dowodów, zeznań na piśmie jest mi łatwo zrozumieć, tak przez całą lekturę zastanawiałam się, jak bardzo zdesperowani/biedni/zakłamani musieli być rodzice wysyłający swoje dzieci do chóru, mimo pogłosek o dziwnych praktykach, wspólnych nagich kąpielach, nocowaniu chłopców z dyrygentem i innych niepokojących zachowaniach. Można się zarzekać, że my byśmy nigdy w życiu dzieciom takiej traumy nie zafundowali, ale tamte matki łudziły się, że ich synowie nie padną ofiarą Kroloppa, że uchronią ich w razie czego. Nie uchroniły, bo dyrygent wiedział gdzie i jak uderzyć, jak manipulować grupą rodziców, jak sobie zjednać dziennikarzy, dygnitarzy i duchowieństwo. I trwało to latami.
Jak pisze Marcin Kącki: Sprawa Kroloppa, jak sądzę, była trupem w szafie Poznania. Jedni przyzwyczaili się do smrodu z szafy, inni zatykali nos, niektórzy mieli nadzieję, że koszmar się skończy.
I jeszcze jeden znamienny fragment: [...] czuć w Poznaniu patriarchat, szowinizm i sztuczność, wywyższanie się, system klanowy, w którym rządzą rodziny, kłócą się między sobą, ale broń Boże ich zaatakow...

{} | link |
AR
2020-08-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Maestro. Historia milczenia”- Marcin Kącki

Książka We Should All Be Feminists
We Should All Be Feminists Chimamanda Ngozi Adichie
{}8/10
What does “feminism” mean today? That is the question at the...
Książka Facecje
Facecje Patryk Bryliński, Maciej Kaczyński
{}6.5/10
To wszystko nieprawda! Zbiór wymyślonych rozmów nieżyjących ...
Książka Polska mistrzem Polski
Polska mistrzem Polski Krzysztof Varga
{}7.3/10
Żyjemy w czasach ostatecznych, koniec świata zbliża się nieu...
Książka Zagroda zębów
Zagroda zębów Wit Szostak
{}7.5/10
Zagroda zębów to zbiór miniatur literackich, będących apokry...
Książka Ojciec nieświęty. Krytyczne głosy o Janie Pawle II
Ojciec nieświęty. Krytyczne... Piotr Szumlewicz
{}8.5/10
Zbiór wywiadów ze znanymi postaciami polskiego życia publicz...

Cytaty z książki

O nie! Książka Maestro. Historia milczenia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe