Miasto Śniących Książek

autor: Walter Moers
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 41 ocen kanapowiczów
Książka Miasto Śniących Książek
Książka Miasto Śniących Książek
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 41 ocen kanapowiczów

Opis

Arcydzieło, które powinien przeczytać każdy, kto kocha książki. Niezwykła powieść, która zachwyca młodzież i dorosłych, miłośników fantastycznych przygód i erudytów, przeraża i bawi, łączy wartką akcję z wyrafinowanymi aluzjami do klasyki literatury. Opowiada o wyprawie młodego pisarza-dinozaura do ...

Arcydzieło, które powinien przeczytać każdy, kto kocha książki. Niezwykła powieść, która zachwyca młodzież i dorosłych, miłośników fantastycznych przygód i erudytów, przeraża i bawi, łączy wartką akcję z wyrafinowanymi aluzjami do klasyki literatury. Opowiada o wyprawie młodego pisarza-dinozaura do ... przeczytaj pełny opis
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7384-559-6 ( 9788373845596 )
Wydawnictwo: Dolnośląskie

Autor

Walter Moers, urodzony 24 maja 1957 roku w Mönchengladbach, to niemiecki autor komiksów, malarz, autor scenariuszy, książek dla dzieci i powieści dla ...

Inne książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.
Moja Biblioteczka
Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bibliofilska arkadia

„Już z daleka czuć jego zapach. Pachnie starymi książkami. Tak, jakby otwarto drzwi gigantycznego antykwariatu; tak jakby podniosła się z niego burza czystego książkowego kurzu i wraz ze zgnilizną miliona zbutwiałych foliałów wionęła nam w twarz. Są ludzie, którym nie odpowiada ten zapach(…). Trzeb... czytaj dalej »

Miasto śniących książek

Książka o książkach, świat, w którym słowo pisane jest priorytetem to chyba marzenie każdego prawdziwego czytelnika. Czyż nie lepsze byłoby życie, gdyby każdy człowiek swój sens istnienia widział w literaturze? Walter Moers odgaduje nasze marzenia. Kreuje rzeczywistość, gdzie uginające się półki są ... czytaj dalej »

Magia książek.

[i]Gdy umiera ojciec chrzestny młodego poety Hildegunsta Rzeźbiarza Mitów, pozostawia swojemu podopiecznemu niewiele więcej prócz pewnego rękopisu. Jest on jednak tak doskonały, że Rzeźbiarz Mitów nie jest w stanie oprzeć się pragnieniu wyjaśnienia tajemnicy jego pochodzenia. Ślady prowadzą do Księg... czytaj dalej »

Twoja Opinia
Opinie
@caribou
@caribou 2007-08-24
Przeczytane (2007-08-24) fantastyka
Jest to dziwna książka. Trudno ją scharakteryzować. Baśń, ale chyba nie dla dzieci. Mam wrażenie, że głównym bohaterem w tej książce jest słowo. Jakość słów stoi w niej na pierwszym miejscu, przed bohaterami i przed fabułą, choć przecież w książce słowo jest przede wszystkim narzędziem do pobudzenia wyobraźni.Księgogród, miasto w którym toczy się akcja, jest warte bliższego poznania choćby dlatego, żeby dowiedzieć się, jak wszyscy jego mieszkańcy żyją książkami, z książek i dla książek. Znajdzie się tam dokładny przepis, jak stworzyć takie miejsce dla miłośników (fetyszystów) książek.Bohaterami są różne stworzenia, ale nie ludzie. Akcja toczy się powoli. Opowiadający smok (a wszyscy wiedzą, ...
serce
@anna.urbanska
@anna.urbanska 2012-04-16
Przeczytane (2012-04-11)
Oryginalna do bólu, dowcipna, pochłaniająca, dramatyczna, wspaniała! Czyta się ją z radością, zachłannie pochłania zdanie po zdaniu. „Miasto Śniących Książek” jest powieścią fantasy, książką przygodową i ukłonem w stronę ludzi „uzależnionych” od czytania. Myślę, że każdy, kto kocha literaturę i odczuwa przyjemny dreszczyk na dźwięk szelestu przewracanych kartek, polubi „opowieść z Camonii autorstwa Hildegunsta Rzeźbiarza Mitów przełożoną z camońskiego przez Waltera Moersa”. Polubi wycieczkę do mrocznych katakumb, poczuje się wciągniętym w zachwycającą przygodę w trakcie czytania tej niezwykle sugestywnej i napisanej z wielkim talentem "obudzonej" książki.
serce
@deana
@deana 2014-07-21
Przeczytane (2014-07-21)
Pozornie jest to bardzo prosta historia: młody smok (tak, smok!) otrzymuje od umierającego ojca poetyckiego rękopis i wyrusza by odnaleźć jego autora. Oczywiście, nie może obejść się bez przygód, trudów i niebezpieczeństw. Podróż po podziemiach Księgogrodu jest niesamowita i trudno się oderwać od lektury. Mimo, to jest to tylko jedna warstwa. Jest to także trochę krytyczne spojrzenie na współczesny ruch wydawniczy, autorów i książki. Przemycone jest tak tak wiele odniesień do czytelnictwa, że należałoby kilka razy przeczytać całość by wszystkie wyłapać. Polecam.
serce
@Mjuz
@Mjuz 2015-01-21
Przeczytane (2015-01-01)
Zabierałam się za przeczytanie tej książki chyba pół roku - pierwsze 20 stron fascynowały, owszem, ale nie czułam jeszcze wtedy świetności tej książki, o której tyle się nasłuchałam. Gdy się w końcu przełamałam - nie mogłam się oderwać. Cudowna historia, niezwykle urzekająca i barwna. O mój panie, to, co autor zamieścił w tej lekturze, te wszystkie najdziwniejsze pomysły - tak bardzo zachwycają swoją niezwykłością, ba, wręcz absurdem! Gorąco polecam, GORĄCO. Nic od dłuższego czasu nie napaliło mnie do poszukiwania dobrych książek i przygód przy okazji.
serce
@romeo
@romeo 2007-12-28
Przeczytane (2007-12-28)
Książka ta, to fantastyka 1 klasy. Zupełnie inna od Tolkiena, Lewisa czy "naszego" Sapkowskiego, ale tak samo (a może bardziej) wciągająca. Czytając ją ma się wrażenie, że każdy wyraz znajduje się na swoim miejscu (na autora chyba naprawdę spłyną Orm :P). Z czymś takim jeszcze nigdy się nie spotkałem. Tak jakby każde zadanie było majstersztykiem a cała książka hmmm.... po prostu cudo. Jak uporam się z kilkoma książkami psychologicznymi ( i sesją :P) to zapewne zabiorę sie za świat Camonii
serce
@Senthe
@Senthe 2008-08-06
Przeczytane (2008-08-06)
Naprawdę świetna, tak nastrojowa, klimatyczna, przesycona... czymś... że aż się wierzyć nie chce, że aż jestem zdumiona, że coś takiego może istnieć. Niesamowita, zapierająca dech w piersiach, ach! Ścisła czołówka w moich ulubionych pozycjach. Geniusz!Na przekład nawet nie zwróciłam uwagi, chociaż jak teraz o tym pomyśle, chyba nazwiska i nazwy własne były trochę poprzekęcane czy cóś...
serce
@Amarisa
@Amarisa 2013-01-31
Przeczytane (2012-03-12)
Co prawda czytałam tę książkę bardzo dawno temu, jednak do dziś dokładnie pamiętam całą historię. I muszę powiedzieć, że książka należy do wąskiej grupy, której nadałam etykietkę "ulubione". Tę historię trzeba przeczytać! Jest niesamowita i prawdziwie magiczna. Niech każdy mol książkowy poczuje się zobowiązany do przeczytania "Miasta Śniących Książek".
serce
@Nieznajoma
@Nieznajoma 2011-01-29
akabishop, to tylko pierwsze wrażenie a to, jak wiadomo bywa mylne. Książka składa się z dwóch części - pierwszej, która wygląda na opowiastkę dla dzieci (i to marną opowiastkę!) i drugiej, na prawdę wspaniałej i wzruszającej opowieści zarówno dla dzieci i dorosłych, jak i przedstawicieli gatunku pośredniego.
serce
@akabishop
@akabishop 2010-10-27
Niestety poległem - poddałem się, odłożyłem książkę, która niezbyt mnie zaciekawiła z zamiarem wrócenia do niej i... nie wróciłem. Zniechęciło mnie te kilkanaście stron, które przeczytałem :( Wszyscy tak pozytywnie ją oceniacie, a ja nie mogę wypowiedzieć się na jej korzyść
serce
@Martynka86
@Martynka86 2013-01-18
Książka według mnie nie warta przeczytania. Nic się w niej nie dzieje, co chwila napotyka się na długie i szczegółowe opisy, których autor mógł sobie darować. Nawet nie doczytałam jej do końca, bo jest jak dla mnie zbyt nudna.
serce
@independent
@independent 2010-04-06
Przeczytane (2007-08-07)
Niesamowita ! W połowie nudziły mnie bardzo dokładne opisy wszystkich czynności wykonywanych przez bohatera, ale to się już nie liczy, efekt końcowy jest po prostu NIESAMOWITY, nie da się tego inaczej określic.
serce
@Qavtan
@Qavtan 2007-08-26
Przeczytane (2007-08-26)
Bardzo dobra książka pobudzająca wyobraźnię.Mnie się dobrze czytało i nie narzekałem na brak wydarzeń.Wiele słów tworzonych przez autora/tłumacza umila podróż po kolejnych słowach.Warto przeczytać tę książkę.
serce
@frodo
@frodo 2008-06-13
Przeczytane (2008-04-28)
Niezła. Dużo zabawy samym tworzywem książek, czyli słowem. Pseudonimy, anagramy i inne igraszki, dobrze oddają klimat książki. No i graficznie dopieszczona książka.
serce
@Cytrynowaaa
@Cytrynowaaa 2008-08-28
Przeczytane (2008-08-28)
Treść w połączeniu z samą formą książki daje niesamowity efekt. Z przyjemnością przeczytałam ją 2 razy i wrócę po raz kolejny przy nadarzającej się okazji.
serce
@oga
@oga 2008-01-24
Właśnie zaczęłam czytać. Na razie mam, niestety, tylko jedną narzucającą się refleksję: przekład jest bardzo, ale to bardzo zepsuty!Okropnie to zasmuca..
serce