Milczące dziecko

Sarah A. Denzil
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
Książka Milczące dziecko
Książka Milczące dziecko
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów

Opis

Latem 2006 roku Emma Price bezsilnie patrzyła, jak z rzeki wyłowiono czerwoną kurtkę jej sześcioletniego syna, Aidena. Ciała nie odnaleziono. Dopiero dziesięć lat później Emma odkryła, że na powrót może cieszyć się życiem. Wyszła za mąż, oczekuje drugiego dziecka i poczuła, że znowu ma kontrolę nad swoim życiem. I wtedy wraca do niej Aiden. Chłopak nie jest w stanie mówić, ale jego ciało opowiada historię zaginięcia. Liczne rany i złamania rzucają nieco światła na koszmar, przez który przeszedł. Okazuje się również, że Aiden wcale nie wpadł do wody. Aiden został porwany. Emma usiłuje porozumieć się z nastolatkiem i odkryć tożsamość sprawcy bestialskich czynów. Ale kto w ich małej wiosce mógł dopuścić się tak straszliwej zbrodni? Tylko jej syn zna całą prawdę. Jednak jak opowiedzieć o niewyobrażalnym?
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-8075-381-5, 9788380753815
Wydawnictwo: Filia
Stron: 364

Autor

Brytyjska autorka thrillerów psychologicznych z Derbyshire. Jako Sarah Dalton publikuje powieści z nurtu fantastyki młodzieżowej. Żyje wraz z partnerem w hrabstwie Yorkshire, celebrując uroki życia na wsi.

Książki Sarah A. Denzil

Wszystkie książki Sarah A. Denzil

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 1 osoba szuka tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Moje dziecko??

Czy jestem paranoikiem jeśli podejrzewam wszystkich? Czy jestem naiwna jeśli wierzę wszystkim? Takie dwa pytania nasunęły mi się w trakcie czytania tego thrillera, niewątpliwie książka daje sporo do myślenia. Po 10 latach od zaginięcia/śmierci odnajduje się Aiden, jego matka Emma jest w ciąży, m... czytaj dalej »

Milczący zawsze obserwują.

Zawsze, kiedy uda mi się wypatrzeć na półce nowy thriller lub kryminał i nazwisko autora nie mówi mi absolutnie nic, czuję podniecenie. Przecież nie samym czytaniem recenzji i późniejszym skrupulatnym szukaniem wypatrzonych pozycji człowiek żyje. Czasem daje się ponieść chwili – piękna okładka, wci... czytaj dalej »

@krainabezsennosci @krainabezsennosci

Moja opinia o książce

Opinie
@anetakul92
2019-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

POWIEDZ COŚ...

Dziesięć lat temu podczas wielkiej ulewy zaginął 6-letni Aiden. Wszyscy zaangażowali się w poszukiwania, jednak zdawało się, że dziecko utonęło podczas powodzi. Po rozpadzie związku z ojcem chłopca, Emma wyszła za mąż i teraz oczekiwała narodzin swojego nowego dziecka. Wszystko zdawało się toczyć swoim rytmem, aż do czasu gdy po dekadzie od tamtego koszmarnego dnia Emma otrzymuje telefon – Aiden się odnalazł, leży w szpitalu w stanie katatonii, niezdolny do wypowiedzenia jakichkolwiek słów. Policja szuka winnego, zaś 16-letni Aiden wciąż milczy.

„Typowe dla Brytyjczyków było to, że oczekiwali wdzięczności za swoją troskę. Porwano małego chłopca i torturowano go przez dekadę, a im było z tego powodu smutno. I słusznie. A kiedy już doświadczyli całego tego smutku, spotykają tego chłopca z matką i muszą im powiedzieć to, o czym tamci i tak wiedzą – że jest im smutno. Czy to nie okropne? Tak, tak, to bardzo smutne i okropne, dzięki, że tak myślicie. Ale jeśli nie pogłaszczecie ich po głowie, to możecie iść w diabły. Kij wam w oko, zasłużyliście na to, co was spotkało.”

Moja opinia jest mocno ocenzurowana, bo nie ma takich słów, jakimi opisałabym matkę Aidena. Nie rozumiem jak można być taką głupią, ślepą krową. Na każdym kroku wyłaziła jej tępota i nic dziwnego, jak była wpatrzona jedynie w tego swojego nowego fagasa. Nie współczułam jej, pogardzałam i zaciskałam zęby czytając jak się nad sobą użala, podczas gdy tak naprawdę na współczuc...

{}× 5 | link |
@Eli1605
2019-11-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2019

Nie czytałam wcześniej książek pani Denzil. Tymczasem chociaż krew nie leje się strumieniami i trup nie ściele się gęsto to istnieje ciekawa fabuła. Zaginiony chłopiec odnajduje się po 10 latach i nie mówi. Jak złapać tego, kto go porwał? Typowałam Amy i męża matki porwanego chłopca. Nie polubiłam ich i oboje coś tam mieli za uszami, ale wyjaśnienie zagadki mnie zaskoczyło. Przez chwilę nie rozważałam takiego rozwiązania. I lubię gdy zakończenie mnie zaskakuje.

{}× 2 | link |
@katala
@katala
2019-11-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
2018 Zwykłe ludzkie życie Trup się ściele

Nie ma większej obawy niż ta, związana z dziećmi. Nie ma większego strachu niż to, że stało się im coś złego. Nie ma większego poczucia winy, kiedy coś złego im się dzieje. I to niezależnie od tego, czy mogliśmy coś na to poradzić czy nie. Zwykle uważamy, że zawsze mogliśmy.
To i nie tylko to wydarzyło się w Milczącym dziecku – historii dziejącej się przez kilkanaście dni, oddzielonej o 10 lat od wydarzeń, które zapoczątkowały tragedię małego chłopca, jego matki, dziadków. Tragedię, tym bardziej przerażającą, że opisaną w taki sposób, że czytelnik rodzic, ale podejrzewam, że nie tylko, ma odruch obejrzeć się wokół i zastanowić, czy coś podobnego nie dzieje się wokół niego. Czy ci, którzy powinni być najbliżsi, nie okażą się najgroźniejsi, czy możemy zaufać mężowi, przyjaciołom, dawnemu chłopakowi, jego rodzicom? Czy komukolwiek możemy zaufać?
Bardzo mocna, bardzo poruszająca tragedia rodziny i próba sklejenia świata bez 10 lat, które najchętniej wszyscy wymazaliby ze świadomości, ale tak się nie da. Jest więc problem matki, która na nowo ułożyła sobie życie, ojca dziecka, który odszedł po tragedii. I jest problem dziecka, które przez ten czas pozostawało pod władzą porywacza. Złego, chorego, bezwzględnego porywacza.
Czy jest choćby najmniejsza szansa na sklejenie tego? Na odbudowanie wspólnego życia? Denzil twierdzi, że tak i przyznaję, że bardzo, bardzo chciałabym, aby to była prawda. Aby można było przeżyć taką traumę, takie wydarzenia i wyjść z nich w jednym k...

{}× 1 | link |
@inez229
2019-11-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam

Główna bohaterka Emma w wyniku powodzi traci ukochanego synka, kobieta nie potrafi otrząsnąć się po stracie, tym bardziej, że nigdy nie odnaleziono ciała dziecka.
Po upływie 10 długich i ciężkich lat kobieta wychodzi za mąż i spodziewa się córeczki, z pozoru wszystko zaczyna się układać.. do momentu aż odbiera telefon z informacją, że Jej zaginiony syn odnalazł się...
10 lat rozłąki, bólu, rozsypki a teraz ON nie mówi nic, patrzy w jeden punkt nie wydając żadnych dźwięków, nie okazując emocji, aczkolwiek wykonując polecenia... Prawda okazuje się okrutna, chłopiec został porwany i był przetrzymywany przez cały ten czas...
Prawdę zna tylko milczące dziecko..

Książkę czyta się szybko i w moim przypadku zachłannie, Emma może irytować i łapałam się na tym, że strasznie Jej nie lubiłam, trafiałam również na niespójności... ale pomimo tych kilku mankamentów serdecznie polecam :)

{}× 1 | link |
@ejwa1960
@ejwa1960
2019-11-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2018 Sensacja, thriller, horror,kryminał do biblioteki

Książka jak dla mnie tylko dobra,byłaby to książka bardzo dobra gdybym czytała o porwaniu dziecka pierwszy raz ale takich książek o takiej lub podobnej tematyce trochę się namnożyło w współczesnej literaturze.
Nie będę opisywać zawartości książki i zachowania głównej bohaterki,bo musiałabym kopiować,niektóre recenzje.
Mimo to polecam,ale sama już nie sięgnę tak szybko po tego typu literaturę,a w zapowiedziach i nowościach jest tego trochę.

{}× 1 | link |
@Sargento_Garcia
2019-11-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane kryminał Sensacja thriller

Dobrze napisana książka z ciekawie poprowadzoną akcją i zakończeniem.

{}× 1 | link |
@Matylda_Saresta
2019-11-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Chyba już nadszedł czas, żeby odpocząć od tego rodzaju literatury...

Z pewnością będzie się podobać ta historia, ale jak dla mnie, znowu mega przewidywalna i to już od 1/3 książki.
Czyżbym AŻ TAK dobrze znała się na psychopatach...? PRZERAŻAJĄCE...

Polecam, ale moje oczekiwania były wyższe.

Czyta się bardzo szybko, łatwo i przyjemnie - nie ma tu nudy, ale nie mogę wyjść z podziwu dla naiwności kobiet...

{} | link |
@WystukaneRecenzje
2020-01-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Styczeń 2020 100 w 2020
@sandrajasona
2019-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Przeczytane w 2018 Thiller
@Mollinka_90
2019-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@czytunia
2019-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2019
@dvdevil_2
2019-07-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Zagubiona_w_swiecie_marze
2019-10-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
NI
@Nievi19
2019-05-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
PA
@Pahia
2019-03-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Milczące dziecko”- Sarah A. Denzil

Książka Dziewczyny, które zabiły Chloe
Dziewczyny, które zabiły Chloe Alex Marwood
{}6.7/10
Letni poranek 1986 roku. Dwie jedenastolatki spotykają się t...
Książka Gra z mordercą
Gra z mordercą Ali Knight
{}5.7/10
Kate Forman ma życie, którego można jej pozazdrościć: koch...
Książka Ukarana
Ukarana Vanessa Steel
{}9/10
Vanessa doznała wielu krzywd od psychopatycznej matki, która...
Książka Cynamonowe dziewczyny
Cynamonowe dziewczyny Hanna Greń
{}7.9/10
W Bielsku-Białej w dziwnych okolicznościach ginie policjant,...
Książka Jesteś moja dzikusko
Jesteś moja dzikusko Agnieszka Lingas-Łoniewska
{}7/10
Anthony Tolland chodzi do ostatniej klasy prywatnego ameryk...

Cytaty z książki

O nie! Książka Milczące dziecko. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}