Muzyka twojej duszy

Agnieszka Lis
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Muzyka twojej duszy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Igor trafia do szkoły z internatem. Jest skryty i unika ludzi. Gdy otrzymuje od wujka swój pierwszy aparat fotograficzny odkrywa pasję, która będzie towarzyszyć mu przez całe życie.

Po kilku latach od zakończenia szkoły Igor poznaje Elżbietę – utalentowaną i odnoszącą sukcesy pianistkę. Pomiędzy nimi rodzi się uczucie. Czy jednak miłość do muzyki nie jest dla niej ważniejsza, niż miłość do fotografa? Jaką rolę odegra bolesna przeszłość Igora?
Data wydania: 2019-01-16
ISBN: 978-83-7976-127-2, 9788379761272
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Stron: 357
dodana przez: ewfor

Autor

Agnieszka Lis Agnieszka Lis Agnieszka Lis – polska pisarka powieści obyczajowych. Urodziła się w Koszalinie Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Pisze książki obyczajowe. Charakterystyczną cechą jej powieści jest zróżnicowanie ...

Pozostałe książki:

Karuzela Zapach goździków Blask choinki Wigilijne opowieści Kawiarnia pełna marzeń
Wszystkie książki Agnieszka Lis

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Moja dusza śpiewa

4.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Bolesna przeszłość sprawiła, że Igor zamknął się na świat i otaczających ludzi, skupiając się na ciężkiej pracy i realizacji marzeń. Poznanie Elżbiety wywróciło życie chłopaka do góry nogami. Tylko czy dla niej to uczucie okaże się równie ważne? Czy miłość może rywalizować z pasją? Popularne nazwisko autorki i piękna, klimatyczna okładka podzi... {} Recenzja książki Muzyka twojej duszy

Moja opinia o książce

Opinie

@ewfor
2019-01-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Igor jest wychowany na wsi, ale jako jeden z rodzeństwa chce i ma możliwość kształcenia się. Jest skryty i raczej unika ludzi, a jego największą pasją, poza nauką, jest fotografia. Niestety jego młode życie zostaje napiętnowane tragedią, która na wiele lat jak kamienna obręcz uciska jego serce. Na studiach Igor poznaje Elżbietę, młodzi zakochują się w sobie, pobierają się i… w pewnym momencie ich drogi rozchodzą się.

Isabel jest zdolną pianistką, uwielbia grać, jest akompaniatorką znanej wiolonczelistki, ale nie potrafi wobec ludzi być osobą dość bezpośrednią. Unika rozgłosu i nigdy nie pozwala na upublicznianie swojego wizerunku. Mieszka z zakochanym w niej mężczyzną z dala od ludzi, w klatce, którą sama dla siebie stworzyła.

Czy Igora i Isabel coś łączy? Co wydarzyło się w przeszłości Isabel, że stała się ikoną samotności. Czy Igor odniesie większe zwycięstwo w życiu osobistym czy zawodowym?

Do książek tej autorki podchodzę z dystansem, znam jej „pióro” i zanim sięgnę po kolejną jej książkę, mogę się domyślać, jaki ta lektura będzie miała na mnie wpływ. A często jest tak, że po przeczytaniu jej książki, długo nie mogę sięgnąć po kolejną książkę, innego autora, bo wciąż nie mogę się otrząsnąć z tej ostatniej. Agnieszka Lis pisze pięknie, choć nieco nostalgicznie, w jej książkach jest sporo bólu, cierpienia i samotności.

W tej powieści narracja jest w osobie trzeciej i czasie przeszłym. Rozdziały napisane zostały przemiennie, dzięki czemu r...

{}× 1 | link |
@agnieszka_maciejewska
2020-02-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

O książce „Muzyka twojej duszy” czytałam już wcześniej. Bardzo spodobał mi się tytuł i pamiętam, że pomyślałam sobie, że na pewno powieść mi się spodoba.
Igor Masek to bardzo skromny, nieco wycofany chłopak. Na co dzień uczy się w szkole z internatem. Marzy o tym, by pójść na studia.
Młody mężczyzna pewnego dnia otrzymuje od swojego wujka nietypowy prezent, którym jest aparat fotograficzny. Z czasem Igor odkrywa, że robienie zdjęć sprawia mu ogromną frajdę. Dodatkowo nawiązuje znajomość z Kamilą, która stopniowo staje bratnią duszą mężczyzny. To ona i nauczyciel Igora, który uczy plastyki, utwierdzają go w przekonaniu, że ma talent i powinien studiować na Akademii Sztuk Pięknych. Rodzicom chłopaka jednak ten pomysł wyraźnie się nie podoba. Czy dadzą się przekonać?
Relacja Kamili i Igora przeradza się zbiegiem czasu w coś więcej. Para decyduje się w końcu stanąć na ślubnym kobiercu. Ale szczęście nie trwa wiecznie, bowiem dochodzi do wydarzenia, które na zawsze zmieni życie mężczyzny.
Po kilku latach Igor rozpoczyna wymarzone studia w Warszawie. To tam poznaje utalentowaną pianistkę z Koszalina – Elżbietę. Co z tego wyniknie?
Mam z tą książką spory kłopot. Dlaczego? Ponieważ są nieliczne fragmenty, które mnie zainteresowały. Naprawdę było ich mało. Dotyczyły one życia Igora – zwłaszcza tego prywatnego, domowego. Poza nimi ni...

{}× 1 | link |
@nieoceniampookladkach
2019-01-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

"Trzeba czasem uważać na swoje życzenia. Mogą się spełnić".

Igor Masek jest skromny, niepozorny, cichy i spokojny. Na co dzień uczy się w szkole z internatem. Chłopak nie udziela się towarzysko, nie ma również kolegów, znajomych. Marzy o tym, aby w przyszłości studiować, bowiem w jego rodzinie jeszcze nikt nigdy tego nie uczynił.

Kiedy Igor pewnego dnia otrzymuje od swojego wujka aparat fotograficzny odkrywa, że robienie zdjęć dostarcza mu wiele przyjemności. Z czasem nawiązuje również znajomość z Kamilą, która staje mu się bardzo bliska. Zaczynają wspólnie się uczyć, spędzać czas i fotografować. Kamila i nauczyciel plastyki dość szybko utwierdzają Igora w przekonaniu, iż ma talent i powinien aplikować na studia na ASP, jednak rodzicom Igora trudno poprzeć decyzję syna. Czy mimo wszystko pozwolą mu na rozwijanie pasji?

Z każdym kolejnym dniem związek Igora i Kamili staje się poważniejszy. Młodzi darzą się ogromnym uczuciem, co skutkuje przysięgę małżeńską, ale... Dochodzi do wydarzenia, które nieodwracalnie zmienia życie Igora.

Po kilku latach od zakończenia szkoły chłopak próbuje odnaleźć własną życiową drogę, uczy się rysować, pomaga rodzicom podczas żniw i rozpoczyna studia w Warszawie. To właśnie tam przypadkiem trafia na plakat zapowiadający Koncert w Akademii Muzycznej i poznaje Elżbietę, utalentowaną pianistkę z Koszalina. Między bohaterami rodzi się uczucie. Trudno im jednak porozumieć się co, do swoich zainteresowań. Ona pragnie ...

{} | link |
@alinaz5
2021-12-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@hag
2021-08-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@elcia17
2020-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@RudaRecenzuje
2019-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
MA
2019-01-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Muzyka twojej duszy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl