Na progu zła

Louise Candlish
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 50 ocen kanapowiczów
Na progu zła
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 50 ocen kanapowiczów

Opis

W słoneczne styczniowe popołudnie na przedmieściach Londynu pewna rodzina wprowadza się do domu, który właśnie kupiła. Niby nic nadzwyczajnego. Poza tym, że to jest twój dom. I wcale go nie sprzedawałaś.

Nagrodzone British Book Awards 2019 "Na progu zła" wciąga czytelnika w sam środek zastraszająco rzeczywistego koszmaru, w którym w jednej chwili cały na pozór dobrze znany porządek świata wali się w gruzy.
Gdy po powrocie z kilkudniowego wyjazdu Fiona Lawson zastaje obcych ludzi, którzy wprowadzają się do jej wartego miliony funtów domu, jest przekonana, że zaszło nieporozumienie. Gdzie się podziały rzeczy jej rodziny? Co z meblami i ubraniami? Nie może uwierzyć, że cały ich dobytek rozpłynął się w powietrzu. Zrozpaczona na oczach nowych właścicieli bez powodzenia próbuje dodzwonić się do męża. Wszystko wskazuje na to, że Bram, z którym Fi żyje w separacji, przepadł bez wieści, a wraz z nim zniknęli ich synowie. Usiłując zapanować nad tą niewyobrażalnie absurdalną sytuacją, Fiona stopniowo odkrywa całą prawdę.

Powieść Louise Candlish to hipnotyzujący thriller psychologiczny o ludziach ogarniętych obsesją posiadania. Recenzenci podkreślają, że jest zatrważająco realistyczna, zaskakuje i przejmuje do głębi. Wciąga bez reszty i napawa trwogą, a oryginalna forma narracji przebija wszystko.

Tytuł oryginalny: Our House
Data wydania: 2020-04-15
ISBN: 978-83-287-1368-0, 9788328713680
Wydawnictwo: Muza
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 512
dodana przez: Justyna_K

Autor

Louise Candlish Louise Candlish Autorka studiowała filologię angielską na University College London , była redaktorką ilustrowanych książek dla dzieci, a także copywriterem reklamowym. Louise Candlish jest autorką trzynastu powieści, które doczekały się wielu wyróżnień oraz statu...

Pozostałe książki:

Before We Say Goodbye Zniknięcie Emily Marr Od kiedy cię nie ma Tuż za ścianą Ostatnie piętro
Wszystkie książki Louise Candlish

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zło tkwi w każdym

{} WYBÓR REDAKCJI
19.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wyjeżdża na weekend, a gry wraca, okazuje się, że straciła ukochany dom. Później jest już tylko gorzej. „Na progu zła” to doskonały thriller psychologiczny od wydawnictwa MUZA. W czasie lektury cały czas miałam ciarki na plecach. Jest tak przerażający, ponieważ przedstawione wydarzenia rzeczywiście mogą się wydarzyć. Wystarczy jedna niewłaściw... {} Recenzja książki Na progu zła

@Zaneta@Zaneta {}× 9

Od przypadku do upadku

18.04.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Muza mogłam przeczytać thriller "Na progu zła" Louise Candlish. Już na samym początku widzimy jak po kilkudniowym wyjeździe Fi wraca do domu i zastaje w nim obcych ludzi którzy właśnie wprowadzają się do jej posiadłości. Jej własne meble zostają zastąpione przez meble i kartony z rzeczami nowych właścicieli. Nie był... {} Recenzja książki Na progu zła

@Wiesia@Wiesia {}× 28

W spirali kłamstw

12.04.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Na progu zła" Louise Candlish to kolejny w tym roku thriller psychologiczny, który miałam możliwość przedpremierowo zrecenzować. Licząca ponad 500 stron powieść z wzbudzającą ciekawość okładką i frapującym opisem fabuły spełniła wszystkie moje oczekiwania pokładane w tego typu literaturze. Zostałam zaskoczona (niejeden raz), zmuszona do myślenia,... {} Recenzja książki Na progu zła

@Mollinka_90@Mollinka_90 {}× 9

Na progu zła - czy krok dalej w przepaść?

15.04.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Tymczasem moja wina rozrastała się i mutowała niczym złośliwy nowotwór. Właśnie tak dochodzi do katastrofy – zaczyna się od próby zatajenia jednego błędu, a w rezultacie popełniasz sto kolejnych. Te słowa jednego z głównych bohaterów stanowią istotę powieści Na progu zła, która ma premierę dziś (czyli 15.04.2020). A przy okazji są bardzo trafne... {} Recenzja książki Na progu zła

@LetMeRead@LetMeRead {}× 9

Moja opinia o książce

Opinie

@denudatio_pulpae
2021-08-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Bardziej obyczajowe, z lekkim dreszczykiem Thriller/kryminał/sensacja Legimi

Jak widać nie tylko ogry są jak cebula.

Fiona Lawson pewnego pięknego dnia wraca do domu, jednak zamiast spokojnego wieczoru z dziećmi, czeka ją niespodzianka. Niemiła. Tak absurdalna, że nie do uwierzenia: właśnie ktoś wprowadza się do jej domu. Normalnie regularnie wnosi meble. Każdy z nas na jej miejscu oszalałby ze złości i wyrzucił intruzów. Problem Fi jest jednak poważniejszy – nowi lokatorzy mają dokumenty poświadczające kupno domu. Jej domu. A nowa właścicielka potwierdza, że mąż Fiony podpisał z nimi umowę. Właściwie już prawie-były mąż. Z którym nie ma kontaktu…

Cała ta historia jest jak cebula (i to zepsuta od środka cebula). Z każdą stroną obieramy ją z kolejnych łusek i odsłaniają się przed nami kolejne warstwy problemu. Początek wydawał się przekraczać granice absurdu, ale dalsza część opowieści wybroniła się. Tylko zakończenie pozostawiło niedosyt. Mimo to daję 7/10 bo to jest dobra książka, która nie powiela setny raz tego samego schematu.

{}× 15 | link |
@Ewelina229
2020-07-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane

Bardzo hucznie zapowiadana książka, miała swoje wejście z wielką pompą, czy słusznie?

Fiona wraca do domu po kilkudniowym wyjeździe i nagle okazuje się,że przed jej domem stoi ogromny samochód zajmujący się przeprowadzkami, na początku wydaje się Jej, że to pomyłka, którą łatwo można wyjaśnić i wszystko zaraz wróci do normy. Ale już kilka chwil później okazuje się, że w domu są nowi właściciele, rzeczy Jej i całej reszty domowników zniknęły zastąpione zupełnie obcymi przedmiotami. Mało tego, kobieta która uważa się za właścicielkę JEJ domu twierdzi, że go kupiła i wszystko odbyło się tak jak należy, a ona ma na potwierdzenie swoich słów odpowiednie dokumenty..
Ale jak? kiedy|? gdzie jest mąż Fiony?

Narracja prowadzona dwutorowo, z perspektywy żony i męża, czytając naprzemiennie ich opowieści możemy powoli wyrabiać sobie opinie o tym, co przez lata działo się w ich domu, od zdrad począwszy po wspomnieni momentów, gdy się w sobie tak bardzo zakochali.
Są tajemnice, niewiadome i emocje, które towarzyszą bohaterom i które łatwo "odczuć" podczas czytania.
W mojej opinii jest to dobra książka, ale nie thriller, chyba jednak tutaj to za duże słowo dla tej pozycji.
Jest na pewno inaczej niż w książkach, które czytałam niedawno.

Polecam
Dziękuję Wydawnictwu Muza za egzemplarz

{}× 11 | Komentarze (2) | link |
@Kobietaczytajaca
2020-04-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10

Pewnego dnia do domu Fi i Brama wprowadzają się nowi właściciele. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby Fi nie twierdziła, że nie sprzedawała domu ani jej mąż, chyba. Kobieta próbuje wyjaśnić zaistniałą sytuację i dzwoni do Brama jednak on ma wyłączony telefon. Fi martwi się o swoich synów oraz dobytek, jaki mieli. Ma nadzieję, że ktoś robi jej głupi żart, ale nie wygląda na to. Pomału kłamstwa męża wychodzą na wierzch a Fi coraz bardziej jest przestraszona i zdezorientowana. Co pchnęło jej męża do sprzedaży domu?
💓
💓
Pomysł na fabułę ciekawy, jednak w tej książce zabrakło mi napięcia, zaskoczenia a całość była mocno przewidywalna. Nie zaliczyłabym jej do thrillera psychologicznego bardziej pasuje mi tu obyczajówka z lekkim wątkiem kryminalnym. Przebieg wydarzeń jest prowadzony dwutorowo i z dwóch perspektyw, Fi i Brama. Mamy dwa czasy teraźniejszy i przeszły. Co mnie zdziwiło w niej to za kim ja ustałam, bo myślałam, że będzie to główna bohaterka, a tu było mi żal Brama. Fi ciągle wypowiadała się źle o mężu a on wręcz przeciwnie ubóstwiał swoją żonę i wynosił na piedestał. W książce są momenty nudzące, które spokojnie można było pominąć. Cóż mogę więcej napisać, chyba tylko to, że przedstawiłam Wam moją opinię a Wasza po przeczytaniu może być inna. Moja ocena to 5/10.

{}× 3 | Komentarze (1) | link |
@jelonka11
2020-05-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Ogólnie nieźle, jedno potknięcie pociąga za sobą następne i już leci jak domino. Przyznam jednak, że momentami ciut się dłużyło czytanie..

{}× 2 | Komentarze (1) | link |
@ewfor
2020-05-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Kiedy któregoś dnia otrzymałam pocztą tajemniczą czerwoną kopertę, w której znajdowało się kilka karteczek z różnymi dość przerażającymi cytatami, oraz tajemnicza pocztówka i jeszcze bardziej tajemniczy klucz, to nie ukrywam, że poczułam nie tylko konsternację, ale dziwny lęk. Po chwili domyśliłam się, że jest to pewnego rodzaju zwiastun powieści, która być może wkrótce do mnie dotrze. Nie spodziewałam się jednak, że będzie to tak emocjonująca powieść.
Dość oryginalna narracja trzyma cały czas w napięciu, a fabuła jest nie tylko niepokojąco realistyczna, co bardzo oryginalna.
Wydarzenia opisane w książce poznajemy z kilku perspektyw: 1) historii Fi, czyli podcastu jednej ze stron, 2) Bram Lawson, plik word, czyli fragmentów spisanych przez drugą stronę, czegoś w rodzaju listu pożegnalnego, w którym jeden z bohaterów opisuje całą sytuację, jak doszło do niej i dlaczego, oraz 3) narracji w trzeciej osobie czasu przeszłego w której czytelnik jakby uczestniczy w wydarzeniu, które stało się fundamentem dwóch wcześniejszych, będącym opisem tego co działo się od pewnego feralnego dla Fiony dnia.
Co więcej jest w stanie wyrządzić zła, przemoc fizyczna czy psychiczna? Jak daleko może posunąć się kłamstwo, albo chociaż zwykłe niedomówienie, aby nie skrzywdziło w jakiś sposób drugiej osoby.
Doszło do sprzedaży domu, bez wiedzy jednej z zamieszkałych w nim stron. Dlaczego? Doszło do oszustwa i ktoś spoglądający na to z boku mógłby p...

{}× 1 | link |
@paulina.wozna91
2020-05-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

Gdy przeczytałam po raz pierwszy opis wydawniczy powieści Louise Candlish „Na progu zła” pomyślałam „Wow, cóż za oryginalna fabuła, z pewnością będzie ciekawie!”. Główna bohaterka wraca z krótkiego wyjazdu i ze zdumieniem spostrzega, że ktoś wprowadza się do jej domu. Ale przecież go nie sprzedawała, kocha ten dom! O co w tym wszystkim chodzi?

Książka szybko wciąga, gdyż od samego początku autorka wprowadza czytelnika w ciekawą historię utkaną z kłamstw oraz misternie zatuszowanych sekretów. Warsztat literacki jest przyjemny w odbiorze, dlatego pomimo, że powieść jest niezłym grubaskiem czyta się ją błyskawicznie. Spodobał mi się szczegółowo dopracowany portret psychologiczny małżonków. Dramatyczny przebieg zdarzeń poznajemy z perspektywy Fi oraz Brama, w momencie gdy ich długoletni związek zaczyna się rozpadać. Zdrada jest jedynie początkiem piekła z którym będą musieli się zmierzyć. A to wszystko rozgrywa się w sielankowej i rodzinnej okolicy na przedmieściach Londynu.

Postacią, która zdobyła moją największa sympatię był (o dziwo) Bram. Sądzę, że narracja prowadzona z jego perspektywy była zdecydowanie bardziej interesująca. Chyba lubię takich tragicznych bohaterów, którym towarzyszy pechowy splot zdarzeń. Mężczyzna znalazł się po prostu w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. Niestety ten nieszczęśliwy przypadek wpłynie na całe jego dotychczasowe życie.

Mimo wielu atutów „Na progu zła” nieco mnie rozczarowało. Dlaczego? Wydaje mi się, ż...

{}× 1 | link |
@milosnikksiazkowy
2020-10-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Zdecydowanie nie jest to książka, która powiela znane schematy.

‘’Na progu zla’’ to wstrząsający portret rozpadającej się rodziny. Historia płynie swoim nurtem i porywa czytelnika, ale od tego porażającego zmysły scenariusza trudno się oderwać. Jest to zdecydowanie ponad 500 stron lekkiego thrilleru - lekkiego ze względu na brak nie wiadomo jakiego morderstwa, rozlewu krwii czy trupów.

Nie jest to na pewno zły thriller ale dla osoby która jest przyzwyczajona do większej pikanterii w książce czegoś na prawde brakowało.. czegoś bardziej mrocznego i przerażającego.. W sumie można by określić, że akcja książki przypominała trochę brazylijską telenowele – przepełniona nieprawdopodobnymi zwrotami akcji, plytkimi scenami grającymi na emocjach, aż w końcu atmsfera konspiracji osiąga apogeum.

Nie musze chyba dodawać, że ‘’Na progu zla’’ powinna być obowiązkową lekturą dla fanów kryminałów i thrillerów. Warto siegnąć po te lekture, chociażby po to żeby się kompletnie odciąć od wszystkiego. Ja osobiście polecam, chociaż wiem, że jest spore grono ludzi, którzy są przeciwko tej książce aczkolwiek wydaje mi się , że w tym wypadku powinno samemu się sprawdzić czy lektura sie podoba czy nie.

{}× 1 | link |
MW
2021-02-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

"Na progu zła" Louise Candlish.
Wydawnictwo: Muza
Gatunek: thriller (domestic noir)
Ilość stron: 512
Rok wydania: 2020
Fabuła: Gdy po powrocie z kilkudniowego wyjazdu Fiona Lawson zastaje obcych ludzi, którzy wprowadzają się do jej wartego miliony funtów domu, jest przekonana, że zaszło nieporozumienie. Gdzie się podziały rzeczy jej rodziny? Co z meblami i ubraniami? Nie może uwierzyć, że cały ich dobytek rozpłynął się w powietrzu. Zrozpaczona na oczach nowych właścicieli bez powodzenia próbuje dodzwonić się do męża. Wszystko wskazuje na to, że Bram, z którym Fi żyje w separacji, przepadł bez wieści, a wraz z nim zniknęli ich synowie. W jednej chwili życie Fiony zamienia się w niewyobrażalny koszmar, który może przytrafić się każdemu. Usiłując zapanować nad tą niewyobrażalnie absurdalną sytuacją, Fiona stopniowo odkrywa całą prawdę.
🐈
Po otwarciu książki, jeszcze zanim zdążyłam zagłębić się w lekturę, z okładki dosłownie zostałam zaatakowana i przytłoczona nowym dla mnie pojęciem (o ja niedouczona!) jakim jest domestic noir. Zwrot ten padł chyba z pięć razy (jakoś wcześniej się z nim nie spotkałam. Albo spotkałam, ale nie w tak nachalny sposób i zwyczajnie nie zwróciłam na niego uwagi) a ja się zastanawiałam co to u licha ciężkiego jest ten domestic 🤔. No przecież nie mogę rozpocząć lektury bez podstawowej wiedzy! No i od czego są internety? ...

{} | link |
@halmanowa
2021-03-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Jest to niesamowicie wciągająca historia, która nie pozwala spokojnie zmrużyć oka czytelnikowi do czasu, aż cała prawda nie wyjdzie na jaw. Aura tajemniczości i niedopowiedzeń utrzymują odbiorcę w ciągłym napięciu. A ten drąży, drąży, aż wreszcie wydaje mu się, że rozgryzł, o co w tym wszystkim chodzi. Jest pewien, że już zna wszystkie motywy i działania bohaterów. I nagle... Bum! Okazuje się, że autorka do samego końca czekała, by dać mu pstryczka w nos. Wyjątkowa, dobrze zaplanowana i napisana powieść, która uzmysławia, że zło może czaić się wszędzie.

{} | link |
AN
2021-06-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
@monikab2
2021-04-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@Zaczytana_martuska
2020-12-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Lirith
2020-12-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@zaczytany.bebenek
2020-09-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@angell15
2020-09-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Ofiary mają skłonność do brania winy na siebie”
{}
#
“Ucieczka jest tylko inną formą więzienia”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl