Nas niewielu

David Weber, John Ringo
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Nas niewielu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

KONTYNUACJA POWIEŚCI: MARSZ W GŁĄB LĄDU, MARSZ KU MORZU, MARSZ KU GWIAZDOM Krew, pot i łzy... Rozpuszczony książę-playboy Roger Ramius Sergei Alexander Chiang McClintock dojrzał dopiero na planecie Marduk. Kiedy człowiek widzi, jak ginie dziewięćdziesiąt procent jego gwardii przybocznej - żołnierzy, którzy stali się jego przyjaciółmi, bliższymi nawet niż bracia i siostry - szybko dorośleje. Często jednak staje się także niebezpieczny... Książę wraca do domu, ale dom nie jest już taki sam, jakim go pozostawił. Zdrajcy zamordowali jego brata i siostrę, bratanice i siostrzeńców. Jego matka, Cesarzowa, wciąż żyje, ale jest w rękach biologicznego ojca Rogera, który kontroluje ją za pomocą narkotyków oraz psychicznych i cielesnych tortur. Poczęto nowego następcę tronu, i kiedy ten się narodzi, Cesarzowa nie będzie już zdrajcom potrzebna. Wielka Flota, największa i najpotężniejsza z flot Imperium, jest pod kontrolą zdrajców, a żadna ze znaczących osobistości na Starej Ziemi nie może ani nie ma chęci podjąć jakichkolwiek działań. Do tego, żeby było jeszcze weselej, mieszkańcy całego Imperium zostali poinformowani, że prawdziwym zdrajcą jest książę Roger Ramius Sergei Alexander Chiang McClintock. Roger musi - wraz z tuzinem ocalałych członków kompanii Bravo Osobistego Pułku Cesarzowej, kilkoma setkami trzymetrowych Mardukan, dawnym mentorem, a obecnie szefową świty, juczną flar-ta rozmiarów słonia, wierną Pieszczurą i duchem największego ze swoich przodków - odbić Imperium z rąk ludzi, którzy przejęli nad nim kontrolę, i to zanim narodzi się jego brat, a matka umrze. To zadanie niemożliwe do wykonania, ale książę Roger jest specjalistą od takich właśnie zadań, a ocalali Brązowi Barbarzyńcy i Mardukanie z Osobistego Pułku Basika wierzą, że mu się uda. Są gotowi przypuścić szturm na bramy samego piekła, żeby tylko odzyskać Imperium. Ale czy zdołają ocalić Imperium także przed samym księciem Rogerem?
Data wydania: 2007
ISBN: 83-7418-111-7, 8374181117
Wydawnictwo: ISA
Cykl: Imperium Człowieka, tom 4
Stron: 394
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

David Weber David Weber
Urodzony 24 października 1952 roku w USA (Cleveland)
Absolwent historii Appalachian State University w Karolinie Północnej, po studiach w 1985 lub 1986 r. przejął od matki rodzinną, małą agencję reklamową. Pełni funkcję pastora metodystów.

Pozostałe książki:

Placówka Basilisk Honor królowej Krótka, zwycięska wojenka Honor na wygnaniu Nas niewielu Honor ponad wszystko Powstanie W rękach wroga Wojna Honor część 1 Marsz ku morzu Marsz w głąb lądu Rafa Armagedonu Wojna Honor część 2 Kwestia honoru Marsz ku gwiazdom Nie tylko honor Popioły zwycięstwa W służbie miecza 1633 Dziedzictwo Zniszczenia Honor wśród wrogów Księżyc buntowników Schizmą rozdarci W martwym terenie Wrota piekieł. Księga I Światy Honor Cień Saganami Herezją naznaczeni Krucjata Królowa niewolników Mistrzowie fantasy Opcja Sziwy Piękna przyjaźń Troll zagłady Więcej niż honor Wrota piekieł. Księga II 1634. Wojna bałtycka Alternatywa Ekskalibura Bitwa o Torch Czas ognia Fundamenty piekła drżą Fundamenty wiary Na znak tryumfu Niczym potężna armia Ognie Piekieł: Księga Druga Ognie Piekieł: Księga Pierwsza Potężna forteca Przysięga Mieczy Przysięga Wietrznego Jeźdźca Spadkobiercy cesarstwa Trud i cierpienie Wojny Treecatów Za wszelką cenę. Część I. Za wszelką cenę. Część II Zaprzysiężony Bogu Wojny Zarzewie wojny Bez kompromisów Bolo! Cień wolności Cień zwycięstwa Czas próby How Firm a Foundation Jayne's rok 1905 P. D. Ludowa Marynarka Kocioł duchów Midst Toil and Tribulation Misja Honor Początki Spadkobiercy cesarstwa The Road to Hell Through Fiery Trials Uncompromising Honor Weterani Wezwanie do broni Wezwanie do walki Wezwanie do zemsty Wybór wojowniczki Z furii zrodzona Z mroku Za wszelką cenę część 1 Za wszelką cenę część 2 Zrodzone w Boju Zwiastuny burzy Ścieżka Furii
Wszystkie książki David Weber

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Nas niewielu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Lioness
@Lioness
2011-04-02
8 /10
@oisaj
@oisaj
2011-01-19
8 /10
@Beata_
2019-11-11
6 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam
@AdamV
@AdamV
2010-09-24
8 /10
Przeczytane Militarna SF Militarna SF
@integra
@integra
2010-01-07
10 /10
Przeczytane
MW
@belizaris
2009-10-15
10 /10
Przeczytane
@mila
@mila
2009-10-30
10 /10
Przeczytane sf

Cytaty z książki

O nie! Książka Nas niewielu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Marsz w głąb lądu
Marsz w głąb lądu
David Weber, John Ringo
8.2/10
Rozpieszczony książę w opałach Roger Ramius Sergei Chiang MacClintock nie rozumiał. Był młody, przys...
Marsz ku morzu
Marsz ku morzu
David Weber, John Ringo
8.2/10
Są takie dni, że po prostu nie warto wychodzić ze śpiwora. Nie chodzi nawet o to, że książę Roger i ...
Marsz ku gwiazdom
Marsz ku gwiazdom
David Weber, John Ringo
8/10
Książę Roger Ramius Sergei Alexander Chiang MacClintock ma za sobą naprawdę paskudny rok. Nie dość, ...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl