Nie możesz mnie pocałować

Carian Cole
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 32 ocen kanapowiczów
Nie możesz mnie pocałować
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 32 ocen kanapowiczów

Opis

Zakazany romans z aranżowanym małżeństwem i różnicą wieku.
Ich pierwsze spotkanie było całkowitym przypadkiem. Kiedy Skyler zepsuł się samochód, tajemniczy, wytatuowany i umięśniony facet postanowił jej pomóc. Podwiózł ją do domu.
Później ich spotkania się powtarzały. Zazwyczaj były związane z tym, że on ratował ją z opresji. Zaprzyjaźnili się. Ona – nastolatka uczęszczająca do liceum. On – o szesnaście lat starszy od niej budowlaniec.
Pewnego dnia ich relacja zupełnie się zmieni. Mężczyzna ponownie będzie chciał ją uratować, tym razem proponując małżeństwo, które dałoby jej szansę na dobry start w życiu. A gdy dziewczyna się usamodzielni, rozwiodą się.
I w taki oto sposób Skylar Timmons w wieku osiemnastu lat wychodzi za mąż za dużo starszego faceta, w którym nie powinna się zakochać.
Ustalili jedną zasadę: nie będzie całowania panny młodej

Data wydania: 2022-09-08
ISBN: 978-83-8320-016-3, 9788383200163
Wydawnictwo: NieZwykłe
Kategoria: Romans
Stron: 526
dodana przez: Vernau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie możesz mnie pocałować

12.10.2022

„Jestem taką zapomnianą, odrzuconą na bok rzeczą.” Pierwszy raz spotkali się przez przypadek, jej zepsuł się samochód, on zatrzymał się, żeby jej pomóc. Od tej pory ich spotkania zaczęły się powtarzać i zawsze schemat był ten sam, to on ratował ją z opresji. Rozmowy zbliżyły ich do siebie, nawiązała się między nim nić sympatii, a później przyszła... Recenzja książki Nie możesz mnie pocałować

Bardzo dobra książka

17.09.2022

Od ilu stron, wg Was, książka zasługuje już na miano cegiełki? Ja przeważnie czytam książki, które mają tak do 400 stron i to jest ok, powyżej to już grubasek :P „Nie możesz mnie pocałować”przeraził mnie swoimi gabarytami. Bałam się, żeby te 525 stron, nie okazało się nudną historią… jak myślicie? Jak było? Książkę Carian Cole przeczytałam już... Recenzja książki Nie możesz mnie pocałować

@justus228@justus228 × 3

Nie możesz mnie pocałować

26.10.2022

" Nie możesz mnie pocałować" Zakazany romans z aranżowanym małżeństwem i różnicą wieku. Ich pierwsze spotkanie było całkowitym przypadkiem. Kiedy Skyler zepsuł się samochód nieznajomy pospieszył na ratunek i podwiózł ją do domu. Później ich spotkania się powtarzały. Ona – nastolatka uczęszczająca do liceum. On – o szesnaście lat starszy od niej... Recenzja książki Nie możesz mnie pocałować

Nie możesz mnie pocałować.

13.09.2022

Znacie to uczucie, kiedy kończąc czytać książkę, już zaczynacie tęsknić za jej bohaterami? „- Co ty będziesz z tego miał? - jej głos drży. Mam totalną pustkę w głowie. Co ja będę z tego miał? - Yyy... - Przeciągam ręką po włosach i wyciągam papierosy z kieszeni. Nie jestem pewien, jak mam na to odpowiedzieć, ponieważ teoretycznie na powierzchni n... Recenzja książki Nie możesz mnie pocałować

Moja opinia o książce

Opinie

@Jagrys
2022-11-04
1 /10
Przeczytane Wyrób książkopodobny Wydawniczy koszmar Porzucone

Miał być ustępowy odmóżdżacz, skończyło się furią złamaną obstrukcją.
I nie chodzi tu o lukrowaną poczytajkę, czy gwarę budowlańską, a zapewniam, że budowlańcy - choć z natury elokwentni - w praktyce nie są aż tak dworni. Nerw mnie chwycił za stronę techniczną. Mord na języku polskim i zawodową samozagładę. Coś, z czego wydawnictwo NieZwykłe uczyniło bez mała swój symbol i znak rozpoznawczy. Nie inaczej jest i tym razem.
Tłumacz (Magdalena Osak), dla której język docelowy (polski) wyraźnie jest językiem obcym. Korektor/-ki (Kalina Przybylik, Edyta Kolekta) nie ogarniają przecinków i reguł określających użycie apostrofu - na taką zawodową niekompetencję mojej zgody nie ma i nie będzie.
"hyundai'a" (pisownia oryginalna) "Netflix'a"? "Erik'owi"? "Outlander'a"? Serio...? Bez jaj.
Niezwykłe to będzie, jeśli wydawnictwo wypuści kiedyś pozycję z poszanowaniem reguł języka, w którym docelowo NieZwykłe swoje książki wydaje.
A gdy tak się stanie - wówczas to ja, na tę ekstraordynaryjność, umrę ze zdziwienia.

× 9 | link |
@bookaholic.in.me
2022-09-13
9 /10

Od zarania dziejów społeczeństwo lubi żyć życiem innych, sycąc się plotkami i odstającymi od standardów zachowaniami. To właśnie one dają zarzewie do często nieprzychylnych komentarzy i bezpodstawnego oceniania ludzi. Co ciekawe, gdy dzieją się rzeczy warte uwagi i wyciągnięcia pomocnej ręki przez otoczenie, najczęściej wszyscy udają, że niczego nie zauważają. Ale gdy dzieją się w ich mniemaniu rzeczy skandaliczne, godne potępienia? Wtedy komentarzy i dobrych rad jest całe mnóstwo. A słowa, bardziej jak sztylety, mogą siać zniszczenie, rozbudzać wątpliwości i niszczyć coś, co mogłoby być piękne.
Skylar ma osiemnaście lat i jeszcze chodzi do liceum. Przyjaźni się jedynie z Megan, na którą zawsze może liczyć. Charakteryzuje się specyficznym stylem ubierania i zamiłowaniem do rzeczy vintage. Mieszka z matką, bowiem jej ojciec opuścił je dawno temu i dziewczyna nie ma pojęcia co działo się z nim przez te wszystkie lata. Aby zarobić na swoje potrzeby pracuje w butiku, jeździ proszącym o naprawę samochodem, który ma dla niej ogromne znaczenie, a ukojenie po trudnych momentach znajduje trzymając w ramionach swą ukochaną kotkę Gus. Nikt nie ma pojęcia o kłopotach z którymi się boryka, dotyczącymi jej zdrowia i sytuacji w domu. Nikt nie zna jej tak, jak ona na to zasługuje, a przez to, że nie ma żadnej bliskiej rodziny oprócz matki, nie ma także nikogo, kto by się nią zainteresował. Pomimo to Skylar robi, co może by przetrwać i naprawdę dobrze jej to wychodzi. Ale każdy...

| link |
@paulinagraszka5
2022-09-14
10 /10

❤Recenzja ❤

Premiera 08.09.2022

„Nie możesz mnie pocałować” – Carian Cole

Aranżowane małżeństwo. Różnica wieku. To jest to co lubię najbardziej. A do tego te dwa motywy są ze sobą połączone więc byłam zachwycona. A kiedy ją przeczytałam kompletnie przepadłam.

Skyler to osiemnastoletnia dziewczyna, która po pierwszych stronach zrobiła na mnie wrażenie pewnej siebie nastolatki, która ma gadane i jest popularna. Dopiero po kolejnych stronach odkryłam straszną prawdę. To co ta dziewczyna przeżywała, jak musiała żyć i z czym się zmagać to kompletna niesprawiedliwość. Ale w tym wszystkim jest silna, odważna i zdeterminowana. Ma swój cel i dąży do niego. Nie przejmuje się opinią innych. Pracuje, zarabia, ale to wciąż za mało. Pomimo tego ma w sobie dziecinną radość, pozytywne wibracje i cieszy się z najdrobniejszych rzeczy. Swoją postawą zyskała moją sympatię i mocno jej kibicowałam. Może i ma dopiero 18 lat ale w niektórych sytuacjach staje na wysokości zadania i można jej dać dużo więcej.

Jude to dorosły mężczyzna, który w swoim życiu również nie miał lekko. Ma własną firmę budowlaną, własny dom, psa, przyjaciela i krewnych. Tęskni za kimś i nie może sobie poradzić z odejściem jej. Na wierzchu widać jego liczne tatuaże i groźną minę, ale w środku jest milutki i opiekuńczy. Nie pragnie kobiety na stałe, nie wierzy w małżeństwo, ale gdy widzi sytuacje Skyler jest w stanie w nie wejść. Tylko po to by pomóc tej dziewczynie. Mocno ją ...

| link |
@paulinkusia1991
2022-10-14
8 /10

Ich pierwsze spotkanie było całkowitym przypadkiem. Kiedy Skyler zepsuł się samochód, tajemniczy, wytatuowany i umięśniony facet postanowił jej pomóc. Podwiózł ją do domu.
Później ich spotkania się powtarzały. Zazwyczaj były związane z tym, że on ratował ją z opresji. Zaprzyjaźnili się. Ona – nastolatka uczęszczająca do liceum. On – o szesnaście lat starszy od niej budowlaniec.
Pewnego dnia ich relacja zupełnie się zmieni. Mężczyzna ponownie będzie chciał ją uratować, tym razem proponując małżeństwo, które dałoby jej szansę na dobry start w życiu. A gdy dziewczyna się usamodzielni, rozwiodą się.
I w taki oto sposób Skylar Timmons w wieku osiemnastu lat wychodzi za mąż za dużo starszego faceta, w którym nie powinna się zakochać.
Ustalili jedną zasadę: nie będzie całowania panny młodej.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, to sięgnięcia po tą historię zachęcił mnie intrygujący opis i to, że jest tutaj motyw aranżowanego małżeństwa oraz różnicy wieku, bardzo lubię historię z takimi wątkami. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze, co sprawiło, że losy Skylar i Jude"a czyta się naprawdę szybko i z dużym zainteresowaniem. Już od pierwszych rozdziałów bardzo wciągnęłam się w tą opowieść i nie odłożyłam książki, póki nie przeczytałam ostatniego słowa. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się bor...

| link |
@klaudia.brozyna2320
2022-12-27
9 /10

Na początek muszę powiedzieć, że książka ma wbrew pozorom bardzo oryginalną fabułę. Bynajmniej ja do tej pory nie spotkałam się nawet z podobną. Nie mówię tutaj o motywie zaaranżowanego małżeństwa czy o różnicy wieku pomiędzy bohaterami. Chodzi mi przede wszystkim o przeżycia głównych bohaterów. Niezmiernie przykre, wpędzające czytelnika w zasmucenie i zdecydowanie uświadomienie sobie tego, że być może powinniśmy bardziej doceniać to co mamy w swoim otoczeniu. Kochających bliskich, bezpieczny dom, niesypiące się zdrowie bądź szansę na jego odbudowanie. Skyler współczułam całym swoim sercem i ogromnie podziwiałam jej dojrzałość, samodzielność i determinację. Oczywiście w niektórych momentach, zwłaszcza w tych z jej przyjaciółką, dało się odczuć, że dziewczyna dopiero co zaczyna swoje dorosłe życie ale halo - miała do tego pełne prawo! Co do Jude’a miałam do niego naprawdę mieszane uczucia. I to wcale nie chodzi o to, że był dużo starszy od Skyler, że być może nie powinien wikłać młodej dziewczyny w taką relację. Bo według mnie miłość rządzi się własnymi prawami i jeśli nie wyrządza nikomu krzywdy, jest szczera to jest najlepszym co może spotkać dwójkę ludzi. Z jednej strony Jude to mężczyzna marzeń - zaradny, odpowiedzialny, troskliwy, atrakcyjny, czuły choć z wątpliwą przeszłością. Z drugiej strony momentami miałam wrażenie, że to właśnie młodsza dziewczyna była tą zdecydowaną w swoich uczuciach, w tym co chce w przyszłości osiągnąć, a Jude denerwował mnie swoją zmiennoś...

| link |
@Kantorek90
2022-12-27
8 /10
Przeczytane

"Nie możesz mnie pocałować" to poruszająca historia, obok której nie można przejść obojętnie. Jest to historia dwójki ludzi, którzy teoretycznie nie powinno łączyć nic, a jednak łączy ich niemal wszystko. Pokazująca, że dla serca wiek wcale nie gra roli.

Skylar nigdy nie miała w życiu lekko. Mimo że ma dopiero osiemnaście lat zdążyła doświadczyć już naprawdę okropnych rzeczy. Jej matka jest zbieraczką, więc dom, w którym mieszka jest niemal po brzegi wypchany rzeczami, które kobieta gromadziła przez lata, przez co nastolatka musi wchodzić do swojego pokoju, jedynego miejsca, w którym jeszcze da się egzystować przez okno i załatwiać się do wiadra.

Jude to przystojny właściciel firmy budowlanej, który ma za sobą trzydzieści cztery lata życia. Życie również go nie rozpieszczało, więc nie wierzy w miłość i nie planuje wiązać się z nikim na stałe.

Pewnego dnia ich drogi splatają się ze sobą. Jude pomaga Skylar, kiedy psuje się jej ukochany samochód. Wywiązuje się między nimi nić przyjacielskiej sympatii. Po kilku przypadkowych spotkaniach mężczyzna odkrywa, z czym Skylar musi mierzyć się w codziennym życiu i wpada na szalony pomysł. Mężczyzna proponuje jej małżeństwo, aby pomóc wyjść dziewczynie na prostą.

Książka autorstwa Carian Cole to niebanalny romans, która już od pierwszej strony ciekawi i trzyma w napięciu, ale porusza również trudne tematy, takie jak choroby psychiczne, zaburzenia odżywiania czy odrzucenie społeczne.

Bardz...

| link |
@aneta_skupien
2022-09-30
10 /10
Przeczytane

“Ludzie zawsze mówią, żeby podążać za swoim sercem, ale skąd mamy wiedzieć, czy ono prowadzi nas do odpowiedniego miejsca?”

On ma ponad 30 lat i trudna przeszłość, ona 18 i dopiero zaczyna życie. Jednak ich przypadkowe spotkanie wywraca ich świat do góry nogami.
Romans z motywem zaaranżowanego małżeństwa to coś co kojarzy mi się z mafia....
W tej powieści odczarowujemy steerotyp..
Skylar mimo młodego wieku musi mierzyć się z różnymi trudnościami - choroba, trudnymi warunkami mieszkalnymi , różnymi zaburzeniami.
Jude to dorosły mężczyzna po przejściach, mieszkający sam ,nie wierzacy w miłość i szczęśliwy związek. Jednak kiedy poznaje nastolatkę pragnie jej pomóc.
Wymyślil sposób aby Skylar miała bezpieczne schronienie, ubezpieczenie i lepszy start.
Ale..... nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Do czego doprowadzi zaaranżowane małżeństwo? Czy będą się trzymać swojej zasady ? " nie będzie całowania panny młodej."

Myśląc o tej książce cała się rozpływam. Pięknie pokazuje fakt , że w miłości nie ma żadnych przeszkód. Nie liczy się statut, ani wiek. Bardzo podoba mi sie główna bohaterka ,dla mnie jest prawdziwa fajterka... walczy o siebie, swoją przyszłość a do tego jest bardzo wrażliwa na otoczenie. Czasami człowiek pomimo młodego wieku jest bardzo dojrzały i twardo stąpa po ziemi. Rewelacyjnie została ukazana relacja między tym dwojga. Relacja trudna , skomplikowana , bolesna a zarazem bardzo dojrzała i mimo spontaniczności prz...

| link |
@dosia1709
2022-10-16
8 /10
Przeczytane

Czy ślub może odbyć się bez ,,możesz pocałować Pannę młodą "?

Skyler to nastolatka która uczęszcza jeszcze do do liceum i chodź boryka się z problemami to stara się żyć jak najlepiej potrafi. Kiedy pewnego dnia psuje jej się samochód, tajemniczy, wytatuowany i umięśniony facet przychodzi jej z pomocą.
Jude Lucketti jest piekielnie przystojnym właścicielem firmy budowlanej. Z początku spotkania tych dwoje są tylko przypadkowe.
Kiedy mężczyzna dowiaduje się jak smutne jest życie dziewczyny postanawia ponownie jej pomóc.
Propozycja może zaskakiwać ale i przynieść wiele korzyści. Dziewczyna ma zostać żoną Jude ale tylko na papierku i trwać ma aż do czasu usamodzielnienia się dziewczyny, później rozwiodą się.
I w taki oto sposób Skylar Timmons w wieku osiemnastu lat wychodzi za mąż za dużo starszego faceta, w którym nie powinna się zakochać.
Ustalili jedną zasadę: nie będzie całowania panny młodej.
Ale czy to się uda? Czy propozycja mężczyzny nie okaże się błędem?

Aranżowane małżeństwo, duża różnica wieku i emocje to jest właśnie to co znajdziecie w tej książce.
Autorka ma lekki styl pisania i potrafi przyciągnąć czytelnika. Bardzo spodobało mi się to, że została tu poruszona kwestia choroby ludzkiej i tego jak ciężko może z nią być.
Ale nie zdradzę wam o jaką chorobę chodzi musicie sami się dowiedzieć.
Fajnie wykreowani bohaterowie nie pozwolą Wam oderwać się od książki choćby na moment. Napięcie jakie między nimi panuje ...

| link |
@basiaa22.86
2022-09-13
10 /10
Przeczytane

👉Zakazany romans z aranżowanym małżeństwem i różnicą wieku.

📖Przypadkowe spotkanie osiemnastoletniej Skyler i trzydziestoczteroletniego budowlańca Jude sprawia,że ich życie się zmienia.Skyler otrzymuje propozycje od mężczyzny,aby wyszła za niego za mąż.
Dziewczyna zgadza się ze względu na trudna sytuacje finansowa i zdrowotną.
Czym kierował się Jude,by pomóc młodej Skyler?
Zawarta jedna zasada:nie będzie całowania panny młodej będzie trudna gdy w ich wspólny świat wkradną nieplanowane uczucia…

👉Historia bohaterów jest nieszablonową i bardzo dogłębną relacją pomiędzy nimi.Nie znajdziemy w niej szalonej,obezwładniającego uczucia,które pojawia się z pierwszym spotkaniem.
W tej powieści znajdziemy coś wiecej…skomplikowaną relację wraz z pogmatfaną przeszłością,która przyczyniła się do problemów zdrowotnych Skyler i często niezrozumiałego zachowania Jude.
Dzięki temu poznajemy wewnętrzne rozterki,szczegółową przeszłość oraz codzienne życie bohaterów.
W pełni możemy przeżywać z nimi wydarzenia z ktorymi się zmagają.

Tekst napisany w bardzo lekki sposób.Czytanie jest sama przyjemnością.Książka dla mnie okazała się pozytywna niespodzianka,ponieważ fabuła została poprowadzona w zupełny inny sposób niż sobie wyobrażałam.I to jest właśnie świetne,ponieważ wzbudziła we mnie większe zainteresowanie!!!!
W związku z tym polecam Wam książkę📖

| link |
@mamazonakobieta
2022-09-27
9 /10
Przeczytane

„Nie możesz mnie pocałować” to książka, która dostarczyła mi wielu emocji podczas czytania i uważam, że warto ją przeczytać. Polecam.

| link |
@Kawoszka
2022-12-21
7 /10
Przeczytane
@monika_13
2022-12-26
10 /10
Przeczytane
@mol.nad.molami
2022-12-01
8 /10
@marta.boniecka
2022-11-29
9 /10
Przeczytane
@slodka-humanka
2022-11-26
10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Jesteś tą jedyną z którą kiedykolwiek chce zostać.”
#
“Kiedy jesteśmy razem, ona nie ma osiemnastu lat, a ja nie mam trzydziestu czterech. Jesteśmy tylko dwójką ludzi, którzy świetnie się ze sobą dogadują, rozśmieszają się, dbają o siebie i jest m...”
#
“- Nie chcę po prostu oddać całego swojego serca i duszy komuś, kto rozerwie je na strzępy jak drapieżnik, zabierze połowę moich rzeczy, popsuje mi dzieciaki i wprowadzi Bóg-wie-kogo do ich życ...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl