Nieobliczalna

Magda Stachula
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 25 ocen kanapowiczów
Nieobliczalna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 25 ocen kanapowiczów

Opis

Kim jest kobieta, której ciało znaleziono przed blokiem? Czy ktoś ją zabił? A może to samobójstwo albo nieszczęśliwy wypadek? Wśród mieszkańców osiedla jest ktoś, kto zna prawdę. Prawdę, która okazuje się bardziej przerażająca niż się początkowo wydaje.

Alicja i Martyna to przyjaciółki z lat młodzieńczych. Jedna jest samotną matką już dorosłego syna, druga trwa w nieszczęśliwym związku z zaborczym mężem, z którym ma kilkuletnią córkę. Obie nawzajem zazdroszczą sobie życia, nie wiedząc, jak naprawdę wygląda ich codzienność. Daniel to syn Alicji, dwudziestodwuletni student. Niebawem wyjeżdża na stypendium do Włoch. Adelina, jego dziewczyna, nie ma łatwego życia. Mieszka z matką od lat pogrążoną w depresji, ojca nigdy nie poznała. Może liczyć tylko na siebie. Z pozoru udane relacje między bohaterami zaczynają się nagle komplikować, gdy do głosu dochodzą zakłamanie, zdrada, zemsta i zazdrość.

Kto jest bardziej niebezpieczny ? zdradzona czy może jednak zakochana kobieta? Czy wymierzanie sprawiedliwości na własną rękę daje ukojenie, czy wciąga nas w spiralę zła, której sami padamy ofiarą?

Nieobliczalna to hipnotyzujący thriller, od którego nie sposób się oderwać.
Data wydania: 2022-10-13
ISBN: 978-83-67157-68-1, 9788367157681
Wydawnictwo: Luna
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 362
dodana przez: Tanashiri

Autor

Magda Stachula Magda Stachula
Urodzona 11 lipca 1982 roku w Polsce (Krasnystaw)
Absolwentka judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała w firmie importującej kamery do monitoringu. Pewnego dnia weszła na kamerę włączyła widok z kamery umieszczonej na czeskim tramwaju zwanym Mazací tramvaj, przez którą można obserwować ...

Pozostałe książki:

Idealna W pułapce Oszukana Zabójcze święta Estrogen
Wszystkie książki Magda Stachula

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nieobliczalna.

19.10.2022

Książki Magdy Stachuli to thrillery, które opierają się na emocjach swoich bohaterów. W "Nieobliczalnej "prym wiedzie intryga zbudowana na kłamstwach, tajemnicach i domysłach. Głównymi postaciami tego dramatu są trzy kobiety i dwóch mężczyzn. Alicja i Martyna są przyjaciółkami. Znają się i wspierają od bardzo dawna. Alicja to matka, która samotni... Recenzja książki Nieobliczalna

@Malwi@Malwi × 22

Czy ona może być nieobliczalna?

21.10.2022

Przyznam szczerze, że do tej pory nie miałam najlepszej relacji z książkami Magdy Stachuli. Seria o Lenie nie przypadła mi do gustu, natomiast w przypadku tej książki, czekało mnie spore zaskoczenie. To naprawdę dobrze skonstruowany thriller psychologiczny. Autorka dawkuje nam emocje i powoli odsłania kolejne karty historii, które dopiero po jakim... Recenzja książki Nieobliczalna

@aalexbook@aalexbook × 7

Kobiecy thriller

14.11.2022

Magda Stachula oczarowała mnie już swoim debiutem i od tamtej pory nie mogę się oprzeć jej powieściom, tym bardziej, że jej thrillery w nurcie domestic noir są niepowtarzalne. Ostatnio trochę marudziłam przy kontynuacji serii z Leną, ale tym razem jednak autorka zaserwowała nam zupełnie nową historię. "Nieobliczalna" to opowieść o trzech kobietach... Recenzja książki Nieobliczalna

Nieobliczalna

9.11.2022

Dziwny jest świat, przerażający są ludzie. Z pozoru wszyscy szczęśliwi, ale często to tylko iluzja. Jeśli przyjrzeć się bliżej, można odnieść wrażenie, że żyją w szklanych kulach niedomówień. Zagubieni tworzą swoje mikroświaty, w których wszystko toczy się według własnych zasad. Nieustanna, powtarzająca się pętla wyborów, tych samych błędów i rozc... Recenzja książki Nieobliczalna

Moja opinia o książce

Opinie

@coolturka104
2022-11-04
7 /10
Przeczytane

Magdę Stachulę znam i lubię nie od dziś, a moja sympatia ma mocne podstawy - przeczytałam praktycznie wszystkie pozycje spod jej ręki.

Książka podzielona została na dwie pory roku: lato i jesień, a narracja rozdzielona między czworo bohaterów: trzy kobiety i mężczyznę.

Martyna i Alicja to najlepsze przyjaciółki, ale czy na pewno? Obie zazdroszczą sobie prowadzonego życia, zupełnie nie podejrzewając, że to tylko pozory.
Pierwsza tkwi w małżeństwie z kontrolującym ją na każdym kroku, zdolnym do przemocy mężem, druga jest samotną i zbyt zaborczą w stosunku do dorosłego już syna matką.
Daniel jest synem Alicji, kręci się wokół niego wiele kobiet, m.in. Adelina, która mieszka z chorującą na depresję, toksyczną matką.

"Nieobliczalna" to przede wszystkim opowieść o zazdrości, zakłamaniu, zdradzie i zemście. To portret trzech kobiet w różnym wieku i różnej sytuacji życiowej. Każda z bohaterek ma jakiś cel, do którego dąży. Jedynym w tych pragnieniach kibicujemy, innym nie, zdając sobie sprawę, że występuje tu pewien konflikt interesów, który wcześniej, czy później doprowadzi do tragedii. Nie zabraknie tu również motywu zakazanego owocu i mrocznego pożądania.

"Czasem daję się ponieść wyobraźni i jestem w niej nieobliczalna".

"Nieobliczalna" jest lekkim thrillerem domestic noir z bogatym tłem obyczajowym, dobrą psychologią postaci o...

× 6 | link |
@kryminal_na_talerzu
2022-10-19
7 /10

Magda Stachula to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich autorek thrillerów psychologicznych z nurtu domestic noir. Sama jej książki czytam od lat, więc z przyjemnością sięgnęłam też po „Nieobliczalną”, która na polskim rynku pojawiała się w październiku 2022 roku. Książka opowiada historię czwórki bohaterów – trzech kobiet i jednego mężczyzny, którzy coraz mocniej wikłają się w sieć tajemnic i kłamstw. Ich życie do łatwych nie należy, szczególnie dla Martyny, która żyje w mocno przemocowym związku i Adeliny, która opiekuje się matką pogrążoną w głębokiej depresji. Tematy więc nie są łatwe, a bohaterowie szukają od niech ucieczki i zapomnienia… Ich wybory nie zawsze wydają się właściwe, jednak są dobrze umotywowane, przez co czytelnik nie oburza się specjalnie mocno podczas lektury. Intryga kryminalna jest zajmująca i zaskakująca, krótkie rozdziały naprzemiennie przedstawione w narracji pierwszoosobowej przez czwórkę bohaterów sprawiają, że książkę czyta się szybko i trudno ją odłożyć. Jest trochę bardziej lub mniej zaskakujących momentów, trochę wątków romansowo-erotycznych. Ogólnie jest to mocno rozrywkowa pozycja, dobrze odrywa od rzeczywistości. Tak, że kilka godzin po skończeniu lektury, pomyślałam, że szkoda, że już ją przeczytałam ;) Dobrze się przy niej bawiłam! Polecam tym, którzy szukają zajmującej rozrywki!

× 3 | link |
@werka751
2022-11-08
8 /10

Książka czekała i cierpliwie patrzyła na mnie każdego dnia. Zwracałam na nią uwagę niejednokrotnie, lecz wciąż ją odkładałam. Dlaczego? Nie dlatego, że nie chciałam. Po prostu naprawdę nie miałam czasu. Ale wiecie co? Wiedziałam, że warto czekać, ponieważ Nieobliczalna od pierwszej strony wciągnęła mnie do tego stopnia, że zaparłam się i skończyłam ja tego samego dnia, kiedy ją zaczęłam.

O Magdzie Stachuli słyszałam już wiele dobrego, ale dopiero Nieobliczalna pozwoliła mi posmakować, choć część jej twórczości. Nie zawiodłam się. To było zupełnie coś nowego, świeży wątek — co ja mówię, tak naprawdę wiele wątków i bohaterów.

Co mogę Wam zdradzić? Ciekawym doświadczeniem było do samego końca, nie wiedzieć kto zginął, a nie w standardzie kto zabił. Naprawdę ciekawa forma thrillera psychologicznego!

Z tego gatunku czytałam już wiele, ale Nieobliczalna naprawdę była dla mnie zupełnie czymś nowym. Jestem ciekawa jak Wam się spodobała☺️

× 3 | link |
@czytanie.na.platanie
2022-10-20
9 /10
Przeczytane Współpraca Przeczytane 2022 Posiadam

Czy nasze życie jest tylko grą pozorów? Siecią kłamstw, niedomówień i tajemnic skrywanych przed najbliższymi? I w jakim stopniu znamy naszych bliskich?

Takie pytania nasunęły mi się automatycznie po lekturze thrillera „Nieobliczalna”, ale też zachęciły do refleksji nad pokręconą ludzką naturą, nad którą władzę przejmują, często te najniższe, instynkty. Bo autorka ukazuje pozornie poukładany świat trzech kobiet, który pod fasadą codziennej normalności i rutyny skrywa bolesne tajemnice, toksyczne relacje, przemoc i namiętność.

Są sprawy, które skrywa się nawet przed matką czy najlepszą przyjaciółką i zdrady, których się nie wybacza, a zraniona kobieta potrafi okazać się demonem manipulacji, królową zemsty i najgorszym wrogiem.

Powieść rozpoczyna się od zbrodni, a retrospekcja stopniowo ukazuje nam relacje łączące poszczególne postaci rozgrywającego się dramatu. Nie wiemy kim jest ofiara, a fabuła prowadzona meandrami, na które składają się często nieracjonalne decyzje bohaterów i wynikające z nich konsekwencje sprawia, że nie sposób odgadnąć jej tożsamości.

Z książki bije aura niedomówień, sekretów i kłamstw podszyta warstwą erotyzmu i to właśnie ta mieszanka budzi największe emocje i nie pozwala odłożyć książki nawet na chwilę. Tu wszyscy bohaterowie skrywają mniejsze lub większe tajemnice, kierują się własnymi motywacjami, a czytelnik może śledzić akcję poznając perspektywę każdego z nich.

Magda Stachula zabiera nas w świat wy...

× 2 | link |
@Spizarnia_ksiazek
2022-10-21
9 /10
Przeczytane

Znacie tą myśl, że jeszcze jeden rozdział i idę spać?
A co jeśli te rozdziały nie są specjalnie długie, a skupiają uwagę jak magnez? Wtedy takie postanowienie rozpryskuje się w mgnieniu oka.

Kto jest bardziej niebezpieczny - zdradzona czy zakochana kobieta? Długo zastanawiałam się nad odpowiedzią na pytanie zadane na okładce książki i do teraz nie potrafię odpowiedzieć. Gdy w grę wkraczają uczucia, czasem zatracamy rzeczywistość, odkrywając skrytą nieobliczalność.

Fabuła przedstawiona jest w punktu widzenia czterech osób, młodego mężczyzny i trzech kobiet, w różny sposób z nim związanych. Wybornie spleciona intryga, która z każdą stroną coraz gęściej się zacieśnia, bezwzględnie obnażając słabości człowieka. Sekrety skrywane przed najbliższymi i ich zgubny wpływ na relacje. Każda decyzja niesie za sobą pewne skutki, a niejednokrotnie konsekwencje mogą być bolesne.

Autorka porusza kilka ważnych tematów: przemocy domowej, depresji, niezdrowej miłości do syna, nieustannej kontroli.

"Miłość to uczucie wymykające się czasowi i przestrzeni, rozwijające i zarazem destrukcyjne."

Genialny thriller, od którego ciężko się oderwać.
Polecam 9/10

× 2 | link |
@zaczytanaangie
2022-11-14
7 /10
Przeczytane

Magda Stachula oczarowała mnie już swoim debiutem i od tamtej pory nie mogę się oprzeć jej powieściom, tym bardziej, że jej thrillery w nurcie domestic noir są niepowtarzalne. Ostatnio trochę marudziłam przy kontynuacji serii z Leną, ale tym razem jednak autorka zaserwowała nam zupełnie nową historię.
"Nieobliczalna" to opowieść o trzech kobietach, których sytuacja życiowa diametralnie się różni, choć łączy je coś, z czego początkowo zupełnie nie zdają sobie sprawy. Podobnie jest zresztą z czytelnikami, bo chociaż mają pełniejszy obraz sytuacji, to z pewnością nie mogą nawet przypuszczać, w jakim kierunku zmierza akcja.
Miałam problem z wkręceniem się w tę fabułę, dlatego że wprowadzenie trwało dość długo i przypominało raczej powieść obyczajową niż rasowy thriller. Oczywiście były fragmenty zapowiadające, że to się rozkręci, były tajemnice i był bardzo trudny w odbiorze wątek, ale brakowało mi w tym wszystkim dreszczyku, jakiego oczekiwałam i do jakiego autorka już mnie przyzwyczaiła. Przypuszczam, że to ten wspomniany przed chwilą wątek miał stanowić źródło emocji, ale w moim przypadku to nie zadziałało, ponieważ niedawno czytałam powieść, w której wokół tego samego problemu kręciła się cała fabuła, a co za tym idzie był tam o wiele bardziej rozwinięty i poruszający. W "Nieobliczalnej" bohaterka, której on dotyczył, była dla mnie mało wiarygodna i dość infantylna, więc trudno mi było wykrzesać w sobie współczucie dla niej.
Pod koniec Magda Stachula sprytnie...

× 1 | link |
AZ
2022-10-24
9 /10

Och! Cóż to była za książka!
Pełna tajemnic i bólu.
Miłości i pożądania.
Przyjaźni i zdrady.
Zbrodni i karze.

Książka podzielona została na dwie części oraz przedstawiona z perspektywy kilku bohaterów, dzięki czemu możemy się w nią wgłębić, zrozumieć sytuację i odkryć motyw.

Już sam prolog zostawia niedosyt i budzi ciekawość.
Wiadomość o znalezionym na jednym z osiedli ciele kobiety pobudza wyobraźnię czytelnika. Niemal od razu chce się znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania:
Kim była ta kobieta?
Została zamordowana, czy może był to zwykły wypadek?
A może chciała popełnić samobójstwo?

Ciekawość naprawdę bierze górę. Książka wciąga od pierwszych stron, ukazując składającą się w jedną całość historię. Historię, która niejednokrotnie zaskakuje!

Alicja i Martyna to dwie przyjaciółki.
Alicja samotnie wychowuje dorosłego już syna Daniela, Martyna zaś tkwi w związku z mężem, który jest tyranem. Chociaż życie żadnej z nich nie rozpieszcza, nawzajem próbują to przed sobą ukryć.
Daniel spotyka się z Adeliną. Dziewczyna mieszka wraz matką, która od wielu lat jest pogrążona w depresji, zaś swojego ojca nigdy nie poznała.

Można powiedzieć, że każdy z bohaterów żyje własnym życiem, a ich relacje są jak najbardziej poprawne. Niestety tylko do czasu. Niedługo potem życie każdego z nich mocno się komplikuje i nic już nie jest takie, jakie było. Szczególnie wtedy, gdy na jaw wychodzą skrywane tajemnice, ...

| link |
@monia.czyta
2022-11-25
7 /10

Alicja i Martyna to przyjaciółki. Obie zmagają się z rodzinnymi problemami. Alicja to samotna matka, która wychowuje dorosłego syna Daniela. Martyna jest w związku małżeńskim z mężem tyranem. Jest nieszczęśliwa ale stara się sprostać wymaganiom męża. Obie zazdroszczą sobie życia, nie wiedząc z czym na codzień się zmagają. Poznacie też Adeline, która opiekuję sie matką chorującą na depresje, a choroba ta odbiła też na niej swoje piętno.
Z pozoru każdy ma idealne życie, a kiedy w ich relacje wkrada się nie szczerość wszystko zaczyna się komplikować.

Kiedy na początku historii mężczyzna znajduje martwe ciało przed blokiem, zostajemy wciągnięci do intrygującego świata prostych i zarazem skomplikowanych ludzi. Ja tą książkę przeczytałam na raz, nie mogłam oderwać się od życia bohaterów. Książka nie budziła we mnie przerażenia, nie bałam się o życie bohaterów ale w jakiś sposób wsiąkała we mnie i po prostu nie mogłam jej odłożyć. Emocje tutaj rządzą. Wiele postaci, ale każda oddana w taki sposób, że nie szło przejść obok nich obojętnie. Wsiąkałam w ich życie i codzienność
Bohaterowie żyją tutaj jak w szklanej kuli. Każdy ma na pozór idealne życie, ale tak naprawdę pod maską skrywają podłą prawdę o sobie. Autorka stworzyła bardzo realny świat w który wciągnęła mnie od razu. I niezaprzeczalnie podobało mi się to.
Portrety psychologiczne bohaterów są idealne. Każdy z nich z czymś się zmaga, podejmuje różne decyzje, które mają wpływa na całokształt.
Zdrada...

| link |
@z_ksiazka_w_plecaku
2022-10-26
9 /10

[Współpraca reklamowa] Wydawnictwo Luna

Poznajemy Martynę. Żonę Wojciecha, który jest przykładem zaborczego męża. Jej najlepszą przyjaciółka jest Alicja, która wychowuje sama syna, Daniela. Obie zazdroszczą sobie nawzajem życia jakie wiodą, ale żadna z nich nie zna całej prawdy o drugiej. Jest jeszcze trzecia kobieta, Adelina, dziewczyna Daniela. Nastolatka nie ma łatwego życia. Mieszka z matką, która ma problemy psychiczne, a ojca nigdy nie znała. Gdy w życie bohaterów wkroczą cztery wyrazy rozpoczynające się na „Z”, nic już nie będzie takie samo jak kiedyś. Te wyrazy to: zdrada, zakłamanie, zemsta i zazdrość.

Co wydarzyło się pomiędzy tymi osobami? Kogo ciało znaleziono pod blokiem? I czy był to nieszczęśliwy wypadek, samobójstwo a może morderstwo? Tego dowiecie się gdy przeczytacie „Nieobliczalną”.

Bardzo podobał mi się klimat tej książki. Czułam od pierwszych stron emocję i napięcie jakie odczuwali głównie bohaterowie. Te uczucia nie opuszczały mnie do samego końca.

Postacie zostały świetnie wykreowane. Każda z nich jest inna. Rozdziały są krótkie, a każdy z nich poświęcony jest jednej osobie, dzięki czemu możemy lepiej poznać portret psychologiczny każdej z nich.

Czytałam dużo thrillerów psychologicznych, ale nie każdy z nich miał „to coś”, co sprawiało, że nie można oderwać się od lektury ani na chwilkę. Potrafił zahipnotyzować i chociaż robił już zupełnie coś innego...

| link |
NA
2022-11-18
9 /10
Przeczytane

Za mną kolejna mrożąca krew w żyłach książka.
"Nieobliczalna" Magdy Stachuli to do bólu życiowy i realistyczny thriller psychologiczny przedstawiony z perspektywy aż czterech bohaterow. Trzy kobiety, Martyna, Alicja i Adelina, znajdują się na życiowym zakręcie z rozmaitych powodów. Nieudane małżeństwo, samotność z wyboru, chora matka - czy nie takich ludzi z właśnie takimi problemami spotykamy codziennie?
Trzy bohaterki łączy relacja z pewnym mężczyzna, Danielem, czwartym narratorem tej powieści.
Autorka zaczęła tę historię szokującym obrazkiem. W końcu zwłoki nie są czymś, do czego można się przyzwyczaić. Widok tych zwłok miałam z tyłu głowy aż do ostatnich rozdziałów. Przez cały czas obstawialam która z pań okaże się tą ofiarą. Lecz książka zrobiła na mnie wrażenie nie tyle dramatycznymi wydarzeniami, których w tej książce oczywiście nie brakuje, ale bardziej wyobrażeniem konsekwencji czynów bohaterów i tej matni, w której się znaleźli. Rzeczywistość wykreowana przez autorkę była jak bagno: brudna, lepka i pochłaniająca.
Magda Stachula w rewelacyjny sposób nakreśliła profile psychologiczne swoich bohaterów, wskazała ich złe i dobre strony, przyczyny i skutki ich zachowań. Autorka porusza takie tematy jak przemoc i uzależnienie, zawiść i wyrachowanie, chorobliwe i patologiczne relacje w rodzinie. Odsłania pragnienia i potrzeby ludzkie, mechanizmy działania w sytuacji zagrożenia.
Ogromnie podobało mi się zakończenie, dające do myślenia, niby zamknięte...

| link |
@Olga_Majerska
2022-11-08
8 /10

„ Nieobliczalna ” to owiana gęstą mgłą tajemniczości opowieść o kobietach. Każda z nich to inna historia. Bo każda z nich niesie swoje brzemię.
Jest matka, samotnie wychowująca dorosłego już syna, która boi się utraty jego uwagi.
Jest żona, która żyje pod dachem męża - tyrana.
Jest córka, która dźwiga ciężar choroby swojej matki.

Ich drogi się krzyżują i prowadzą je do momentu, w którym już nic nie będzie takie samo.

Autorka zahipnotyzowała mnie intensywnym klimatem tego thrillera. Przewracałam jego strony z nieopisaną ciekawością, wnikałam w umysły głównych bohaterów, dałam się ponieść ciężkiej aurze, jaką stworzyła. Doprawiła ją erotyzmem, który nadał jej smaku i pikanterii. Z każdym rozdziałem @magdastachula coraz mocniej zaciskała pętlę na szyjach swoich bohaterów.

„ Nieobliczalna ” to kobieta. Kobieta obarczona strapieniem, ale niepoddająca się. Cierpiąca, ale niezłomna. Niosąca w sobie obawę, ale przepełniona determinacją w walce o własne ja. Podstępna. Perfidna. Zdradziecka. Silna w swojej bezsilności. Słaba w swojej niestrudzoności.

„ Nieobliczalna ” to książka o życiu. Po prostu. O wyborach. Niekoniecznie tych właściwych. O pozorach, które mylą. O zakazanych uczuciach, które rozbudzają najgłębsze ludzkie pragnienia. O pożądaniu, które raz rozbudzone, nadaje życiu smak, ale niesie ze sobą nieoczekiwane konsekwencje. O tęsknocie za pełnią rodziny. O tajemnicach, które ciążą i nie dają spokoju. O bólu życiu w ramionac...

| link |
ZA
2022-10-28
8 /10

Jakie to było dobre! Ta książka wciąga od pierwszej strony i do ostatniej nie pozwala się oderwać. Mimo że nie jest to thriller, który trzyma czytelnika w klimacie mroku i dusznej atmosfery, to jego fabuła jest tak intrygująca, że ciężko ot tak odłożyć tę książkę bez jej ukończenia.

Alicja, Martyna i Adelina to trzy kobiety, które dzieli wiele, a łączy jeszcze więcej - mężczyźni. Alicja z troski o swojego syna jest w stanie zaryzykować życie przyjaciółki. Martyna ze strachu przed mężem odnajduje szczęście w ramionach młodszego faceta. Adelina, chcąc zbliżyć się do swojego wroga, jest zdolna do wielu poświęceń. Tytułowa Nieobliczalna, to każda z trzech bohaterek. Ich determinacja w dążeniu do celu jest tak wielka, że kiedy sytuacja się zagęszcza, zmieniają się też ich priorytety.

To nie jest klasyczny thriller, w którym przez całą jego akcję bohaterowie wraz z czytelnikiem próbują dojść do prawdy, kto jest oprawcą, a kto ofiarą. Tu w prologu dowiadujemy się, że znaleziono ciało kobiety, a następnie akcja prowadzona jest w taki sposób, jakby w ogóle nie było o tym mowy. Poznajemy losy bohaterów od pierwszego pstryczka, który wywołał lawinę kolejnych wydarzeń. Autorka tak sprytnie poprowadziła całą historię, że możemy jedynie domyślać się, która z kobiet to ta z prologu. Ale czy na pewno?

Bierzcie i czytajcie, bo warto!


| link |
@marta582_82
2022-11-06
8 /10

" Nic na to nie poradzę, chociaż wiem, że mój największy wróg wcale nie czai się gdzieś tam w mroku, tylko jest bliżej, znacznie bliżej. Dzielę z nim łóżko, własne ciało i mam z nim córkę."
◇◇
"Po niektórych kłamstwach nie można już wrócić na drogę prawdy."
▪︎▪︎
"Nieobliczalna" to historia o kobietach uwięzionych w życiowych wyborach, których dokonały. Uczucia osaczenia i niepokoju jakie im towarzyszą udzielają się również czytelnikowi, jesteśmy ciekawi jak potoczą się ich dalsze losy.
Magda Stachula napisała interesującą i pozbawioną taniego efekciarstwa książkę, gdzie o wiele ważniejszą rzeczą są bohaterowie, aniżeli odpowiedź na pytanie "Kto zabił?"
Krótkie rozdziały sprawiają, że "Nieobliczalna" czyta się praktycznie sama, a fabuła z kolei nie pozwala jej odłożyć przed końcem.
Zdecydowanie sięgnę po inne książki autorki. Czytajcie.

| link |
@maitiri_books_2
2022-11-30
8 /10
Przeczytane
@pannajagiellonka
2022-11-30
7 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Nieobliczalna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl