Non stop

Brian Aldiss
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów
Non stop
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów

Opis

Plemię Roya Complaina żyje w Pokładach porośniętych wybujałą i dziką roślinnością, walcząc o przetrwanie w nieprzyjaznym świecie. Wrogami są inne plemiona ludzi, flora i fauna. Istnieją też dalsze zagrożenia – mityczni Ludzie z Dziobu, legendarni Giganci czy przerażający Obcy. Inną legendą jest ta, że wszystkie Pokłady są zamknięte w pojemniku zwanym statkiem, który przemierza pustkę od jednego świata do drugiego. Complain nie wie, które z opowieści starszyzny są prawdziwe, ale w trakcie swojej samotnej odysei przekona się, że prawda jest jeszcze bardziej przerażająca.  
Tytuł oryginalny: Non-Stop
Data wydania: 2019-08-06
ISBN: 978-83-8062-598-3, 9788380625983
Wydawnictwo: Rebis
Serie: Fantasy & SF, SF Masterworks, Wehikuł czasu [Rebis], Fantastyka - Przygoda
Stron: 296
dodana przez: bookkeeper
Mamy 5 innych wydań tej książki

Autor

Brian Aldiss Brian Aldiss
Urodzony 18 sierpnia 1925 roku w Wielkiej Brytanii (East Dereham)
Brian Wilson Aldiss OBE - brytyjski pisarz science-fiction, krytyk i wydawca fantastyki. Pięciokrotny laureat British SF Award, dwukrotny laureat nagrody Hugo (jedna za książkę non-fiction Thrillion Years Spree, otrzymała także Nagrodę Locusa) oraz ...

Pozostałe książki:

Wiosna Helikonii Lato Helikonii Rakietowe szlaki 2. Opowiadania fantastyczno-naukowe. Cieplarnia
Wszystkie książki Brian Aldiss

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Non stop

20.08.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Debiutancka powieść „Non stop” Briana Aldissa została wydana w 1958 roku, a w Polsce swoją premierę miała w 1975. Teraz dzięki serii Wehikuł Czasu Dom Wydawniczy REBIS wznawia klasyki literatury science fiction. Choć po ten gatunek nie sięgam często, postanowiłam zapoznać się z treścią książki i nie żałuję. Historia rozgrywa się na pokładzie s... {} Recenzja książki Non stop

Legenda, która staje się prawdą

9.06.2016
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wpadła mi ostatnio w ręce książka Briana W. Aldissa "Non stop". Wydanie stare, bo z 1975 roku. Okładka wydała mi się intrygująca, choć zupełnie niepasująca do dzisiejszych standardów. Skusiłam się, bo dawno nie czytałam dobrej, klasycznej science-fiction. Powieść objętościowo jest niewielka, więc pomyślałam, że będzie idealna na powrót do jednego z... {} Recenzja książki NON -STOP

@Faledor@Faledor {}× 1

przygoda w głąb siebie

5.09.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

To kosmicznie dobra inwestycja czasowa. Klasyka literatury science fiction. Jak wiecie uwielbiam ten gatunek, równie mocno co kryminały. Dlatego sama się dziwię, że wcześniej nie miałam tej książki w swoim posiadaniu. Żałuję jednego, dlaczego tak późno po nią sięgnęłam? No cóż, nie ma co płakać . Przerażający jest fakt, że od wydania powieści minę... {} Recenzja książki Non stop

Moja opinia o książce

Opinie

@MichalL
2020-08-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam 2020

Poszedłem za ciosem i postanowiłem jeszcze raz zanurzyć się w twórczości Briana Aldissa. "Non Stop" to powieść, która ponad sześćdziesiąt lat temu rozświetliła nazwisko autora na tle gatunku science fiction, a nie tak dawno wróciła w nowej szacie graficznej zasilając serię "Wehikuł czasu". Cztery lata młodsza "Cieplarnia" ukazywała niesamowicie rozwinięty świat roślin, ale tutaj miało być inaczej, tutaj miało być ostrożniej.

Roy Complain to główny bohater tej historii oraz myśliwy z plemienia kołowatych żyjących w strefie Kwater. Strefie otoczonej dziką roślinnością i narażonej na ataki zwierząt oraz obcych plemion. Strefie, w której przekazywane legendy dla jednych stały się źródłem nadziei, dla innych przestrogą, która paraliżuje i zniewala. Grupa buntowników postanawia w końcu zerwać łańcuchy niedoli i ruszyć poza znany obszar by zmierzyć się z szeptaną prawdą.

Historia podzielona została na cztery części, dzięki którym autor stopniowo odkrywa przed czytelnikiem konstrukcję swojego świata. Niczym wprawiony operator za pomocą obiektywu oddalającej się kamery ukazuje coraz szerszy kadr i zachodzące w nim zależności pomiędzy poszczególnymi plemionami stłumionymi na jego poziomach. Krok za krokiem czytelnik otrzymuje szansę zagłębienia się w kolejnych trybach wykreowanego mechanizmu dobrze naoliwionej maszyny, której najsłabszym ogniwem staje się znowu człowiek. Wraz ze swoimi ambicjami i pragnieniem poznania otaczającego go świata.

"Non Stop" t...

{}× 9 | Komentarze (2) | link |
@Palamedes
2010-09-19
Przeczytane Fantastyczności-różności

Kolejna książka Aldissa na której się nie zawiodłem. Ten facet naprawdę potrafi pisać wciągające historie. Wciąż żyje i jest aktywny twórczo - czy nie wydał jakiegoś SF, które dorównywałoby starym dziełom? Chętnie bym przeczytał...

{}× 3 | Komentarze (1) | link |
@eR_
2019-12-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam Współpraca

Od jakiegoś czasu wydawnictwo Rebis wydaje książki w cyklu „Wehikuł czasu”. Nazwa nie jest przypadkowa, bowiem cykl ten to przede wszystkim uznane dzieła klasycznych już pisarzy, którzy swoje utwory dedykowali przede wszystkim fantastyce. A jako że uważam, że te utwory są najlepszą odpowiedzią na to czy czytać science fiction – te powieści trafiają jak najbardziej w mój gust. Cykl powoli się rozwija – jak na razie składa się z sześciu tomów, a będzie ich więcej. U mnie przyszła pora na tom szósty, który nosi tytuł „Non stop”.

O książce możemy przeczytać że:
Roy Complain oraz jego plemię żyją w porośniętych dziką roślinnością Kwaterach i walczą o przetrwanie w nieprzyjaznym świecie. Wrogami, oprócz innych plemion i dzikich zwierząt, są też mityczni Ludzie z Dziobu, legendarni Giganci i przerażający Obcy. Jedna z legend głosi, że wszystkie Pokłady są zamknięte w pojemniku zwanym statkiem, który przemierza pustkę od jednego świata do drugiego. Complain nie wie, które opowieści starszyzny są prawdziwe. W trakcie wyczerpującej, pełnej niebezpieczeństw wyprawy przekona się, że mityczny statek skrywa liczne tajemnice, a prawda jest jeszcze bardziej przerażająca.
Zachęcam do lektury.

Brian W. Aldiss to kolejny legendarny pisarz, którego powieści science fiction od razu trafiły do kanonu gatunku. Wystarczy tu wspomnieć o „Cieplarnii”, czy trylogię o Helikonii. Pisarz ten zdobył wszystkie ważniejsze nagrody w tym Hugo i Nebulę.

A sama powieść to kol...

{}× 2 | link |
@janusz.szewczyk
2021-11-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Safety 2021 Posiadam Posiadam 2011 i wcześniej
@Airain
2021-10-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@misia_be
2020-06-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@jatymyoni
2020-06-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Nagroda Hugo L. angielska Bardzo dobra książka Fantastyka
@maniak1315
2020-05-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@BagatElka
2021-01-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2021 📚 Posiadam
@adamkicza
2019-12-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Przeczytane, Posiadam
@Wiesia
2020-01-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane przeczytane w 2020 Posiadam 📚 fantastyka 🛸 Moja fantastyka
@cezarix
2010-09-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Bardzo dobra prawdziwa SF
@ryszpak
2019-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Science Fiction Książki młodości
@MgorzataM
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane A: Posiadam Y: 2015 i wcześniejsze eony
@Beata_
2019-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Non stop. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl