Obława. W jaki sposób oddałem w ręce sprawiedliwości seryjnego zabójcę Leviego Bellfielda

Colin Sutton
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Obława. W jaki sposób oddałem w ręce sprawiedliwości seryjnego zabójcę Leviego Bellfielda
Książka Obława. W jaki sposób oddałem w ręce sprawiedliwości seryjnego zabójcę Leviego Bellfielda
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Pasjonująca historia ujęcia Leviego Bellfielda, jednego z najbardziej osławionych brytyjskich seryjnych zabójców ostatnich pięćdziesięciu lat.

21 marca 2002 roku o godzinie 15.07 Milly Dowler po raz ostatni wyszła ze szkoły w Surrey. Niecałą godzinę później została porwana i zamordowana w najokrutniejszy możliwy sposób. Mimo rozpoczętych natychmiast poszukiwań, minęły miesiące nim odnaleziono jej ciało.

W ciągu następnych dwóch lat w wyniku napaści o brutalności, którą trudno opisać, zginęły kolejne dwie młode kobiety: Marsha McDonnell oraz Amélie Delagrange.

Choć w przypadku trzech morderstw może się to wydać dziwne, śledczy dysponowali znikomą ilością tropów i wkrótce zaczęło im brakować pomysłów oraz opcji – do chwili, aż w sprawę morderstwa Amélie Delagrange włączony został nadkomisarz Colin Sutton. Nie tylko dostrzegł on związek między trzema przypadkami, ale także presja, pod jaką się znalazł, kierując ściganiem seryjnego zabójcy okazała się dla niego na tyle inspirująca, że choć sprawa nieraz wydawała się beznadziejna, w końcu doprowadził mordercę przed oblicze sprawiedliwości.

Opowieść Colina Suttona, będąca równocześnie chwytającym za gardło dokumentem procedur policyjnych, jak i spojrzeniem na życie człowieka przepełnionego złem, ujawnia kulisy pojmania skrajnie agresywnego mordercy, zanim ponownie uderzy.

Tytuł oryginalny: Manhunt
Data wydania: 2020-10-20
ISBN: 978-83-8202-060-1, 9788382020601
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 352
dodana przez: dominika.nawidelcu

Autor

Colin Sutton Colin Sutton
Urodzony 6 grudnia 1938 roku w Wielkiej Brytanii
Colin Bertie John Sutton QPM był brytyjskim policjantem. Sutton kształcił się w King Edward VI School, Stratford-upon-Avon. W 1957 roku dołączył do Warwickshire Constabulary jako policjant. Awansował na sierżanta w 1964 r., Inspektora w 1966 r., Głó...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Obława

{} WYBÓR REDAKCJI
18.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jak to jest u Was jeśli chodzi o literaturę faktu? Czytacie czy może to nie są Wasze klimaty? Dajcie znać, a tymczasem zapraszam Was do przeczytania kilku słów o książce ze zdjęcia! Zadałam Wam pytanie już na początku, na które sama odpowiadam, że literaturę faktu uwielbiam, ale od niedawna iw zasadzie najchętniej czytam tę o mordercach. S... {} Recenzja książki Obława. W jaki sposób oddałem w ręce sprawiedliwości seryjnego zabójcę Leviego Bellfielda

Rozczarowanie

19.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanpie.pl. Skusił mnie podpis, że jest to "pasjonująca historia ujęcia jednego z najbardziej osławionych brytyjskich seryjnych zabójców ostatnich pięćdziesięciu lat." No cóż historia była, ale niestety, jak dla mnie, wcale nie taka pasjonująca. Na skrzydełku okładki czytamy, że "Opowieść ta, będąca... {} Recenzja książki Obława. W jaki sposób oddałem w ręce sprawiedliwości seryjnego zabójcę Leviego Bellfielda

@chomiczek71@chomiczek71 {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

@WystukaneRecenzje
2020-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@chomiczek71
2020-11-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Obława. W jaki sposób oddałem w ręce sprawiedliwości seryjnego zabójcę Leviego Bellfielda. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe