Obrazy nadziei : wędrówki przez rok kościelny

Joseph Ratzinger
Obrazy nadziei : wędrówki przez rok kościelny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autor przez pewien czas wygłaszał na antenie Radia Bawarskiego pogadanki z okazji różnych świąt. Ich motywem przewodnim było zwykle dzieło sztuki - obraz z rzymskiego kościoła lub wschodnia ikona, okazała bazylika lub skromna kaplica. Kardynał Ratzinger w swoich rozważaniach uczy, jak patrzeć na dzieło sztuki, aby odczytać zawartą w nim Prawdę. Te radiowe audycje zebrane w książce stworzyły publikację Obrazy nadziei będącą świadectwem głębokiej wiary i ogromnej erudycji jej autora, a zarazem zachęcającą do przemyśleń i samodzielnych poszukiwań.
Data wydania: 1998
ISBN: 978-83-7015-420-2, 9788370154202
Wydawnictwo: Święty Wojciech

Autor

Joseph Ratzinger Joseph Ratzinger
Urodzony 16 kwietnia 1927 roku w Niemczech (Marktl)
kard. Joseph Aloisius Ratzinger - Benedykt XVI Arcybiskup metropolita Monachium i Freising(1977–1982), kardynał prezbiter (1977–1993), kardynał biskup (1993–2005), prefekt Kongregacji Nauki Wiary (1981–2005), dziekan Kolegium Kardynalskiego (2002–20...

Pozostałe książki:

Jezus z Nazaretu Bóg Jezusa Chrystusa Sól ziemi Błogosławieństwo Bożego Narodzenia Bóg i świat : wiara i życie w dzisiejszych czasach
Wszystkie książki Joseph Ratzinger

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Obrazy nadziei : wędrówki przez rok kościelny nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Obrazy nadziei : wędrówki przez rok kościelny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe