Okrutnie piękny

Wojciech Nerkowski
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Okrutnie piękny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Uroda otwiera wiele drzwi. Również te, za którymi czai się śmierć… Z ósmego piętra hotelu na Sri Lance wypada młody mężczyzna. Ginie na miejscu. Czy było to morderstwo, samobójstwo, a może tylko nieszczęśliwy wypadek? Kilka miesięcy wcześniej Konrad Krauze, niewiarygodnie przystojny, wzięty lekarz, w którym kochały się wszystkie koleżanki ze studiów, poznaje Tomasza, który dołącza do „lekarskiej” paczki. Tomasz wiąże się z Martą, niestety idylla kończy się szybko, wraz z przypadkowo podsłuchaną rozmową. Tomasz zaczyna podejrzewać, że jego dziewczyna także jest uwikłana w romans z pięknym Konradem. Kiedy cała grupa wyjeżdża na wakacje na Sri Lankę, napięcie zaczyna rosnąć… „Okrutnie piękny” to elegancki dreszczowiec, który pochłania się jednym tchem. To opowieść o pożądaniu i obsesji, emocjach tak silnych, że wypalają i niszczą tych, którymi zawładnęły, ale ranią i zatruwają także ich bliskich. O tajemnicy piękna, które zachwyca, ale może też zaślepić i doprowadzić do zguby. O niesprawiedliwości losu, która sprawia, że niektórzy dostają w prezencie urodę, inni zaś są skazani na kompleksy, zawiść i rozgoryczenie. Czy w świecie, który napędza pogoń za pięknem, możliwa jest jeszcze prawdziwa miłość?
Data wydania: 2020-10-21
ISBN: 978-83-66503-81-6, 9788366503816
Wydawnictwo: Lira
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 416
dodana przez: chudini0505

Autor

Wojciech Nerkowski Wojciech Nerkowski
Urodzony w 1977 roku w Polsce
Scenarzysta filmowy i telewizyjny, tłumacz, wykładowska scenariopisarstwa. Miłośnik wartkiej narracji. Współtwórca popularnych seriali, takich jak Singielka, BrzydUla, Egzamin z życia, Na Wspólnej.

Pozostałe książki:

Zdrada scenarzystów Spisek scenarzystów Koniec scenarzystów Przecięcie Everest. Poruszę niebo i ziemię
Wszystkie książki Wojciech Nerkowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka, którą warto przeczytać!

WYBÓR REDAKCJI
9.02.2021

Dzisiaj o książce, która przypadła mi do gustu i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Po raz pierwszy spotkałam się z twórczością Pana Wojciecha Nerkowskiego i się nie zawiodłam. "Okrutnie piękny" Wojciecha Nerkowskiego to powieść, która niewątpliwie zasługuje na uwagę. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy nieskazitelny, piękny wygląd oraz pieni... Recenzja książki Okrutnie piękny

„OKRUTNIE PIĘKNY”

1.12.2020

Najnowsza książka Wojciecha Nerkowskiego to opowieść o zdradzie i obsesji. O tajemnicach, o których z pozoru nikt nie wie, a gdy wychodzi wszystko na jaw, okazuje się, że wiedzą o niej wszyscy. Grupa przyjaciół, którzy poznali się na studiach, dalej po ich ukończeniu są ze sobą w bliskich relacjach. Z mężami, żonami i dziećmi, tworzą radosną gru... Recenzja książki Okrutnie piękny

Był taki piękny. Okrutnie piękny.

12.03.2021

Akcja książki zaczyna się mocnym akcentem. Mamy trupa. "Po prostu leży człowiek i nie żyje." Czy było to morderstwo samobójstwo czy tylko nieszczęśliwy wypadek? Aby poznać prawdę cofiemy się o trzy miesiące... Tomasz, przeciętniak z wyglądu, chudy i bez mięśni, na dodatek z okularami na nosie uczy biologi w liceum. (Dlatego w książce mamy wiele c... Recenzja książki Okrutnie piękny

Moja opinia o książce

Opinie

@kryminal_na_talerzu
2020-12-21
8 /10

„Okrutnie piękny” Wojciecha Nerkowskiego to jeden z najlepszych trzymających przez całą lekturę w napięciu thrillerów jakie w ostatnim czasie czytałam! Tu każdy rozdział kończy się tak, że nie ma wyjścia – trzeba czytać dalej. Dużo jest zaskoczeń, zwrotów akcji, choć sama akcja jakoś szaleńczo do przodu nie pędzi. Narrator na pewno też jest nieszablonowy – wszystkie wydarzenia przedstawione są z punktu widzenia Tomasza, nauczyciela biologii, który przez faktycznie zamiłowanie do tego zawodu, jest rewelacyjnym obserwatorem. Patrzy też na wszystkich pod czysto biologicznym punktem widzenia, zastanawia się nad genami i ich dziedziczeniem, co dla mnie, osoby mocno interesującej się człowiekiem jako wytworem natury, było naprawdę niesamowicie ekscytujące. Warto też zaznaczyć, że poprzez fascynację narratora jednym z nowo poznanych członków grupy przyjaciół książka porusza też wiele ciekawych kwestii, które raczej często uważane są za temat tabu. Mam tu na myśli pojęcie pięknego człowieka – jak wygląd zewnętrzny wpływa na (ułatwia?) życie. To na pewno coś, nad czym warto trochę się zastanowić, a narrator robi to naprawdę rewelacyjnie!
Ja jestem pod wielkim wrażeniem tej książki, autor naprawdę ogromnie (pozytywnie!) mnie zaskoczył. Mam nadzieję, że przy kolejnych powieściach utrzyma taki poziom, bo to zdecydowanie thriller jakich chciałabym czytać więcej!

× 5 | link |
@czytanie.na.platanie
2020-12-28
9 /10
Przeczytane Przeczytane 2020 Posiadam

Piękny, mądry, dobry, bogaty… To nie zestaw cech idealnego mężczyzny w anonsie towarzyskim, a wrażenie jakie roztacza wokół siebie Konrad Krauze, jeden z bohaterów powieści. Nic więc dziwnego, że w kobietach budzi zachwyt, a w mężczyznach zazdrość i nienawiść. Tylko jaka jest szansa na istnienie takiego samca alfa, wręcz półboga? Czy i w jego przypadku okaże się, że nie wszystko złoto, co się świeci?
Tomek Dębski, główny bohater i narrator opowieści ma wrażenie, że nie dorasta Konradowi do pięt. Jest nauczycielem biologii i zwyczajnym facetem ze skłonnością do pecha. Zdaje sobie sprawę jak niewiele sobą reprezentuje, jak mało osiągnął w porównaniu z nowopoznanym kolegą. A gdy okazuje się, że i jego dziewczyna wydaje się wzdychać do tego bożyszcza, za wszelką cenę chce znaleźć w nim jakąś słabość, błąd, skazę. Jego fascynacja podsycana niechęcią i podejrzliwością przeradza się wręcz w obsesję. A ta może doprowadzić tylko do tragedii…
Zakochałam się, nie, nie w Konradzie, a w stylu w jakim autor prowadzi nas po meandrach tej historii. Inteligentnym, wysmakowanym, z humorem, po prostu pięknym. Nawiązania do zagadnień genetycznych związanych z naturą człowieka okazały się dla mnie niesamowicie ciekawym uzupełnieniem opowieści. Opowieści pełnej tajemnic z przeszłości, niedopowiedzeń i silnych emocji, które prowadzą do zakończenia, które tak szokuje, że trochę czasu minęło nim mój umysł był je w stanie zaakceptować.
...

× 3 | link |
@przyrodazksiazka
2020-12-10
10 /10
Przeczytane

Aż sama nie wiem co mam o tej książce napisać. Z treści bije taka nonszalancja, że mam odczucie, iż co bym nie napisała, nie dorówna stylowi i inteligencji samego autora. Ma bardzo wyważone poczucie humoru i grację w tym, co aktualnie nam przedstawia. Całą przestrzeń danej sytuacji opisuje nam bardzo dokładnie. To jak ktoś jest ubrany, dlaczego tak jest ubrany i dokąd zmierza. Autor był bardzo dokładny we wszystkich szczegółach. Ja sama czytając właśnie tą książkę, która jest jego najnowszą, niemal czułam jakbym sama unosiła brodę do góry. Czułam się kimś lepszym, jakby mądrzejszym. Czułam, że moi towarzysze są to ludzie z wyższej półki, przysłowiowe grube ryby. Tekst pisany w pierwszej osobie sprawia, że czujemy jak byśmy z nim rozmawiali. A nawet wręcz słuchali opowieści swojego przyjaciela, który w żaden sposób nie dopuszcza nas do głosu. Z nonszalancją opisuje tematy zdrady i pewnej obsesji. Gdy w grę wchodziły tajemnice, czułam jak włos mi się jeżył na głowie. I choć potem okazywało się, że wiele osób o tym wiedziało, to ja miałam ochotę odpowiedzieć- ale nie ode mnie.
Sama książka wyzwoliła we mnie wiele odczuć. Nie wiem dlaczego, ale wręcz bałam się opowiadać o niej komuś innemu. Jakby za pomocą moich słów komuś mogła stać się krzywda. Doprawdy, to była pierwsza książka przy której czułam taki respekt.
W młodości mama mi zawsze powtarzała, bym strzegła się bardzo urodziwych chłopców, bo szybko nas zranią i zaraz znajdą sobie kolejną pocieszycielkę. Z tego ...

× 1 | link |
@klaudia.brozyna2320
2021-04-20
9 /10

Uroda otwiera wiele drzwi. Również te, za którymi czai się śmierć.

To opowieść o pożądaniu i obsesji, o emocjach tak silnych, że niszczą tych, którymi zawładnęły, ale ranią także najbliższych. O tajemnicy piękna, które zachwyca, ale może też zaślepić. O niesprawiedliwości losu, która sprawia, że niektórzy dostają w prezencie urodę, inni zaś są skazani na kompleksy i rozgoryczenie.

Po tej książce spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Dostałam więcej niż mogłam oczekiwać! To genialnie stworzona fabuła, która nieustannie nabiera rozpędu i co rozdział wywraca się o sto osiemdziesiąt stopni. Bohaterowie, którzy są tak różni, a mimo to łączy ich wiele, nadają cały charakter powieści. Do niezbyt urodziwego Tomasza nie da się nie czuć sympatii, a cudownym Konradem nie da się nie zachwycać. Od pierwszych stron autor serwuje nam ogromną dawkę przeróżnych emocji, trzyma czytelnika w niepewności, a sytuacja nieustannie nas zadziwia i szokuje. W ostatnich stronach otwierałam szeroko oczy ze zdumienia, takie dobre i zaskakujące było zakończenie! Ujmujące jest to, że książka jest nie tylko świetnie wykreowaną fikcją, ale także przedstawia problematykę kompleksów młodych ludzi, poczucia niedowartościowania, bycia gorszym i nieustanną gonitwą by wypełniać powszechnie przyjęte normy męskości.

Nie czekajcie ani chwili dłużej i skuście się na „Okrutnie pięknego”!

Za możliwość doświadczenia tej lektury i pięk...

| link |
@asiazaleska
2021-04-29
8 /10
Przeczytane

Dawno nie czytałam tak wciągającego thrillera.Zaczyna się trzęsieniem ziemi,bowiem z ósmego piętra luksusowego hotelu na Sri Lance wypada młody mężczyzna.Zabójstwo,samobójstwo,a może nieszczęśliwy wypadek??
Wraz z Tomkiem,głównym bohaterem,krok po kroku poznajemy środowisko lekarzy z przystojnym Konradem Krauze na czele.Wchodzimy w świat sekretów,tajemnic,a w końcu i zbrodni.Autor przemyca w swoje powieści ważne kwestie,czy uroda otwiera wszystkie drzwi,czy piękni ludzie mają genetycznie uwarunkowaną skłonność do manipulacji innymi??
"Okrutnie piękny' to świetny thriller,trzymający w napięciu do ostatniej kartki,a zakończenie wbija w fotel.Chętnie przeczytałabym ciąg dalszy.Polecam!!

| link |
KS
2021-09-03
7 /10
Przeczytane B/STW 2021

Dobrze się czytało tą książkę. Nie spodziewałam się, że pójdzie w tym kierunku. Muszę sięgnąć po jeszcze inne książki tego autora.

| link |
@teskonieczna
2023-03-15
7 /10
Przeczytane
MO
2022-01-04
6 /10
Przeczytane
LI
2021-04-30
7 /10
Przeczytane
@anna_strzelczak
2021-03-14
7 /10
Przeczytane
@Katerinaxx
2021-03-12
9 /10
Przeczytane
@19emilka93
2021-02-28
5 /10
Przeczytane Posiadam Wygrana w konkursie
AN
2021-02-09
8 /10
Przeczytane
@ReniBook
2020-12-01
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“"Trzeba być w życiu optymistą. I po życiu też, choć to trudniejsze".”
× 1
#
“"Prawdziwą niesprawiedliwością naszego świata nie jest to, że niektórzy ludzie są piękniejsi lub bogatsi od innych, ale fakt, że jedni dostają więcej czasu niż drudzy".”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl