Operator 594

Krzysztof Puwalski
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Operator 594
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Jakie niesamowite siły drzemią w człowieku, że potrafią stale pchać go naprzód? Jak wiele możesz poświęcić, aby osiągnąć swój wymarzony cel? Czy masz w sobie moc, która umożliwia ci dokonanie niemożliwego?

Operator 594 opowiada historię człowieka z niezwykłą determinacją dążącego do upragnionego życiowego celu. Aby go osiągnąć, potrzeba wytrwałości, siły, pasji, pragnienia przeżycia przygody.

Poznasz historie, które towarzyszyły autorowi od wczesnej młodości aż po służbę w siłach specjalnych. Będziesz świadkiem wydarzeń, które spotkały jego i jego kolegów w trakcie tej niezwykłej służby, pełnych adrenaliny akcji bojowych, w których z narażeniem życia ratowali zakładników i neutralizowali terrorystów. Dotkniesz realnego świata jednostek specjalnych dostępnego tylko dla wybranych.

Książka jest przewodnikiem po najważniejszych ludzkich wartościach: honorze, wierności swoim zasadom, braterstwie i determinacji w dążeniu do celu. Ukazuje, jak przejść przez życie pełne trudu, wyzwań, niebezpieczeństw i nadal być pełnym optymizmu człowiekiem. Samodzielne myślenie i bycie niepokornym to ważne cechy żołnierza Wojsk Specjalnych, ale również każdego innego człowieka, który chce zrealizować swoje marzenia.
Pasja to potężna siła, która przezwycięży wszystkie trudności. Jeśli kochasz to, co robisz, znajdziesz sens swojego życia i nieważne, jaki on będzie, ważne, abyś dalej robił to, co kochasz.


Data wydania: 2020-09-02
ISBN: 978-83-11-15981-5, 9788311159815
Wydawnictwo: Bellona
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 352
dodana przez: Vernau
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Krzysztof Puwalski Krzysztof Puwalski Oficer rezerwy, absolwent Wyższej Szkoły Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. 22 lata służby w siłach specjalnych. Operator jednostki wojskowej GROM. Twórca i był...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Droga specjalsa

WYBÓR REDAKCJI
6.02.2021

Śledząc dokonania operatorów jednostek specjalnych, można odnieść wrażenie, że to idealnie działające trybiki w doskonałej i skutecznej maszynie. Że to istoty o nadludzkiej sile, sprawności fizycznej i stalowej odporności na ból czy stres. I poniekąd jest to prawdą, ponieważ aby móc z dumą otrzymać odznakę w postaci pikującego orła ze złotą błyska... Recenzja książki Operator 594

@MichalL@MichalL × 11

Operator Czytelnik

1.04.2021

...czyli recenzja Kanapowego Komandosa o Komandosa prawdziwego przygodzie. Swego czasu nie podchodziłem zbyt entuzjastycznie do typu tego książek, mimo że świat militarystyki i wojskowości leży jak najbardziej w moich hobbystycznych zainteresowaniach. Zawsze myślałem, że to takie książczyny do zarabiania pieniędzy, bo gawiedź kupi „tajemnice sp... Recenzja książki Operator 594

@Johnson@Johnson × 26

Moja opinia o książce

Opinie

ZA
2020-10-20
8 /10

„Operator 584” to jedna z ciekawszych autobiografii, jaką w ostatnim czasie przeczytałam.

Napisana przez żołnierza zawodowego, który przez lata uparcie dążył do celu i nie poddawał się pomimo ogromnych trudności, jakie napotkał na swojej drodze. Bardzo motywująca historia ukazująca, że możemy osiągnąć wszystko, co tylko sobie zaplanujemy czy wymarzymy, jeżeli uparci będziemy do tego dążyć.

„Postawiony cel motywuje nas do działania. Gdy wierzysz w to, co robisz, wiesz, że musisz wygrać.”

Autor może w niektórych osobach wywołać odczucie, iż jest zbyt pewny siebie, momentami można by nawet nazwać go pyszałkowatym, ale nie ma czemu się dziwić, ponieważ jeżeli tylko przeczytamy książkę do końca zrozumiemy, że ma on większe prawo niż inni by cechować się ogromną pewnością. To ta pewność co do własnych umiejętności pozwoliła mu osiągnąć to, co udaje się niewielu. Dotarł na sam szczyt możliwości przedzierając się przez własne lęki i łamiąc bariery, jakie stawiał mu własny umysł czy ciało. Puwal udowadnia nam, że jedynym, co przeszkadza nam w osiągnięciu celu jesteśmy my sami i wymówki, jakie ciągle dla siebie wynajdujemy.

„Jeśli chcesz przewodzić ludziom, musisz dać przykład. Musisz na własnej skórze odczuć wszystkie trudy i niedogodności, aby w końcu stać się wiarygodnym – i dotyczy to również tego, co mówisz, ale przede wszystkim tego, co robisz.”

Prawdziwa służba w wojsku nie p...

× 3 | link |
@zarwananoc
2020-11-04
6 /10

Już na samym początku muszę powiedzieć, że nie czytam dużo takich książek, raczej sięgam po nie kiedy tata stanie nade mną z uśmiechem mówiąc "Przeczytaj, nie zawiedziesz się" lub kiedy pod wpływem impulsu zamówię na portalu CzytamPierwszy. Tutaj mamy styczność z punktem drugim, kiedy z jednej strony miałam ochotę przeczytać coś innego, a z drugiej portal kusił nową książką. Reasumując, moja opinia raczej będzie pochodzić od świeżaka fascynującego się wszystkim co nieznane, a nie weterana znającego się na każdym rodzaju broni.
Pierwsze co muszę napisać, to gratulacje dla autora, podziwiam, że dał rade zrobić wszystko co opisał w książce, jestem pod olbrzymim wrażeniem i życzę kolejny sukcesów oraz spełnionych marzeń!
Jeśli chodzi o samą książkę, muszę szczerze ją polecić, zwłaszcza jeśli ktoś tak mało siedzi w temacie jak ja. Zdjęcia. Tak, to głównie one ułatwiły mi sprawę. Bronie, amunicje... o tym raczej za dużo nie wiem, niektóre z ciekawości googlowałam, ale to i tak mi za dużo nie pomogło. Za to zdjęcie pomogły trochę mojej wyobraźni, pozwoliły mi zobaczyć co miał na myśli autor opisując niektóre sytuacje. Dodatkowo pod każdy widnieje krótki odpis, czy to o bohaterach, których już z nami nie ma, czy wydarzeń.
Wspominają o stylu autora, było krótko. Wszystko jest napisane bez długich opisów i zagłębiania się w poszczególne momenty, raczej tutaj spotkamy się z minimalizmem. Czy książkę szybko się czyta? Tak, zwłaszcza, że co druga strona jest zdjęcie zajmu...

× 2 | link |
@silwana
2020-09-25
5 /10

„Operator 594” Krzysztofa Puwalskiego czyta się jak wyrywki z pamiętnika. Najpierw młody mężczyzna dąży do swoich wymarzonych celów, będąc jeszcze w szkole średniej. Wie, że chce być zawsze najlepszy. Czasami to tylko tak mu się wydaje, ale w swoich opisach to zawsze on wygrywa. Rozpoczynając czytanie tej lektury, myślałam, że będzie pełna strasznych przeżyć żołnierza z GROM-u, a tu natknęłam się na opisy od selekcji do selekcji. Od bycia lepszym od innych, ale przecież takich jak nasz bohater jest wielu. Wiem, że żołnierze z jednostki GROM są bardzo dobrze wyszkoleni i są najlepszymi wśród żołnierzy, mają też odpowiednie warunki do ćwiczeń i sprzęt, który w ich pracy jest niezbędny. Pan Krzysztof w swoim wyrywkowym pamiętniku, bo inaczej nie da się tego nazwać, wie, że chce być takim żołnierzem. Robi wszystko, żeby nim zostać. Nie podoba mi się, jak opisuje swoich kolegów, którym się coś nie powiodło i wtedy wszyscy przez jakiś czas się z nich wyśmiewali. A przecież pan Krzysztof miał być podobno taki cudowny, pomocny innym. Opisy różnych przygód z wojskiem są takie bardzo pobieżne, wiem, że nie zdradza się tajemnic wojskowych, ale tytuł książki do czegoś zobowiązuje. Zastanawiam się jak człowiek, który osiąga już to, co chciał, tak szybko z tego rezygnuje i odchodzi do cywila, czy bojąc się, że młodsi mogą być lepsi. Brakuje mi w tych opowiastkach więcej tego jak już pan Krzysztof był tym wymarzonym operatorem GROM-u. Książkę czyta się bardzo szybko i lekko, pomimo teg...

× 2 | link |
@monweg
2020-09-30
7 /10

Niedługo w tym miejscu pojawi się recenzja, ale dzisiaj na świeżo po lekturze wpadam tylko na chwilkę polecić wam "Operatora 594". To książka mogłoby się wydawać dla mężczyzn, ale uwierzcie mi, że to bardzo interesująca historia w całości oparta na faktach. Gwarantuję, że spodoba się każdemu czytelnikowi rządnemu wrażeń.

× 2 | link |
AL
2020-10-24
7 /10
Przeczytane

Autor zabiera nas w swój świat, w którym poznamy, jaka droga czeka żołnierza pragnącego dołączyć do GROM-u. A trzeba przyznać, że nie jest łatwo. Ciągłe treningi, wyrzeczenia, poświęcenie to dopiero początek długiej drogi, na której końcu czeka nasz cel.
Od pierwszych stron widać, że żołnierskie życie to prawdziwa pasja Puwalskiego. Naprawdę kocha to, co robi i pewnie chciałby, by każdy odnalazł taką drogę w swoim życiu. Jeśli chodzi o samą fabułę, to nie powinniśmy spodziewać się tutaj historii samej organizacji. Nie, ta książka to po prostu biografia, w której autor opowiada o swojej ścieżce, jaką musiał pokonać, by dostać się w końcu do GROM-u. Jednak nie sprawia to, że historia jest mniej godna poznania.
Co do wad, to jest ich kilka. Czasami można się już znudzić opisami treningów i selekcji, które wyglądają niemal identycznie. Do tego opis i określenie gatunku jako literatura faktu moim zdaniem wprowadza niepotrzebny zamęt. Biorąc się za lekturę, spodziewałam się innej historii, niż otrzymałam. I jeszcze kilka niedokończonych opowieści dotyczących akcji w terenie. Rozumiem, że autor musiał pewne sprawy zachować w sekrecie, ale zamiast pozostawiać otwarte zakończenie, mógł po prostu o danej sytuacji nie wspominać.
Jednak sądzę, że warto sięgnąć po tę książkę i poznać historię człowieka, który pomimo różnych trudności potrafił wytrwale dążyć do obranego celu. Mógł poddać się na każdym etapie, a jednak szed...

× 1 | link |
@gosia.zalewska12
2020-09-20
6 /10

"Pasja to potężna moc, która przezwycięży wszystkie trudności. Jeśli kochasz to co robisz, znajdziesz sens swojego życia - i nieważne, co nim będzie, ważne abyś robił to co kochasz."
Operator to historia człowieka, który chciał spełniać woje marzenia. I spełniał je krok po kroku. Na morderczych ćwiczeniach, cierpiąc zmęczenie, czasem głód. Ale wiedział co chciał robić w życiu i do tego dążył. To historia człowieka z pasją i jest inspiracją i motywacją dla wszystkich, którzy swoje marzenia odkładają na później. Książka w większości opisuje przebiegi szkoleń i różne przygody z nimi związane. Troszkę brakowało mi w niej opisu życia prywatnego bohatera. Wszystko skupia się wokół szkoleń i misji z nimi związanych. Dla kogoś lubiącego takie klimaty to będzie na pewno ciekawa lektura.

× 1 | link |
@luizko
2022-04-29
7 /10
Przeczytane
@Leman
2021-03-30
7 /10
Przeczytane
@Johnson
2021-04-01
8 /10
Przeczytane 📚2021 Biograficzne Polskie Posiadam Wojna
@MichalL
2021-02-06
7 /10
Przeczytane 2021 Posiadam
@Vernau
2021-04-23
7 /10
Przeczytane Literatura faktu

Cytaty z książki

O nie! Książka Operator 594. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl