Piękna miłość

Wioletta Sawicka
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Piękna miłość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

 Pełna emocji historia wielkiej miłości i dramatycznych prób radzenia sobie z utratą ukochanej osoby. 
 
 Baśka i Michał pasują do siebie jak dwie połówki jabłka, rozumieją się bez słów. Kochają się, wspierają i planują dzieci, ale dopiero kiedyś tam, w przyszłości. Na razie żyją pełnią życia, mają krąg sprawdzonych przyjaciół i pracę, która sprawia im satysfakcję. Basia skończyła architekturę i wraz z koleżanką prowadzi dobrze prosperujące biuro nieruchomości. Michał, informatyk po Wojskowej Akademii Technicznej, jest zawodowym żołnierzem. 
 Baśka, szalona i spontaniczna, może niezbyt piękna, ma w sobie to wszystko, co uwielbia jej mąż: pogodę ducha, radość życia i optymizm. Wiecznie się odchudza, ale jak tu schudnąć, skoro jej ukochany lubi i potrafi dobrze gotować. Michał marzy, że kiedyś razem poprowadzą restaurację, lecz na razie ćwiczy swój talent na żonie i przyjaciołach. 
 Wszyscy, którzy ich znają, zgodnie twierdzą, że ci dwoje są idealną parą, po prostu zostali dla siebie stworzeni. 
 Pewnego dnia Michał oznajmia, że wyjeżdża na półroczną misję wojskową do Afganistanu. Basia czuje dziwny lęk, jednak nie może zatrzymać męża. "Obiecaj mi, że wrócisz", prosi, a Michał jej to przyrzeka.
 Miesiąc po rozpoczęciu przez niego służby na misji przychodzi wiadomość z dowództwa… 
 

Data wydania: 2019-03-05
ISBN: 978-83-8169-033-1, 9788381690331
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategoria: Romans
Stron: 584
dodana przez: monica
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Wioletta Sawicka Pisarka, twórczyni powieści obyczajowych oraz dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem. Urodziła się i mieszka na Warmii, a dokładniej w Olsztynie. Z wykształcenia jest pedagogiem, choć zawodowo zajmuje się przede wszystkim pracą dziennikarską - ws...

Pozostałe książki:

Oleńka. Panienka z Białego Dworu Franka. W obcym domu Dzień cudu Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny Wyspy szczęśliwe Ocali nas miłość Anna. Gorzki smak miodu Czas próby Klątwa Langerów Nasze drzewa są jeszcze młode Piękna miłość Będzie dobrze kotku Jeśli się odnajdziemy kotku Wilcze dzieci Wyjdziesz za mnie kotku ? Wyjdziesz za mnie, kotku? cz.1 Wyjdziesz za mnie, kotku? cz.2
Wszystkie książki Wioletta Sawicka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Piękna miłość? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Vernau
2020-06-08
7 /10
Przeczytane Literatura obyczajowa

Muszę przyznać, że spod pióra Wioletty Sawickiej wychodzą bardzo interesujące powieści obyczajowe. "Piękna miłość" to opowieść o miłości, przyjaźni i bolesnej stracie - śmierci ukochanego męża. Poznajemy grupę przyjaciół po trzydziestce, Baśkę, jej męża Michała, zawodowego żołnierza, który straci życie na misji w Afganistanie oraz Łukasza, który skrycie kocha się w Basi od dawna.
Autorka znakomicie przedstawiła miłość szczęśliwego małżeństwa, trudny okres żałoby po stracie bliskiej osoby oraz powrót do życia na nowo i otwarcie się na nowy związek.
Narracja jest prowadzona z perspektywy Baśki i Łukasza. Pisarka stworzyła również autentyczny portret ich przyjaciół oraz dobrze pokazała problemy osobiste, jakie przeżywają w swoich związkach. Wioletta Sawicka ma dobry zmysł obserwacyjny i bardzo dobrze diagnozuje problemy współczesności cyt.: "Żyjemy w plastikowych czasach powierzchownych uczuć, płytkich relacji, gdzie wirtualna rzeczywistość wypiera realną bliskość. Teraz nie ma czasu na życie, jest tylko pogoń za nim, żeby mieć więcej, pojechać dalej, wspiąć się na kolejny szczebel, a „być” oznacza „mieć”, choć człowiek przecież nie usiądzie jednocześnie na dwóch krzesłach. Biegniemy coraz prędzej, by i tak w konsekwencji dotrzeć do śmierci".
Ta powieść, to nie tylko historia o miłości, ale również o problemach, jakie spotykają zwyczajnych ludzi, wzrusza i jednocześnie zmusza do refleksji.

× 4 | link |
KS
@ksiazkowyregal
2019-11-06
8 /10
Przeczytane

Co to była za historia. Tyle bólu, straty i żalu. Główną bohaterkę spotkało tyle nieszczęść, że głowa mała. Na szczęście po każdej burzy przychodzi słońce. Dobrze, że był cały czas przy niej przyjaciel. Niekojarze żadnej inne książki, która aż tak kipiała by wszelakimi uczuciami.

| link |
KA
@Kama_19
2021-04-06
Przeczytane

Książka ma piękny tytuł i to jedyna dobra rzecz, którą mogę napisać. To zupełnie nie były moje klimaty a książka nie przypadła mi do gustu więc szybko odłożyłam ją na półeczkę.

| link |
IW
@Iwonka24
2023-11-15
10 /10
Przeczytane
PA
@pati.rybka
2021-02-01
10 /10
Przeczytane
@Bibi1992
@Bibi1992
2021-01-27
9 /10
Przeczytane
@astyrska
@astyrska
2020-09-21
10 /10
Przeczytane
@portana36
@portana36
2019-11-23
5 /10
Przeczytane
MA
@Madmad35
2019-05-11
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Żyjemy w plastikowych czasach powierzchownych uczuć, płytkich relacji, gdzie wirtualna rzeczywistość wypiera realną bliskość. Teraz nie ma czasu na życie, jest tylko pogoń za nim, żeby mieć więcej, pojechać dalej, wspiąć się na kolejny szczebel, a „być” oznacza „mieć”, choć człowiek przecież nie usiądzie jednocześnie na dwóch krzesłach. Biegniemy coraz prędzej, by i tak w konsekwencji dotrzeć do śmierci.
Bo miłość, prawdziwa i piękna, nie jest prezentem od losu. Może zaledwie stanowić początek. Resztę trzeba ukształtować i umacniać dzień po dniu w słońcu powodzenia i niepogodzie rozczarowań. We wzajemności starań i spełnieniu. Jednak bez spełnienia niesie tylko cierpienie i rozczarowania.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl