Pielgrzym

Pielgrzym
3.27
Ocena 3.27 na 5 możliwych
Na podstawie 116 ocen kanapowiczów
W młodości Coelho poznał różne religie i praktyki duchowe. Był hippisem, podr...
W młodości Coelho poznał różne religie i praktyki duchowe. Był hippisem, podróżował, próbował wszystkiego i... głęboko w sercu pochował marzenia o pisaniu. Przełomem w jego życiu była odbyta w 1986 r. pielgrzymka do słynnego hiszpańskiego sanktuarium Santiago de Compostela. "Mistyka tego miejsca ...
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788324716166
Wydawnictwo: ŚWIAT KSIĄŻKI

Recenzje

Pielgrzym
Myślę, że nazwisko tego autora każdemu obiło się już o uszy. Brazylijski pisarz urodzony w Rio de Janeiro w 1947 roku już od ponad 20 lat mąci wody światowej literatury. O „Pielgrzymie” usłyszałam kilka lat temu, jako o czymś nowatorskim, odważnym i przepięknym. Arcydzieło – można było wtedy wywn...
Pielgrzym - Paulo Coelho
„Dlatego Mistrz odmówił Ci prawa do miecza. Bo nie potrafiłeś dostrzec powodu, który każe mu dokonywać cudów. Bo zapomniałeś, że droga wiedzy stoi otworem przed wszystkimi ludźmi, przed każdym zwykłym człowiekiem”. / 35 „Pielgrzym” rozpoczyna się bardzo poważnie i wzniośle. Oto bohater książki ma...
Napisz swoją opinię

Opinie

@foolosophy
@foolosophy 2010-11-12
Przeczytane (2010-11-12)
Paulo Coelho jest tym autorem, z nielicznej listy, którego bez przeczytania recenzji, opisu z tyłu książki, na pewno kupię. Jak tylko zobaczyłam tę książkę na wystawie w Rossmannie długo się nie zastanawiałam. I jeszcze tylko 9,90! Książka wyjątkowo mnie zaskoczyła. To nie byle jaka powieść o jakiejś tam pielgrzymce. Nie chodzi nawet tu o chrześcijaństwo. Ale o Zakon Ram. Podróż bohatera wciągnęła mnie bez końca, a ćwiczenia jakie Petrus uczył Paulo strasznie przypadły mi do gustu, uwierzcie mi, te ćwiczenia na prawdę pomagają. Idąc do ciemnego lasu z psem, wykonałam ćwiczenie cierpienia i pomogło! Nie czułam strachu przed ciemnością czy tym, że idę sama. Bo skupiałam się na bólu fizycznym, a nie psychicznym. Książka warta świeczki!
@samo_zUo
@samo_zUo 2009-05-17
Po 20 stronie poddałam się i oddałam książkę z powrotem do biblioteki. Jedna, dwie pierwsze książki Coelho sprawiają wrażenie głębokich i refleksyjnych, ale im więcej ich się czyta, tym bardziej zauważa się monotematyczność autora, ogromnie kiepski warsztat literacki i nudna, oklepana fabuła, nie mówiąc o tym, że za każdym razem mam wrażenie, jakby powieść stanowiła autobiografię autora napisaną w "niepodręcznikowy" sposób. Na uwagę zasługuje jedynie fakt, że Coelho potrafi ukazać małą, prostą rzecz w sposób całkowicie niekonwencjonalny i niemal baśniowy, kontemplując każde przelotne uczucie i nadając mu ogromne znaczenie.
@cytrynKa975
@cytrynKa975 2011-01-09
Przeczytane (2011-01-09)
Książka, która nieodwracalnie zniechęciła mnie do twórczości Paulo Coelho. Męcząc się niemiłosiernie, dobrnęłam jakoś do momentu przybycia do Hiszpanii. Potem jeszcze spróbowałam czytać "Czarownicę z Portobello" (obie te książki wepchnęła mi niemal siłą szkolna bibliotekarka), przy której z kolei poddałam się w połowie pierwszej strony. Jakieś takie toto pogmatwane i monotonne. Nie polecam.
@mejischain
@mejischain 2009-12-16
Przeczytane (2007-07-28)
Odbieram tą książkę jako poradnik dla duchowo obłąkanych, po którego przeczytaniu albo stwierdzi się, że nie warto było albo fanatycznie zacznie się interesować trasą pielgrzymki do Santiago de Compostela. Według mnie autor bardzo chciał coś przekazać ale nie za bardzo wiedział co. Nic specjalnego. W pewnych chwilach wydaje się, że akcja zaczyna się rozkręcać po czym znów staje się nudne.
@SYSTEM
@SYSTEM 2007-08-16
Przeczytane (2008-02-21)
W moim odczuciu kiepska książk. Autor przedstawia swoją podróż po Camino de Santiago faszerując przy tym odbiorców "ćwiczeniami duchowymi", które sam wykonywał i do których gorąco, wręcz nachalnie namawia czytelników. Problem w tym że te ćwiczenia mające naprawić świat są intelektualną sieczką i kaszanką. Aż strach pomyśleć, że niektórzy ludzie wierzą w takie gusła...
@Aiwlys
@Aiwlys 2010-03-15
Przeczytane (2007-07-28)
Książka ta ma specyficzny charakter, dlatego wielu osobom po prostu mogła nie podejść. Jest masa przemyśleń autora, jego kontemplacje na temat miłości, życia, śmierci. Niestety nie zachwyciła mnie. Akcja bardzo monotonna mimo kilku ciekawych wątków. Czytałam ją bardzo długo i niezbyt mi się spodobała.
@Betsy93
@Betsy93 2009-07-28
Przeczytane (2009-07-28)
Słaba książka. Dotąd podobały mi się książki Coelho, ale ta strasznie mnie rozczarowała. Jest słaba i ciągnie się jak flaki z olejem. Chciałam w połowie zrezygnować ale musiałam pzeczytać ją na polski i tylko temu dobrnęłam do końca (było trudno).Ale oczywiście każdy ma swój gust ;)
@catbat
@catbat 2011-05-31
Przeczytane (2011-05-31)
Książka dla osób które lubią rozmyślać. Zdecydowanie brak akcji. Najkrócej o niej: idzie dwóch facetów, jeden szuka miecza, ale nie bardzo wie po co mu ten miecz, a drugi prowadzi go i otwiera oczy na rożne aspekty życia. Zdecydowanie nie mój klimat, stąd tylko 3 gwiazdki.
@coconut
@coconut 2011-05-27
Przeczytane (2011-05-27)
Nie dobrnęłam do końca. Padłam po nieco ponad połowie. Może kiedyś przeczytam z zamiarem skończenia, ale jak na razie "Pielgrzym" wysysa ze mnie siły, czytając strasznie się męczyłam.
@suavemente
@suavemente 2009-06-04
Przeczytane (2009-06-04)
Rozczarowałam się. Szum medialny wokół Coelho nastawił mnie na coś zupełnie innego. Szczerze powiedziawszy, zupełnie nie mogłam przebrnąć przez tę książkę i zrezygnowałam w połowie.
Współtworzący tą stronę
puchar @Inqba @Inqba pierwsza opinia