Podręcznik wojownika światła

Paulo Coelho
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 52 ocen kanapowiczów
Podręcznik wojownika światła
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 52 ocen kanapowiczów

Opis

„Jeśli skupi się jedynie na celu podróży, nie zwróci uwagi na znaki na drodze”.

"Podręcznik wojownika światła" to ponadczasowe i inspirujące dopełnienie "Alchemika" – międzynarodowego bestsellera, który oczarował miliony czytelników na całym świecie. Każdy krótki fragment zachęca nas do spełnienia marzeń, przyjęcia niepewności życia i podążania ku naszemu własnemu, unikalnemu przeznaczeniu. W swoim niepowtarzalnym stylu Paulo Coelho pomaga wydobyć z każdego z nas wojownika światła. Pokazuje czytelnikom, jak wkroczyć na drogę wojownika, który docenia cud istnienia, akceptuje porażkę i w swoich poszukiwaniach dąży do spełnienia i radości.Tytuł oryginalny: Manuel de Gguerreiro da Luz
Data wydania: 2024-06-05
ISBN: 978-83-68087-11-6, 9788368087116
Wydawnictwo: Drzewo Babel
Stron: 160
dodana przez: Vernau
Mamy 6 innych wydań tej książki

Autor

Paulo Coelho Paulo Coelho
Urodzony 24 sierpnia 1947 roku w Brazylii (Rio de Janeiro)
Paulo Coelho de Souza. Brazylijski pisarz i poeta. Jego ojciec, Pedro, był inżynierem, a matka – Ligia, zajmowała się domem. W wieku siedmiu lat Paulo rozpoczął naukę w szkole Jezuitów San Ignacio w Rio de Janeiro. Paulo nie przepadał za religijnym...

Pozostałe książki:

Alchemik Weronika postanawia umrzeć Jedenaście minut Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam Pielgrzym Demon i panna Prym Zahir Piąta góra Brida Czarownica z Portobello Być jak płynąca rzeka Zwycięzca jest sam Podręcznik wojownika światła Walkirie Alef Zdrada Życie. Myśli zebrane Miłość. Myśli zebrane Największy dar Szpieg Prorok. Listy miłosne Proroka Hipis Mądrość Rękopis znaleziony w Akce Inspirations Maktub Przemiany
Wszystkie książki Paulo Coelho

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Podręcznik wojownika światła

26.09.2021

Książka jest przede wszystkim zbiorem wskazówek, podpowiedzi, porad oraz różnego rodzaju sugestii, jak należy się zachowywać i postępować oraz że trzeba walczyć o to, co się nam należy. W treści znajdziemy wiele instrukcji jakim być względem siebie i względem ludzi, którzy nas otaczają. Autor uświadamia nam, że życie naszpikowane jest trudnościami... Recenzja książki Podręcznik wojownika światła

@z.ksiazka.po.szynach@z.ksiazka.po.szynach

Każdy wojownik światła zna kogoś kto go zranił....

6.01.2021

Lektura jest bardzo filozoficzna. Skłania nas do przemyśleń i daje ogromną satysfakcję. To nie jest książka, która pozostawia obojętnym! Daje nadzieję do zastanowienia się nad sobą, nad światem i sensem życia. Już okładka pokazuje, że to nie jest pozycja łatwa w odbiorze. Zmusza nas do przemyślenia pytań, które zadajemy sobie spontanicznie i szuka... Recenzja książki Podręcznik wojownika światła

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
8 /10
Przeczytane Przygarnięte :) 📚 Posiadam ❤ 2012 ❤

Bardzo ciekawe studium nad życiem. Na niewielu stroniczkach autor zawarł wszystkie podstawowe i najważniejsze dogmaty jakimi powinna kierować się jednostka w dążeniu do Dobra.

Tytułowy Wojownik Światła jest "...człowiekiem, który umie docenić, jakim cudem jest życie: który do samego końca walczy o to, w co wierzy...", natomiast jego podróż przez życie to nieustanna walka o przekonania i ideały.

"Wojownik skupia się na maleńkich cudach codzienności. Jeśli potrafi dojrzeć w nich to, co piękne, znaczy to, że i on nosi w sobie piękno, bowiem świat jest zwierciadłem, w którym odbija się twarz każdego człowieka. I choć wojownik dobrze zna swoje wady i ograniczenia, robi co w jego mocy, by zachować pogodę ducha w trudnych sytuacjach. Ostatecznie, świat zawsze stara się przyjść mu z pomocą, nawet jeśli wszystko wokół wydaje się temu przeczyć."

Każdy z nas jest takim wojownikiem, który powinien pielęgnować w sobie to, co dobre, a odrzucać zło.

"Gromadzić w sobie miłość oznacza szczęście, gromadzić nienawiść to klęska... Ten kto nie widzi małych problemów zostawia otwarte drzwi, przez które wdzierają się wielkie tragedie..."

Książeczka skupia to co najważniejsze dla człowieka. Zawiera wzory postępowań, jest kodeksem i drogowskazem. Cała jej treść zawiera się w sentencjach, a każda z reguł jest ważna. W zasadzie można by ją było cytować w całości.

Wciąż pozostaję pod dużym wrażeniem tej lektury i jestem pewna, że niejeden raz do niej...

× 1 | link |
@samo_zUo
2009-03-04
1 /10

I tu pan Coelho ukazuje to, jakim jest hipokrytą. Pisze całą książkę z poradami jak żyć, że to, że tamto, a podsumowuje to słowami, że nie warto słuchać cudzych rad, tylko samemu szukać sposobu na życie. Czyli że te wszystkie poprzednie strony były napisane ot tak dla samego napisania, żeby zapełnić literkami brakujące x stron potrzebnych do wydruku? :> Brak konsekwencji. Monotematyczności Coelko już komentować nie będę. Jedyna książka, która mu wyszła w miarę to "Alchemik", reszta- jak napisał ktoś poniżej- grafomania.

× 1 | link |
@book.lynn
@book.lynn
2020-11-18
6 /10
Przeczytane

Trudno mi było przebrnąć przez tę stosunkowo krótką książeczkę. Coelho zawarł w niej wiele mądrości, ale w kolejnych akapitach (sentencjach? poradach? przykazaniach?) zabrakło konsekwencji. Może to tekst typowo filozoficzny, ale pomimo maksymalnego wytężenia moich szarych komórek, nadal mam problem ze zdefiniowaniem tego, co właśnie przeczytałam.

× 1 | link |
@aniczka_z
@aniczka_z
2012-02-22
3 /10
Przeczytane Paulo Coelho

Trochę tu brak logiki: niby wojownik światła nie słucha rad... niby każdy z nas nim jest... to po co ten poradnik właściwie?! Jakieś to takie zbyt dosłowne i na siłę górnolotne. Nie wciągnęło mnie zbytnio, nawet mimo tego, że sama tematyka pokrywa się z moją filozofią życia. Nie polecam.

× 1 | link |
@jolmirek
@jolmirek
2007-12-08
Przeczytane

Wkurzają mnie te "mądrości" wypisywane przez Coelho. Zbiór sentencji według których powinien żyć wojownik światła. Nie chcę być żadnym wojownikiem światła, zwłaszcza takim, ukształtowanym przez tego brazylijskiego grafomana.

× 1 | link |
@Kareena
@Kareena
2009-07-23

Osobiście rady "Podręcznika.." nie traktuję jako rad, dotyczących życia. Dla mnie jest to po prostu dobra lektura, po której, tak jak przy wszystkich książkach Coelho, mam wielką ochotę być lepszą, niż jestem :]

× 1 | link |
AR
@arashi77
2009-03-29
5 /10
Przeczytane

Kiedyś byłam bardzo zainteresowana owymi "radami", jednak ludzie się zmieniają... A fascynacja Coelha dotycząca Boga ma dzisiaj nijaki wpływ na mnie. Jeśli ktoś ma się za "wojownika światła", proszę bardzo...

× 1 | link |
MA
@mapetek
2013-01-18
Przeczytane

a może : nie warto słuchac czyichs rad oznacza nie warto slepo zyc tak jak mowia inni, ze masz zyc, ale warto słuchac bo moze w nich kryje sie opowiadanie, ktore ukazuje dobro ( a dobro mozna poczuc ... i kiedy jest zgodne prawdą : jesli sie na nie wystarczajaco otworzymy przyjmiemy je i prawde o nim ) , ale nie warto robic tak jak mowia nam inni ze mamy robic slepo, nie wybierajac samemu zgodnie z soba tej drogi, nie zadajac sobie pytania czy tego chcemy? czy to na prawdę jest dobre? i czy rzeczywiscie zyjemy w zgdzie z tym sznujac jego wartosc, znaczenie, istote? czy w zgodzie z tym decydujemy sie i chcemy zyc?

| link |
@zingela
@zingela
2013-08-31
5 /10
Przeczytane

DO KOREKTY, to rzecz pierwsza. Mądre, mądre, muszę przyznać. Kilka cytatów nawet zapisałam. Filozoficzne i "pojechane Coelho'em".

| link |
@ilka12
@ilka12
2010-09-29
3 /10
Przeczytane

szybko się ją czyta, ale jest strasznie nudna:(

| link |
@Jjolka
2010-11-07
5 /10
Przeczytane

Nie takie złe te mądrości :)

| link |
@Modliszka
@Modliszka
2010-10-03
Przeczytane

takie sobie...

| link |
@gosiaprive
2024-04-23
5 /10
Przeczytane
@Kurtho
2024-03-05
3 /10
Przeczytane
@z.ksiazka.po.szynach
@z.ksiazka.po.szynach
2021-09-26
3 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Dla wojownika nie ma miłości niemożliwej do spełnienia. Ani milczenie, ani obojętność, ani odrzucenie nie są w stanie go onieśmielić. Wie, że pod lodowatym pancerzem, za którym czasem kryją się ludzie, bije gorące serce. Dlatego wojownik podejmuje większe niż inni ryzyko. Bez wytchnienia szuka miłości, nawet za cenę wielu "nie", licznych powrotów na tarczy i dojmującego poczucia odrzucenia duszy i ciała. Wojownik nie daje się łatwo zastraszyć, kiedy poszukuje tego, co mu niezbędne do życia. Wie, że bez miłości jest niczym.
Wojownik nie daje się zbić z tropu i nie przestaje dodawać otuchy innym, bowiem to najlepszy sposób, by pobudzać do działania samego siebie.
Prosić o radę to rzecz niebezpieczna. Jeszcze ryzykowniej jest jej udzielać.
Wojownik nie usiłuje być kimś. On po prostu jest.
Bóg przywołuje śmierć, by podkreślić wagę życia.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl