Czarownica z Portobello

autor: Paulo Coelho
Czarownica z Portobello
3.44
Ocena 3.44 na 5 możliwych
Na podstawie 78 ocen kanapowiczów
Dziewica? Święta? Męczennica? Wariatka? Kim jest Atena? Sierotą porzuconą ...
Dziewica? Święta? Męczennica? Wariatka? Kim jest Atena? Sierotą porzuconą przez Cygankę w Transylwanii. Dzieckiem zabranym do Bejrutu przez rodziców adopcyjnych. Urzędniczką londyńskiego banku. Wziętą agentką nieruchomości w Dubaju. Kapłanką z Portobello Road. O Atenie opowiadają osoby, które ...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788389933775
Wydawnictwo: Drzewo Babel
Napisz swoją opinię

Opinie

@AnneMarie
@AnneMarie 2011-02-19
Przeczytane (2011-02-20)
Jest to moja trzecia przeczytana tego autora ksiązka. Pierwsza to Warkirie - dla mnie świetna,od razu chciałam przeczytać wiecej jego ksiązek. potem przeczytałam pielgrzyma- ta powiedzmy ze ujdzie. nie zrobiła na mnie wiekszego wrazenia, aczkolwiek ciesze sie ze ja przeczytałam. a "czarownica.." dla mnie świetna! :) ciekawa narracja, i co z tego ze to miały być przesłuchania. kazda z postaci opowada o Atenie ze swojego punktu widzenia, nigdy nie dowiedzieliśmy sie od niej prawdy. to skłania do rozmyśleń, jak rozbierznie mogą być postrzegane te same fakty przez rózne osoby. ja zrozumiałam bardzo dobrze tą książkę, wyniosłam z niej nawet coś dla siebie - dwa albo trzy zdania (to bardzo duzo). i uważam, że czytając ksiązki Coelho nie powinno się wszystkiego brać dosłownie, tylko raczej metaforycznie, lub też czytać miedzy wierszami, wtedy ukazuje się bogactwo jego tworczości. oczywiście nie kazdy jest na tym etapie życia by to zrozumieć.
@Dark_Sister
@Dark_Sister 2010-01-27
Przeczytane (2007-08-07)
Moja druga książka Coelho i muszę przyznać, że trochę nadrobił w moich oczach. Dzięki zastosowaniu tego typu narracji, książkę czyta się dość lekko i przyjemnie. To chyba na tyle jeśli chodzi o plusy, bo "Czarownica..." nie zmieniła mojego stosunku do przesadnego filozofowania autora, i ogromu "prawd życiowych", które chce nam wcisnąć na siłę. Poza tym denerwowała mnie taka ilość dialogów jak na ten typ narracji... w końcu to przesłuchania / wywiad osób związanych z gł. bohaterką czy wracanie do ich wspomnień? Jeśli miałabym jakoś podsumować książkę to uważam, że przeczytać nie zaszkodzi, ale można się bez niej spokojnie obyć, bo żadne arcydzieło nas nie minie.
@Daria_D
@Daria_D 2012-04-06
Przeczytane (2012-04-06)
Paulo Coelho chyba uważa się za wspaniałego filozofa, znawcę życia itp. Natomiast jego tzw. "sentencje" dowodzą, że nie ma o niczym pojęcia, mnie osobiście śmieszy jego postawa, przeczytałam tylko tę książkę i kawałek "jedenastu minut" i nie mogłam czytać dalej. Zgadzam się z Abstrakcjax - popmetafizyka. Coelho jest chwilową gwiazdeczką, tak jak w muzyce pop ktoś taki jak Miley Cyrus. Za 10 lat nikt nie będzie go pamiętał, bo po prostu przestanie być modny.
@Colley
@Colley 2009-12-30
Przeczytane (2007-08-07)
Trzecia książka Coelho, którą chyba przeczytałam (nie wiem, czy skończyłam) po "Alchemiku" i "Weronice...". Szczerze, nie podobała mi się. Historia mogła trochę zachęcić, ale dopiero w połowie. To wszystko wyglądało jak jakiś denny wywiad z setką osób na temat człowieka. Każdy przedstawiał Atenę inaczej, w końcu nie było wiadomo o co, tak na prawdę, chodzi. Odradzam. Polecam "Weronikę...".
@Chatte
@Chatte 2010-02-25
Przeczytane (2007-08-07)
Pieprzenie. Kojarzy mi się to z "Odette Jakkażda" i pisarzem, z którym skojarzył mi się właśnie z Coelho. Daje do myślenia, takie zmienienie sposobu postrzegania ludzi. I pisarzy. I treści, jakie chcą przekazać. W każdym razie "czarownica", z tego, co pamiętam, podobała mi się bardzo. Ale chyba będę musiała do niej wrócić. ;)
@mecka
@mecka 2009-12-29
Przeczytane (2007-08-07)
Druga pozycja Coelho, którą przeczytałam. "Alchemik" wywarł na mnie duże wrażenie, ale ta znacznie ją przerosła. Zaintrygował mnie sposób narracji, z tego co widzę nie tylko mnie. Kompletnie zaskoczyło mnie zakończenie, a zwłaszcza ten ostatni narrator. Warta przeczytania. Można wiele z niej wyciągnąć. Polecam. ; )
@Kate
@Kate 2008-11-03
Przeczytane (2008-11-03)
Jakiś czas temu próbowałam przeczytać książkę Coelho. Nie przebrnęłam przez pierwszy rozdział. Dwa tygodnie temu sięgnęłam po "Czarownicę..." i zatonęłam w niej. Może nie powala na nogi, ale ma w sobie niesamowity filozoficzny nastrój. Trzeba to jednak lubić...
KE
@Kellhus 2007-08-24
Przeczytane (2007-08-24)
Całkiem przyjemnie się czytało ale książka mną nie wstrząsneła. W książkę wpleciono kilka prawd o życiu, co jest ponoć typowe dla twórczości tego autora. Piszę "ponoć" bo nie czytuję jego książek, a i tak mnie do jego pisarstwa zbytnio nie zachęciła.
@iza.aniszewska
@iza.aniszewska 2011-03-07
Przeczytane (2011-01-28)
"Czarownica..." jest moją kolejną przeczytaną książką P.Coelho i jak dla mnie jest świetna. Tematyka niezwykle interesująca i bardzo ciekawa forma książki. Jestem zachwycona i ta książka na pewno trafi do zbioru moich ulubionych! Gorąco polecam! ;)
@blackmoth
@blackmoth 2010-08-17
Zabrałam się za nią w zeszłe wakacje. Otworzyłam, zaczęłam czytać... i po niecałej godzinie przestałam. Być może jeszcze do niej nie dojrzałam... No cóż, zobaczymy za kilka lat, spróbuję znowu.
Autorzy
Paulo Coelho
Paulo Coelho (ur. 24 sierpnia 1947 w Rio de Janeiro) – brazylijski pisarz i poeta. Jego ojciec, Pedro, był inżynierem, a matka - Ligia, opiekowała się domem. W wieku siedmiu lat Paulo rozpoczął nau...
Inne książki:
Książka Alchemik
Książka Pielgrzym
Książka Alef
Książka Jedenaście minut
Książka Jedenaście minut
Współtworzący tą stronę
puchar
KE
@Kellhus pierwsza opinia