BRIDA

autor: Paulo Coelho
BRIDA
3.41
Ocena 3.41 na 5 możliwych
Na podstawie 78 ocen kanapowiczów
The spellbinding new novel from one of the world's best-loved authors, Paulo ...
The spellbinding new novel from one of the world's best-loved authors, Paulo Coelho, recounting the story of Brida, and her pursuit of wisdom. This is the story of Brida, a young Irish girl, and her quest for knowledge. She has long been interested in various aspects of magic, but is searching fo...
Pełny opis
Data wydania: 2008
ISBN: 9780007274444
Wydawnictwo: Harper Collins

Recenzje

Brida
Paulo Cohelo, to pisarz dosyć specyficzny. Do jego książek trzeba się przyzwyczaić i albo się je polubi, albo nie. Zazwyczaj zawierają aspekty religijne, bądź głębokie przemyślenia i refleksje. Ja należę do osób, które cenią Coelho, aczkolwiek jego książki dawkuję sobie odpowiednio do nastroju. C...
"Brida" Paulo Coelo
Przeczytałam kilka książek Paulo Coelho jednak "TA" zaskoczyła mnie swoją treścią. Czytało się ja lekko i szybko... spodziewałam się jednak zupełnie czegoś innego a co znalazłam??? Współczesną historię młodej irlandzkiej dziewczyny - czarownicy która uczy się i poznaje swój "magiczny" dar a jedno...
Napisz swoją opinię

Opinie

@anna.urbanska
@anna.urbanska 2012-10-24
Przeczytane (2012-04-11)
Nic w tej książce wzruszającego nie znalazłam. Pełno utartych sloganów typu: "Podążaj za marzeniem, dąż do jego spełniania za wszelką cenę", "Odnalezienie naszej Drugiej Połowy jest celem naszego istnienia", "Walcz o miłość wszelkimi sposobami, bo to Ona jest najważniejsza". Nic nowego, nic odkrywczego. Poza tym śmieszyła mnie opowieść o dziewczynie, która pod okiem starzejącego się, zakochanego w niej mężczyzny poznaje tajemnice wszechświata, a pod okiem starszej kobiety staje się czarownicą. Staje się nią w dodatku podczas sabatu, który wygląda zupełnie jak w podręcznikach Inkwizycji, które opisywały tego typu zgromadzenia w sposób pełen oburzenia i zgorszenia (swoją drogą, jeśli coś takiego miało miejsce i wyglądało jak sabat z powieści Coelho, to Inkwizytorzy mieli zupełną rację uznając je za dzieło szatana). Śmieszny jest potężny Mag, mężczyzna pod pięćdziesiątkę, zakochany w dwudziestolatce - zupełnie nie przekonała mnie ta postać do siebie. Śmieszne są wizje Bridy, śmieszny jest sabat i zostawanie czarownicą. Jeśli Coelho napisałby coś w tym stylu, ale trzymając się konwencji baśni, byłoby to do strawienia. W przypadku, gdy próbuje o tym pisać z całą powagą i wmawiać nam, ze to wydarzyło się naprawdę i jeszcze do tego zupełnie wpisuje się to wszystko w tradycję chrześcijaństwa, to jest to tylko zabawne i wywołuje na mojej twarzy uśmiech politowania. http://zielonowglowie.blogspot.com/
@AnnaKa26
@AnnaKa26 2011-06-06
Przeczytane (2011-06-06)
Po przeczytaniu "Alchemika", który wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie i dużo pozytywnej energii postanowiłam sięgnąć po kolejne dzieło Paulo Coelho "Brida" Wiedziałam, że będzie o miłości, wiedziałam, że będzie dużo złotych myśli i filozoficznych rozważań, ale nie spodziewałam się, że będę dosłownie męczyć tą książkę... Było kilka momentów, które sprawiły, że się zatrzymałam i zastanowiłam nad sensem słów i myśli, ale pomieszanie wiary w Boga z czarami, czarownicami, magią i na koniec z sabatem sprawiło jedynie, że książka na koniec wydała mi się pisana na siłę i na siłę ciągnięta pod ilość stron.
@Becoming_Jane
@Becoming_Jane 2009-01-24
Przeczytane (2009-01-24)
Z tych książek Paula Coelho, które czytałam 'Brida' podobała mi się najmniej. Co nie znaczy, że mi się NIE podobała. Wręcz przeciwnie. Bardzo ciekawa książka, ale jak pisały osoby niżej... czegoś w niej brakowało. 'Tylko ten, kto spróbował gorzkiego wina, rozpozna smak dobrego'. Powieść kobieca, ale warto by przeczytali ją mężczyźni.
AG
@agi90 2009-07-08
Przeczytane (2009-07-08)
Moi znajomi po przeczytaniu tej książki mieli negatywne opinie. Wręcz odradzali mi ją. Twierdzili, że jest strasznie nudna. Jednak postanowiłam ją przeczytać i ku mojemu zaskoczeniu bardzo mnie zainteresowała. Dowiedziałam się z niej dużo ciekawych rzeczy, szczególnie o Drugiej Połowie. Uważam, że książka jest warta przeczytania.
@Liliowa
@Liliowa 2009-08-14
Przeczytane (2008-01-01)
Po tym pisarzy spodziewałam się czegoś lepszego. Wiele pozytywnych opinii słyszałam na temat Bridy, a osobiście się na niej zawiodłam. Ciekawe sentencje i złote myśli były, aczkolwiek wszystko zostało wplecione w niezbyt ciekawą fabułę. Nie polecam tej książki na początek znajomości z twórczością Coelho.
@ewkaaaaa
@ewkaaaaa 2008-09-21
Przeczytane (2008-09-21)
inne książki Paula Coelho podobały mi się dużo bardziej, ale ta też ma w sobie coś, jest taka... magiczna...Mój ulubiony cytat z tej książki: "Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań. Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwań Miłości. Ten kto przestaje szukać, przegrywa życie."
@sylwq8
@sylwq8 2010-10-26
hmmm bardzo lubie ksiazki coelho lecz przez ta ciezko bylo przejsc moze wlasnie dlatego ze spodziewalam sie po recenzjii czegos wiecej...moze gdybym ponownie siegnela po ta lekture bardziej chwycilaby za serce. nie bylo najgorzej:) znalazlam kilka naprawde ciekawych rzeczy lecz zabraklo "tego czegos"
NO
@Noemi 2008-06-06
Przeczytane (2008-06-06)
Gdy podejdzie się do tej książki jak do bajki, to jest ona dobra. Ale jak człowiek zagłębi się w jej treśc to czuje niedosyt. Do Alchemika jej daleko. Tak z czystej ciekawości. Czy istnieją tacy magowie i czarownice u Nas (w Polsce)? Może ktoś coś wie? Pozdrawiam wszystkich.
@natalia7
@natalia7 2010-03-02
Przeczytane (2008-05-07)
Bardzo ciekawa książka. To nie jest pierwsza książka,którą przeczyatałam autorstwa Paula Coelho.Autor ma ciekawy styl pisania i jego książki są inne. To znaczy,że mają głęboki sens.W sumie jak dla mnie dotyczy ona częściowo wiary. Świetna książka,bardzo mui się podobała.:)
@aniczka_z
@aniczka_z 2012-01-11
Przeczytane (2012-01-11)
A mnie zachwyciła. Poczułam się jakby była trochę o mnie. Jakoś tak idealnie sie wpisała w etap życia na którym właśnie jestem i poczułam się zrozumiana, poczułam jakąś płynącą z tej książki magię. Wg. mnie chyba najlepsza książka Coelho, a czytałam ich sporo :)
Autorzy
Paulo Coelho
Paulo Coelho (ur. 24 sierpnia 1947 w Rio de Janeiro) – brazylijski pisarz i poeta. Jego ojciec, Pedro, był inżynierem, a matka - Ligia, opiekowała się domem. W wieku siedmiu lat Paulo rozpoczął nau...
Inne książki:
Książka Alchemik
Książka Pielgrzym
Książka Alef
Książka Jedenaście minut
Książka Jedenaście minut
Współtworzący tą stronę
puchar
NO
@Noemi pierwsza opinia