Podróż "Wędrowca do Świtu"

C.S. Lewis
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 135 ocen kanapowiczów
Podróż "Wędrowca do Świtu"
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 135 ocen kanapowiczów

Opis

W trzecim tomie słynnego cyklu Edmund i Łucja w towarzystwie niesympatycznego kuzyna Eustachego trafiają na żaglowiec króla Kaspiana.
Obfitująca w niezwykłe przygody morska wyprawa staje się, dzięki Aslanowi, również podróżą ku własnej tożsamości i dojrzałości.
1, Obraz w sypialni
2. Na pokładzie "Wędrowca do Świtu"
3. Samotne Wyspy
4. Co zrobił Kaspian
5. Burza - i co z niej wynikło
6. Przygody Eustachego
7. Jak się ta przygoda zakończyła
8. Dwakroć o włos od zguby
9. Wyspa Głosów
10. Księga Czarodzieja
11. Łachonogowie są szczęśliwi
12. Ciemna Wyspa
13. Trzej śpiący
14. Początek Końca Świata
15. Dziwy Ostatniego Morza
16. Na samym Końcu Świata
Tytuł oryginalny: The voyage of the Dawn Treader
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7278-182-6, 9788372781826
Wydawnictwo: Media Rodzina
Cykl: Opowieści z Narnii, tom 3
Stron: 248
Mamy 10 innych wydań tej książki

Autor

C.S. Lewis C.S. Lewis
Urodzony 29 listopada 1898 roku w Wielkiej Brytanii (Belfast)
Clive Staples Lewis - brytyjski pisarz i filolog. Znany jest ze swoich prac na temat literatury średniowiecznej, dzieł krytycznoliterackich oraz z zakresu apologetyki chrześcijańskiej, jak również cyklu powieści fantastycznych Opowieści z Narnii (19...

Pozostałe książki:

Srebrne krzesło Książę Kaspian Siostrzeniec Czarodzieja Opowieści z Narnii. Koń i jego chłopiec Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa
Wszystkie książki C.S. Lewis

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Podróż "Wędrowca do Świtu"

1.07.2021

Książka pt. "Podróż "Wędrowca do Świtu"" autorstwa C. S. Lewisa to trzecia z siedmiu części serii "Opowieści z Narnii". Dwoje z czwórki rodzeństwa ponownie trafia do tajemniczej krainy Narnii. Zuzanna oraz Piotr tym razem niestety nie mogli się tam przenieść ze względu na ich wiek. Zamiast tej dwójki do Narnii razem z Łucją i Edmundem trafia ic... Recenzja książki Podróż "Wędrowca do Świtu"

@yulka.@yulka. × 1

Dosyć ciekawa podróż

10.09.2010

W trzeciej części przygód w magicznej krainie Narnii bierze udział tylko dwoje spośród czwórki rodzeństwa Pevensie - Łucja i Edmund (zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią lwa Aslana w poprzedniej części). Dołącza do nich niesforny kuzyn, Eustachy Klarencjusz Scrubb. Och, co to za kuzyn! "Eustachy Klarencjusz lubił zwierzęta, zwłaszcza żuki, jeśli były... Recenzja książki Podróż "Wędrowca do Świtu"

Opowieści z Narnii: Podróż wędrowca do świtu

19.06.2013

Clive Staples Lewis to angielski pisarz, który stworzył cykl powieści dla młodzieży pt. „Opowieści z Narnii”. Trzeci tom, z którym się zapoznałam to „Podróż Wędrowca do Świtu”. Trzeci tom serii opowiada o losach dwójki rodzeństwa, Edmundzie i Łucji, którzy trafiają do Narnii przez obraz w pokoju rodziny, u której spędzają wakacje. W tej podróży to... Recenzja książki Podróż "Wędrowca do Świtu"

Po raz trzeci z wizytą w Narnii - ,,Podróż wędrowca do świtu''

23.01.2014

,,Podróż '' jest trzecią z kolei książką tworzącą siedmio tomową opowieść o magicznej krainie Narnii. Na zdjęciu widzimy okładkę wydawnictwa Media Rodzina i muszę powiedzieć, że z wszystkich, które widziałem, ta podoba mi się najbardziej. Edmund i Łucja w towarzystwie swojego arcyniesympatycznego kuzyna Eustachego trafiają na pokład ,,Wędrowca do ... Recenzja książki Podróż "Wędrowca do Świtu"

Moja opinia o książce

Opinie

@Ewelina_Czytalska
2021-01-22
6 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021 Posiadam Bajki moich dzieci

W trzeciej części opowieści z Narnii poznajemy nieprzyjemnego kuzyna Edmunda i Łucji, Eustachego. Rodzeństwo przebywało u niego na wakacjach, a pozostała dwójka Piotr i Zuzanna pojechali w inne miejsca. Łucja zazdrościła siostrze podróży do Ameryki, w którą zabrali ja rodzice. Piotr pojechał do starego Profesora Kirke, u którego niegdyś cała czwórka mieszkała w wielkim tajemniczym domu. Z racji wieku starszych dzieci nie mogły już dłużej podróżować do Narnii. Ten zaszczyt wciąż obejmował Edmunda i Łucję. Tym razem bohaterowie przedostali się do zaczarowanego świata dzięki pewnemu obrazowi. Obraz wisiał w jednym z pokoi gościnnych w domu Eustachego. Dostali go w prezencie ślubnym jego rodzice Harold i Alberta. Ponieważ obraz nie przypadł do gustu pani domu, powiesiła go zatem w najmniej odwiedzanym pokoju. Statek płynący po wzburzonym morzu gnany silnym wiatrem nagle ożył i porwał całą trójkę. Tak oto znaleźli się na powrót w Narnii. Wypłynęli w daleką podróż na statku o nazwie "Wędrowiec do świtu" razem z księciem Kaspianem znanym z poprzedniej części . Dotrą aż na sam koniec świata, a dzięki Lwu Aslanowi cała podróż odbędzie się ku własnej tożsamości i dojrzałości.

× 5 | link |
@mhennels
2021-04-07
9 /10
Przeczytane YA fantasy

Po lekturze zdecydowane "wow". Świetny sposób wykreowania świata, stworzenia licznych wysp, ukazanie końca świata i Krainy Aslana. Po prostu cudowne uczucie zagłębienia się w Narnię, jakiego w dwóch poprzednich częściach nie doznaliśmy. Jeśli idzie o fabułę, zdecydowanie lepsza niż w Księciu Kaspianie, bardziej wciągająca, bardziej dynamiczna i pełniejsza w wątki. Wykreowanie postaci - tak samo. W końcu pole do popisu dla Kaspiana. Eustachy z początku irytujący, ale im dalej tym lepiej. Dawno nie "czułam" aż tak żadnej książki, z 3 początkowych części zdecydowanie ta ma u mnie pierwsze miejsce.

× 2 | link |
@Artemis_Shelf
2014-10-05

Opowieści z Narnii już mnie nużą i wcale nie jest to winą autora, chyba jestem już za stara. Dwa pierwsze tomy ok, ale trzeci szedł mi już ciężej, a przede mną jeszcze cztery, zobaczymy jak to będzie. No w każdym bądź razie recenzja króciutka, a pod spodem ogłoszenie :) Myślę, że większość z nas ma taką swoją tajemną krainę, ale dla większości z nas istnieje ona tylko w wyobraźni. Piotr i Zuzanna nie dostaną się już nigdy do Narnii, za bardzo są już dorośli i powinni być bardziej związani z naszym światem, tu i teraz. Jednak Edmund i Łucja dostają szansę by znowu wkroczyć do tego magicznego świata, w którym zwierzęta mówią ludzkim głosem. Tym razem towarzyszy im dziecinny, egoistyczny i zarozumiały kuzyn Eustachy. A Narnia nie powita ich stałych lądem, lecz przepięknym statkiem króla Kaspiana. Z wyjątkiem Łucji nikt jednak nie wiedział, że okrążając maszt, albatros szepnął do niej: "Odwagi, kochane serduszko!" A głos- była tego pewna- był głosem Aslana, a wraz z głosem cudowny zapach owionął jej twarz. Ponownie urzekł mnie baśniowy styl pisania autora. Nie potrafię nawet wyrazić tego jak bardzo brakuje mi go w dzisiejszych bajkach. Tworzy on swoisty i niesamowity klimat, uwielbiam jak narrator tak bardzo opiekuje się czytelnikiem, zamieniając się w cudownego, starego gawędziarza! Ale nie powiem wam, jak długa czy jak krótka będzie ta droga. Powiem wam tylko, że biegnie przez rzekę. Ale nie lękajcie się tego, bo ja jestem Wielkim Budowniczym Mostów. Lewis nadal konsekwentnie r...

| link |
@denudatio_pulpae
2019-11-15
4 /10
Przeczytane

Tym razem tylko dwójka z rodzeństwa Pevensie trafi do Narnii, a chociaż była to ta mniej irytująca i zadufana w sobie dwójka, przy okazji zabrany zostanie ich kuzyn Eustachy, który z nawiązką wystarczył za Piotra i Zuzannę, jeżeli chodzi o stopień irytowania wszystkich wokół. Trójka ta trafia na pokład statku Kaspiana, którego poznaliśmy w poprzednim tomie. Cała historia obraca się wokół podróży na tym statku, który zwą Wędrowcem do Świtu, a podróż ta będzie daleka, aż na koniec świata.

Chociaż wyprawa ta przepełniona będzie przygodami - ja się trochę wynudziłam. Nie zaciekawiła mnie ta wycieczka jakoś szczególnie, może byłam już za stara na takie historie.

| link |
@Banshee22
2020-11-06
9 /10
Przeczytane Literatura dziecięca

Była to pierwsza cześć, o której nie miałam kompletnie pojęcia i zastanawiałam się, czy będzie tak samo wciągająca jak poprzednie. No cóż - była tak samo wciągająca, tak samo piękna i tak samo przyjemnie spędziłam przy niej czas.

| link |
@Eleazar
2011-02-16
8 /10
Przeczytane Serie

Nie mogłem się z początku przekonać, nie lubię opowieści o statkach, morzu i innych takich. Jednakże po jakimś czasie opisywane przygody stawały się coraz ciekawsze, skutkiem czego mniej zwracałem uwagę na morze i podróż statkiem.

| link |
@Chelton
2010-04-10
10 /10
Przeczytane

Zgadzam się w 100 % z komentarzem poprzednim. Tom jest oparty na niezwykłej przygodzie na statku i odkrywaniu nowych lądów o której marzy każdy miłośnik książek fantastycznych i przygodowych. Moja ocena to 5.

| link |
@ekhart
2010-07-14
10 /10
Przeczytane

Eustachy był świetny. Zawsze gdy czytałam jego wpisy do dzienniczka, to myślałam, ze on jakiś niepoczytalny jest. Książka bardzo mi się podobała, z pewnością jedna z lepszych z tej serii.

| link |
@Lawliett
2010-01-29
Przeczytane

Zdecydowanie najciekawsza:) te wszystkie wyspy..mmm... najbardziej chyba mi się podobała wyspa cieni i ta ostatnia co dzień ale wkurzali mnie strasznie Łachonogi czy też Patałachy..? :]

| link |
@Aiwlys
2009-05-01
Przeczytane

Hmm... Trzeci tom, ciekawy, choć nie ma jakiejśniesamowitej fabuły. Po prostu sobie płyną statkiemi też to zakończenie, takie dziwne. Z tym wodospademi Aslanem.

| link |
@Mimiru
2010-04-28
10 /10
Przeczytane

Cudowna książka, pełna zwrotów akcji, przygód oraz nowych i zabawnych bohaterów. Pomimo, że skierowana jest do dzieci urzekła mnie już od samego początku.

| link |
@stalowamagnolia
2022-07-14
Przeczytane

Tym razem do Narnii trafia Edmund i Łucja w towarzystwie kuzyna Eustachego. Tutaj też rodzeństwo dowie się czegoś nowego o sobie. Tak samo jak Eustachy.

| link |
@Avenix
2012-05-08
5 /10
Przeczytane

Niestety po odejściu głównych bohaterów książka straciła swój blask :< O ile film był fajny, o tyle książka nie bardzo. :c

| link |
@Rovena_Black
2019-01-06
10 /10
Przeczytane Fantasy

Jednym z najciekawszych motywów z całej książki jest dla mnie motyw przemiany fizycznej i duchowej Eustachego.

| link |
@szarikow
2011-05-16
8 /10
Przeczytane Przeczytane

Na drugim miejscu ze wszystkich części narni. Świetna, ciekawa, i pouczająca, co tu więcej mówić.

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Podróż "Wędrowca do Świtu". czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Lew, czarownica i stara szafa
Lew, czarownica i stara szafa
C.S. Lewis, Janusz Ruszkowski
8.3/10
Kultowy cykl stworzony przez profesora z Oksfordu od lat niesie nieprzemijalne wartości i uczy rozwi...
Książę Kaspian
Książę Kaspian
C.S. Lewis
7.8/10
Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja spieszą na pomoc prawowitemu władcy Narnii, Księciu Kaspianowi, który...
Srebrne krzesło
Srebrne krzesło
C.S. Lewis
8.0/10
Eustachy i Julia obdarzeni przez Aslana misją odnalezienia zaginionego królewicza Narnii, wędrując w...
Koń i jego chłopiec
Koń i jego chłopiec
C.S. Lewis
8.1/10
Śledzimy pasjonującą ucieczkę z Kalormenu do Narnii dzielnego Szasty, pięknej księżniczki Arawis ora...
Siostrzeniec Czarodzieja
Siostrzeniec Czarodzieja
C.S. Lewis
8.1/10
W tomie szóstym zatytułowanym SIOSTRZENIEC CZARODZIEJA Pola i Digory, wciągnięci w eksperymenty para...
Ostatnia bitwa
Ostatnia bitwa
C.S. Lewis, Agnieszka Greinert
7.7/10
W końcowym, siódmym tomie cyklu jesteśmy świadkami śmiertelnego boju o Narnię, do jakiego staje os...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl