Srebrne krzesło

C.S. Lewis
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 107 ocen kanapowiczów
Srebrne krzesło
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 107 ocen kanapowiczów

Opis

W tomie czwartym zatytułowanym Srebrne Krzesło Eustachy i Julia obdarzeni przez Aslana misją odnalezienia zaginionego królewicza Narnii, wędrując w towarzystwie dzielnego Błotosmętka przez budzące zdumienie i grozę krainy, odkrywają, że przeciwstawienie się złu daje zadziwiającą siłę do walki z nim.
1. Poza murami gimnazjum
2. Julia otrzymuje zadanie
3. Morska wyprawa króla
4. Sowi sejm
5. Błotomętek
6. Dzikie pustkowia północy
7. Wzgórze dziwnego labiryntu
8. Harfang
9. Jak odkryli coś, o czym warto było wiedzieć
10. Podróż bez słońca
11. W ciemnym zamku
12. Królowa Podcienia
13. Podziemie bez Królowej
14. Dno świata
15. Zniknięcie Julii
16. Krzywdy zostają wynagrodzone
Tytuł oryginalny: The Silver Chair
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7278-183-3, 9788372781833
Wydawnictwo: Media Rodzina
Cykl: Opowieści z Narnii, tom 4
Stron: 240
Mamy 7 innych wydań tej książki

Autor

C.S. Lewis C.S. Lewis
Urodzony 29 listopada 1898 roku w Wielkiej Brytanii (Belfast)
Clive Staples Lewis - brytyjski pisarz i filolog. Znany jest ze swoich prac na temat literatury średniowiecznej, dzieł krytycznoliterackich oraz z zakresu apologetyki chrześcijańskiej, jak również cyklu powieści fantastycznych Opowieści z Narnii (19...

Pozostałe książki:

Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa Książę Kaspian Podróż "Wędrowca do Świtu" Opowieści z Narnii. Koń i jego chłopiec Srebrne krzesło Siostrzeniec Czarodzieja Ostatnia Bitwa Listy starego diabła do młodego Dopóki mamy twarze Opowieści z Narnii. Łączne wydanie siedmiu tomów Smutek Czarnoksiężnicy z Krainy Osobliwości Problem cierpienia Zaskoczony radością Cztery miłości O modlitwie. Listy do Malkolma Podział ostateczny Trylogia kosmiczna Opowieści z Narnii, cz. 2 Opowieści z Narnii. Powrót Aslana Bóg na ławie oskarżonych. Chrześcijaństwo po prostu Brzemię chwały Cuda Diabelski toast Koniec człowieczeństwa Listy do dzieci Odrzucony obraz Wprowadzenie do literatury średniowiecznej i renesansowej Opowieści z Narni. T. 1-2 Rozwód ostateczny Ziarna paproci i słonie Aktualne sprawy Alegoria miłości Błądzenie pielgrzyma Chronicles of Narnia Edmund's Struggle Chronicles of Narnia Lusy's Adventure Chronicles of Narnia Peter's Destiny Chronicles of Narnia Susan's Journey Lew, czarownica i stara szafa. Książę Kaspian. Podróż Wędrowca do Świtu (pakiet 3 książek) Listy do nieznajomej Mroczna wieża Nieodparte racje Opowieści z Narnii t. 1-7 Opowieści z Narnii. Tom I-VII Pakameria Przebudzony umysł Rozważania o chrześcijaństwie Rozważania o psalmach TALES BEFORE NARNIA Ta ohydna siła
Wszystkie książki C.S. Lewis

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Srebrne Krzesło

1.07.2021

Książka pt. "Srebrne Krzesło" autorstwa C. S. Lewisa to czwarta z siedmiu części serii "Opowieści z Narnii". Tym razem w powieści nie występuje żadne z rodzeństwa Pevensie. Jest to pierwsza część bez nikogo tej czwórki. Zamiast nich do Narnii przenosi się Eustachy Klarencjusz Scrubb razem ze swoją koleżanką ze szkoły Julią Pole. Chłopak już raz... Recenzja książki Srebrne krzesło

@yulka.@yulka. × 1

Srebrne Krzesło

8.02.2013

Eustachy Scrubb i Julia Pole to znajomi z Eksperymentalnej Szkoły w Anglii. W jedno z szarych, jesiennych popołudni zmienia się ich całe życie. Przekraczając furtkę w murze otaczającym szkołę, wchodzą do innego świata. Po przekazaniu przez Aslana znaków, dzieci wyruszają na poszukiwanie Riliana, syna Kaspiana, następcy tronu. Z początku droga jest ... Recenzja książki Srebrne krzesło

@Avenix@Avenix

C.S. Lewis - ,,Srebrne krzesło''

23.01.2014

,,Srebrne krzesło'' jest już czwartą książką tworzącą opowieść o magicznej krainie Narnii, którą stworzył i opisał C.S. Lewis. Do napisania dzieł zainspirował go obraz z dzieciństwa przedstawiający fauna idącego przez zaśnieżony las z parasolem i paczkami. Eustachy i Julia zostają wezwani do Narnii przez Aslana, który obarcza ich misją odnalezieni... Recenzja książki Srebrne krzesło

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Ewelina_Czytalska
2021-02-13
7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021 Posiadam Bajki moich dzieci

Czwarta część serii zabiera czytelnika do szkoły z internatem, do której uczęszcza Eustachy. Na tym etapie podróży nie spotkamy już rodzeństwa znanego z poprzednich części. Czas biegnie swoim rytmem, tak więc Piotr, Zuzanna i reszta dzieci są już za duże, aby móc znów odwiedzić świat zaczarowanej Narnii. Autor nie zostawia samego sobie Eustachego. Chłopak poznaje pewną dziewczynkę ze swojej szkoły Julię, która wydaje mu się idealna do podzielenia się z nią tajemnicą wspaniałych ucieczek, w które zapuszcza się od czasu do czasu. Para bohaterów przedostaje się do Narii w czasie kiedy to Król Kaspian jest już schorowanym starcem. Minęło sporo narnijskiego czasu nim byli tam po raz ostatni. Król podupadł na zdrowiu. Ciągłe poszukiwania swego syna wyczerpały go psychicznie. Wiele ochotników chcących pomóc w poszukiwaniach nigdy więcej nie powróciło do królestwa, co dodatkowo podkopało pewność siebie władcy. W poszukiwania tym razem wyruszą Eustachy, Julia i Błotosmętek. Przez budzące zdumienie i grozę krainy podróżują przeciwstawiając się panującemu złu.

Dynamiczna czwarta część jak do tej pory prowadzi w rankingu. Wiele się w niej dzieje. Bohaterowie odwiedzają interesujące krainy. O nudzie nie ma mowy. Polecam.

× 5 | link |
@denudatio_pulpae
2019-11-15
5 /10
Przeczytane

Pamiętacie Eustachego? To ten irytujący dzieciak z poprzedniej części ;) Na szczęście pobyt w Narnii zadziałał na niego w pozytywny sposób i Scrubb (bo tak miał na nazwisko Eustachy), wyszedł na ludzi. Wraz ze swoją koleżanką ze szkoły powrócą do Narnii, a czeka ich tam nie lada wyzwanie - muszą odnaleźć zaginionego syna Kaspiana, księcia Riliana. Oczywiście nie będzie to prosta wyprawa, a do towarzystwa otrzymają wspaniałego, dziwnego zwierza, wręcz tryskającego dobrym humorem, jak zresztą wskazuje jego imię - Błotosmętka.

Historia zaginięcia księcia Riliana i Srebrnego krzesła podobała mi się bardziej niż poprzednia część. Trochę się obawiałam tego, że głównym bohaterem będzie raczej irytujący mnie Scrubb, ale tak jak wcześniej zaznaczyłam - chłopak się wyrobił i nawet całkiem nieźle mu szło to szukanie księcia.

| link |
@Banshee22
2020-11-07
9 /10
Przeczytane Literatura dziecięca E-booki

Odnoszę wrażenie, że Opowieści z Narnii powoli tracą swoją magię, którą miały w pierwszej części (i jeszcze trochę w drugiej). Jest to nadal wspaniała przygoda i książka, którą bardzo przyjemnie się czyta, jednak nie ma już tego czegoś, co miała w pierwszej części. Może to fakt, że brakuje już pierwotnych bohaterów - nie ma Piotra, Zuzanny, Edmunda i Łucji. Zwłaszcza Łucji, bo bardzo polubiłam tę postać i według mnie to właśnie ona, swoją dziecięcą naiwnością, dobrocią i wiarą tworzyła tę magię. Wprawdzie pojawiają się nowi bohaterowie (i znany już nam Eustachy), jednak nie jest to już to samo. Mimo braku tej magii,Opowieści z Narnii nadal są świetną opowieścią i warto sięgnąć po kolejne tomy, nie zatrzymując się tylko na pierwszych częściach.

| link |
@stalowamagnolia
@stalowamagnolia
2022-07-14
8 /10
Przeczytane

Po raz pierwszy żadne z rodzeństwa nie przenosi się do Narnii. Choć książka ciekawa i mająca swój urok to czułam ich brak.
Tutaj pałeczkę przejął Eustachy, który po przygodach na "Wędrowcu..." zmienił się na lepsze. Pomocnicą zostaje koleżanka ze szkoły - Julia. Tak jak w poprzednich częściach, główni bohaterowie przeżyją przygodę poznając siebie z innej strony.

| link |
@Fatetile
@Fatetile
2009-06-15

Nie lubię, kiedy tak się zmieniają postacie, zwłaszcza te ważne. Kiedyś był Piotr, Edmund, Zuzanna i Łucja, a teraz Eustachy i Julia. Przez to trochę odechciało mi się czytać. Przeczytałam do końca, ale nie tak bardzo mi się podobało jak 1 część. Właściwie 3 części nie czytałam, ale mimo wszystko wolę 1 część.

| link |
BE
@beta9309
2024-03-17
7 /10
Przeczytane

No cóż, długo nie mogłam się jej podjąć po stracie wszystkich głównych bohaterów, ale nie było tak źle. Opowieść fajna, nie tak jak pierwszy tom, ale klimat baśni nadal wciąga i po raz kolejny widzimy Narnie z innej strony.

| link |
@Canis_Luna
@Canis_Luna
2010-01-25
8 /10
Przeczytane

nie mogłam się w niej połapać, ci nowi bohaterowie i nowe wątki. nie spodobało mi się to, ale książka ogólnie udana i ciekawa.

| link |
@Chelton
@Chelton
2010-04-22
10 /10
Przeczytane

Książka jest zgrabnie napisana co się przejawia tym że czyta się ją szybko i bez większego bólu. Daje 5.

| link |
@ciao_bella
@ciao_bella
2008-10-13
Przeczytane

Jeśli się zaczęło od ''Lwa, czarownicy i starej szafy'' nie tak łatwo da się oddalić od tej serii.

| link |
@Murtagh
@Murtagh
2010-12-31
10 /10
Przeczytane

To chyba najfajniejsza książka z tej serii, można to porównywać z ,,Wędrowcem do świtu "

| link |
@ekhart
@ekhart
2010-07-14
5 /10
Przeczytane

Trochę brakowało mi starych bohaterów, w szczególności Edmunda, ale źle nie było.

| link |
@Eleazar
@Eleazar
2011-02-17
8 /10
Przeczytane Serie

Bardzo ciekawa książka, jak na razie dla mnie jedna z najlepszych z cyklu.

| link |
@Avenix
@Avenix
2013-02-08
8 /10
Przeczytane

Jedna z najciekawszych części Narnii, naprawdę mi się podobała!

| link |
@Jane
@Jane
2010-03-08
Przeczytane

Zupełnie inna niż wcześniejsze, ale nie oznacza to, że gorsza.

| link |
@jaro82
@jaro82
2016-11-02
Przeczytane

Genialna część. Głęboka, posiadająca drugie dno.

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Srebrne krzesło. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Lew, Czarownica i stara szafa
Lew, Czarownica i stara szafa
C.S. Lewis
8.3/10
Narnia to piękna i tajemnicza kraina zamieszkiwana przez niezwykłe stworzenia - fauny, karły, satyry...
Książę Kaspian
Książę Kaspian
C.S. Lewis
7.8/10
Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja spieszą na pomoc prawowitemu władcy Narnii, Księciu Kaspianowi, który...
Podróż "Wędrowca do Świtu"
Podróż "Wędrowca do Świtu"
C.S. Lewis
8.0/10
W tomie trzecim słynnego cyklu, Podróży "Wędrowca do świtu" Edmund i Łucja w towarzystwie swojego ar...
Koń i jego chłopiec
Koń i jego chłopiec
C.S. Lewis
8.1/10
W piątym tomie śledzimy pasjonującą historię ucieczki z Kalormenu do Narnii dzielnego chłopca Szas...
Siostrzeniec Czarodzieja
Siostrzeniec Czarodzieja
C.S. Lewis
8.1/10
W tomie szóstym zatytułowanym SIOSTRZENIEC CZARODZIEJA Pola i Digory, wciągnięci w eksperymenty para...
Ostatnia bitwa
Ostatnia bitwa
C.S. Lewis
7.8/10
Ostatnia Narnijska Opowieść wprowadza na pierwszych swych stronach dwie nowe postacie, Mówiące Zwier...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl