Psychol. Początek

Monika Liga
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Psychol. Początek
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Piotr, dzieciak po przejściach, wychowywany w rodzinie adopcyjnej, w której mimo dóbr materialnych zabrakło miłości. To mężczyzna ponadprzeciętnie inteligentny, introwertyk, bawiący się w swoistego sprawiedliwego. Pewnego dnia spotyka dziewczynę, która burzy wszystko na czym do tej pory opierał swój zamknięty, poukładany świat. Marta okazuje się być dla mężczyzn tym, kim Piotr jest dla kobiet. Pchana przeżyciami z dzieciństwa szuka zemsty na każdym frajerze, który myśli, że ją poderwał. Przewrotny los wręcz zderza ich ze sobą. Pochłonięci wzajemną fascynacją, tracą czujność i zostają wciągnięci w niebezpieczny i brutalny świat klubów dla seksoholików, gdzie wyuzdanie miesza się ze śmiercią.

Czy Piotrowi uda się ocalić Martę i powrócić do dawnego życia? Czy Marcie uda się pomścić własną stratę z dzieciństwa i zapomnieć o Piotrze? To pytania, których odpowiedź znajdziecie na kartach książki „Psychol”.

Autorka prowadzi czytelnika przez brudny, wyuzdany, nieprzewidywalny i szalenie niebezpieczny świat seksklubu. Ukazuje cienką granicę pomiędzy byciem gościem, a ofiarą takich miejsc. Jak łatwo z łowcy stać się zwierzyną i odwrotnie. Na koniec czytelnik zderza się wręcz z pytaniem kto tak naprawdę jest tytułowym Psycholem?

„Psychol” Moniki Liga to z pewnością thriller erotyczny trzymający w napięciu do ostatniej strony. Niedający wytchnienia ani w retrospekcjach, ani w teraźniejszym życiu bohaterów. To książka mocna, po przeczytaniu której czytelnik zastanawia się jak dalece jesteśmy zdeprawowani, rządni wrażeń i niskich emocji, że życie ludzkie nie jest już wartością, a pieniądze i seks rządzą światem. Ocena postępowania głównych bohaterów pozostawiona jest czytelnikowi.

Tytuł oryginalny: Psychol - Początek
Data wydania: 2021-12-13
ISBN: 978-83-66680-45-6, 9788366680456
Wydawnictwo: Monika Liga
Stron: 303

Autor

Monika Liga Monika Liga Pisze i publikuje w sieci romanse erotyczne od lat. Kiedyś pod pseudonimem Mikakamaka. Przygoda z pisaniem wzięła się z bezsenności. Długie bezsenne noce stały się nie do zniesienia. Próbowała znaleźć jakieś zajęcie i uspokoić myśli i tak zaczęła pi...

Pozostałe książki:

Gorący śnieg Zimny ogień Kalejdoskop Zmysłów Pomyłka telefoniczna Dama i kochanka
Wszystkie książki Monika Liga

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tragiczna przeszłość

3.02.2022

Skrzywdzone dziecko i pozostawione z tym bólem same sobie, może w przyszłości wykazywać się odmiennym zachowaniem od reszty społeczeństwa. Jedni będą niszczyć samych siebie różnymi ryzykownymi zachowaniami oraz środkami odurzającymi, a inni będą mścić się na każdym napotkanym „sobowtórze” oprawcy. Czasem, może też dojść do wyrównania rachunków mię... Recenzja książki Psychol. Początek

Wstrząsająca i brutalna

8.01.2022

Kto ma stalowe nerwy, nie jest wrażliwy na mocne, wręcz brutalne sceny i nie stroni od odrażającego, ociekającego perwersją seksu, ten chętnie sięgnie po ten erotyczny thriller i dozna niezapomnianych wrażeń. Ta książka nie jest dla każdego, co podkreśla sama autorka, ale ma w sobie taki potencjał i historia bohaterów tak wciąga, że po mimo, iż mi... Recenzja książki Psychol. Początek

@Izzi.79@Izzi.79 × 4

Mocna, brutalna, nie dla każdego...

22.12.2021

Kiedy myślisz, że nic nie jest w stanie Cię już zaskoczyć, zszokować czy wprawić w osłupienie….pojawia się ona – Monika Liga, wraz ze swoją najnowszą książką „Psychol. Początek” Dobrze, że autorka postanowiła na okładce umieścić znaczek 18 +, bo co niektóra osoba mogłaby być zdziwiona i zażenowana tym co czyta :P „Psychol” to naprawdę mocna i b... Recenzja książki Psychol. Początek

@justus228@justus228 × 2

Recenzja

2.02.2022

Patrzyła w oczy potwora i aż nie potrafiła uwierzyć, że diabeł może tak niepozornie wyglądać. Zwyczajny mężczyzna o miłej aparycji, przystojny, wysoki i z uroczym uśmiechem na twarzy. Czy to właśnie przez ten uśmiech był tak niebezpieczny? Wilk w skórze baranka. Parszywie uwodzący pogodnym spojrzeniem i uprzejmym słowem. Doskonale maskujący, kim b... Recenzja książki Psychol. Początek

Moja opinia o książce

Opinie

@Grzechuczyta
2022-02-03
10 /10
Przeczytane Recenzje Posiadam

Książkę czytało mi się płynnie dzięki ciekawej akcji oraz szeregu emocji, które u mnie wywołała. Pozycja jest dla osób, które nie boją się odważnych scen nie tylko pod względem erotycznym, ale i emocjonalnym. Okładka idealnie pasuje do treści książki, a dzięki błyszczącym elementom na matowym tle przykuwa wzrok czytelnika. Gorąco polecam książkę wszystkim fanom mocnych książek, które w pewien sposób oddziałują na postrzeganie przez nas świata, uświadamiając że życie może być brutalne bez żadnych pozytywnych uczuć.

× 8 | link |
@Anjanka
2022-01-02
7 /10
Przeczytane ✅Kryminał, sensacja, horror, thriller.

Nie wiem, co mnie podkusilo to sięgnięcia po tę lekturę. Skłaniam się raczej ku temu, że chyba zaintrygował mnie jej opis jak i miejsce akcji na terenie mojego miasta. Autorka też na samym początku ostrzega, że ten tytuł jest ostry, ale nawet wtedy nie przypuszczałam, że znajdę tam tak brutalne, odważne i wręcz odrażające sceny ...erotyczne? No ja nie wiem, czy można to podpiąć pod erotyk, bo to ZBYT łagodne określenie na opis tego, co autorka funduje czytelnikowi w tej książce. Jest mrocznie, brutalnie i perwersyjnie. Bez jakichkolwiek zahamowań. Normy moralne tutaj nie istnieją... "MAMY WSZYSTKO"... Wystarczy tylko doprecyzować swoje preferencje seksualne i dostajesz to co chcesz. Łącznie z zabawami "ostatniego tchnienia"....

Bardzo ciężko było mi przebrnąć przez niektóre opisy, mimo to czytałam dalej bo bardzo chciałam się dowiedzieć, co się stanie z Martą. Czy uda jej się uwolnić od psychopatycznego potwora w osobie perwersyjnego do granic możliwości, Maxa? Nie obyło się przy tym przeżywania całej gamy emocji - tętno miałam praktycznie na granicy wytrzymałości....

Moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki..... Czy będzie kolejne? Nie wiem. Przyznaję, że książka rzeczywiście wciągnęła mnie jak fix, ale czy mam ochotę na czytanie kolejnych przerażających scen ociekających bestialskim sexem? Nie. Tym bardziej, że autorka zapowiada kolejny tom, z jeszcze bardziej ostrzejszymi scenami. Nie potrafię siebie wyobrazić, co może być jeszcze gorsze pon...

× 5 | link |
@recenzjeksiazekniezwyklyc
2022-01-06
8 /10
Przeczytane

⭐Recenzja⭐

🏵Piotr zostaje odebrany matce i z patologicznej rodziny trafia do bogatych rodziców zastepczych. I chociaż są zamożnymi ludzmi i są w stanie zapewnić mu rzeczy materialne, to Piotr czuje, że jest tylko ich ozdobą i nie dostaje od nich miłości. Gdy się od nich wyprowadza, zaczyna prowadzić działalność przestepczą i karze niewierne kobiety na zlecenie ich mężów. Wszystko się zmienia, gdy trafia na Martę, która tak jak on nosi w sobie traumę z przeszłości.
Czy tych dwoje tak zranionych przez los ludzi ma szansę na wspólną przyszłość?
Czy Piotr, który nigdy nie doznał miłości bedzie w stanie otworzyć się na drugą osobę?

🏵Po przeczytaniu tej książki jestem emocjonalnym wrakiem. Nawet nie mogę nazwać moich emocji, gdyż pierwszy raz czytałam taką książkę, która mnie zaszokowała, przeraziła, obrzydziła, ale jednocześnie wciągnęła i zaintrygowała.
Jeśli lubicie mocne, brutalne książki i macie stalowe nerwy to zachęcam do sięgnięcia po nią, jednak na pewno nie mogę jej polecić osobom wrażliwym. Moja mama po przeczytaniu kilku stron nie byłaby w stanie jej dokończyć.
Znajdziecie w niej dużo brutalnych i odrażających scen, po których aż dostawałam ciarek i przyznam, że nie było łatwo przebrnąć przez niektóre opisy.
Jeśli celem autorki było zszokowanie i wywołanie skrajnych emocji to muszę przyznać, że jej się to udało. Pomimo, iż nie jestem fanką takich książek, to muszę przyznać, że czytało się ją zaskakująco szybko i pomimo emocji, ...

× 2 | link |
@monia.czyta
2022-01-26
7 /10


"Psychol" to zdecydowanie lektura nie dla każdego. Od samego początku główny bohater - Piotr, przejawiał patologiczne zachowania i agresję.

Jaki wpływ ma na nas dzieciństwo? Na nasze czyny w dorosłym życiu? Ta historia pokazała, że ogromne. Piotr był taki przez swoją matkę, która nie dała mu nic oprócz strachu, wstydu i upokorzenia.

Miałam trochę inną wizję na tą historię, autorka mnie trochę wodziła za nos, bo w ogóle zmieniła tor fabuły, która na początku mnie zaintrygowała,potem lekko znudziła, by zaraz znowu mnie zaskoczyć totalnie.

Narkotyki, tabletki gwałtu, alkohol, seks i pieniądze - to wszystko znajdziecie w tej historii. Powiem szczerze, że podobnej książki nie czytałam. Starałam się brać wszystko na "zimno" ale nie dałam rady. Monika Liga dobrze operuje emocjami bohaterów. Nie wiem kto w tej powieści wyszedł na bardziej pokręconego Marta czy Piotr, a może bohater drugoplanowy?

Podsumowując to całość wypadła dobrze , ale sceny niektóre bardzo brutalne i lekko nie w mój gust. Zakończenie nieprzewidywalne i z ciekawości na pewno przeczytam kontynuację.

Dziękuję za możliwość przeczytania tej książki!

× 2 | link |
@sylwiak801
2022-01-11
10 /10

"NADSZEDŁ DZIEŃ SĄDU, NIEUCHRONNA ŚMIERĆ, KARA ZA ZŁO, KTÓRE UCZYNIŁ KOBIETO.
NADSZEDŁ KONIEC."
RECENZJA
"PSYCHOL. POCZĄTEK"
MONIKA LIGA - AUTOR
ŚMIERĆ - nie spodziewał się, że kiedyś nastąpi jego koniec.
PANIKA - bo tylko to go czekało.
WYBAWIENIE - tylko dla jego ofiar.
To było nieoczekiwane.
Bohaterowie Piotr czy Maks kto tak naprawdę jest bardziej złym, pokaleczonym wewnętrzne potworem wypranym ze wszystkich uczuć gdzie w ich świecie rządzą tylko pieniądze i zaspokojenie swoich żądzy chwilami tak okrutnymi, że nawet ciężko nam to pojąć.
Marta młoda kobieta z bolesna przeszłością, która ogarnięta zemstą mści się i wykorzystuje mężczyzn.
Piotr i Marta mają swój świat i swoje zasady wokół toczy się ich życie ale kiedy ich drogi się przecinają już nic nie będzie tak samo. W ich poukładany świat wkradną się emocje które burzą wszystko.
Do czego to doprowadzi? Marta, Piotr czy Maks - Kto tak naprawdę jest kim?
Czy prawda okaże się wybawieniem czy końcem?
Wydarzenia z przeszłości nie dają spokoju, bolesne, krzywdzące. Tkwią w głowie uwierają i zaburzają ich codzienność, nastawiają ich na krzywdzenie innych osób.
Czy można się od nich uwolnić ? Czy żałują?
...

× 1 | link |
@Booklutek
2022-02-05
7 /10

🔞 Monika Liga „Psychol. Początek” 🔥

Piotr nie miał łatwego życia, niechciany przez matkę został wychowywany w rodzinie adopcyjnej. Będąc dorosłym pracuje jako prywatny detektyw, który wymierza kary niewiernym partnerkom swoich klientów. Na jego drodze pojawia się Marta. Dziewczyna ma jeden cel: dokonać zemsty na mężczyźnie z przeszłości. Do akcji wciąga Piotra, a on czuje, że ona nie jest mu obojętna. Jaki będzie finał tej intrygi?

„Była piękna. Pierwszy raz zdarzyło mu się w ten sposób pomyśleć o kobiecie. Delikatna i nietknięta. Taka inna od nich wszytkich.”

To zdecydowanie książka dla osób o mocnych nerwach! Czytając ją przypomniał mi się „Srpski film”, nie wiem czy autorka oglądała, i choć trochę się inspirowała, bo historia jest naprawdę 'odjechana'. Z pewnością nie dla wszystkich. Thriller erotyczny z brutalnymi wątkami. Ale autorka pokusiła się też o podłoże psychologiczne głównych bohaterów, którzy mieli trudne dzieciństwo. Pokazała, jaki stosunek mają mężczyźni do kobiet, oczywiście nie jest to w pozytywnym znaczeniu. Momentami byłam zniesmaczona, choć całościowo mi się podobało. Mam nadzieję, że będzie kontynuacja bądź inna historia w podobnym stylu. 🤭😄

| link |
@dosia1709
2022-03-21
9 /10
@angell15
2022-03-03
9 /10
Przeczytane
SI
2022-02-26
7 /10
Przeczytane 2022 Booktour 22
@monika032890
2022-01-14
10 /10
@Izzi.79
2022-01-08
7 /10
Przeczytane
@kasia.rosiek88
2021-12-29
10 /10
Przeczytane
@justus228
2021-12-22
8 /10
Przeczytane
@basiaa22.86
2021-12-19
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Psychol. Początek. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl