Reguła Zakonu

Piotr Górski
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Reguła Zakonu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

 Mija trzeci rok od masakry ludu Hung i nawet ci, którzy współczują pokonanym, osiedlają się w odebranych im podziemnych miastach. Tylko nieliczni wiedzą, że choć wojna się skończyła, stary lud pozostaje strażnikiem powierzonej mu tajemnicy. Właśnie ją chce poznać kierujący się bezwzględną regułą kobiecy zakon Ama.
 
 Prywatny łowca nagród Kestel Netsa bierze w niewolę uciekinierkę z zakonu i prowadzi ją do Argolan, gdzie kobieta ma walczyć na śmierć i życie na Arenie. Choć Alija Low nie sprawia wrażenia niebezpiecznej, o jej okrucieństwie krążą legendy.
 
 Świetnie spleciona, gorzka historia w oryginalnym świecie fantasy, podejmująca z czytelnikiem wyrafinowaną grę. 
Data wydania: 2019-02-27
ISBN: 978-83-8129-013-5, 9788381290135
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Seria: Fantastycznie nieobliczalni
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 381
dodana przez: Patriseria

Autor

Piotr Górski Piotr Górski
Urodzony w 1971 roku w Polsce
urodzony na Mazurach, polonista i syn polonistów. Autor charakterystyczny, którego gwiazda rozbłysła w latach 90. ubiegłego stulecia. Jego "Horda", "Megalomani" czy "Wycieczka" do dziś pozostają jednymi z ciekawszych tekstów z tamtego okresu.

Pozostałe książki:

Kruk Gorszy Krewni Królowa lalek Bliska znajoma
Wszystkie książki Piotr Górski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

REGUŁA ZAKONU PIOTR GÓRSKI

22.01.2020

"Litość zawsze jest zbrodnią." O tej powieści dowiedziałam się z artykułu @Linkego, zamieszczonego w portalu LC: →@Link← Zazwyczaj nie czytam tego rodzaju aktualności, ale bardzo się cieszę, że tym razem było inaczej. Znalazłam tam prawdziwą perłę polskiej fantasy! Jestem zauroczona. Powieść, na którą w życiu nie zwróciłabym uwagi - ma, nies... Recenzja książki Reguła Zakonu

× 7

Moja opinia o książce

Opinie

@Patriseria
2019-06-10
9 /10
Przeczytane

Mija kolejny rok po masakrze ludu Hung, pozostali nieliczni potomkowie, rządni zemsty.
Kobiecy zakon Ama, słynący z okrucieństwa też nie chce odpuścić, próbuje poznać tajemnicę, którą ten lud skrywał.

'Pamiętała, co mówili ludzie, którzy znaleźli jego ciało. Specjalnie zostawiły trupa w lesie, taka była ich reguła. Reguła zakonu. Budzić grozę.'

Jednak przeciwko zakonowi wystąpiła także Alija Low, która sama była jego członkinią. O jej okrucieństwie krążą legendy i ma wielu wrogów. To właśnie na nią zlecenie otrzymał, Kestel Netsa. Prywatny owca ma doprowadzić ją na arenę, gdzie stoczy walkę na śmierć i życie.

Autor stworzył świetny klimat, a cała historia jest konsekwentna od początku do końca.
Wątki się przeplatają się ze sobą i powoli rozwijają, nie dostajemy nic na tacy. Z każdą kolejną stroną, historia nabiera rumieńców.
Podobają mi się bohaterowie, Kestel jest swego rodzaju romantykiem, którzy wierzy w pewne ideały i nie miesza się w nie swoje sprawy. Alija jest piękna, władcza i zabójczo niebezpieczna. Początkowo nie podobała mi się kreacja pajaca, ale z kiedy ta historia ma swój finał, to stwierdzam, że jego postać pasuje idealnie do całokształtu.
Same dialogi i przemyślenia wypadają naturalnie. Nie męczą czytelnika, autor nie tworzy rozchwianych postaci, które przez pół książki toczą wewnętrzne dysputy. W odpowiednim momencie budowane jest napięcie grozy, a ilość magicznych zdarzeń jest dopuszczalna.
Książka odebrana w se...

× 1 | link |
@Beata_
2019-11-02
6 /10
Przeczytane

Całkiem zgrabne fantasy, obficie czerpiące z popkultury, trzymające tempo, z bardzo ciekawymi pomysłami (żywe labirynty). Do tekstu prześliznęło się kilka aż nazbyt współczesnych słów, co może razić purystów gatunku (np. kevlar czy serwisant). Z czystym sumieniem dałabym 7 gwiazdek, gdyby nie błąd ortograficzny (słownik nie przewiduje użycia "rz" w zwrocie: "wyżąć jak szmatę"). Dlatego tylko 6/10.

| link |
JM
2020-02-21
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Reguła Zakonu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl