Serce Kaeleer

autor: Anne Bishop
Serce Kaeleer
4.67
Ocena 4.67 na 5 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów
Jaenelle jest najsilniejszą Czarownicą na świecie, stanowi wcielenie wieków m...
Jaenelle jest najsilniejszą Czarownicą na świecie, stanowi wcielenie wieków marzeń i nadziei. Łączą ją bliskie stosunki z trzema najsilniejszymi wojownikami Krwawych: Saetanem, Wielkim Lordem Piekła, który uczy ją magii i adoptuje ją jako swą duchową córkę, Lucivarem, uskrzydlonym eyrieńskim Księ...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788362577040
Wydawnictwo: Initium

Recenzje

Serce Kaeleer - Anne Bishop
Moja przygoda z twórczością Anne Bishop zaczęła się od lektury książek z Trylogii Czarnych Kamieni. Uważam, że były to naprawdę bardzo dobre i wciągające pozycje, a historie w nich zawarte pochłonęły mnie bez reszty. Kolejna książka z tej serii – "Serce Kaeleer", to zbiór czterech opowiadań, dzie...
Serce Kaeleer
Nie byłam do końca przekonana, czego spodziewać się po IV części Czarnych Kamieni, gdyż trylogia się skończyła wraz z nią powieść, teraz zostały już tylko opowiadania, nowele. I nie raz, nie dwa, zdarzało się, że kolejne kontynuację były pisane pod wpływem rzeszy tłumów kupujących daną powieść cz...
Napisz swoją opinię

Opinie

@coconut
@coconut 2012-06-09
Przeczytane (2012-06-09)
Książka zawiera trzy opowiadania (plus jedno, które jest wstępem, ale którego oceniać nie będę). O ile pierwsze dwa niezaprzeczalnie mi się podobały (ba, trudno mi było się od nich oderwać), to opowiadanie ostatnie wzbudziło u mnie mieszane uczucia. "Książę Ebon Rih" podobał mi się z powodu postaci, które tam wystąpiły - Lucivara i Marian. Uwielbiam naturę Eyrieńczyków, bezpośredniość, nieowijanie w bawełnę. Gdy ta dwójka zaczynała się kłócić i sprzeczać, zdarzały się najlepsze fragmenty opowiadania. Ich charaktery to mieszanka wybuchowa, którą uwielbiam. Ona z jednej strony delikatna, a z drugiej rzuciła w niego garnkiem. Gdy do tego doszła jeszcze odpowiedź Lucivara na ten atak... Świetne, wielokrotnie śmiałam się przy lekturze tego opowiadanka. "Zuulaman" to smutna, wzruszająca historia z życia Saetana. Napiszę tylko, że była naprawdę ciekawa i wciągająca. Ostatnie opowiadania - "Serce Kaeleer" - jak już wspomniałam, wzbudziło u mnie mieszane uczucia. Z jednej strony było w jakimś stopniu urokliwe, z drugiej jednak powróciło w nim to, co tak bardzo irytowało mnie w trylogii. Prawdopodobnie chodzi też o to, że Daemon i Jaenelle mnie denerwują - nie lubię komplikowania sobie samemu życia. A na zakończenie było jak na mój gust zbyt ckliwie. Mimo wszystko warto przeczytać. Polecam.
@Natula
@Natula 2010-12-15
Przeczytane (2010-12-15)
W przypadku, serii, trylogi zawsze obawiam się, że kolejna część nie dorówna poprzedniej. Na szcześciej u Anne Bishop jest to niemożliwe. "Serce Kareleer" nie ustepuje akcją, językiem i napięciem wcześniejszym częściom. Ksiązka składa sie czterech emocjonujących opowieści a każda jest inna. Na moje szczęście jedna poświęcona jest mojemu ulubieńcowi Lucivarowi :-), mamy też okazję pozanac jak wielka potrafi być nienawiść Saetana oraz jak kocha Daemon. Małe ostrzeżenie, jesli nie macie kilku godzinnego zapasu czasu na czytanie książki, to nawet nie zaczynajcie, ja zarwałam noc żeby skończyc tą pasjonjąca powieść. Chyle czoła przed autorka za jej wyobraźnie i styl pisania, dal mnie ocena 5 to zdecydowanie za mało. Polecam
@caterpillar
@caterpillar 2010-12-18
Przeczytane (2010-12-18)
Napisanie opowiadań uzupełniających luki czasowe Trylogii Czarnych Kamieni to był znakomity pomysł! Zgadzam się z Natulą, kiedy już zacznie się czytać, ma się ochotę na więcej i więcej :) niestety Serce Kaeleer oceniam oczko niżej niż dotychczas, czegoś mi zabrakło. Mam wrażenie, że Bishop jest świetna w prowadzeniu fabuły, kiedy może poświęcić całą książkę na zaczarowanie nas historią, w opowiadaniach da się odczuć, że niektóre wątki są na siłę, a akcja trochę leci ku zakończeniu. Serce Kaeleer jest nieco słabsze, ale na pewno warte przeczytania, zwłaszcza dla fanów serii, niech Ciemność będzie łaskawa ;)
@Aiwlys
@Aiwlys 2011-03-08
Przeczytane (2011-03-08)
Obawiałam się tej kolejnej części, gdyż z doświadczenia wiem, że kontynuacje nie mają w sobie tej magii i siły przyciągania do stronnic książki, co poprzednicy. A tu taka niespodzianka! Cztery opowiadania różnorodnie osadzone w czasie. Opowiadają historie znanych nam już bohaterów - Prządki Marzeń, Lucivara, Seatana, Jaenelle i Daemona. Świetne uzupełnienie jak i kontynuacja. Ten sam znakomity język, który nie pozwala się oderwać od książki. Na pewno sięgne po kolejne tomiki, ponieważ teraz już wiem, że pani Bishop jest nie do pobicia.
@SlumberGirl
@SlumberGirl 2011-02-18
Przeczytane (2011-02-18)
Anne Bishop to nie bezpieczna pisarka. Jej książki wyłączają człowieka z codziennego życia na całe dnie. Po prostu nie można się oprzeć kreowanym przez nią bohaterom i historiom, póki nie dokończy się ich czytania. I tak samo było z Serce Kaeleer. Nie mogłam odłożyć książki póki nie skończyłam danego opowiadania, a później pozostawało tylko marzenie, że mogłyby być trochę dłuższe. Żaden fan trylogii „Czarne Kamienie” na pewno się nie zawiedzie. Polecam!!
@zafrina
@zafrina 2011-04-10
Przeczytane (2011-01-01)
Po przeczytaniu trylogii czarnych kamieni zakochaniu się w stworzonych przez autorkę bohaterach i ich świecie nie mogłam się oderwać od każdej części. Nie zawiodłam się na trylogii i również nie zawiodłam się na opowiadaniach uzupełniających :) I czekam na więcej bo zaczynam tęsknić za tym światem i jego bohaterami ... :)
@Xtacy
@Xtacy 2011-10-13
Przeczytane (2011-10-13)
"Jesteś moim oddechem, moim życiem, moim sercem" - piękne. Szkoda, że autorka nie umieściła tych - dość ważnych - fragmentów w trylogii. Niemniej polecam (nudny tylko był wstęp o prządce marzeń, ale bez problemu można go pominąć).
@Lady_Bunny
@Lady_Bunny 2011-05-31
Przeczytane (2011-01-01)
Wspaniałe uzupełnienie trylogii. Tego właśnie mi brakowało. Bardzo chciałam dowiedzieć się jak Lucivar poznał swoją wybrankę. Oraz niepokoiłam się losami Daemona i Jaenelle.
@tala86
@tala86 2011-08-12
Przeczytane (2011-04-18)
Książka to zbiór opowiadań, które wypełniają pewne luki występujące w trylogii. Są one nie tylko wesołe, ale i bardzo mroczne. Porywają już od pierwszego zdania.
@Kobra94
@Kobra94 2010-12-15
Chcę przeczytać (2010-12-15)
Widzę, za zachwalacie, więc przy odrobinie czasu chciałabym przeczytać
Autorzy
Anne Bishop
amerykańska pisarka fantasy, autorka Trylogii Czarnych Kamieni, która zdobyła William L. Crawford Award. Obecnie mieszka w Nowym Jorku.
Inne książki:
Książka Królowa ciemności. Trylogia czarnych kamieni. Księga III
Książka Niewidzialny pierścień. Czarne Kamienie - Księga VI
Książka Córka Krwawych. Księga I
Książka Przymierze ciemności
Książka Pani Shaladoru. Czarne Kamienie. Księga 8
Współtworzący tą stronę
puchar @Alantoina @Alantoina pierwsza opinia