Przymierze ciemności

autor: Anne Bishop
Przymierze ciemności
4.92
Ocena 4.92 na 5 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
"Dena Nehele leży w gruzach. Okrutne królowe rządzące tym terytorium zginęły ...
"Dena Nehele leży w gruzach. Okrutne królowe rządzące tym terytorium zginęły podczas burzy mocy, która przetoczyła się przez Królestwa, oczyszczając je ze skazy Dorothei SaDiablo. Po latach walk z plebejuszami zostało tu zaledwie stu Książąt Wojowników - bez przywódcy i bez nadziei. Theran Szary...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788362577071
Wydawnictwo: Initium

Recenzje

Rewelacja!
Uwielbiam tą trylogię ! Każda kolejna część przynosi nowe historie, nie sposób się nudzić - bardzo szybko się je czyta :) VII Księga opowiada o bohaterach, których nie było wcześniej - kontynuuje opowieść rodu Szarych z VI Księgi. Mamy tutaj potomków Jareda i Lii - Therana i jego kuzyna, Greya, k...
Napisz swoją opinię

Opinie

@zafrina
@zafrina 2011-09-05
Przeczytane (2011-01-01)
Przymierze Ciemności to VII księga z serii Czarne Kamienie Anne Bishop. Czyta się ją bardzo szybko, a książka i opisany w niej świat, który jest wspaniały i bardzo dobrze przemyślany i opisany wciąga niczym wir. Postacie zarówno Ci dobrze nam znani i kochani z poprzednich ksiąg jak i nowi są tacy ludzcy mają swoje wady oraz zalety o których autorka nie boi się napisać. Książka przepełniona jest mrokiem ciemnych kamieni, namiętnością kochanków oraz niesamowitym humorem a także prawdą że nie ocenia się człowieka po wyglądzie i sile ale tym jakim jest człowiekiem. To jedna z tych książek po których przeczytaniu zaczynamy tęsknić za opisanym w niej światem i bohaterami.
@Micki
@Micki 2012-01-17
Przeczytane (2012-01-17)
Saga Czarnych Kamieni zdecydowanie należy do moich ulubionych. Pani Bishop stworzyła wspaniały świat, inny od naszego, i tak absorbujący, że gdy czytam książka mnie wchłania. Dzieje się tak z tego powodu, że dzięki pani Bishop wszystkie części tworzą jedność, mimo nawet tego, że ich akcja nie toczy się zawsze w tym samym czasie czy miejscu. Umiejętność ta pozwoliła na stworzenie realnego innego świata. Fascynującego. Zagadkowego. Ciekawego. W którym czuję się jak w domu.
@coconut
@coconut 2012-10-02
Przeczytane (2012-10-02)
Pochłonęłam ją w kilka godzin, bardzo mi się podobała. Książki Bishop, zwłaszcza te ostatnie, czyta się niesamowicie szybko, człowiek się nie obejrzy, a już jest w połowie, zdąży jeszcze mrugnąć i już przewraca ostatnią kartkę. Bardzo trudno się oderwać - bohaterowie są interesujący, akcja ciekawa i wciągająca, historia intrygująca. Polecam!
@SlumberGirl
@SlumberGirl 2011-08-19
Przeczytane (2011-08-15)
„Przymierze Ciemności”, tak jak i inne książki Anne Bishop, bardzo przypadło mi do gustu. Tak jak zawsze, Anne Bishop tworzy historie, które wciągają i bohaterów, których nie da się nie polubić. Nie mogę doczekać się kolejnej części, bo ta pozostawiła spory niedosyt z tak otwartym zakończeniem. ^^;
@caterpillar
@caterpillar 2011-07-02
Przeczytane (2011-06-06)
zgodzę się z Alitką, mocnym punktem tego tomu jest wprowadzenie ciekawych, dających się polubić nowych postaci, przy dobrze znanych, uwielbianych przez nas od dawna:)
Autorzy
Anne Bishop
amerykańska pisarka fantasy, autorka Trylogii Czarnych Kamieni, która zdobyła William L. Crawford Award. Obecnie mieszka w Nowym Jorku.
Inne książki:
Książka Królowa ciemności. Trylogia czarnych kamieni. Księga III
Książka Niewidzialny pierścień. Czarne Kamienie - Księga VI
Książka Córka Krwawych. Księga I
Książka Serce Kaeleer
Książka Pani Shaladoru. Czarne Kamienie. Księga 8
Współtworzący tą stronę
puchar @caterpillar @caterpillar pierwsza opinia