Dziedziczka cieni

autor: Anne Bishop
Dziedziczka cieni
4.63
Ocena 4.63 na 5 możliwych
Na podstawie 32 ocen kanapowiczów
Od stuleci Krwawi czekali na przybycie Czarownicy - wcielenia magii, ale Jaen...
Od stuleci Krwawi czekali na przybycie Czarownicy - wcielenia magii, ale Jaenelle, młodą dziewczynę, wybraną na mocy przepowiedni, dręczą toczące się wokół niej walki, nie wszyscy bowiem oczekują jej jako zbawczyni. Niektórzy odrzucają ją jako żywy mit lub nie chcą uwierzyć w jej istnienie, inni ...
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788392732211
Wydawnictwo: Initium

Recenzje

Dziedziczka Cieni
Początek nowego miesiąca, nowa porcja lektur, nowe doznania czytelnicze i dużo nowości. Zacząć miesiąc od dobrej książki to naprawdę fart. Miło jest czytać coś, co sprawia, że zmęczone oczy natychmiast idą w górę. To ta ciekawa książka przedłuża naszą bezsenność, chęć siedzenia do późna lub zabie...
Dziedziczka Cieni
Czegokolwiek by nie powiedzieć o książkach tworzących Trylogię Czarnych Kamieni, nie można odmówić uroku ich okładkom. Nie raz łapałem się, że zamiast czytać książkę, wpatrywałem się jak urzeczony w piękną damę i groźnego wilka, stojącego u jej boku. Aż czasem żałowałem, że na kartach powieści ni...
Napisz swoją opinię

Opinie

@SlumberGirl
@SlumberGirl 2011-01-31
Przeczytane (2011-01-31)
Przed chwilką skończyłam czytać drugi tom i jedyne, co mi się nasuwa, to: Dlaczego jest taki krótki?! Mogłabym czytać i czytać i chyba nigdy nie miałabym dość. Tak jak i miałam nadzieję, w drugiej części jest dużo więcej Lucivara i całe szczęście, był on bohaterem, który potrafił wnieść trochę światła do życia bohaterów, w szczególności Jaenelle i te jego skrzydła… Nie mogę się doczekać, kiedy zabiorę się za trzeci tom, co prawdopodobnie nastąpi jeszcze dzisiaj. Książkę zaliczam, jak najbardziej do moich ulubionych i polecam, bo naprawdę warto!!
@coconut
@coconut 2012-02-12
Przeczytane (2012-02-12)
Książka w zasadzie mnie nie wciągnęła, chociaż autorka stworzyła ciekawy świat. Niestety wyeliminowała w tym tomie niemal całkowicie postać, która nadawała smaczku, a Lucivar nie zdołał sam tego nadrobić. Dodatkowo irytowała mnie Jeanelle, tak jak i Hekatah oraz Dorotea. Co do samej akcji to zabrakło mi mocnego akcentu, jakiegoś punktu kulminacyjnego, czegoś, co by się wyróżniło. Akcja się ciągnęła, przeskakiwała przez lata, były drobne kłopoty, które (bo jakby inaczej) szybko rozwiązano. A zakończenie było zbyt przesłodzone.
@Edhiel
@Edhiel 2011-06-27
Przeczytane (2011-06-27)
Bardzo dobra! Jest chyba nawet lepsza niż pierwsza część, nie jest już tak zagmatwaną historią jak wcześniej. Akcja odgrywa się szybko i to może jeszcze niektórych nieco pogubić. Przygody bohaterów wciągają coraz bardziej i bardziej... Nadal zachwyca mnie język autorki i mroczny klimat książki ( pomimo tego że niektóre krewniaki kojarzą się raczej z dobrem i spokojem ). Jedyne czego mi brakowało to jakiejś mapki.
@Natula
@Natula 2010-02-24
Przeczytane (2009-05-07)
Jestem, chwilę po przeczytaniu tej ksiazki i nie moge wyjśc z zachwytu. W łeb zachodzę jak autorce udało sie stworzyc tak piekny i magicz świat ze wszystkimi kolorami i odcieniami charakterów. Postacie są tak prawdziwe, że mozna je dotknąć. Książke czyta się w towarzystkie pełnego wachlarza emocji. Cieszy mnie ,że przed mną lezy trzeci tom tej trylogi bo już za chwilę znowu wskoczę do Królestwa Ciemności :-)
@Sheetal
@Sheetal 2012-01-06
Przeczytane (2012-01-06)
<3 Po odświeżeniu sobie wszystkich wiadomości z części pierwszej zabrałam się za część drugą. Muszę przyznać, że czytało się ją o niebo lepiej niż poprzednią - wszystkie sprawy jeżeli chodzi o postaci od początku były jasne a akcja napięta praktycznie od początku do samego końca :) Tak więc rozpoczynam polowanie na trzecią częśc trylogii :D
@Aiwlys
@Aiwlys 2011-01-20
Przeczytane (2011-01-20)
Kolejna kapitalna książka tej trylogii. W chwili, kiedy zagłębiam się w jej lekturę przenoszę się do całkiem inego świata i nie łatwo jest mi wrócić do rzeczywistości. Uwielbiam Klarę i Lucivara, dwie mocne postacie, które rozśmieszały mnie jak żadne inne. Zakończenie... Grrr... Zmusza psychicznie do sięgnięcia po kolejny tom.
@Lady_Bunny
@Lady_Bunny 2011-04-05
Przeczytane (2011-01-01)
Autorka z pewnością nie należy do tych, które nudzą czytelnika w drugiej części. Kolejny tom jest równie niesamowity i popieram zdanie SlumberGirl, że mogłabym czytać bez końca. Autorka równie dobrze mogłaby opisywać każdy dzień z życia Jaenelle. Tęskniłam za Deamonem, wiem że musiał uporać się ze swoimi koszmarami.
@zafrina
@zafrina 2009-09-20
Przeczytane (2010-01-01)
Bardzo pozytywna książka... Czyta się ją bardzo szybko zaskakuje, trzyma w napięciu, momentami jest bardzo brutalna oraz nie jest przewidywalna... autorka stworzyla niezwykly siwat ktory jest bardzodobrze dopracowany ... bardzo polecam przeczytac cala trylogie... :) Mio osobsicie bardzo przypadla do gustu ;)
@enedtil
@enedtil 2010-01-06
Przeczytane (2009-05-07)
Równie dobra, jeśli nawet nie lepsza niż pierwszy tom. Historia Jeanelle co raz bardziej wciąga. Czarownica dojrzewa, staje się żywym mitem. Ksiązka trzyma w napięciu, jest bardzo dobrze dopracowana, mroczna, tajemnicza. Zdecydowanie warta przeczytania.
@Xtacy
@Xtacy 2011-09-22
Przeczytane (2011-09-22)
Świetnie napisana, szkoda tylko, że tak mało było Damona. Trochę z początku gubiłam się w postaciach (jest ich tak wiele!), ale mimo wszystko warto było wkroczyć w ten baśniowy świat. Polecam!
Autorzy
Anne Bishop
amerykańska pisarka fantasy, autorka Trylogii Czarnych Kamieni, która zdobyła William L. Crawford Award. Obecnie mieszka w Nowym Jorku.
Inne książki:
Książka Królowa ciemności. Trylogia czarnych kamieni. Księga III
Książka Niewidzialny pierścień. Czarne Kamienie - Księga VI
Książka Córka Krwawych. Księga I
Książka Serce Kaeleer
Książka Przymierze ciemności
Współtworzący tą stronę
puchar @zafrina @zafrina pierwsza opinia