Siostra księżyca

Lucinda Riley
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 29 ocen kanapowiczów
Siostra księżyca
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 29 ocen kanapowiczów

Opis

Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą.
Tiggy po śmierci ojca przeprowadza się do dzikiej Szkocji, by robić to, co zawsze kochała – opiekować się zwierzętami. Trafia do odosobnionej posiadłości Kinnaird, której właścicielem jest tajemniczy Charlie. Wkrótce spotyka odwiecznego mieszkańca majątku – starego Cygana. I dowiaduje się od niego, że w jej żyłach płynie krew ludzi posiadających dar uzdrawiania. Oraz że dawno temu przepowiedziano mu, że kiedy Tiggy do niego przybędzie, ma wskazać jej drogę do spalonej słońcem Granady.


W cieniu okazałych murów Alhambry Tiggy odkrywa swój związek z członkami słynnej cygańskiej społeczności Sacromonte, którzy zostali zmuszeni do ucieczki ze swych domów podczas wojny domowej, i z La Candelą – największą tancerką flamenco swojego pokolenia. A pod okiem cygańskiej wiedźmy zaczyna uczyć się leczyć.
Przyjdzie jednak czas, kiedy los każe jej wybierać, czy powinna zostać z nowo poznaną rodziną, czy wrócić do Kinnaird, do Charliego…

Opinie
Data wydania: 2019-02-13
ISBN: 978-83-8125-471-7, 9788381254717
Wydawnictwo: Albatros
Cykl: Siedem sióstr, tom 5
Seria: Siedem sióstr
Stron: 576
dodana przez: Przyfilizancekawy

Autor

Lucinda Riley Lucinda Riley
Urodzona w 1967 roku w Irlandii
W dzieciństwie sporo podróżowała, głównie na Bliski Wschód. Po przeprowadzce do Londynu została aktorką, występowała w filmach, teatrze i telewizji. Jako pisarka zadebiutowała w wieku dwudziestu czterech lat powieścią Lovers and Players. W 2011 roku...

Pozostałe książki:

Siedem sióstr Siostra Cienia Siostra Burzy Sekret Heleny Pokój motyli
Wszystkie książki Lucinda Riley

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Siostra Księżyca

12.12.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

" W życiu zawsze jest równowaga, nawet gdy dokoła panuje zło, zdarzają się rzeczy dobre, nawet piękne, które przywracają naturalną harmonię." (str.453) Bohaterką tej części jest Tiggy, najbardziej uduchowiana z sióstr, miłośniczka przyrody i zwierząt, weganka. Książka nawiązuje do mitologii greckiej, ale też do wierzeń Romów. Według nich Księżyc ... {} Recenzja książki Siostra księżyca

@asach1@asach1 {}× 7

Moja opinia o książce

Opinie

@Eli1605
2021-01-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Zagraniczni autorzy 2021 2021

Polubiłam ten cykl ale ta powieść wyjątkowo mi się dłużyła przy czytaniu. Historia Tiggy najmniej mnie wciągnęła z dotychczasowych. Nawet część historyczna dotycząca Romów i Hiszpanii. Tiggy odnalazła swoje korzenie i rozwija swoje ukryte do tej pory zdolności lecznicze. Cieszę się także, że znalazła także swoje miejsce na świecie. Została mi jeszcze do poznania historia Elekty.

{}× 18 | link |
@coolturka104
2021-08-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Piąta część pt. "Sio­stra księ­ży­ca" należy do Tiggy. Jej mi­tycz­ny pier­wo­wzór, Taj­ge­te, to piąta zcórek Atla­sa iPle­jo­ne, za­mie­nio­na włanię ozło­ci­stych ro­gach, którą nie­stru­dze­nie tro­pił Zeus.

Tiggy jest naj­bar­dziej udu­cho­wio­ną zsióstr, po­go­dzo­ną ztym, że sio­stry uwa­ża­ją jej prze­ko­na­nia iczę­sto traf­ne prze­po­wied­nie za dziw­ne inie­po­ko­ją­ce. Jak to czę­sto bywa zta­ki­mi „da­ra­mi”, Tiggy za­sta­na­wia się cza­sem, czy jej ja­sno­wi­dze­nie nie jest prze­kleń­stwem, po­nie­waż zjego po­wo­du wpada nie­raz wnie­złe ta­ra­pa­ty. Sio­stra księ­ży­ca prze­no­si nas wma­je­sta­tycz­ne góry Szko­cji, do dzi­kiej ośnie­żo­nej po­sia­dło­ści, wktó­rej Tiggy za­przy­jaź­nia się zfa­scy­nu­ją­cy­mi miesz­kań­ca­mi tych oko­lic. Potem je­dzie do hisz­pań­skiej Gre­na­dy, gdzie ze wspa­nia­łe­go pa­ła­cu Al­ham­bra roz­cią­ga się widok na sie­dem świę­tych ja­skiń Sa­cro­mon­te, wktó­rych od­bi­ja się echem mu­zy­ka fla­men­co.

Ła­god­na, miła, czuje się naj­szczę­śliw­sza, żyjąc bli­sko na­tu­ry. Bę­dzie jed­nak mu­sia­ła się zmie­rzyć zwie­lo­ma wy­zwa­nia­mi na dro­dze do od­kry­cia, kim na­praw­dę jest ico prze­ka­za­li jej wdzie­dzic­twie przod­ko­wie.

Autorka po­ru­sza tu wiele za­gad­nień zdzie­dzi­ny ochro­ny śro­do­wi­ska: jak rów­no­wa­ga eko­sys­te­mów, od­strzał je­le­ni idieta we­gań­ska oraz przybliża nam kulturę romską, z jej tra­dy­cyj­nymi wie­rzeniami ioby­cza­jami.

Autorka wciąga nas w swó...

{}× 5 | link |
@twoj.emil
2020-05-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Zagraniczne Obyczajowe/Romans E-booki

Na ten tom cieszyłam się najbardziej, bo byłam w Grenadzie, ostatnio w wakacje i było to jedno z tych miejsc, które najbardziej mnie zachwyciły. Jednak teraz myślę, że bardziej zainteresowała mnie akcja dziejąca się w Szkocji. Na początku pomyślałam, że ze wszystkich sióstr, o których do tej pory czytałam, Tiggy jest chyba do mnie najmniej podobna, ale podczas czytania ją polubiłam.
Lucia natomiast bardzo się różni, od bohaterek poprzednich tomów. Zwykle robi to co chce i nie przejmuje się tym co pomyślą inni.
Jednym z plusów powieści jest to, że dowiedziałam się czegoś na temat historii Hiszpanii i kultury Romów.

{}× 2 | link |
@milla
2019-03-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

„Siostra księżyca” to piąty tom magicznej sagi rodzinnej opowiadającej o lasach sześciu sióstr D’apliese adoptowanych przez tajemniczego milionera Pa Salta autorstwa Lucindy Riley. W każdym kolejnym tomie pisarka odkrywa przed czytelnikami niezwykłą historię pochodzenia noszących imiona plejad bohaterek cyklu oraz wplata w ich fabuły wskazówki dotyczące historii tajemniczego ojca kobiet i jego niespodziewanej śmierci. Tym razem w centrum opowieści znalazła się Tajgete „Tiggy” – najbardziej uduchowiona z sióstr, w której żyłach płynie krew hiszpańskich Romów.

Pisarka - podobnie jak było to w poprzednich tomach – zabiera czytelników w niezwykłą podróż śladami głównych bohaterów. Śledzimy losy opiekującej się zwierzętami Tiggy, która przebywa w szkockiej posiadłości Kinnaird oraz jej niezwykłych krewnych – prababki, babki i matki, które przyszła na świat w cygańskiej osadzie położonej w pobliżu Alhambry, w Hiszpanii. Narracja powieści – podobnie jak we wszystkich częściach cyklu - dzieli się na „tu i teraz” oraz „tam i wtedy”.

Opowieść o Tiggy to przede wszystkim historia o mądrej i obdarzonej niesamowicie silną intuicją kobiecie kochającej naturę. Bohaterka opiekuje się dzikimi szkockimi kotami, jednocześnie próbuje pomóc właścicielowi podupadającej finansowo rezydencji oraz walczy z nachalnymi zalotami milionera Zeda Eszu, który pojawił się już w serii i mocno namieszał w życiu najstarszej siostry Mai oraz był w pewien sposób związany z najmłodszą z sióstr, ...

{}× 1 | link |
@Neptun_
2022-01-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@agatagorskaa
2021-12-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2021
@asach1
2021-12-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@xnanciaax
2021-11-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@magdag1008
2021-09-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@mol.nad.molami
2021-09-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
K.
2021-08-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Coralen
2021-05-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane ✅Literatura obyczajowa, romans.
EL
2021-01-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Remma
2021-01-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane cykl
@patrycja.sieczka
2020-10-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Siostra księżyca. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Siedem Sióstr
Siedem Sióstr
Lucinda Riley
{}7.7/10
Porywająca epicka opowieść o miłości i stracie – pierwsza z wyjątkowej serii siedmiu książek, osnuty...
Siostra Burzy
Siostra Burzy
Lucinda Riley
{}8.0/10
Druga część cyklu Siedem Sióstr – nastrojowej, pełnej magii sagi rodzinnej. Wszystkie książki zacz...
Siostra cienia
Siostra cienia
Lucinda Riley
{}8.1/10
Nastrojowa, pełna magii saga rodzinna. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wyc...
Siostra Perły
Siostra Perły
Lucinda Riley
{}7.4/10
Ekskluzywne wydanie książki, którą pokochały Polki! Czwarta część cyklu Siedem Sióstr – nastrojowe...
Siostra Słońca
Siostra Słońca
Lucinda Riley
{}7.3/10
Wyjątkowa opowieść – po części saga rodzinna, po części baśń – która zręcznie wciąga nas w zawikłan...
Zaginiona siostra
Zaginiona siostra
Lucinda Riley
{}7.9/10
Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl