Słowalkiria

Anna Szumacher
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Słowalkiria
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Król nie żyje, niech żyje król…owa?

Oj, nie tak to miało wyglądać. Cyan zdecydowanie nie podoba się taki rozwój sytuacji. Jest sama. Jest wściekła. I ma złamane serce. Co prawda wygląda na to, że wraz z koroną zyskała nieśmiertelność w pakiecie, ale oddałaby to wszystko w mgnieniu oka za możliwość powrotu do domu.

Będzie potrzebowała wszelkiej sensownej pomocy, by wyplątać się z tej kabały, ale i bezsensowną przyjmie, choć pewnie będzie przy tym przeklinać, gryźć i kopać.

Tymczasem Jord, Agni i Hidra próbują odnaleźć się w świecie bez narzuconych im ról i w efekcie kopią pod sobą coraz głębsze dołki. A jedyny rozsądny człowiek w królestwie, książę koronny Laal, ukrywa się w górach z drużyną smoków i robi wszystko, co w jego mocy, by nie sprawować swych zamkowych obowiązków.

Jak potoczą się ich losy? Czy Cyan wróci do domu? A przede wszystkim, czy bohaterowie tej historii przetrwają w świecie, w którym jedyną regułą jest brak reguł? Oto ostatni tom epickiej trylogii fantasy, która wciąga aż za mocno – bo do wnętrza własnej fabuły.

Wydanie 1 - Wyd. Mięta
Data wydania: 2024-03-06
ISBN: 978-83-67690-95-9, 9788367690959
Wydawnictwo: Mięta
Cykl: Słowotwórczyni, tom 3
Kategoria: Fantasy
Stron: 432
dodana przez: Vernau

Autor

Anna Szumacher Anna Szumacher Anna Szumacher – archeolog z wykształcenia, redaktor, recenzent i dziennikarz z zawodu. Krótką formą debiutowała w magazynie „Fahrenheit” w 2010 roku. Jej teksty pojawiały się między innymi w „Nowej Fantastyce”, „Fantomie”, „Fantazmatach”, „Silmaris...

Pozostałe książki:

Kwiat paproci i inne legendy słowiańskie Słowodzicielka Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony Słowiedźma W pożyczonym czasie Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2017. Antologia utworów nominowanych za rok 2016 Słowalkiria Fantazmaty I Interwencja informatyka. Antologia opowiadań Morderstwo w City Noir Na nocnej Zmianie. Pióra Falkonu (Antologia opowiadań) Tęczowe i fantastyczne. Antologia queerowej fantastyki Magazyn Silmaris nr 2/2019 (13) Szortal na wynos #66
Wszystkie książki Anna Szumacher

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Słowalkiria

2.04.2024

" [...] Serio, nie ogar­niam, jakim cudem pa­mię­tam tak bezsensow­ne rze­czy, które okazu­ją się nagle za­dzi­wia­ją­co przy­dat­ne. [...]" Kto się czubi, ten się lubi. Tak można powiedzieć o pewnej parze głównych bohaterów. Niby się nie lubią i nawet planowali zamach na siebie, a jednak coś ich do siebie przyciąga. Jak to wszystko się zakończy ... Recenzja książki Słowalkiria

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@mommy_and_books
2024-04-02
10 /10
Przeczytane
@Beata_
2024-03-20
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Słowalkiria. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Słowodzicielka
Słowodzicielka
Anna Szumacher
7.4/10
Książka potrzebuje głównego bohatera – inaczej stery przejmują postacie drugoplanowe, a to oznacza ...
Morderstwo w City Noir
Morderstwo w City Noir
Anna Szumacher
6/10
Opowiadanie Wiecie, jak to działa w noir: jest on, detektyw po przejściach, i ona, kobieta z przesz...
Słowiedźma
Słowiedźma
Anna Szumacher
6.8/10
Oto opowieść o tym, co się dzieje, kiedy książka wciągnie was odrobinę za mocno. Jeśli Cyan myśl...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl