Smok Jego Królewskiej Mości

autor: Naomi Novik
Smok Jego Królewskiej Mości
4.19
Ocena 4.19 na 5 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów
Pierwszy tom cyklu ?Temeraire? ? niezwykłego połączenia fantasy z powieściami...
Pierwszy tom cyklu ?Temeraire? ? niezwykłego połączenia fantasy z powieściami historycznymi z czasów napoleońskich ? którego ekranizację planuje Peter Jackson, reżyser Władcy pierścieni. Załoga HMS Relianta przechwytuje francuską fregatę i odkrywa na jej pokładzie drogocenny ładunek ? jajo rzadk...
Pełny opis
Data wydania: 2008
ISBN: 9788373019423
Wydawnictwo: Rebis

Recenzje

Smok Jego Królewskiej Mości
Kiedy zabieram się za czytanie jakiejś książki i nazwisko autora nie mówi mi zbyt wiele, staram najpierw dowiedzieć się co nieco o samym twórcy. Nie inaczej było w przypadku "Smoka Jego Królewskiej Mości" i Naomi Novik. Okazało się, że mama pani Novik jest Polką, co wystarczyło mi już, aby pomyśl...
Temeraire - jak to jest być smokiem...?
Lub też: jak to jest być awiatorem? Naomi Novik udało się stworzyć alternatywną rzeczywistość, w której istnienie smoków jest równie naturalne i oczywiste jak i genetycznie chyba nabyta wzajemna niechęć angielsko-francuska. Równocześnie każda z wykreowanych na kartach cyklu postaci - czy to ludzk...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Cocophilia
@Cocophilia 2011-11-05
Przeczytane (2011-11-05)
Pomysł niby inny - bo w ten sposób ta książka była reklamowana - ale jednak brakuje tego powiewu świeżości. Język autorki jest wyłącznie poprawny, co ogólnie sprawia, że jest to jedynie dobre czytadło, które szybko wylatuje z pamięci. Najnudniejsza część z trzech tych pierwszych, po tym tomie akcja biegnie nieco szybszym tempem.
@enedtil
@enedtil 2010-01-16
Przeczytane (2007-08-07)
Świetna książka opowiadająca ciekawą historię, Trzymająca cały czas w napięciu. Bardzo podoba mi się pomysł na Korpus Powietrzny i rolę jaką odgrywały w nim smoki. Same smoki bardzo barwnie przedstawione i ciekawie opisane. Wprowadzają one również pewien akcent humorystyczny. Bardzo mi się podobało.
@curel
@curel 2009-12-18
Przeczytane (2007-08-07)
Całkiem fajna książka, drugiej części jednak nie przeczytałam, zbyt mnie nudziła.
@Kiiriana
@Kiiriana 2009-10-20
Przeczytane (2009-01-01)
Czytałam pierwszy tom, podobno następne nie są już takie ciekawe.
@SaucerheadTharpe
@SaucerheadTharpe 2009-10-06
Przeczytane (2007-08-07)
Świetne. Połknąłem na urlopie jak pelikan
@Froze_man
@Froze_man 2010-05-30
Przeczytane (2007-08-07)
krótka, prosta i przyjemna. Polecam!
@SeeQueen
@SeeQueen 2010-02-21
Przeczytane (2007-08-07)
Genialne, polecam!
@imbirr
@imbirr 2008-08-12
Przeczytane (2008-08-08)
Polecam :)
Smok Jego Królewskiej Mości

Pierwszy tom cyklu ?Temeraire? ? niezwykłego połączenia fantasy z powieściami historycznymi z czasów napoleońskich ? którego ekranizację planuje Peter Jackson, reżyser Władcy pierścieni.
Załoga HMS Relianta przechwytuje francuską fregatę i odkrywa na jej pokładzie drogocenny ładunek ? jajo rzadkiego smoka, gotowego niemal do wyklucia. Wskutek zrządzenia losu kapitan Will Laurence zostaje opiekunem stworzenia i nadaje mu imię Temeraire. Musi zapomnieć o dawnym życiu, porzucić służbę we flocie, wstąpić do Korpusu Powietrznego, brytyjskiej jednostki smoków, i przejść wyjątkowo intensywne szkolenie bojowe. Napoleon bowiem szykuje już śmiałą inwazję na Anglię przy użyciu własnych sił powietrznych...
?Niezwykle zajmująca powieść fantasy. (...) Skrzyżowanie Susanny Clarke, sławnej z Jonathana Norrella i pana Strange?a, z Patrickiem O?Brianem. Przeczytajcie tę cudowną, frapującą książkę?.
Stephen King
?Znakomita seria. Nie dość, że w nowy sposób wykorzystuje smoki, to jeszcze jest bardzo pomysłowa i zgrabnie wpasowuje się w wybrany okres historyczny?.
Anne McCaffrey, autorka cyklu ?Jeźdźcy smoków z Pern?
?Novik zrobiła dla wojen napoleońskich to, co Anne McCaffrey zrobiła dla science fiction: stworzyła alternatywny świat zamieszkany przez smoki, spójny, zadziwiająco oryginalny, złożony, z ciekawymi postaciami?.
David Weber, autor cyklu ?Honor Harrington?
Naomi Novik urodziła się w 1973 roku w Nowym Jorku. Jej matka jest rodowitą Polką. Wychowała się na polskich bajkach, opowieściach o Babie-Jadze oraz książkach Tolkiena. Początkowo pracowała jako programistka. Opublikowała dotąd trzy tomy cyklu o Temerairze, pisze kolejne trzy.

Współtworzący tą stronę
puchar @vanin @vanin pierwsza opinia