Sprzedawca

Krzysztof Domaradzki
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 40 ocen kanapowiczów
Sprzedawca
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 40 ocen kanapowiczów

Opis

Prestiżowa praca, wystawne życie, przygodny seks, narkotyki, pieniądze, władza. To warszawska codzienność Kacpra Bergera – błyskotliwego i chorobliwie ambitnego młodego milionera, konsekwentnie wykuwającego swoją drogę w biznesie. Jednak Berger to nie tylko pędzący przez życie człowiek sukcesu. To także hedonistyczny psychopata, który czerpie przyjemność z dręczenia i wykorzystywania kobiet. Urodzony sprzedawca i cyniczny manipulant, dla którego liczy się tylko jedno – zwyciężanie. Bez względu na koszty, bez względu na to, ile osób trzeba zgnieść po drodze. W perfekcyjnie zaprojektowanym życiu Bergera zaczynają się pojawiać rysy, kiedy na trop jego zbrodni trafia dwoje policjantów z Komendy Stołecznej Policji – doświadczona komisarz Maria Falk i starszy aspirant Oleg Gusiew. Ta książka nie jest typowym kryminałem. To wykorzystująca kryminalną oś fabularną opowieść o wynaturzonej stronie dużego polskiego biznesu. Momentami prześmiewcza i zabawna, momentami przerażająca. Pokazująca przykre konsekwencje przerośniętego ego, nieracjonalnych ambicji, braku etyki w biznesie i życiu. A także szkodliwej wiary w to, że pieniądze, kontakty i pozycja zawodowa gwarantują górnym kilku procentom społeczeństwa większe prawa niż przeciętnej większości. Krzysztof Domaradzki czerpie garściami ze swojego doświadczenia z pracy w „Forbesie”, największym magazynie ekonomicznym w Polsce, oraz setek rozmów przeprowadzonych z topowymi przedsiębiorcami. Sprzedawca demaskuje warszawskie elity i pokazuje, co tak naprawdę dzieje się w najdroższych apartamentach stolicy.
Data wydania: 2020-07-15
ISBN: 978-83-8143-682-3, 9788381436823
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 576
dodana przez: Vernau

Autor

Krzysztof Domaradzki Krzysztof Domaradzki Pisarz i dziennikarz. Urodzony w 1989 roku w Łodzi. Wychowany na jednym z bałuckich osiedli. Od kilku lat mieszka w Warszawie. Jest absolwentem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Łódzkim. Od 2013 roku pracuje w magazynie „Forbe...

Pozostałe książki:

Detoks Trans Reset Dlaczego się udało. Filozofia i strategie twórcy Comarchu Przełęcz
Wszystkie książki Krzysztof Domaradzki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Sprzedawca marzeń

WYBÓR REDAKCJI
17.08.2020

Po rewelacyjnej trylogii łódzkiej Krzysztofa Domaradzkiego nie było innej możliwości jak tylko sięgnąć po kolejną historię spod jego pióra. I jakby określił to główny bohater tej opowieści czeka nas "niezła jazda". Kacper Berger myśli o sobie jako o sprzedawcy marzeń. Trener sprzedaży, wiceprezes potężnej korporacji i gracz na giełdzie a nieofi... Recenzja książki Sprzedawca

Sprzedawca

WYBÓR REDAKCJI
19.07.2020

„Szacuje się, że w społeczeństwie występuje od jednego do trzech procent psychopatów. Ludzi, którzy cierpią na zaburzenia osobowości lub sfery emocjonalnej. Nieumiejących budować relacji interpersonalnych, nieczujących leku, nieznających skrupułów. Profesor Robert Hare opracował Skalę Obserwacyjną Skłonności Psychopatycznych. Są na niej takie el... Recenzja książki Sprzedawca

@mzksiazka@mzksiazka × 9

Sprzedawca

14.10.2021

Twórczość autorstwa Pana Krzysztofa Domaradzkiego jest mi znana bardzo dobrze ze wcześniejszych jego przeczytanych książek części cyklu powieści kryminalnej o Komisarzu Tomku Kawęckim. Pan Krzysztof Domaradzki jest młodym pisarzem lubiącym zaskakiwać wciąż swojego czytelnika, a może dzięki temu lepiej może, on przedstawić jak wygląda z jego punkt... Recenzja książki Sprzedawca

@Anna30@Anna30 × 10

Sprzedawca

21.12.2020

Tytułowy „Sprzedawca” to nie kto inny jak Kacper Berger – wyznawca prawa dżungli, pozbawiony skrupułów, wyrachowany, cyniczny, zepsuty, ale i charyzmatyczny, przystojny i bogaty. Takie połączenie okazuje się być wyjątkowo sprzyjające dla bezwzględnego i cierpiącego na niedobór sumienia i empatii mordercy. Obok pogoni za pieniędzmi i spełnianiem pa... Recenzja książki Sprzedawca

Moja opinia o książce

Opinie

@czytanie.na.platanie
2021-02-09
8 /10
Przeczytane Przeczytane 2021 Posiadam

Po lekturze powieści mogę stwierdzić, że autor jest równie skutecznym sprzedawcą, jak jego bohater, bo „kupiłam” jego powieść bez mrugnięcia okiem. Co więcej, każdą kolejną też biorę w ciemno.
Dałam się oczarować zarówno sugestywnej pierwszoosobowej narracji, lekkiemu, płynnemu językowi, jak i wciągającej akcji, ale przede wszystkim starciu dwóch charakterów. Manipulanta, perfekcjonisty i psychopaty w jednym, czyli Kacpra Bergera oraz przegranej życiowo, nieszczęśliwej, acz nieustępliwej śledczej Marii Falk prowadzącej śledztwo w sprawie zaginionych kobiet. Ta totalna odmienność postrzegania świata, oczekiwań wobec niego, kreśli naturalny podział pomiędzy dobrem i złem.
Każde z nich pokazuje jedno swoje oblicze światu, drugie zachowując dla siebie. Jednak podczas gdy młody, przystojny i bogaty menedżer czerpie garściami, nastawiony na "branie od życia tyle, ile jesteś w stanie udźwignąć", boleśnie doświadczona Maria nie spodziewa się już od życia zbyt wiele.
W powieści znajdziemy i spojrzenie na brutalny świat biznesu i szarą rzeczywistość policyjnej pracy. Wystawne nocne życie i ciszę zamkniętą w czterech ścianach. Paniczny strach ofiar i narkotykowy haj. Wgląd w przeszłość bohaterów i motywy ich działań. A to wszystko spięte w spójną i porywającą całość.
I tak ku przestrodze - "Podobno jeden na pięciu liderów biznesu jest psychopatą"

× 4 | link |
@tusz_na_papierze
2020-07-23
7 /10

Pozory. Nic tak nie zmyli przeciwnika jak pozory. Często bardzo zgubne pozory.

Kacper Berger to idealny przykład jak bardzo ludzka psychika jest złożona, jak szanowany, budzący respekt człowiek w zaciszu domu staje się zwyrodnialcem. Milioner i biznesmen w jednym ciele z psychopatą i narkomanem. I niestety jest tak, że faktycznie chorzy psychicznie pozwalają sobie na więcej i czują się bezkarni...

Sprzedawca to brutalna, specyficzna książka. Ukazuje, że za pieniądze kupi się wszystko. Od najnowszego mieszkania, przez cudzą tożsamość aż do "ulotnienia się "zwłok. Zachowanie Kacpra ma swoje korzenie w dzieciństwie. Narkotyki i rządza bycia najlepszym potęgują wszelkie negatywne doznania.

Na szczęście, a swoje nieszczęście, komisarz Maria uosabia w sobie wszelkie pożądane cechy policjanta i nie odpuszcza, gdy zniknięcia młodych kobiet w Warszawie układają się w schemat.

Sprzedawca Was kupi, będzie wodził za nos, ale będziecie świadkiem tego, jak się potyka. Jak wykreowana przez lata postawa zaczyna wymykać się spod kontroli, gdy pragnie się więcej. Ale czy Kacpra dosięgnie zasłużona kara?Podsumuję to krótko zdarzeniem, niestety, z własnego doświadczenia.

"Jestem w sytuacji, która nie tyle zagraża mojemu życiu, co zdrowiu. Stoję naprzeciw osoby, która mi grozi, straszy.

-X, zaraz zadzwonię na policję. Na...

× 2 | link |
@marla181
2020-08-14
Przeczytane


"Nazywam się Kacper Berger. Tym się zajmuję. Sprzedaje i uczę sprzedawać" Szybko został jednym z najlepszych, najbardziej cenionych, to charyzmatyczny i pewny siebie inwestor i wiceprezes korporacji. Nie jest idiotą, jest manipulatorem ale wie że w którymś momencie policja połączy kropki. Zaczyna działać po omacku, frustracja bierze górę, panikuje, dokonuje korekty założeń, czuję realne zagrożenie.
Biznes, wystawne kolacje, układy, pieniądze, narkotyki, kobiety i nieczysta gra. Świat w którym Kacper obraca się od lat.
My staniemy się oczami mordercy.
Genialny sposób prowadzenia narracji która przykuwa uwagę czytelnika od pierwszych stron, ten ogromny atut nadaje książce wyjątkowość. Można by nawet rzec, unikat. Komentarze i obserwacje bohatera czasem humorzaste lub krytyczne obecne są nawet podczas poznania pary policjantów. Ona mężatka z problemami on informatyk z zamiłowania. Subtelnie opisani z lekkim tłem emocjonalnym. Złożona fabuła i sporo różnorodnych bohaterów którym nadano osobowość nie pozwala się nudzić. Autor doskonale operuje emocjami, niekiedy ukrytymi pod fasadą pozorów, nadają powieści autentyczność . 574 strony biznesowego wyścigu, kto wygra? I niech Was nie przeraża ilość stron, kartki przewracają się same.
Ja bawiłam się doskonale a Wy?
P. S Uwaga! Kacper to naprawdę manipulator, wiecie że zaczęłam mu kibicować? 😆🙈

× 2 | link |
AN
2020-10-06
9 /10

"Tak to już w życiu jest, że najtrudniejsze problemy trzeba rozwiązywać samodzielnie."

"Bo los lubi płatać figle. Jest jak kuglarz, który mami świat tanimi sztuczkami, twierdząc, że to wysublimowana iluzja.""Podobno jeden na pięciu liderów biznesu jest psychopatą. Moim zdaniem to mocno niedoszacowany wynik."

Długo zastanawiałam się, co napisać o "Sprzedawcy" Krzysztofa Domaradzkiego. Skończyłam czytać i byłam pod ogromnym wrażeniem. To naprawdę dobra powieść. Ale też brutalna, pokazująca w bardzo realistyczny sposób i dość dobitnie świat menadżerów, ludzi biznesu. Czy każdy z nich jest taki sam? Nie, każdy jest inny. I nie każdy od razu jest psychopatą. Książka świetnie pokazuje to, że kształtuje nas życie, nasze doświadczenia z przeszłości, ale też otaczająca nas rzeczywistość. Nie każdy jest taki jak Kacper Berger, główny bohater powieści.
Kacper Berger to bohater, który już od pierwszych stron sprawia, że czytelnik jest zaciekawiony i jednocześnie wzburzony jego zachowaniem. Kacper jest jednym z najlepszych trenerów sprzedaży w Polsce, menadżerem, młodym, ambitnym biznesmenem, który nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. Ma wszystko, ale pragnie jeszcze więcej. Uważa, że za pieniądze można kupić wszystko i nie tylko, także za nie wszystko można załatwić. Według niego władza i pieniądze dają dodatkowe uprawnienia. Oprócz wspaniałej kariery i ciągłego wspinania się na szczyt w swojej karierze biznesowej, Kacper znajduje sobie również ...

× 1 | link |
@posrodkwiatowicieni
2020-12-17
7 /10
Przeczytane

Cała akcja bowiem jest przedstawiona z perspektywy głównego bohatera, cynika i psychopaty, który od samego początku wiemy do czego był zdolny. I chociaż sama akcja kryminalna mnie specjalnie nie porwała, to strona psychologiczna tej książki to istny majstersztyk. Autor genialnie wykreował nie tylko główną postać, ale i również świetnie opisał świat korporacji i polskiego biznesu oraz praw nimi rządzących. Pomimo swojej objętości przez książkę dosłownie się płynie. Zdecydowanie polecam, bo to kawał dobrze napisanej książki.

× 1 | link |
@Anna30
2021-10-14
9 /10
Przeczytane
UR
2021-05-05
6 /10
Przeczytane
@lifeasbooklover
2021-04-05
7 /10
Przeczytane
@Leman
2021-03-30
8 /10
Przeczytane
@beata_wr
2021-01-27
8 /10
Przeczytane
@oczytanakryminolog
2020-12-21
8 /10
Przeczytane Recenzenckie Polskie kryminały warte polecenia
@agnieszkachojnacka1981
2020-12-20
5 /10
Przeczytane
@inzynier.i.ksiazki
2020-11-16
5 /10
Przeczytane
@kat.czyta
2020-10-24
7 /10
Przeczytane
@jusztuczka
2020-10-12
8 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Jeżeli możesz jeździć ferrari,a mimo to wybierasz rower, nie jesteś odpowiedzialnym obywatelem, tylko melodramatycznym ciamajdą. Odpowiedzialność polega na braniu od życia tyle, ile jesteś w s...”
#
“Żeby wygrać w biznesie musisz otoczyć się mądrzejszymi od siebie, docenić ich i pozwolić im robić swoje. W polityce potrzebujesz tylko wianuszka bezwarunkowo posłusznych debili. Vide Kaczyńsk...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl