Syn biskupa

Kelly Irvin
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Syn biskupa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

 Miłość, tradycje i zwyczaje oraz bolesne rozterki pomiędzy sercem a rozumem. Po bestsellerowym "Synu pszczelarza" czas na kolejną historię z malowniczej wspólnoty amiszów!
Minął ponad rok, odkąd Leila Lantz przyjechała z matką i rodzeństwem do Bee County w Teksasie. Rok wzlotów i upadków, w czasie którego musiała oswoić się z nową rzeczywistością i pogodzić z tym, że nigdy nie wróci do ukochanego Tennessee, gdzie spędziła dzieciństwo.
Jesse Glick wzbudził jej zainteresowanie, gdy ujrzała go po raz pierwszy. Od początku ich ku sobie ciągnęło, ale on zdaje się ją zwodzić, jak gdyby sam nie wiedział, czego chce. Jeżeli nie jest pewien, dlaczego daje Leili fałszywą nadzieję?
Jest też Will, kuzyn Jesse’a. Próbuje ukrywać swoje uczucia, ale wie, że Jesse ma tajemnicę, która może Leilę wiele kosztować. Pytanie, co kieruje Willem: prawdziwa troska o dziewczynę czy może nie do końca bezinteresowne pobudki.
Leila musi wybrać między bezpieczną przystanią u boku Willa a niepewną przyszłością z Jesse’m. Co dopuści do głosu - rozum czy serce? 
Data wydania: 2020-03-05
ISBN: 978-83-8169-263-2, 9788381692632
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: W krainie amiszów, tom 2
Stron: 384
dodana przez: Justyna_K

Autor

Kelly Irvin Kelly Irvin Kelly Irvin - bestsellerowa autorka kilkunastu powieści dla kobiet, w tym serii Amish of the Bee County. Pracowała jako dziennikarka, specjalistka od PR i tłumaczka. Mieszka w Teksasie z mężem, dwojgiem dzieci i trójką wnucząt.

Pozostałe książki:

Syn pszczelarza Syn siodlarza Trust Me
Wszystkie książki Kelly Irvin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Którą drogą iść?

WYBÓR REDAKCJI
8.03.2020

Przyjazd do Bee County dla rodziny Lantz'ów był bardzo stresujący- dziewczęta nie chciały porzucać swoich przyjaciół, ale dla matki, która w tej małej mieścinie miała wyjść za Stephena. Teraz, rok później, sytuacja jest już ustabilizowana. Debora wyszła za Fineasza, a pozostałe panny Lantz również znalazły swoje miejsce w małej społeczności. Wsz... Recenzja książki Syn biskupa

Rumspringa na gigancie

5.03.2020

Syn biskupa ma dwadzieścia lat, w każdą środę uczestniczy w spotkaniach wspólnoty wyznaniowej lecz zamiast przygotowywać się do chrztu – skandalicznie przeciąga swoje rumspringa, za nic mając Ordnung i uczucia Leili Lantz. Niestety dla mnie, kolejny raz odniosłam wrażenie, że Irving biorąc za motyw temat trudny, o fundamentalnym znaczeniu, wie w ... Recenzja książki Syn biskupa

@Jagrys@Jagrys × 19

Między wiarą a uczuciem.

27.08.2020

O ile pierwsza część sagi "W krainie Amiszów" przedstawiała raczej ogólne funkcjonowanie społeczności, to teraz już wgłębiamy się w mentalność i wiarę. Główną bohaterką książki jest młodsza siostra Debory Leila. Trochę mniej ładna, mniej zorganizowana niż siostra, ale również marząca o miłości i dobrym mężu. Tym bardziej jest ostrożna w swoich ocz... Recenzja książki Syn biskupa

@agulkag@agulkag × 7

Kolejna fascynująca, poruszająca i piękna czytelnicza wprawa do świata amiszów...

26.03.2020

Na początku tego roku mieliśmy przyjemność poznać pierwszą odsłonę niezwykle intrygującego cyklu obyczajowego "W krainie amiszów", autorstwa Kelly Irvin. Cyklu, przedstawiającego sobą rodziny Lantzów - owdowiałej matki i jej dzieci, które przybywają do Teksasu, by rozpocząć nowe życie w społeczności amiszów. Dziś przyszedł czas na drugą odsłonę t... Recenzja książki Syn biskupa

Moja opinia o książce

Opinie

@Nina
2020-04-20
5 /10
Przeczytane 2020 E-book

“Syn Biskupa” to druga część cyklu „W krainie Amiszów”. Część pierwszą przeczytałam jakiś czas temu i byłam w miarę zadowolona z lektury. Czy tak też było tym razem? Niestety, nie do końca. Bardzo zabrakło mi tu jakichś większych emocji. A mogły być, bo w tym tomie dokonują się naprawdę życiowe zmiany, toczą się wewnętrzne walki o słuszność podjętych decyzji, które wpłyną na całe rodziny we wspólnocie Amiszów. To wszystko się działo, tylko jakoś tak sztucznie, mało przekonywująco, bez głębi. Przelatywałam wzrokiem po treści i ani razu nic nie drgnęło. Zupełna emocjonalna pustka… Szkoda.

× 27 | link |
@Justyna_K
2020-03-29
7 /10
Przeczytane Sagi/Serie/Powieści wielotomowe Ebook/Legimi Kobiecy kącik

Ależ było miło powrócić do Bee County :) Bardzo polubiłam tą serię, dostarcza mi miłej i lekkiej rozrywki. Szkoda tylko, że tak ogromny i poważny dylemat przed jakim stanął Jesse został dość słabo odmalowany. Zabrakło mi tu emocji, zabrakło dosadniejszego podkreślenia różnic, tego z czym chłopak musiał się zmagać zanim podjął ostateczną decyzję. Ponieważ serię o Amiszach pani Irvin traktuję w kateogrii przyjemnej obyczajówki/romansu, mogę wybaczyć pewne niedociągnięcia oraz to, że książki te nie są kopalnią wiedzy o zwyczajach Amiszów. Seria "W krainie Amiszów" ma nam zapewnić lekką i nieskomplikowaną rozrywkę. I tak się dzieje, dostajemy przyjemne i ciepłe opowiastki z samego serca teksańskiego domu Amiszów.

× 14 | link |
@Amarisa
2020-03-12
7 /10
Przeczytane

" Nie braknie w tej historii emocji i do samego końca nie jest jasne, jakiego wyboru dokona Leila. Sama autorka wspomina zaś, że zakończenie może nie przypaść do gustu czytelnikom. Mnie jednak ono odpowiadało. Zresztą cała historia do mnie trafia, bo choć jest to niby romans, to jednak przez to, w jakiej scenerii się on rozgrywa i jak wielki wpływ na kolejne wydarzenia mają tu tradycje oraz wierzenia ludzi z otoczenia głównych bohaterów, zyskuje on zupełnie inny wymiar i stanowczo wyróżnia się na tle innych powieści z tego gatunku. Nie jest mdło… nie jest ckliwie… nie jest schematycznie… Na kartach powieści toczy się prawdziwe życie, w którym nie brak bólu i upadków. I za to właśnie cenię sobie prozę Irvin i dlatego też gorąco polecam waszej uwadze jej powieści. "

Cała recenzja: https://magicznyswiatksiazki.pl/syn-biskupa-kelly-irvin/

× 2 | link |
@Mirka
2020-04-07
10 /10
Przeczytane

Fabuła wciąga od pierwszej strony nie pozwalając na nudę. Autorka dotyka przy okazji istotnych zagadnień związanych z praktykowaniem miłości do Boga i życia według jego woli. Na przykładzie amiszów i angielskiej wspólnoty religijnej skłania do refleksji nad różnicami w postrzeganiu wiary. Obie grupy wierzą bowiem w tego samego Boga ale zupełnie inaczej interpretują słowa zapisane w Biblii.

Amisze wyłaniają się tu jako grupa, która nie potrafi wyjść poza swoje przekonania i spojrzenia na rzeczywistość w bardziej nowoczesny sposób. Starsi członkowie wspólnoty nie wyobrażają sobie życia w innych warunkach, niż zostali wychowani przez swoich rodziców.Wszelkie odmienne przekonania uznają za grzech, pychę czy ignorancję. Często zwracają się do Boga ale z drugiej strony nie mają skrupułów, by wyrzucić z domu najbliższą osobę. To, co dla ludzi spoza wspólnoty jest normalnym zachowaniem, dla nich stanowi grzech i brak pokory. Natomiast młodzi są bardziej otwarci na nowości i udogodnienia cywilizacyjne.

Kelly Irvin doskonale potrafi wczuć się w sytuację kreowanych przez siebie postaci, nadając im charakterystyczne cechy, dzięki którym są one wyraziste, o określonej, bogatej osobowości. To sprawia, że szybko zżywamy się z bohaterami powieści, żałując że dotarliśmy do końca tej historii.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/04/574-syn-biskupa.html
...

× 1 | link |
@Ewik
2020-03-06
6 /10

Czekałam na drugą część, bo polubiłam opisywaną wioskę Amiszów. W tej książce podobało mi się, że bohaterowie zostali postawieni przed trudnymi wyborami i że koniec jednak nie był tak oczywisty jak myślałam. Fajne!

× 1 | link |
@moj.swiatksiazek
2020-07-15
8 /10
Przeczytane

Drugi tom serii „W krainie Amiszów”. Tym razem dokładniej poznajemy Leilę. Jej serce toczy pewnego rodzaju walkę między dwójką młodzieńców. Jess jest bardzo urokliwym młodym mężczyzną, który zdaje się mieć własny pogląd na życie. Will – jego kuzyn – to tradycjonalista, który całościowo oddany jest Bogu, jego woli i amiszom. Miłosne rozterki panny Lantz nie pozwalają jej w nocy zasnąć. Posłucha serca i podąży za Jessem, czy rozumu zostając z Willem?

Z pewnością pierwszy tom podobał mi się bardziej. Zauroczona krainą amiszów bardzo szybko polubiłam głównych bohaterów. Tutaj znając już całe rodziny, ich przeżycia, tradycje i nie tylko odniosłam wrażenie, że część książki czytałam… z mniejszym zapałem i średnim zainteresowaniem. Perypetie Jess i Willa oraz niezdecydowana Leila trochę zaczęli mi grać na nerwach. Mniej więcej od połowy książki zrobiło się na tyle ciekawie, że wszystko co mi się nie podobało poszło w niepamięć.

To seria po którą warto sięgnąć. Pełna ciepła, opowiadająca o relacji między rodzinami. O ich tradycjach, obyczajach, miłosnych rozterkach i codziennych problemach życiowych. Wydawałoby się, że to najzwyklejsza powieść, o najzwyklejszych, głęboko wierzących w Boga, ludziach, która nie zachwyci cię niczym. Obie części pochłonęły mnie całkowicie. Cieszę się, że miałam możliwość przeczytania jednego tomu za drugim. Autorka poprowadziła całą fabułę tak, że ostatnie rozdziały wprawiły mnie w osłupienie. Kompletnie nie spodziewałam się takieg...

| link |
@agulkag
2020-08-27
7 /10
Przeczytane
@monika8905
2020-06-19
8 /10
Przeczytane
@Uleczka448
2020-03-26
9 /10
@ilona_m2
2020-03-25
6 /10
Przeczytane
@fankath135
2020-03-08
6 /10
Przeczytane
@DZIKA_BESTIA
2022-06-16
7 /10
Przeczytane różne zagraniczne
@Jagrys
2020-03-05
4 /10
Przeczytane Wyrób książkopodobny Posiadam Egzemplarz recenzencki ebook
@jelonka11
2020-03-16
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Kawałek ciasta to lek na wszelkie bolączki ”
#
“Stronimy, zwłaszcza od tych, którzy nie żyją w zgodzie z Biblią.”
#
“Czasem zasady uwierają”
#
“Dzień i dolara za późno”
#
“Łatwe rozwiązania nie istnieją”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Syn pszczelarza
Syn pszczelarza
Kelly Irvin
7.3/10
Czy da się powrócić do nastoletniej miłości? Co jest w stanie pokonać nieśmiałość? Pełna ciepła opo...
Syn siodlarza
Syn siodlarza
Kelly Irvin
8/10
Rebeka Lantz czuje się jak w więzieniu na skutek okoliczności, którym nie jest winna. Tobias jest p...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl